|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 15:48:08   
cipiripi
nece te onda boleti mnogo..vise zezaju oni spolja, neprjatniji je osecaj..ovo spaljivanje iznutra se ni ne oseti posle intervencije..
nadam se da ti rade pod anestezijom..ja nisam pristala da mi rade na zivo.
imala sam jednom iznutra pre 5 godina i pre 2 godine i spolja i iznutra.
kupi one mrezaste uloske od pamuka su i mnogo je lakse sa njima nego kad imas samo gacice..

2,3 dana je osecaj..kako da ti objasnim..kao da te nesto zateze na ulazu u vaginu..nista strasno, i nije za lekove protiv bolova..ne boli zaista user posted image
ja sam se mazala jekodermom prvi put, a drugi put sam kupila sprej koji se zove oktanusept, koji inace koriste u porodislistima za dezinfekciju i brzo zarastanje pupka kod beba..nije skup oko 250 dinara je .

ovu analizu iz  krvi mozes da uradis u bilo kojoj lab user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Monika86)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 15:54:48   
Monika86
Hvala ti puno.... user posted image
Javljam kad se sve zavrshi....Olakshanje je prichati sa nekim ko je ovo proshao.... user posted image


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 15:55:46   
cipiripi
nema da brines draga user posted image
gde radis spaljivanje?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Monika86)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 16:21:39   
Monika86
Kod porodichnog prijatelja na klinici.... ''BONA DEA'' u Batajnici....
Oni su zaista truchni tako da ne brinem user posted image
To radi doktorka koja je na klinici samo chetvrtkom, kao shto rekoh- zaista je struchna...
A ukupno sve koshta oko 19 000....odrali su me, ali nadam se da je vrednouser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 16:32:11   
cipiripi
to mi deluje kao cena sa anestezijom user posted image
drzi se draga i javi kako si prosla user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Monika86)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 17:56:48   
Anoniman
Monikaaaaaaaa,jesi li zavrsilaaaaa user posted image ?Inace,Cipi,one promene koje sam spominjala su nestale ponovo...pojma nemam sta se desava samnom user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 18:26:23   
cipiripi
ma pad imuniteta verovatno... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 18:33:12   
Monika86
Evo ovog momenta sam doshla kuci...
Dodjem kod doktorke a ona onda zakljuchi da treba da se radi biopsija jer imam velike promene na grlicu materice....i uradi mi biopsiju...
U zhivotu nisam dozhivela nishta bolnije, ono je bio uzhas....sada sam delimichno ok mada me boli i jako mi se vrti...
Imam dosta kondiloma unutra a spolja nemam skoro nishta....
Chula sam kako je prokomentarisala da to mozhe da bude ili prvi stadijum ili pochetak srednjeg, tako neshto...
Rekla mi je i da dechka poshaljem (na uglu Dzordza Vashingtona i 29-og novembra) na kliniku za kozhno-venerichne bolesti. To je kad se ide iz Dz.V. Ako nekoga zanima tamo ide 16-ica iz pravca Novog Beograda....
I tako....sad treba da chekam da mi prodje sledetja menstruacija koja tje tako oko 24-og....pa tek onda skidanje kondiloma.
Sa biopsijom platjam 10 000 vishe.... Shto znachi oko 29 000, a sa pregledima koje sam do sada platila i papa testom koji sam radila sve ukupno oko 35 000.....
Sretjno vam bilo....a ja sam se josh vishe uspanichilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 18:57:44   
*Alexx*
Monika, nemoj unapred da se sekiraš! user posted image Navijamo da bude sve OK.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Monika86)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 19:32:02   
Monika86
Hvala devojkeuser posted image
Mene brine samo da ne idem pod nozh ili sl....u bolnicu....da nije do toga doshlo....nadam se.
Znatju do srede...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
13.5.2010 19:58:51   
Nensi*
Monika,znam kako ti je,i ja sam pre par godina radila biopsiju,a to mora da se radi na zivouser posted image uzasno je bolelo,dlanovi su mi bili mokri kao da sam ih umocila u vodu...
A kondilome sam posle toga skidala u Frontu,i to bez anestezije,nisam nista osetila...Posle toga se hvala Bogu nisu vratili...
Ne brini,sve ce to proci i nije nista strasno,drzi se user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Monika86)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
14.5.2010 12:37:11   
janajana
i ja se priključujem onom znam kako ti je što se tiče biopsije user posted image  user posted image  user posted image
a što se tiče kondiloma i ja sam ih radila u Frontu pre jedno 5 godina ali pod anestezijom jer su se moji nenormalno širili user posted image ali posle uklanjanja nikad se više nisu vratili... puj, puj...


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
15.5.2010 12:14:20   
Monika86
E stvarno je puj pujuser posted image
Nisam mislila da tje mi se ovo ikada desiti....pogotovo kondilomi, van pameti....user posted image
Jedva chekam da se sve zavrshi.....


