|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 8:17:53   
Modessty
Odmah tertapija i neće biti problema. Nemoj da brineš. Možete na more. Tamo će mu biti bolje.
Nikolu čim čujem odma inhalacija pulmicortom i rešena stvar

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 8:30:13   
Ana RR
Nemam inhalator, nikad nam nije trebao. Nisam imala ni aerius, do 3 nocas smo ga inhalirali bosiljkom. Nije se vise budio, od jutros je generalno ok samo sto kaslje i grebe kad prica. Pokusavam da dobijem dom zdravlja da vidim kad radi njegova dr.

Na more smo trebali u nedelju tj noc izmedju subote i nedelje. Ne znam sta da radim, videcu sa dr. A prosle nedelje smo radili ks i urin jer je imao temp jedno vece i jutro, sve je bilo u redu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 8:35:26   
Ivanka 75
Ana, kupi Pantenol za inhaliranje pa stavi 2ml u vrelu vodu i inhaliraj ga. Moze i tako. Pantenol je dobar za upale grla.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 10:09:11   
vikiveki
Potpisiujem sve što je Ivanka rekla,Pantenol sam i ja koristila pre nego što sam imala inhalator

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 11:05:53   
Ana RR
Bili smo kod dr, dobio je inhalacij pulmikortom 3 dana po dva puta i aeirus jednom dnevno. Pije i prospan. Kaàe dr da mu grlo nije uopšte crveno, da ne brinem i slobodno idem na more. Uf. Mrzim kad se nešto dešava pred put. Tako je dva dana pred odlazak iz Kanade imao stomačni virus. Da odlepiš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 14:10:04   
Buba Mira
Je l' može neko da mi objasni zašto se daje aerius kod laringitisa? user posted image
Ja sam aerius dobijala od dr samo kad je N imala alergije, urtikarije - osipe tačnije, ja sam mislila da je to lek protiv alergija?
Znam da je pila aerius i jednom kad je sva natekla i slinavila od kontaktne alergije na list paradajza. Nikad mi ga nisu davali za larinitis user posted image

Btw, ušla sam ovde jer je i N počela da krlja kao magare i da "reži", kašlje baš a more se bliži.
Pa se zbunih sad sa aeriusom kad sam isčitala sve, nek pojasni neko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 14:12:17   
vonavoj
Daje se jer glasne zice oteknu,pa da splasnu,prosto receno. Ja sam tako shvatila.
Ana i moji prijatelji su otisli u nedelju,a mala je imala larin i na plucima sekret od utorka i pulmikort je sve resio,ne brini!

< Poruku je uredio vonavoj -- 2.7.2015 14:13:40 >

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 14:18:49   
vikiveki
I ja sam aerius davala samo u slučaju alergija nisam znala da se može koristiti i kod upala larinksa.Vonavoj ima tu logikeuser posted image ne daj bože da mi zatreba znaću sada

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
2.7.2015 14:19:08   
Buba Mira
Aha... Ok, zvuči logično. Moram je povesti kod dr da mi kaže zašto kašlje. Mada ja bih rekla da je laringitis 100%, uopšte mi se ne voda po lekarima sad... Imam kući inhalator pa ću videti da malo pantenolom rešim stvar. Nema temperaturu.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 8:32:25   
Ana RR
Jutros temperatura 39,2 user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 8:46:14   
branki*
jao,bre,anciuser posted image sta pije protiv temperature?kad bese ono idete na more?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 8:51:54   
Ivanka 75
Jao Anci user posted image
Bori se malisa protiv necega....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 8:58:00   
Ana RR
Pije jedan kanadski sirup, Advil. Mislim da je na bazi brufena i bas dobro reaguje na njega. Odmah se preznoji a inace bude suv kao barut kad ima temp.

