|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šlajm
1.10.2010 13:45:35   
lanajelena
mi imamo 5 meseci i moramo isto 2x dnevno da se inhaliramo...mucimo se vec 10 dana ali je mnogo bolje user posted image

(odgovor članu nadja 9 meseci)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šlajm
8.11.2010 11:53:57   
Anoniman
zdravo svima, imam bebu od 4 mjeseca i 3 sedmice, i ima upalu grla i slajm!
pitam se dali joj smijem davati caj tj. caj od dunje!

hvala na odgovorima

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šlajm
8.11.2010 22:23:19   
Pretty78
david je ima 5 nedelja kad je zavrsio u bolnici imao je bronhitis  :( i bio je pun slajma...tamo su nas inhalirali na 2 sata 1ml fizioloskog i birodual kapi mislim isto 1ml ali se vise ni ne secam, onda smo svaka 2 sata isli na aspiriranje nosica a kad smo krenuli kuci doktorica nam je rekla da odnam idemo u apoteku i da kupimo pumpicu za vadjenje slinaca koja ide na usisivac, da ga inhaliram 3x dnevno svaki dan, da mu stavljam mast na grudi onaj babski recept

sad je opet bolestan i pun slajma dr nam dala bisolvon koji mu nista nije pomogao on krci i dalje i sad smo presli na fluimucil 3x po pola kesice

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šlajm
9.11.2010 9:04:44   
Anoniman
Kod nas u kuci su zalihe fluimucila user posted image Kod slajma samo to mu je pomagalo u kombinaciji sa inhaliranjem..

(odgovor članu Pretty78)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šlajm
10.11.2010 21:55:15   
usamljena
Redovno joj cistimo nosic fizioloskom ali opet ga odnekuda ima! Pre par dana je izbacila brdo slajma i veceras opet. Ja zaista ne znam odakle vise!!! Uglavnom, cim pojede nesto slatko, cokoladno, izbaci ga tj povrati. Veceras je to bio cokolino. Inace sam cula da cokolada pomaze za izbacivanje slajma, lepi se za njega i provocira povracanje
Edit: Dajemo joj i Bisolvon kapi, to sam zaboravila


< Poruku je uredio usamljena -- 10.11.2010 21:56:45 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:25:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

3% NaCl


Jel ovo fiziološki?

Šta da radim da Marko izbaci šlajm?

Razmišljala sam da ga na svoju ruku inhaliram berodualom.
Ili čistim fiziološkim?

Ili da mu dam slez i molim boga da se neće osuti?

user posted image

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:43:02   
Anoniman
juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:47:51   
choopa choops
Nacl je fizioloski user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:49:06   
choopa choops
Tash ne znam kako da izbaci user posted image Ja ga ne bih inhalirala na svoju ruku...Pisala je podrum o nekom Mukoplant melemu sto se namaze i pomaze kod toga. cekaj da probam da nadjem...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:49:38   
Nensi*
Pre neke 2 nedelje kad je Vuk bio pun slajma,sama sam ga na svoju ruku inhalirala sa 2,5ml fizioloskog i 5 kapi Beroduala,nekih nedelju dana dva puta dnevno i proslo je,tako nam je rekla dr prosli put da radimo,pa ga sad nisam ni vodila kod lekara.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:53:06   
choopa choops
Ne mogu da nadjem. Sjecam se da smo o tome negdje pisale i da je ona to hvalila. Kod nas nema da se kupi. To je dr Theiss Mucoplant valjda user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:54:57   
Anoniman
Choopa, ne mogu ga namazati ničime, znaš... user posted image

Nazvaću ja ujutru pedijatra, garant će da kaže da dođemo user posted image , ali baš mi ga žao. Kašlje kao magare, a još je gore kad mu svira u grlu a nikako da se nakašlje, a ja se ubih od kašlja u prazno. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:57:01   
choopa choops
user posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

Choopa, ne mogu ga namazati ničime, znaš... user posted image

Nazvaću ja ujutru pedijatra, garant će da kaže da dođemo user posted image , ali baš mi ga žao. Kašlje kao magare, a još je gore kad mu svira u grlu a nikako da se nakašlje, a ja se ubih od kašlja u prazno. user posted image



jao nemam mi nista gore nego kad krkljaju a ne kaslju.  Kako me to nervira. Kao luda kasljem umjesto njega user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šlajm
31.5.2011 23:59:13   
Anoniman
Kad je bio manji, kašljao je čim ja kašljem. Imitirao e kašljanje, što je bilo suer. Sad kažem, Marko hajde kašlji, kah-kah", on me gleda, nasmeje se i tapše! user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šlajm
4.10.2011 13:58:03   
zelenooka
teodora ce za dve nedelje dva meseca napuniti.imamo problem sa slajmom,malo krcimo dok disemo,i kijamo,dali smem da joj dajem caj od korena belog sleza?a ne kaslje?ako neko jos nesto zna dobro bi nam dosao savet.pozz

_____________________________

NE MOZES TI BITI TOLIKA SVINJA KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM BRE!!!

