RE: Pranje kose u porodilistu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Anoniman -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 9:40:28)

Kad sam se ja porodila nije bilo vode u porodilistu-pukla vodovodna cev pa voda nije bila ispravna za upotrebu


E, da kod prvog porođaja je voda bila bakteriološki neispravna, tako da grudi nismo smele da kvasimo tom vodom zbog dojenja, a ako se istuširamo, a nije bilo preporučljivo, više su predlagali da se zaperemo dole, onda smo posle brisale bradavice fiziološkim.




tijatija -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 9:45:02)

Svaki post, sve lepsi i lepsi eeeeee moja Srbijo i CG, kad vode nemas po porodilistima kako ce biti nesto drugo [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 9:47:50)

Alo crnogorka, ne diraj nam zemlju Srbiju! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

(to je šala, nadam se da ste razumele [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image])




tijatija -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 9:50:50)


IZVORNA PORUKA: Tash

Alo crnogorka, ne diraj nam zemlju Srbiju! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

(to je šala, nadam se da ste razumele [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image])


Ja sam Srbijanka samo zivim tu [sm=smiley36.gif]




sanji -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 9:51:52)

Ja sam ležala dve i po nedelje i naravno da sam prala kosu! Više puta! [sm=smiley36.gif] Mi smo imali uvek tople vode! A tuširala sam se odmah sledeće jutro posle CR! Naravno da nisam prskala dezodorans ali kupku najobičniju i brčkanje kad god možeš!




Modessty -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 9:53:21)

U niškom GAK-u je 2005 bilo problema sa nedostatkom tolpe vode. Pa smo jurile u 6h ujutru da se tuširamo. KAd sam se februara 2010 porodila sa Danilom, tuširala sam se svaki dan. I nije mi bilo jasno kako mogu da trpe same sebe pojedine žene. Ja sam moje cimerke iz sobe naučila kako da se istušraju a da ne poginu u kupatilu zbog klizavih pločica. [sm=smiley36.gif]
Mart 2012 sam skoro ceo provela na patologiji. Ovog puta je bilo zaista čisto. Tople vode je bilo skoro uvek, pa sam se redovno tuširala i prala kosu. Mm mi doneo moj mali putni fen pa se cela patologija služila njime. Čak sam dan pre spontanog sama se obrijala dole, jer nisam htela da me sestre poseku a i bilo mi nezgodno jer sam mnogo krvarila. Ne pitajte kakve su to akrobacije bile!
Sve se može kad se hoće




MarijaBg -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 10:39:02)

Lezala na patologiji 20 dana, prala kosu, kupala se uredno, hvala Bogu, tople vode ima, jedno kupatilo na 2 sobe (5-6 zena)
U porodilistu se istusirala odmah jutro posle porodjaja, bez obzira sto kao nisam trebala jos da izvodim akrobacije zbog epidurala, ali sam se osecala dobro i nikog nisam ni pitala. Zamolila cimerku da mi pripazi bebu i okupala se kao covek. Posle svakog koriscenja wc, zapirala [sm=ribica.gif] vodom, bez sapuna, po savetu Dr. Ponela 3 spavacice i sve tri promenila za ta 3 dana. Koristila sebamed roll on, njega mozete ako mislite da bebi smeta deo, mada i ja mislim da je to glupost.
I ne vidim kakve veze ima dojenje sa znojem i smradom [sm=zmeden.gif]
A cimerka se nije cini mi se ni umila ta 3 dana, sreca pa je izmedju nas bio prazan krevet [sm=smiley5.gif]
Drugi dan posle porodjaja, ulazi dr pedijatar na ono redovno merenje i pregled beba i pocinje da vristi: pa ovde smrdi na znoj, luftirate li vi sobu??? I otvori sirom prozor na 10 C, a bebe gole [sm=smiley13.gif] Mislim se ja: Posaljite ludacu na kupanje, zena ladno seta sa krvavom spavacicom, uh kad se setim [sm=smiley11.gif]




Alexxa -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 12:58:37)

Dan posle carskog sam se istuširala i oprala kosu, jedva, ali jesam. Posle mi je rečeno da nisam smela, dok se ne skine zavoj, a to je 3 dana po operaciji. Nisam skvasila ranu, to je valjda bitno. Tople vode je bilo, svaka soba ima svoje kupatilo...




tijatija -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 16:01:45)


IZVORNA PORUKA: Alexxa

Dan posle carskog sam se istuširala i oprala kosu, jedva, ali jesam. Posle mi je rečeno da nisam smela, dok se ne skine zavoj, a to je 3 dana po operaciji. Nisam skvasila ranu, to je valjda bitno. Tople vode je bilo, svaka soba ima svoje kupatilo...

To je ovde jedino moguce u hotelu... Nemogu ni da zamislim to kod nas [sm=smiley13.gif]




MakaM -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 22:44:12)


IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: Alexxa

Dan posle carskog sam se istuširala i oprala kosu, jedva, ali jesam. Posle mi je rečeno da nisam smela, dok se ne skine zavoj, a to je 3 dana po operaciji. Nisam skvasila ranu, to je valjda bitno. Tople vode je bilo, svaka soba ima svoje kupatilo...

