|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:36:05   
dunja RR
Amelia, morala sam da se preračunam, koliko je to u godinama user posted image

I mi smo sa toliko skinuli, čim smo završili sa proputovanjima, i čim je granulo sunce. Nisam ni pokušavala ranije, nit me zanimalo, jer smo sakog meseca bili odsutni od kuće bar 10 dana, često putujemo, i nije mi padalo napamet na Zlatiboru ili u Foči, na 5 stepeni ( a prošle god je bila hladna sve do maja, smrzavali smo se za slavu u maju u Foči). Kada smo došli iz Foče, i kada je granulo sunce, skinuli smo pelenu, bio je spreman, razuman.

Verovatno bi skidali ranije da smo išli u vrtić, tj. jasle, u koje smo išli mesec dana, ma ni toliko, i odustali user posted image

Držim fige da prođe glatko kao kod nas user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.6.2018 20:37:44 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:37:51   
IvanaSK RR
Maraj, i vas sram bilo, trebalo vam "dugo" da skinete pelene user posted image ljubimo i mi tebe!
Ljiso, ne slažem se, znam dete koje koristi platnene pelene, uskoro ce dve godine i jos nije ostavilo pelene.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:38:46   
amelia
Zene meni se kosa dize kad mi dete zapitkuju staaa ti jos nosis pelene a ovamo sve znas...moj sin je to sa godinu dana moja cerka sa deset meseciI svaki put isto. Dodze mi da odbrusim i pitam a sto tebe boli i zanima za moje dete ali sta ces user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:39:12   
Misha i Ljisha
Aaa to su ove moderne platnene pelene sa uloscima user posted image strina misli na najobicnije tetra pelene

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:42:46   
IvanaSK RR
Te sa uloscima joj stavlja nocu, obicne danju. Luda zena, neka hvala.
Amelia, nemoj da obracas pažnju sta drugi kazu, tvoje dete tvoja stvar.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:44:58   
dunja RR
Ja begam od ovakvih user posted image , imam puno godina i malo vremena i za ljude koji vrede.

Zaboravih da ti kažem, i moj je kasno prohodao, isto rano naučio brojeve, boje i ostalo. Isti su nam momci user posted image


IZVORNA PORUKA: amelia

moj sin je to sa godinu dana moja cerka sa deset_ meseciI svaki put isto. Dodze mi da odbrusim i pitam a sto tebe boli i zanima za moje dete ali sta ces user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 6.6.2018 20:45:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:45:05   
jess021
Ja se slazem sa Lj da mi nije ok da dete od skoro 3 godine nosi pelene.
L je skinula sa nekih 20 meseci. Zato sto sam ja tako resila i vise joj nis vracala pelenu, a pre toga nijednom ponudila nisam nosu. Tako cu I sa M za nekih mesec dana. Obe su u tom periodu vec pricale.
Moj je stav da je tu bitna odlucnost i strpljenje majke. Nisam to uradila sigurno da bi se hvalila kako su rano ostavila pelene vec sam pocenila da su spremne, a islo je i leto i samo se znoje od tih pelena.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:46:44   
Misha i Ljisha
Ma sta sad. Moja je koristila setalicu sto je “juBoze” takodje. Nije puzala eno me vidim na hokeju da joj je “poremecena ravnoteZa” kasno propricala evo zna Dunja zalila se na svog S a u istoj temi ja na D. Svako dete je drugacije ono sto ja mislim jeste da iz lenjosti roditelji propuste prilike eto I Dunja kaze mozda bi i ranije ali ovo ono. Ti kazes nisi marila. A njemu sad ok i ovako. Ja iz lenjosti isto nisam svasta sa detetom. Evo danas sam izjavila da sam sebicna. Da ja radi svog sebicluka svasta “radim deci “
Radim kako meni odgovara. Tebi je odgovaralo tako i to je u Redu. Ja to ne moram da razumem kao ni ti mene. Usli ste sad u tu pricu i sigurno nece krenuti u skolu u pelenama user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:53:44   
Maslacak15
Izvini Ljiso ali ne vidim kakve veze ima tvoj bratanac od tri godine koji kaki i piski u gace i stavljanje bebe od 10 meseci na nosu. To su po meni dve krajnosti koje nemaju veze.Izmedju je dve godine razvoja. to sto neko izdresira dete da se pokaki u nosu jer mu zna ritam a dete kaki jednom dnevno ne znaci nista. Sustina je da ja ne vidim u proseku da su ti sedaci na nosi ista pre skapirali ngo oni koji nisu sedeli nego im je neko objasnio kad su se urazumli sa 18 ili 20 meseci ili 24- deca su razlicita.
Znaci stavljanje rano na nosu je po meni 100% gubljenje vremena. A ti samo izvoli, ali mislim da si zaludnauser posted image