(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
6.6.2010 0:49:05   
Anoniman
evo i mene,nazalost,u ovoj temi. od pocetka trudnoce sam opipala kao neku krasticu(znaci nije mekana na dodir vec kao krastica) i ja sam je povredjivala nekoliko puta jer se nalazi na desnoj spoljnoj strani gde rastu dlacice. cak mislim da sam na tom istom mestu imala i pre dve god i da mi je dr premazao necim i rekao da nije  kondilom(valjda pobeli ako jeste). e da  se vratim na sadasnjost,pre desetak dana pocnem ja to da "kopam" i skinem tu "krasticu" iz koje je bas krvarilo.... juce odem na pregled kod dr koji mi radi ekspertni UZ i kazem mu da pogleda to dal nemam mozda kondilome. i on samo pogleda na blic i kaze da jesu i da odmah zakazemo u njegovoj ordinaciji ukljanjanje laserskim putem. i ja naravno pristanem. da mi anestetik u vudu spreja i spalio je pet sest,stim sto me je samo taj sto sam ja opipala zaboleo(za ostale nisam znala da ih imam). unutrasnje nemam i brisevi su mi svi odlicni. e sad,pomislila sam da mozda to i nisu kondilomi,da je on samo hteo da uzme pare(20 000) i to je to. zar ne postoji neki test koji moze utvrditi prisustvo tog virusa? ne moze on golim okom za sekun da utvrdi da se radi bas o kondilomima? bas mi je bzvz,cimam se sad za bebu i za porodjaj a mozda uopste nemam taj virus,citala sam i cula da ima dosta slucajeva kada dr slazu da su kondilomi samo da bi uzeli pare. volela bih da uradim neki test ili sta vec na prisustvo tog virusa,samo ne znam da  li postoji i koji je? pomogajte

(odgovor članu Monika86)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
6.6.2010 0:59:30   
Anoniman
Draga meni su ih laserski spaljivali pre 7 godina recimo...
Samo su ti spolja bili, je l* tako?
Nemoj da ti pada na pamet više da čačkaš nešto za šta nisi ni sigurna da znaš šta je...!
uf.
Mislim da nije ništa strašno po tebe ta intervencija koju si prošla ... međutim, trebalo bi da se uradi bris...
Da vidi da li si zaražena HPV - om?
Znam da taj virus ostaje zauvek u krvi i da se nekome te bradavice povrate a nekome nikad ...
Zavisi valjda od imuniteta.
Ne znam , možda je bio 100 % siguran ali opet ...user posted image
Mlate oni pare ...
Reci mu sledeći put ili po meni još bolje potraži još jedno mišljenje ...
Baš mi je žao što se tako maltretiraš ...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
6.6.2010 1:04:27   
Anoniman
divna si mi sto si mi odmah odgovorila user posted image
da,samo spolja... nije mi zao sto mlati paare,bilo bi super da testom otkrijem da ih nije ni bilo... a znaci moze da se utvrdi  testom,je l preko brisa? a da li je kasno da sada potrazim drugo misljenje,sada kada su spaljene?
ma sta mene sve nece snaci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
6.6.2010 1:10:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenaJe

divna si mi sto si mi odmah odgovorila user posted image
da,samo spolja... nije mi zao sto mlati paare,bilo bi super da testom otkrijem da ih nije ni bilo... a znaci moze da se utvrdi  testom,je l preko brisa? a da li je kasno da sada potrazim drugo misljenje,sada kada su spaljene?
ma sta mene sve nece snaci user posted image


Naravno da nije.
Rešila si se spoljašnjih to je super... ponavljam nisam sigurna i upućena koliko je to bezbedno u trudnoći (vidi šta su žene pisale) , moje mišljenje je da nije opasno jer se radi o spoljašnjim.
E sad, veruješ li mu kada kaže da ih nema unutra?
Jer ipak važno je, radi se carski kako bi se izbegao prolazak bebe kroz zahvaćeno područje.
Zato kažem bez panike, ne čačkaj ako nađeš još nešto , nikako sama ...
Da, preko brisa... mislim da se to radi i preko krvi.
Možda je čak i pouzdanije... raspitaj se. Reci da želiš da se testiraš na HPV .