To je ovde jedino moguce u hotelu... Nemogu ni da zamislim to kod nas [sm=smiley13.gif]



21. vek je, a topla voda je dar sa neba? stanje u državi je čist horor film...




Modessty -> RE: Pranje kose u porodilistu (24.10.2012 23:56:38)

U niškom porodilištu a i na patologiji je jedno kupatilo sa tri tuš kabine na celo odelenje!




IvanaSK RR -> RE: Pranje kose u porodilistu (27.3.2016 21:11:26)

Ja sam se tusirala kad sam izašla iz intenzivne. Vise je to bilo pranje delova tela, da ne bih kvasila ranu.
Kosu nisam prala (bila sam četiri dana u porodilistu). Braumila mi bila na saci, a i nisam se osecala spremnom da budem u tom položaju, zbog rane na stomaku.
Kosu sam prala cim sam dosla kuci, sela na pod, naslonila se na kadu, glavu unazad, zaova mi pomogla oko sampona i vode.




isidora88 -> RE: Pranje kose u porodilistu (27.3.2016 22:08:53)

Ja sam oprala kosu 2 puta u porodilistu za 5 dana, a i na patologiji sam prala kosu i fenirala se svaka 2 dana[sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Pranje kose u porodilistu (27.3.2016 22:18:45)

Hahaha, evo je moja Isi [sm=smiley31.gif]
Ti si je prala i za mene :)




isidora88 -> RE: Pranje kose u porodilistu (28.3.2016 12:05:10)

Tu sam ja ivana [sm=smiley31.gif] nego ne stizem da pisem, ali vas pratim[sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Pranje kose u porodilistu (28.3.2016 12:08:01)

Ne, gadi mi se i da se istusiram pa i to obavim onako na brzaka...mada nisam nikad lezala u bolnici duze od 3 dana, pa nije ni bilo nista hitno da sam morala tamo da je operem.




madre -> RE: Pranje kose u porodilistu (28.3.2016 12:45:09)

Ja nisam prala kosu u porodilistu iako sam uredno ponela šampon[sm=smiley36.gif] nekako u tim momentima to mi deluje kao velika muka bez preterane koristi[sm=smiley36.gif] vezala sam kosu kad sam izlazila,a oprala je kad sam došla kućici.




Maraj -> RE: Pranje kose u porodilistu (28.3.2016 14:52:16)

Ja sam ponela sa sobom sampon za suvo pranje kose. Nisam ga ni koristila. Hormoni su uradili svoje. Uopste mi se nije mastila kosa kao inace. Bila sam 5 i po dana u porodilistu. Kosa mi je bila kao tek oprana. Inace je perem na 3 dana.




Sanjalicaaa -> RE: Pranje kose u porodilistu (28.3.2016 14:59:53)

U kupatilu u Gradskoj je toliko bilo hladno da mi je svako tusiranje presedalo. Nije bilo sanse da operem kosu. Jos su neke porodilje i pusile pa je prozor maltene bio non stop otvoren. Prvi put sam ponela sanpon, drugi put, s obzirom da je isto bila zima, nisam ni nosila.




sunasca -> RE: Pranje kose u porodilistu (29.3.2016 16:20:29)

Ja sam se prirodno porodila i odmah drugi dan ( nije proslo ni 24 sata) sam se istusirala i oprala kosu. Odmah sam se bolje osecala
Ali cula sam zenu koja je rekla da se ne treba ni kupati ni prati kosu 40 dana i da je ona tako radila u prvoj trudnoci




mama krava -> RE: Pranje kose u porodilistu (29.3.2016 16:25:13)

Prvi put bili 11 dana u porodilištu. Ćera imala visok CRP, odnosno infekciju. Oprala sam kosu najnormalnije dva puta za to vreme, ali bio je kraj maja i baš toplo. Prirodno sam se porodila tada. Drugi put je morao CR, ali sam bila 3 dana, i odmah sam otišla kod frizera čim sam se istuširala kod kuće[sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Pranje kose u porodilistu (31.3.2016 7:47:09)

Nisam prala,ponela sam sampon za suvo pranje kose i to sam koristila.oba puta ostala 7 dana u bolnici.




marinic -> RE: Pranje kose u porodilistu (2.4.2016 8:59:27)

vece pred sam porodjaj bila sam kod frizerke, tako da mi jekosa bila cista i naredna tri dana je nisam prala u porodilistu, nego kad sam dosla kuci[sm=smiley1.gif]




Dora89 -> RE: Pranje kose u porodilistu (1.3.2018 11:21:23)

I ja sam oprala dan pre porođaja (išla na zakazanu indukciju), pa posle po povratku. Ne preporučujem pranje u porodilištu, vode skoro nikad nema tople, higijenski uslovi nikakvi.




IvanaSK RR -> RE: Pranje kose u porodilistu (1.3.2018 11:24:11)

E, ja sam sada prala[sm=smiley36.gif] previse dana sam bila u bolnici da bih kosu ostavila prljavom. Nije bio problem sa toplom vodom.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>