u zavisnosti od deteta izmedju 18 i 24 meseca desavaju se ogromne psiholoske promene, koje se obicnopoklapaju i sa eksplozijom u recniku i generalno sazrevanjem. I to je sustina. Jete mogu da pobegnu ali moze i da im se objasni a sa 10 meseci ne moze. Ja to veruj mi znam u sitna creva jer mi je svakodnevnica zavisila od toga. Kad se S rodio F je imao 16 meseci i nije razumeo otprilike nista. Pola godine kasnije sa njim je vec moglo da se saradjuje. I tada je vrlo brzo i ostavio pelenu.
Amelia da li si probala da ga pustis bez gaca po kuci??? To sam ja radila u jednom momentu kad sam ocenila da su spremni i mislim da je to bilo kljucno. I to su jako jako brzo ukapirali. Da kad osete nagon odu u WC. I to ih nisam nudkala nego kad pokazu znakove da im se piski kazem ajde brzo u kupatilo. Mnogo im je lakse kad nemaju nista na sebi nego sa gacama. jel gace su ko pelena za njih.

Znaci ja ne propagiram nikakvo upustanje dece da seru u gace fazon do skole nego mislim da ih treba pratiti i kad su spremni onda je to posao od nedelju dana. Maksimum.user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:55:18   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: jess021


Moj je stav da je tu bitna odlucnost i strpljenje majke. Nisam to uradila sigurno da bi se hvalila kako su rano ostavila pelene vec sam pocenila da su spremne, a islo je i leto i samo se znoje od tih pelena.


Jako je bitna odlucnost majke. I ono sto je bitno ne forsirati dete da sto ranije skine pelenu. Sa tri godine je vec previse.
Ja sam videla u svom okruzenju da majke ili mrzi da skinu deci pelene ili ako sa godinu dana krecu sa skidanjem pelena i onda kad se dete uneredi posegnu sa prutom. E, to mi je strasno.
Mi smo skinuli pre drugog rodjendana. Nekoliko nedelja pre toga. Nisam forsirala. Bila sam u dilemi i da odustanem ali taman kad pomislis da ide traljavo dete te razuveri.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:55:39   
dunja RR
Ljišo samo rekoh da bi smo ranije u jaslicama, jer bi smo morali, sa ostalima.
Ali smo izabrali da putujemo i ne idemo u jaslice user posted image .

A, kada si svakog meseca u drugoj (tuđoj kući) user posted image ili u autobusu, vozu, ne razmišljaš o skidanju pelena.
Meni je posao takav da mogu da radim gde god, što smo i koristili kada je bio S mali, i putovali. Ali sam ja sve vreme radila, nisam lenja user posted image

