|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina cipelica
26.3.2009 12:40:30   
bebać
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

A koliko Sergej ima? Nemaš postavljen ticker user posted image

Jeco Sergej ima 16 mjeseci, a marka cipelica je neka 'Grazia'(kupila u našem jednom baby butiku)...to su mu prve prave zimske cipelice.a prošlog ljeta je imao one nehodajuće neke fora radi ukrasa više služe na nogamauser posted image user posted image user posted image sada kontamo kakve patikice nači(nike,ili adidas,ili puma)pa vidjeću koji će mu broj pasati,ali inače ima malu nogicu i usku

< Poruku je uredio bebać -- 26.3.2009 12:41:10 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Veličina cipelica
18.5.2010 12:47:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

Posto nisam nasla nista o broju cipela pisacu ovde...
Zelim da kupim patikice za bebu,i cipelice sa krznom iznutra za zimu,pronasla sam ono sto hocu i sto mi se svidja,a neznam koji broj treba za bebicu.Naravno,oblacicu tek na zimu,kad izlazili napolje,kad ga gurala u kolicima.
Znaci koji broj patika/cipela nose bebice od 4-5 meseci,toliko ce moj imati tamo novembar-decembar mesec kad planiram da pocnem za napolje da mu oblacim nesto na nogice.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Veličina cipelica
18.5.2010 12:49:56   
Anoniman
Ne postoji standard koliku nogu imaju bebe od 4,5 meseca. Individualno je. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Veličina cipelica
18.5.2010 12:52:13   
Daca88
user posted image
Zakljucila sam iz ovoga da necu sada da kupujem cipelice i patikice za kasnije,jer nemam pojma koliku ce on nogicu imati sa 4-5 meseci,izrazeno u cm...tako da neznam koji mi br,trebauser posted image
Kupicemo kad dodje vreme.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Veličina cipelica
18.5.2010 12:53:33   
Anoniman
Naravno. user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Veličina cipelica
18.5.2010 13:15:48   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Našla sam ovo na rr.ba:

duzina noge (cm)           Broj cipela
9,7                                  16
10,3                                17
11,0                                18
11,6                                19
12,3                                20
13,0                                21
13,6                                22
14,3                                23

15,0                                24
15,6                                25




Prema ovoj tabeli Monikina nogica je 15 sm, a to znaci broj 24 koji momentalno nosi, patikice za napolje, a ortopeddske cipele koje su pravljenje po meri su joj 22,5.Razlika je velika.
Jedino me brine sto Monika za njen uzrast mislim da ima veliku nogicu, a ima 19 meseci.user posted image
Recitemi jel stvarno mislite da moja mala ima velike neogice ili samo ja umisljam?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Veličina cipelica
21.5.2010 9:16:09   
Lu
Super mama ne znam zašto se brineš, moj sin 3,5 god. sad nosi 28 znači to je neka razlika od 2 godine i 4 broja, to je sasvim normalno.
E sad to nije nikakvo mjerilo samo primjer jer i vršnjaci nose različite brojeve i ne treba ih porediti.
Ima još nešto što sam ja primijetila, moja rodica koja živi u Austriji ima curicu vršnjakinju sa mojim sinom i ja njoj svake sezone kupujem ciciban obuću kao i svom i šaljem, jer to tamo nema a mala je imala nekih problema i mora da nosi obuću sa ortopedskim uloškom.
O čemu se radi, jedno vrijeme sam im kupovala iste brojeve da bi se kod nje u zadnjem periodu desio mali zastoj u rastu noge, ona sad nosi 25 a moj sin 28, znači i to se dešava u nekom perioduuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Veličina cipelica
21.5.2010 9:36:07   
SUPER MAMA
Joj hvalati Lu, ali stvarno sam pomislila da Monika nosi veci broj nego sto ostala deca u njenom uzrastu.
Evo mali od devera ima 3 godine pa nosi cipelice, broj 24 a mi imamo samo 19 meseci.
Ipak sto kazes sve je to individualno.Hvala ti.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Veličina cipelica
21.5.2010 9:39:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Super mama ne znam zašto se brineš, moj sin 3,5 god. sad nosi 28 znači to je neka razlika od 2 godine i 4 broja, to je sasvim normalno.
E sad to nije nikakvo mjerilo samo primjer jer i vršnjaci nose različite brojeve i ne treba ih porediti.