(odgovor članu nadja 9 meseci)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šlajm
4.10.2011 14:22:14   
Anoniman
Posavetuj se sa nekim pedijatrom najbolje user posted image A ako imaš mogućnost da od nekog pozajmiš inhalator, pa da je inhaliraš 2 puta dnevno samo sa fiziološkim to bi joj dosta pomoglo 

(odgovor članu zelenooka)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šlajm
4.10.2011 14:31:40   
isidora88
i meni je mateja u tom periodu krcao i kijao.
dr nam je rekla da je to normalno kod beba,mateja je krcao ponekad,nije svaki dan konstantno,kijao je manje vise svaki dan,dr je rekla da se on tako cisti.
odvedi bebu da dr poslusa pluca za svaki slucajuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šlajm
7.10.2011 17:37:15   
zelenooka
pluca si joj cicta,a vama u sv.slucaju hvala na savetima.pozzuser posted image

_____________________________

NE MOZES TI BITI TOLIKA SVINJA KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM BRE!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šlajm
22.10.2011 21:48:44   
srna001
Moja beba ima 7 nedelja i pre nedelju dana počela je da "krklja".Nema temperaturu, raspoložena je uglavnom joj je nos prohodan, kad nije ja ga očistim vrlo brzo tako da nema problema sa sisanjem ali imam utisak da šlajma ima sve više.Dr kaže da nema potrebe da je dovodim u dispanzer da treba samo malo više vremena da prođe a meni je tako žao kad počne da krči i krklja kao da se davi.Ima li neko sličnih iskustava sa ovako malom bebom.Razmišljam se da kupimo inhalator i za ububuće.

(odgovor članu zelenooka)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šlajm
22.10.2011 21:50:52   
srna001
Zelenooka vidim da smo otprilike u istoj situaciji tj vi ste to već verovatno pregrmeli.Da li si vodila dete kod dr.?

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šlajm
22.10.2011 21:52:06   
New Mom
Fiziološki (najlaške bebisol ampule) u nosić onako jako, pa aspirirati, najbolje posle kupanja a pred spavanje.
Prođe to posle nekog vremena, bez brige.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:07:10   
limunada
Joj de meni malo pomozite user posted image user posted image sad citam kako vam deca izbace slajm.Nikola ima 8 meseci,prvo bili u bolnici 7 dana inhaliro se,dosli kuci sve ok,pocne mu opet odem kod dr.za bolesnu decu kaze cista pluca,maltene me oterala posto je navodno zdrav,kupim prospan na svoju ruku,popije celu bocicu i pomogne mu,nakon nekog vremena opet pocne,evo vec nedelju dana krci mu u plucima,nezna da iskaslje a kaslje,nosic mu bude pun i cistim mu stalno,stavljam mu marisol,pije prospan i nista ne pomaze,przila sam mu secer sa mlekom i ne povrati ni to,mozda nisam dovoljno secera stavilauser posted image inace imao je laringitis al vec sam pisala na toj temi o tome.Neznam kako da mu pomognem.A da opet smo bili kod dr.neki dan i to za zdravu decu,pregleda ga i kaze vase dete je bolesno,ima sekreta zasto ste ga doveli tu,trebali ste za bolesnu decuuser posted image e poludela sam,prvo me ona terala sad ova.I prepise mi prospan,nedelju dana da pije al on i dalje ne izbacuje,samo kroz nos malo,a cuje mu se jako u plucima.Eto kuvacu mu i slez pa u nosic sipati,neznam vise user posted image user posted image brine me to

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:24:24   
New Mom
Što ne probaš uporedo sa prospanom sa inhalacijama? Tako lek ode dublje. Staviš fiziološki 2-2,5ml i 4-5 kapi Operil P ili nekih takvih kapi, 2-3 puta u toku dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:27:46   
bokicans
NM u kom polozaju reba da bude beba kada je lupkam po ledjima?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:35:06   
New Mom
Leđa uspravna, može malo nagnuta unapred.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Click Here