A kada smo skinuli pelenu, bio je razuman, i nije bilo pranja, peruckanja, menjanja gaća, tj. kada smo stigli u Bg, i kada sam znala da nećemo nigde ići narednih mesec dana user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.6.2018 20:58:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:56:52   
IvanaSK RR
Ljiso, nisam ja rekla da te ne razumem i iskreno se nadam da cemo do skole piskiti u vc solju user posted image
Postujem razlicita mišljenja, da nije njih ne bi bilo mnogih stvari. Tako i ja iskazujem svoje mišljenje da sam cekala da sin bude spreman ko zna kad bi se odvikao. Ona sada je jos manje spremna nego sin kad sam ga odvikavala, ali zelim da iskoristim lepo vreme, pomoc vaspitacica i ne želim vise da bacam novac.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:58:20   
jess021
Mnogo je bitno i kad su rodjeni, u smislu ako dete npr.u julu puni godinu dana, sigurno bi cekala do sledeceg proleca /leta. Ja se stvarno ne bi upustala u tu avanturu zimi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:00:00   
Rosita
Mi smo u aprilu, sad se secam, za Vaskrs skinuli, napunio je 2 g, a nocnu jos sigurno pola godine smo nosili.
Dunja, i ja mrzim hvaljenje. Ja čak ni svoje ne hvalim kad me direktno pitaju da ne izazivam zavist- jer osetila sam to- i ne stvaram neprijatne situacije, često odgovorim nešto neodređeno... Hvalim dete da ono čuje i to je to.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:07:43   
Maslacak15
jess i to sa avanturom ne kapiram. Zato sto je taj proces kod mene bio krajnje kratak. Prosto nisu se upisavaliuser posted image . Eto ja ih vodim iz vrtica svaki dan i vrtic je blizu mog posla i imamo bas dosta do kuce. Bar 45 minuta. Deo prevozom delom peske plus cesto idem i u nabavku sa njima. znaci racunaj bar sat vremena. I to su bili dvojica decaka jedan drugom do uveta. Nikad ali nikad mi se nije desilo da mi se neki od njih upuski na putu do kuce, to pricam kad su bili mali kad su tek ostavili pelene. Desavalo mi se par puta da piskimo u parkuuser posted image i da bude cupkanje ovde u kraju i trcanje da stignemo do stana. Ali nikad se nisu upiskili. Prosto kad su suvi suvi su. Kad neko promeni tri pari gaca za dva sata to je po meni znak da dete nije jos spremno.....I ovo ne znaci da mislim da su mi deca puno pametna ni puno napredna nego sam samo ispratila njihov razvoj i "sekla" sa pelenom kad je stvarno bilo situacija zrela da tako kazemuser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 6.6.2018 21:09:24 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:08:59   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: jess021

Mnogo je bitno i kad su rodjeni, u smislu ako dete npr.u julu puni godinu dana, sigurno bi cekala do sledeceg proleca /leta. Ja se stvarno ne bi upustala u tu avanturu zimi.

i ovo se slazem. I ja verujem da sin nece ostaviti odmah naredno leto jer ce biti premali.

Maslacak ako je skapirala znakovni jezik i znala da mi pokaze da kaki znaci znala je sta radi user posted image .

Kao sto rekoh ja sam detetu olaksala kakenje tvrde kake. A to mi je bio glavni cilj. Ko nije imao dete sa zatvorom, a sa D smo se patili od rodjenja na zalost izgleda ce i P da se pati kako je krenulo sa praznjenjem njegovih creva, ne zna koje su to muke. user posted image Eto nama je nosa bila spas i nacin da kaki lakse.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:12:17   
jess021
Maslacak, ako se tvoji nisu ni jednom upiskili otkad su skinuli pelene, onda nemam sta da kazem sem svaka cast i za njih i za tvoju procenu.
Koliko vidim u okruzenju bar nedelju dana je trebalo nositi presvlaku a zimi je i to previse ili da se ne izlazi iz kuce.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:15:28   
Rosita
Muke su sa zatvorom. D je isto kakio brabonjke, oko 8. meseca je to počelo. Stavila bih ga u krilo ali bih napravila rupu od nogu dq ga ništa ne pritiska kad vidim da se nateže... Ja ne verujem da bi sedeo na noši , nisam ni probala, ovako kod mene je hteo.

Da, piškao je par dana u gaće sigurno kad smo skinuli...to se peoređivalo ali se jeste dešavalo. Ali to mo ne znači da nije bio spreman. Kapirao je ali se zanese, zaboravi, dok se ne uspostavi kontrola.