Na more smo trebali u nedelju tj noc subota na nedelju ali nista od toga sada. A bas se radovao moru i igranju u pesku.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 9:18:24   
Buba Mira
Uf user posted image
Najgore je kad su bolesni, pa još ta bolest poremeti letovanje kojem se raduju.
Ana, a je l' dobio neki antibiotik, kako to ide tamo kod vas, šta mu je terapija osim tog sirupa protiv temperature?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 9:21:36   
vikiveki
Ana ,pa šta je rekao dr. kada ćete moći na more....posle kontrole?
Biće njemu bolje, sigurno se mnogo nervira zbog morauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 12:21:37   
Azra_
Anči, ako kašlje i ima temperaturu, to je verovatno zajedno. Šta znam... Moj je skoro imao virusni laringitis. Temperatura, karakterisatičan kašalj. prvi put smo se sreli sa laringitisom sada. Uz inhalaciju kašalj prođe... Mada, nama se odmah nakon toga nastavio produktivni kašalj, pa je dr dodala i berodual 7dana.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 13:13:55   
Ana RR
Nasa dr danas otisla na odmor...popodne idemo kod neke druge. Juce je bio ok, grlo ok, dr je mislila da je alergijski ali izgleda da je ipak virusno.
Sto se mora tice, svi (sem moje mame) me ubedjuju da idemo ali ja ne smem, frka mi je. Videcemo da li mozemo da pomerimo malo ili cemo otkazati skroz.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 13:16:46   
Azra_
Ja dete ne bih vodila sa temperaturom, ali čim veže dva dana bez T, verujem da mu more ne bi škodilo u toj situaciji. Vidi šta kaže dr, i ono najvažnije tvoj ˝osećaj˝ šta kaže...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 13:22:44   
Ana RR
Videcemo sta ce popodne reci. Jbg, bas bzvz.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 13:52:32   
veselicaa
Joj Ana bas steta sto ste prehladili pred more.A i temperatura mu je bas visoka,kako podnosi,sreca da dobro reaguje na sirup.Moja A. ima problem sto joj sirupi slabo deluju,jedino joj paracetamol galenikin pomaze,ostali slabo.
S je skoro bila prehladjena,ona ima laringitis,srecom nije imala nikada neko gusenje i slicno ali inhalacije joj jedino pomazu.

< Poruku je uredio veselica -- 3.7.2015 13:53:40 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 14:18:18   
Ana RR
Veselice, on slabo reaguje na ove domaće sirupe tj treba baš puno vremena da počne da se preznojava. Na ovaj kanadski Advil odmah reaguje tako da mu brzo padne.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 19:57:22   
Ana RR
Bili opet na pregledu samo kod druge dr pošto je naša otišla danas na odmor. Kaže da je grlo jedva malo crveno, pluća skroz ok. Da obaramo temperaturu i pratimo. Uh kako mrzim što se sve dešava pred vikend. On ceo dan ima temperaturu, dam mu sirup, preznoji se i bude ok, i posle 4 sata opet skoči do 39,2.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
3.7.2015 20:19:58   
veselicaa
Moja S je tako par puta bila bolesna,odemo kod dr kazu sve ok i pluca i grlo a temperatura ide do 39,7.Prati ga dobro,negde mora da je velika upala cim je tolika temperatura.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
4.7.2015 12:45:24   
mama krava
Mi smo na moru...pre 2 noci probudi se mali seronja vreoooo...ja debil zaboravila toplomer. Popije Eferalgan i zaspi..za 6 sati opet vreo....pozajmila toplomer i izmerim 39,2....cim se spusti on luuuudi....celog dana u sobi i na 6 sati se penje do 39,2....sledece noci se tek prezonijo i od tada vise nije imao temp.... evo danasse kupao iako nije odusevljen vodom....samo smo juce pravili pauzu.... Ono sto hocu da kazem mada idem u off...je da se sa decom nikad ne zna...ali ako ti Marko nije neki hronicni bilesnik nema razlogada odlazete put...ti jemoglo da se desi i na moru...ima i ovde lekara za nedajboze....a njemu more i morska klimamogu samo da prijaju....virus pa i infekcija prodju pa prodju....bilo kod kuce bilo na moru...u Kanadi.... Ne brigaj puno i pakujte se😎

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
4.7.2015 12:53:01   
veselicaa
Mk nadam se da je sada sve ok,a potpuno se slazem da je isto da li se dete razboli na moru ili kod kuce.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here