Prekinuto prijateljstvo (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Druženja, događaji



Poruka


bebironcic -> Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 10:13:55)

Da li se Vama ikada desilo da zbog nekog ili neceg prekinete prijateljstvo sa nekom Vama dragom osobom?!
Na zalost,meni jeste....sa drugaricom koja je pre svega dobar covek...ali to nije bila nicija zelja,jednostavno se to tako dogodilio.Usledio je niz dodgadjaja i ja sam se tu povukla,bukvalno nestala...a,sada mi jako nedostaje i ne znam sta da radim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]a,volela bi da znam kako je,sta radi....ukratko cu Vam ispricati,pa mozda nekom od Vas sine neka ideja,neko resenje...
Sa tom mojom drugaricom sam se bas druzila,nije bilo nikakvih tajni....vezale su nas iste stvari u zivotu i sve je bilo ok dok se ja nisam razvela od bivseg supruga.Elem,njen suprug je i dalje bio u kontaktu sa mojim bivsim,vezano sa posao.Ja od njega nisam ni trazila da prekine tu saradnju,to bi bilo glupo.Ali je on poceo da vrsi pritisak na mene i na svoju suprugu,moju drugaricu.Tu su znale biti jako glupave situacije i razgovori,pa se ta moja drugarica i svadjala sa svojim suprugom zbog mene.Ona je bila na mojoj strani...ustvari nije bitno ko je na cijoj strani,najbitnija je realnost!Usledio je 1.odjendan njihovom klincu i tada je ispao haos!Moja drugarica bi da zove mene,a njen suprug mog bivseg muza!Ona je pristala i na varijantu-Pa,neka dodju oboje,necemo ih sigurno staviti da sede zajedno,a ja ne zelim od nikog da se krijem da se mi druzimo-njene reci.Medjutim,to se njenom suprugu nije dopalo i onda je nastala svadja medju njima....Rekla sam joj da se ne svadja sa muzem i da se necu ljutiti ako ne dodjem na rodjendan,ali da ne zelim da budem spor u necijem braku.Tako je i bilo!Nisam bila na tom rodjendanu,otisla sam drugi dan kod njih kuci,ali kad njen muz nije bio tu...jer sta ja vise da pricam sa tim covekom!Vreme je prolazilo i ja sam se tu osecala kao suvisna karika!Moja drugarica je mene i dalje stalno zvala,ali ja sam resila da se povucem....polako i pomalo sam se povlacila dok to nije bilo definitivno pre tacno 2 godine.Promenila sam broj mibilnog,onda se preselila u Krusevac kod mog muzica....ali je meni i dalje jako tesko i krivo sto sa njom nisam u kontaktu!
Ljudi sta da radim?Da li je pametno to sto sam se povukla,bukvalno nestala?Imate li neki savet?!




Mari86 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 10:21:32)

ufffffff bebi ne znam sta da ti kazem mila...
ako i dalje imas njen broj posalji joj porukicu...
bar bih ja tako uradila...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
nemam neki pametan savet...




viking -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 10:29:13)

Mislim da ništa ne smeta da se dopisujete preko FB-a ili preko Skypa, msn-a.... Pošto živite u različitim gradovima, muž ne mora da zna da se virtualno družite. Ako ste već bile tako bliske, šteta da prekinete zbog nečije gluposti.




bebironcic -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 10:32:09)

Njen muz se navodno nikada nije bunio,samo nije zeleo da moj bivsi muz i njegova familija znaju da se ja sa njima stalno vidjam.A,jos gore po njega jer je njegova zena javno pred svima njima rekla da smo u stalnom kontaktu....
Ali,eto...uvek se nadje po neko pametan...njenog muza je strah da ti tamo moji bivsi na njega ne gledaju drugacije,da njegov posao ne nastrada sto se oni druze samnom[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




caca81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 10:44:10)

Ako ona želi da se i dalje druži sa tobom, možete da komunicirate preko poruka, i da se viđate na neutralnom terenu. Po ovoj priči njen muž nema ništa lično protiv tebe, ali ne želi da im ti dolaziš u kuću, tako da ti i drugarica možete da se viđate u gradu sa svojom dečicom.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Nena81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:04:34)

Bebi lepo od tebe sto si se povukla kako svojoj drugarici ne bi pravila probleme u braku.
Kolko sam skontala, tvoj bivsi je sa njenim m u nekom poslu, jos ako mu je tvoj bivsi neki sef/direktor, eto razloga sto on ne bi da se vi vise druzite.Malo je to glupo, ali se verovatno boji da ce posao da trpi. 
Zasto ne bi ostala u kontaktu sa njom, Fb, msn....posalji poruku, napravi prvi korak.
Evo moje price pa ces mozda dobiti podstrek.