Luka ima 3 god i 10 meseci  i nosi 24. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Veličina cipelica
21.5.2010 9:44:16   
Lu
Eto i ovaj trogodišnjak kod SM nosi 24, ja toliko prostudirala, što kažu babe kod nas
a ispade sad da Roko ima preveliku noguuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Veličina cipelica
21.5.2010 9:44:48   
Lu


Šalim seuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 21.5.2010 9:45:19 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Veličina cipelica
17.8.2010 12:13:30   
Jele
Od tih ''''za puzanje'''' ima tako slatkih, meni su ove Tevine preslatke... Ali ne mogu ovde da ih nađem...

user posted image

Inače, ja sam te mekane cipelice kupila Urošu u Modene u onoj dečijoj radnji, znam da ima po veličinama S, M, L valjda, pa na njima onda piše da je S od toliko do toliko meseci, itd. Uglavnom, mislim da je Chinese proizvodnja, malo su deblje i na sniženju su bile oko 750 din, a puna cena ime je bila oko 1300 din.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Veličina cipelica
26.8.2010 13:05:33   
Jele
Izvor: Bebac.com

user posted image Vesti


user posted image







Cipelice po meri za zdrava stopala

09:50 26.08.2010. / Izvor: Blic

user posted image Više od 40 odsto pregledane dece nosilo je prevelike cipelice user posted image Prevelike cipele, ne samo da defomišu, već i proširuju dečje stopalo



„U istraživanju je učestvovalo više od 20.000 dece i rezultat nas je sve iznenadio. Kod dece se poslednjih godina jasno pokazao trend proširenja stopala u proseku od jedan do dva milimetra u poređenju s podacima iz 1996. godine“, rekao je Frank Mejer, direktor Instituta za sportsku medicinu na Univerzitetu Potsdam iz Kelna.

Zašto dolazi do širenja stopala kod dece, naučnici još uvek nisu do kraja razjasnili, ali Frenk Mejer isključuje veću gojaznost kod dece kao razlog jer je i taj podatak uzet u obzir tokom istraživanja.

Ipak, istraživanje je pokazalo zanimljive rezultate: više od 40 odsto pregledane dece nosilo je prevelike cipelice.

Razlog zašto roditelji kupuju preveliku obuću deci verovatno je štednja jer se smatra da je deca ionako vrlo brzo prerastu.

Ipak, da li se dugoročno takva štednja isplati ako je poznata činjenica da su kosti stopala mališana vrlo gipke i mekane, pa se u neodgovarajućoj obući lako deformišu. Dodatan problem je i taj što se deca, noseći neodgovarajuću obuću, često ne žale na nelagodnost ili bol ni kad su im cipele male, ali ni kad su im prevelike. A jedne i druge mogu da deformišu stopalo. Prema ovom istraživanju, u slučaju prevelikih cipelica stopalima nedostaje dovoljno čvrst oslonac, pa se proširuju ne bi li kontakt s podlogom bio što bolji.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Veličina cipelica
2.4.2011 17:36:16   
bebać

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Našla sam ovo na rr.ba:

duzina noge (cm)           Broj cipela
9,7                                  16
10,3                                17
11,0                                18
11,6                                19
12,3                                20
13,0                                21
13,6                                22
14,3                                23

15,0                                24
15,6                                25





Sad vidjoh ovo,i kad je moje dijete upitanju ovo je potpuno tačno...