< Poruku je uredio Rosita -- 6.6.2018 21:17:49 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:17:20   
Maslacak15
nisam rekla ni jednom. Rakla sama na putu do kuce nikad, a to nije kratko. Znaci jako jako jako retko. Mozda je znaci bilo sve skupa za svakim 5 incidenata u narednih pola godine u nekim specijalnim okolnostima. Nisam imala tu fazu koju ovde mnoge mame pominju: naoruzaj se gacama pa ponesi x pari i onda menjaj. To nikad nisam radila. Casna rec. Nisu ostavili previse rano nesto posle drugog rodjendana ni ne secam se precizno bas zbog toga sto to nije bio neki napor smoje strane. Uvrh glave su bile 1 rezervne gace u vrticu. Za svaki slucaj.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:18:51   
Maraj
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha
. Ne vidim neke traume u mojoj generaciji a svi smo ostavljali pelene nakon godine a nismo nista pametniji niti gluplji od nasih klinaca


Ljiso i moj brat i ja smo pre 1.godine "ostavili" pelene. Kao i vecina dece nasih godina. Ali tada nam mame nisu stavljale pampers vec platnene pelene. Pa smo ranije bili svesni mokrog-suvog. Danasnja dwca koja nose pampers nisu toliko svesna kada se upiske i ukake u pelenama. To je bio razlog sto smo mi ranije oblacili gace a ne to sto smo pametniji od danasnje dece

Jess ja sam L skinula pelene ove godine za Vaskrs. Nikad se nije upiskio napolju. Nikad presvlaku nosila. Jednostavno je sa 2 i po god bio zreo za skidanje

< Poruku je uredio Maraj -- 6.6.2018 21:21:02 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:19:22   
Rosita
I ja se baš slabo sećam detalja. Ipak je prošlo dosta vremena.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:36:54   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mame imam jedno pitanje nadam se da cete videti. Moja D kaki svaki put kad je stavim na nosu, cak nekad imam utisak da se malo i napreze da bi kakila. Ona je ocito shvatila cemu nosa sluzi ali se ja sad bojim da ona mislim da pod obavezno mora kakiti kad je na nosi. Jel to moguce? Mislim ne napreze se ona u smislu da se sva zacrveni i slicno, tako se naprezala dok je kakila u pelenu jer joj je valjda bilo tesko da kaki sedeci na dupetu sa pelenom, sad mnogo lakse kaki i relativno brzo obavi sve na nosi ali prosto se pitam da li je moguce da se nekad sili da bi kakila?

user posted image Nadjoh svoj post is decembra 2013 toliko o tome da ne znaju cemu sluzi nosa

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 6.6.2018 21:37:17 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:44:53   
Maslacak15
ne znaju da je traze ljiso ne znaju da je trazeuser posted image . Jedno je kondicioniranje kad vidi nosu kaki u nju a sasvim drugo da zna da joj se kaki, da se suzdrzi ( iskontrolise impuls) i da trazi da ide da obavi kakenje. To po meni uospte nije isto. Lepo da si ti olaksala detetu, ali nemojmo mesati stvari. Zato se ovde kaze jedan od kriterijuma da je dete spremno je da zna da se svuce i obuce samo. Eto to je na primer kod mene islo u paketu. Osim sto su me zvali iz Wca do neke 4 godine da ih obrisem kad kake moji od pocetka idu sami kod kuce u WC. Sasvim sami. Ne secam se kad sam ih oblacila i svlacila. Zato sto su imali 2+ godine i znali da skinu gace i da ih obuku i sve sto uz to ide. Puste vodu operu ruke itd.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:48:20   
Misha i Ljisha
user posted image e secam se da sam i pisala sa 15 meseci da je jurila u wc i vikala kaki kaki pa je bilo "doso sam da se.em a samo sam prdno"

Inace pisala sam bas nedavno moja D nece da se brise posle kakenja user posted image sad me vec to izludjuje i dajem joj mesec dana fore da i to savlada user posted image OPET radi svog sebicluka

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 21:50:39   
Maraj
I moj se sam svlaci kad mu se ide u wc. Nekad piski u solju nekad u nosu. Ako piski u nosu ili kaki ne da nam da mi nosimo sadrzaj do wc solje. Mora on. Onda prospe sve u wc solju (ne van) i uredno pusti vodu

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here