Sa Draganom i Biljanom sam se druzila 4 god, srednju skolu celu. Zajedno izlazile, ludovale, najbolje smo bile, sve tajne delile...Njih dve upisu Tehnicki u ZR ja ostanem u Bgu na Visoj. I polako se kontakt gubio.
Za Draganu sam bila mnogo vise vezana, nekako smo bile bliskije, i kako je vreme prolazilo meni je sve teze padalo sto se kontakt skroz izgubio.
Odem kod mojih sa deckom da se dogovorimo oko svadbe, popodne u gradu set_amo, ja vidim D sestru, ispricamo se i ona mi da njen mob, obavezno da joj se javim ...ona udata zivi u drugom gradu.
Vracam se u Bg, ali nesto nemam harbrosti da je pozovem, prosto nisam znala sta da joj kazem posle 4god...iskreno plasila sam se da mi ne spusti slusalicu, nema razloga, svadja nije bilo al opet...i tako su dani prolazili.
Posle par meseci pravimo svadbu u mom rodnom gradu, izlazim iz crkve i opet Draganina sestra, a mene dusa boli sto mi ona nije na svadbi.
Ja sam nju nocima sanjala kako smo se slucajno srele,pale jedna drugoj u zagrljaj, kako se obradovala sto me videla...svako jutro posle takvog sna ja sam se budila u suzama, srce mi se cepalo kolko ja nju volim i sto nismo u kontaktu.
I jedne subote jutro posle takvog sna ja uzmem mob otkucam poruku, sa nadom da jos uvek koristi taj br. Posle 20min zove ona i grca u suzama...nemoze da veruje posle toliko vremena, bas joj drago, veruj da smo se jedva ispricale kolko smo se isplakale.
Evo i sad kucam i placem kad se set_im tog jutra,i moje srece kad sam je cula.
E sad najzanimljiviji deo tek sledi, nasi muzevi se isto zovu i prezivaju, isto god istog meseca rodjeni sa razlikom od 15 dana.
Ja sam svog sina krstila na njen rodjendan.
Ona se porodila na moj, rodila cerku.
Previse slucajnosti ????




Jeca* -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:07:42)

i ja mislim da treba da je pronadjes na FB ili da joj posaljes sms ako imas njen broj. Ako i ona zeli da komunicirate sto da ne.
Ja sam prekinula prijateljstvo sa dugogodisnjom drugaricom jer me njen decko nije podnosio, a ni ja njega. I dan danas mislim da je ona napravila zivotnu gresku sto je sa njim, ali to je njen izbor. Ja bih se i dalje druzila sa njom, ali ona je dozvolila da je on odvuče od mene. I jako mi je zao zbog toga.




bebironcic -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:11:39)

Posle ovog sto si napisala Neno,i meni su se oci napunile suzama[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
I,ja se bojim,kao sto si se i ti bojala da joj pustim sms.....ne znam kako ce reagovati,mada ja njoj nista nisam ucinila,nicim je nism povredila samo sto sam se povukla....Svakog dana smisljam sta da napisem u toj poruci...i uvek odustanem...Moji ti bivsi...njenog muza snabdevaju robom...i onda se on uplasio da zbog toga ne bude neke frke,da mu ne podignu cene,da ne prekinu saradnju.....mada je on malo,kako bi ti rekla....osoba koja gleda sve kroz novac i karijeru...A,moju drugaricu to uopste nije zanimalo,ona je sa ponosom kada bi je pitali za mene pricala kako se vidjamo!
Ne znam,nisam pametna[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Nena81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:22:13)

Draga meni je trebalo 8 god da skupim hrabrost nemoj ponoviti moju gresku.
I nas dve smo daleko, 220km, ali Fb, mob, fix, kad odem kod mojih vidimo se jer smo udaljene svega 30km, jednom u 6mes, ali bolje i to nego nista.