Dužina Sergejeve nogice 14,5(na čarapice one termo) a nosi 22-23...user posted image

sad sam mirnija....uvijek se iznova i iznova izčudjavam kako ima malenu nogicu

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Veličina cipelica
2.4.2011 18:11:13   
gagana83
To je to od prilike,mada medju proizvodjaca ima razlika u kalupu za ceo broj.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Veličina cipelica
9.5.2012 12:54:14   
vukosava

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Našla sam ovo na rr.ba:

duzina noge (cm)           Broj cipela
9,7                                  16
10,3                                17
11,0                                18
11,6                                19
12,3                                20
13,0                                21
13,6                                22
14,3                                23

15,0                                24
15,6                                25




Prema ovoj tabeli Monikina nogica je 15 sm, a to znaci broj 24 koji momentalno nosi, patikice za napolje, a ortopeddske cipele koje su pravljenje po meri su joj 22,5.Razlika je velika.
Jedino me brine sto Monika za njen uzrast mislim da ima veliku nogicu, a ima 19 meseci.user posted image
Recitemi jel stvarno mislite da moja mala ima velike neogice ili samo ja umisljam?



Treba da se uzme metar i izmeri noga a ne na osnovu cipela koje se nose jer cipele mogu da budu taman ne samo zbog duzine vec i debljine noge.

Moja je tu negde - 17 meseci

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Veličina cipelica
10.9.2014 22:17:20   
New Mom
Kaci je hvala Bogu vise od godinu dana noga stagnirala. Sad smo uzeli obucu 28 s tim da joj je jos to veliko.
Kolja je sad sa skoro 2 i po godine na broju 24 (isto veci broj). A Cuca je na broju 17.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Veličina cipelica
10.9.2014 22:59:19   
Žapkić
Tina ima 4 god i 9 meseci i nosi cipelice broj 27

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Veličina cipelica
11.9.2014 0:59:26   
Klarita
3g9m od proizvodjaca do proizvodjaca, jer imamo od vrsteuser posted image br varira 26-28, veci je problem sirina stopala nego duzinauser posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Veličina cipelica
11.9.2014 1:26:32   
Žapkić
Jao, Klarita, potpuno te raumem... Nama nije problem ni duzina, ni širina, već ris-ne moze nogica da udje u svaki model, uglavnom može isključivo u modele sa čičkom

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Veličina cipelica
11.9.2014 1:44:49   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Jao, Klarita, potpuno te raumem... Nama nije problem ni duzina, ni širina, već ris-ne moze nogica da udje u svaki model, uglavnom može isključivo u modele sa čičkom



Mi isto imamo problem sa risom i bas zato mislim da su nam idealne cipelice upravo ove sa pertlama. Izes ga dugo traje obuvanje al mozda ce ranije nauciti da pertla

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Veličina cipelica
11.9.2014 6:40:35   
mali_mis
Mi smo na 22. Ali ima visok ris, tako da kao i Žaplić i Ljisa ne mozemo u svaku cipelu user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Veličina cipelica
11.9.2014 7:47:27   
big mum
Strahinja nosi 25 a Sofi 30.Oboje imaju finu nogicu i lijepo stanu u svaki model.
Nikad se nisam vodila ovim mjerama i kupovala djeci napamet obuću pa vraćala ,mjenjala što žene rade.Odvedem dijete probam cipelu i kupim.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Veličina cipelica
11.9.2014 7:51:30   
branki*
boza ima nesto manje stopalo,bar uporedjujuci sa decom po forumu,nosi 25 sad i nije mu knap,nego komotna.uvek ga vodim da proba pre nego mu kupim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Veličina cipelica
11.9.2014 7:53:18   
Anck Su Nmaun
Tara 29 a Hana 25 ,bas sam im kupila za vrtic obucu stim da sam uzela da su im malo komotnije da moze mali prstic da udje jer ide zima.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.9.2014 7:54:02 >

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Труднице и ЦОВИД
пеперутка16

Труднице, да ли сте вакцинисани против ЦОВИД-а?

Да. (33%)

Не. (67%)


Ukupan broj glasova: 3

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here