< Poruku je uredio kaliopi -- 6.6.2010 1:13:35 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
6.6.2010 1:18:22   
Anoniman
ok,obecavam da necu cackati user posted image
procitacu,mada sam citala svasta,ali ipak cu ja to da prijavim u savetovalistu i da trazim da mi urade test na HPV.
hvala mnogo na odgovorima i savetima,bar sada znam sta treba da uradim.
laku noc user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
6.6.2010 1:20:50   
Anoniman
Nema na čemu draga , eto nadam se da sam bar malo pomogla u svakom slučaju obrati pažnju da se ne sekiraš previše ...
Nije to ništa strašno, možda to i nisu bili kondilomi...user posted image
Svejedno, uradu test, proveri da li ih ima i unutra pa makar kod drugog lekara.Tako bih ja uradila e ,sad...  user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 9:36:58   
strelitzia
nažalost...evo i mene u ovoj temi user posted image user posted image user posted image
juče su mi dijagnostikovani i uklonjeni kondilomi.
tj. dijagnostikovani su mi prije nekih 7 mjeseci, dsla mi je Glizigen sprej koji mi nije ništa pomogao. otišla poslije 15 dana kod dermatovenerologa koji mi je rekao da to nisu kondilomi...u međuvremenu se smirilo i opet pojavilo prije 15ak dana...
užas!
znači juče mi je potvrđeno da to jesu kondilomi. grozno svrbe ali ovdje nije niko spomenuo svrabuser posted image
mene svrbi toliko da ne mogu opisati!
dakle juče kod gin. 18 nedelja trudnoće, pregled i kaže Da, jesu kondilomi. vidljivi su i meni i šiljati (nisu u obliku karfiola). imala sam ih 3 ili 4 od toga 2 baš na klitorisu user posted image user posted image user posted image
detaljno me je pregledao, stvarno, i prstima i spekulom pa opet, znači nekoliko puta da se stvarno uvjeri da ih nema nigdje drugo. znači samo sam imala te oko kliorisa.
rekao je spaljivanje i 150e. uradili smo to odmah juče. dao mi je lokalnu anesteziju injekcijom. prvi put kad me je uboo injekcijom vrisnula sam i pomjerila se na onoj stolici tako da mi nije uspio ušpricati anesteziju nego je morao ponoviti bodenje! užas kako me je bolilo! sestra mi je držala noge a ja sam se derala...ali kratko je trajalo.lupam sad nekih 15ak sekundi bola ogromnog. krenulo spaljivanje. prvi nisam ni osjetila. drugi sam se proderala jer me je bolilooooo. tu anestezija nije djelovala pa mi je spalio na živo, na klitorisu, pa vi pretpostavite koliko boli!!! e onda mi je ponovo dao injekciju i ona me nije bolila puno. moglo je da prođe i bez deranjauser posted image
i to vam je moje iskustvo sa spaljivanjem. dao mi je lidokain mast i jekoderm za kasnije kad popusti anestetik. nisam mazala nijednim jer sam mogla istrpiti bol.
nego.... danas...mene i dalje svrbi užas! da li sad ranice zarastaju pa svrbi ili štauser posted image možda mi se manifestuje kroz svrab jer je na tako nezgodnom mjestuuser posted image samo me klitoris svrbi.
idem ponovo kod tog dr za 2 sedmice na uz za trudnoću pa ću ga naravno obavjestiti....
da li neko ima bilo kakvo mišljenje o tom mom svrabu i iskustvu ? dobro bi mi došlo jer sad frkišem da mi nije dobro uradio (sve najbolje o njegovoj stručnosti sam čula)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 11:38:19   
janajana
strelitzia ja sam ih spaljivala pre nekoliko godina, i mogu ti reci da je mene jako svrbelo, jer su ranice zarastala. To je normalna stvar, kao i kod svake druge rane kada zarasta ona svrbi.

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 11:47:35   
strelitzia
jao jana hvala ti puno!
ja već mislim i brinem se da to sad izrastaju novi... razmišljam svake sekunde o tome jer me jako svrbi... koliko vremena je tebe svrbilo?

< Poruku je uredio strelitzia -- 10.6.2010 11:48:12 >

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:07:30   
Anoniman
joj mene ne svrbe rane vec peku,kao oguljena koza mi je..,.i ne zarastsa..pritom mi ide neki rozikast sekret,i povremeno imam bol kao upalu jajnika...ma dodje mi da zapalim i dr,sve je bilo u odlicnom redu dok on nije cacnuo..e a u ponedeljak cu da prijavim ovo u savetovaliste i zatrazicu da se testiram na HPV da zaista se uverim jel imam ili ne jer idalje sumnjam da me je dzabe spaljivaoi traumirao!

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:16:41   
strelitzia
da, naravno, zatraži taj test, da vidiš na čemu si. bićeš mirnija!!!
mene i dalje svrbi...kupila sam bornu kiselinu i propolis kapi. čitala sam na netu o njima i kako se boriti protiv njih, pa sam našla da se mogu mazati propolis kapima.
čim se vratim sa posla , pravac u tuš kabinu na intervenciju bornom kiseliom i onda propolisom.
vjeruj mi, juče dok me je bolilo poslije intervencije mnogo sam bolje podnosila i nisam mazala da smanjim bol jer mi je mnogo lakše trpiti taj bol peckanja od svraba....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:20:54   
Anoniman
procice te brzo,nadam se..  a pitaj doktora mozemo li se poroditi prirodno? meni je ovaj sto je spalio rekao da nemam razlog da vise razmisljam o tome i da smo to uradili da bih se porodila prirodno i da se najverovatnije nikada nece vratiti. i ja ih sada prvi put imam,a citala sam da je trudnoca okidac za njih ako ih imas neko vreme u organizmu,sto znaci da ko zna od kada ih imamo a tek su se sad aktivirale.

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here