Nena81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:25:24)

Evo ovih dana nas dve organizujemo ljude i obavestavamo za 10god mature,
Sve se moze kad se hoce.Ja se drzim devize:
 hrabri nadju nacin, kukavice izgovor

Ona je sad trudna, posle 6god truda, plakala sam od srece kada mi je javila.
Iako smo daleko jos uvek je jako prijateljstvo iz srednje.




mejra81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:28:29)

220km? Toliko sam i ja daleko od kuce.....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Nena81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:30:22)

Nesto kontam da si odmah sa druge strane brda kod mene,
po nicku asocijacija.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mejra81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:33:16)

Nesto te nerazumedoh? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Nena81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:36:30)

Sve sam ti objasnila u pp pogledaj [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Shishica -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 11:36:31)

Ma nazovi je i kazi: "Ti meni jako nedostajes! Znas koliko hrabrosti mi je trebalo da ti se javim?!" [sm=smiley1.gif][sm=duda.gif]

Obradovala bi se sigurno!




gagins -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 12:37:01)

Molim moderatore da izbrisu moju prethodnu poruku,malo mi se cerka igrala sa tastaturom[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]!




bebironcic -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 13:20:21)

Jos razmisljam...da ja lepo nocas prespavam...pa,sutra ujutru pustim joj sms...i onda cu tako resiti svaku dilemu...ne znam sta bi drugo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Nena81 -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 13:34:55)

Ne vidim razlog sto joj ne bi pustila sms, pitaj kako je, sta ima novo. Kazi da si samo htela da joj se javis, da vidis jel dobro...ako ne zeli ne mora da obnavlja kontakt, eto ti nju nisi zaboravila, nisi ni ljuta...ono sto ti na srcu lepo reci...




Dora -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 13:36:05)

Ja sam se sa jednom Cecom družila celu osnovnu, bile smo i u komšiluku, bukvalno nerazdvojne. Sve do srednje škole. onda smo se viđale sve manje, svako na svoju stranu...a kad sam upisala fax i otišla u NS, više nismo bile u kontaktu. Ne znam kako se to desi, ali to se često dešava na tim životnim prekretnicama, u tim godinama...
Već sam bila udata i imala oboje dece, doduše, Balša se tek bio rodio (znači, pre 4 godine), srele smo se na nekoj izložbi pasa na Motelu u Zr. i razmenile br. tel. Već sutra dan sam je nazvala i odmah smo se videle. Sad ona ima dvoje dece, ja troje, naravno, viđamo se kad god ja odem u Zr. i stalno se čujemo. Mnogo je volim. Nikad se nije primetilo da smo tako dugo bile razdvojene, uvek kad smo zajedno kao da ni dana nismo bile odvojene. I dalje smo bliske kao i onda kada smo spavale jedna kod druge i sedele u istoj klupi.
Savetujem ti da je nazoveš i videćeš kako će ti se obradovati. takva prijateljstva su zlata vredna...




Anoniman -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 13:42:08)

Bebi slažem se sa Nenom i sa većinom koje te bodre da ponovo uspostaviš kokntakt s anjom.

Koliko vidim ona je bila fer prema tebi, hoću da kažem kako bi neke davno digle ruke i jednostavno ti rekle - slušaj , ne želim da se svađam sa svojim čovek zbog tebe.
(to sam ja dobila pre 2 godine)
Pokazala je da spremnost da te ne napusti, pa zaboga prijateljice ste - i ako je to ono pravo ima li šta lepše?
Slažem se da je situacija nezgodna i da si osetila potrebu da se povučeš kako joj ne bi pravila problem.


Lepo ti nju zvrcni, polako , reci šta ti je na duši možda se i ona tako oseća možda je stotinu puta poželela da ponovo budete u kontaktu.
Život prolazi. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



A sa druge strane - *bem ti mušku sujetu!!!




bebironcic -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 17:57:57)

Sve je ovo lepo,drage moje,sto ste mi napisale...samo covek ponekada treba imati petlju...a ja je ovoga puta nemam....samo neki strah...ali...ja ponekada i glavom kroz zid,nebitno za ishod...pa ce ocigledno tako biti i ovog puta,samo da mi to nesto kvrcne u glavi[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




lanajelena -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 18:01:49)

ja imam iza mene jednu jako tuznu pricu vezanu za prijateljstvo
prvi dan srednje skole(kasnim na cas) ulazim ostalo samo jedno prazno mesto,sedam i upoznajem nju,postajemo nerazdvojne prijateljice,prvo vreme je samo ona dolazila kod mene dok jedan dan ja nisam otisla nepozvana do njene kuce,tek sam onda shvatila da je nju bilo sramota da me pozove jer su ziveli u trosnoj kuci bez pravog toaleta,mislila je da ce meni to smetati ali naprotiv to je jos vise ucvrstilo nase prijateljstvo,svuda smo isle zajedno,mislim da su nam svi zavideli jer nikad ruzno nismo pricale jedna o drugoj,prolazile smo sve zajedno,prvo pijanstvo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]...
pocela je da radi u jednoj firmi gde nije primila platu 6 meseci,meni je bilo jako zao znajuci njenu situaciju i kad smo mi u nasoj firmi ostali bez radnice zamolim mamu da joj damo posao(kakva je to samo greska bila)sve je bilo super neke dve godine u medjuvremenu ona pocne da se zabavlja sa mojim bratom od ujaka a ja sa mm,u pocetku je sve bilo super dok nas nisu ispalili za more,pa jos neke sitnice,inace moj brat ne zivi u NS(to je veza na daljinu)...dok smo mi bili na moru,moj brat daleko odavde moja drugarica dolazi sa sljivom na vratu na posao,moja mama shvati sta se desava i pocinje da je zeza na sta se ona jako uplasila i brze bolje javila mom bratu da je sestrina cerka ujela i da cemo mu verovatno reci da ima sljivu(niko nije planirao nista da mu kaze)
u svakom slucaju ona je pocela da se ljuti na nas,svadjala se sa mojom mamom,sto je najgore ja se tu nisam puno mesala jer nisam htela da kvarim prijateljstvo...medjutim nasa svadba je vec bila zakazana a ona je po svom pravilu trebala da bude kuma,ali moja mama je bila jako uvredjena i rekla da nece da je vidi...ja sva izgubljena cutala sam i gutala i mislila sta cu da radim,znala sam da se mama ne bi naljutila da ona dodje ali da mi bude kuma posle svega[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
zbog svega toga ja zavrsim u bolnici(bila sam trudna)lezala sam tamo 20 dana nijednom nije dosla niti me je pozvala i ja odlucim da je najbolje da se tako i zavrsi(ne zovem je na svadbu)...
kada sam se porodila shvatila sam da mi mnogo fali i da mi je jako krivo sto je sve tako bilo ali sam se plasila da je pozovem...i bas tad moja sestra je sretne u prodavnici i ona njoj placuci kaze kako nije samo ona kriva kako bi volela da vidi mene i bebu,da joj je zao...i to mi da hrabrost da joj pustim poruku,koliko sam samo plakala od srece
posaljem jednu,nista...pomislim nisam cula report mozda nije ni stigla,posaljem opet nista...suze polako pocinju da mi naviru,pozovem brata da pitam da li mu je nesto rekla kaze nije sigurno bi rekla da je stiglo nesto ja pokusam ponovo tajac,sutradan me zove brat i kaze stigle su mi poruke ja sam stavila tacku na to prijateljstvo...ja sam u soku,plakala sam danima i sad ponekad zaplacem,obe smo na fb imamo milion zajednickih prijatelja ali mi nismo vise prijateljice(proslo je 4 godine)ona je jos uvek sa mojim bratom pre neki dan kad je on bio kod mene dosla je ispred zgrade da ga pokupi,verovatno ce se i uzeti i onda cu sigurno vremenom izgubiti i brata[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]...do sada se nismo srele i ne smem ni da zamislim koliko ce mi biti tesko kad je vidim,ali znam da ja nisam kriva za nista i to me tesi,samo me nervira sto nijednom nije htela da se javi da razjasnimo pa makar posle toga i svako na svoju stranu
zato bebironcic probaj nista te ne kosta [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Anoniman -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 23:23:08)

Da, da....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Volela sam je mnogo, ali vise sam volela sebe i da bi sebe spasila propasti morala sam je iscupati iz srca i zivota...Ne zalim...Boli ponekad, ali ne zalim!!!




Novosadjanka T. -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 23:56:13)

evo i moje price:

u srednjoj smo pocele da se druzimo u 2 razredu jer je tada dosla. Zajdeno smo izlazile, ucile, spavale jedna kod druge...Udam se, rodim dete, odselim se iz N.Sada, ali tu blizu u Kamenicu.

Ona je i dalje izlazila, ludovala, jednostavno smo gubile nit. svaka je vodila svoj zivot. I dok sam se okrenula, proslo je 3 godine. Rodila sam drugo dete, a nje nije bilo. U svoj toj frci(opet smo se preselili nazad u grad), 2 dece, trazenje posla, proslo je vreme. Stalno sam mislila na nju, ali sam terala neki inat. U fazonu kad ona nece da se javi, a slobodna je, necu ni ja.
Luda glava.
Posle 3  godine, skupim hrabrosti i nazovem je. Evo razgovora
"Alo"
"cao draga, kako si mi? Nesto te nema"

Tajac

Onda tiho "Cao"

Shvtila sam da je zbunjena

"Sutra poslepodne sam slobodna, ako si za kafu naleti"

Jos tise
"Videcu"

Sutra posle podne se oglasilo moje zvono. Dosla je. I eto vec 3 godine pijemo kafu, kao da se nista nije desilo. Nikada je nisam ni pitala sto je nije bilo, nikada ni ona nije to spomenula. Ma nek je meni ona tu. Sta je bilo, bilo je.




Yell -> RE: Prekinuto prijateljstvo (27.5.2010 23:56:22)

jao devojke..čitam sve ovo i tako mi se oči pune suzama.. ne dajte da život prodje u onome za čim žalite i žudite... i nikad se ne pitajte da li je pravi trenutak, jer je pravi trenutak onda kada poželite da bude!! bebirončić, nemaš šta da izgubiš, to je sigurno.. Njen muž je sitna duša, iz svega se može to zaključiti..jadno je da podleže toliko svojoj sujeti, nezrelo je pre svega. Vas dve ste prijateljice, volite se, i to nema nikakve veze sa njima dvojicom. Oni neka se druže, ZAŠTO bi vaše prijateljstvo ugrožavalo njihovo prijateljstvo ili saradnju??? da li li joj je ikad rekao čega se zaista plaši ili su strahovi neosnovani??
Ono što je najvažnije u svakom odnosu, bilo ljubavnom, bilo u prijateljstvu, bilo rodbinskom je ISKRENOST. Ljudi ako žele da imaju normalan, zreo odnos, moraju da budu iskreni, mraju da pričaju, da razzgovaraju... Ne vidim zašto je ne bi nazvala, poslal poruku, mail..štagod!!
Uradi to. Ako nešto osećaš kao iskrenu emociju, a pri tom ne postoji osećaj griže savesti, onda je to nešto ispravno. A vas dve imate pravo na uzajamnu ljubav i prijateljstvo. Pokušaj, molim te, budi hrabra. Pozovi je i razgovarajte. Ili se pismima, mailovima ispričajte. Dugujete to jedna drugoj, i samima sebi.
A ona ne mora da krije to prijatelljstvo od muža. Pa pobogu, ti njega ničim ne ugrožavaš. On je taj koji ima problem sa samim sobom, on mora da poradi na sebi, na svom emotivnom i psihičkom razvitku, on je taj koji je nesiguran...a ne vas dve. Zašto da vaše prijateljstvo ispašta? zbog njegovih "tripova" i to neosnovanih? ne, nikako..
Uradi to, videćeš, biće ti samo lakše. I uostalom znaćeš sigurno na čemu si. Javi joj se, što pre. Napiši ono što ti prvo padme na um, ono što ti je prvo na srcu. Ne smišljaj puno, samo napiši!
Imaš najveću podršku!!
[sm=bravo.gif]




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>