|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:40:47   
bokicans
Neko mi kaze glava prema dole,da bih slajm isao na dole da  se ispovraca user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:43:25   
Tea2
Bebana je prosle zime bilaprehlađena,i ja sam joj stavljala beli slez u nosic.Doktorka mi je rekla da to nikako više ne radimo jer se to zalepi i bude još gore.Beli slez služi da se pije.Lupkanje po leđima;preko kolena,glava u blagom tobogan položaju i po nekoliko minuta nežno prvo jednu pa drugu stranu leđa.

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:47:41   
bokicans
Tea hvala,znaci dobro sam radila,Evo malo je povratio malopreuser posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:51:21   
Tea2
Samo nežno lupkaj,kao kada sviras klavir.

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:55:29   
limunada
Hvala tea i meni si pomogla,bas cu sutra tako uraditi,ja N malo jace lupim i dzaba.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Šlajm
22.10.2011 22:57:22   
limunada

IZVORNA PORUKA: New Mom

Što ne probaš uporedo sa prospanom sa inhalacijama? Tako lek ode dublje. Staviš fiziološki 2-2,5ml i 4-5 kapi Operil P ili nekih takvih kapi, 2-3 puta u toku dana.

Pa i dr,mi je rekao to kad sam privatno isla da mu fizioloskog 2-2,5ml sipam a ja nisam kad se rita al sutra cu probati.Hvala ti NM

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Šlajm
4.12.2011 0:53:11   
lana29
treba mi neko misljenje. moja beba ima 11 nedelja. posle prve nedelje poceo je da joj curi nosic i da se skuplja slajm. doktor je rekao da je sve u redu dao mi je neke specificne kapi jer je sekret iz nosica bio zuckast,to joj je pomoglo. par dana je bilo sve ok ali posle opet samo sto je tada sekret bio bez boje. proslo je par nedelja ali ona i dalje ima slajm koji guta i pocela je da kaslje i krci. opet sam je vodila kod doktora i on kaze da je sve dobro,pluca su joj cista a moze da kaslje i ima slajm i do sest nedelja i ako joj nos nije zatvoren i ne kaslje suvo nema potrebe da se bilo sta daje bebi. eh sada,ja sam stvarno zabrinuta jer mislim da stvarno dugo ima slajm. sta vi mislite? to je dva meseca! da li sam u pravu sto toliko brinem i panicim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Šlajm
4.12.2011 1:00:34   
Nensi*
Bitno je da nema nista na plucima. Kod beba je to izbacivanje slajma dug proces,jer ne znaju da izduvaju nos i da iskaslju i izbace ga,pa to ide sporo jer ga izbacuju preko stolice ili povracanjem. Ne znam da li moze pedijatar da ti da neki sirup ili nesto slicno da malo pomogne u tom izbacivanju,ne znam sta beba u tom uzrastu sme da pije.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu lana29)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Šlajm
4.12.2011 13:17:16   
gagana83
Uh to su muke kad su tako mali pa ne znaju da izbace slajmuser posted image
Sto kaze Nensi, bitno je da su pluca cista i da nema upalu grla ili uva. Valjda ce brzo proci.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Šlajm
5.1.2012 18:35:55   
dacica
nama nista ne pomaze da izbacimo,a puna je,pili smo caj od bel.sleza,jagorcevinu,sad flomucil,ali je puna zaceni se u snu od kaslja,probudi,place,i proguta puna usta..uzas..

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Šlajm
22.1.2012 16:13:14   
isidora88
mateja se prehladio prosle nedelje,samo kaslje i slini,malo krci,ima slajma ali ne zna da ga izbaci.
dajem mu fluimucil,cistim nos fizioloskim i pije sirup za iskasljavanje.
problem je stotaj slajm nigde ne izlazi,ne zna da iskaslje,ne iskaki ga niti povratiuser posted image
ne znam da li da ga vodim kod dr jer je inace sve ok,lepo se ponasa,dobro spava,jedino sto mene nervira jeste kako da izbaci taj slajm

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Šlajm
24.9.2012 16:25:20   
limunada
I moj Nikola opet ima slajm,napravila sam mu ovaj sirup: 100g secera uspinovati,zatim dodati 1dl vode i prokuvati,nek se secer istopi,skloniti sa vatre dodati 3 (velike)kasike zalfije(rinfuz) i 4-5 lovorovog lista,poklopiti i ostaviti da odstoji pola sata,zatim procediti kroz pelenu ili gazu.
taj sirup ima da se kupi al ja ga pravim,kazu da mora da se ili ispovraca ili ima proliv,e sad videcu kako bude pa vam pisem.zvala sam i dr.kaze da tako nastavim pa ako se pogorsa da ga dovedem na inhalacije.,

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Šlajm
25.9.2012 10:37:06   
New Mom
Sirup kao ACC (Fluimucil) razblažuje sekret i tako lakše mogu da ga iskašlju.
Ide 2-3X dnevno po 2ml najčešće.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Šlajm
28.9.2012 19:50:05   
sirko
beba mi nije bolesna, ali konstantno ima neki slajm i guta, puna joj usta vode...od cega li je to+??

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Šlajm
6.11.2012 8:29:11   
Biserce
Ovo cudo opet krklja, treci put za 8mes zivota je bolestan, i to se prosli put vukao 2mes i pio sve i svasta i jedva je izbacio sekret. Sastavio je mesec dana da je zdrav i sad evo opet. Poludecu! Stavili smo jar.maramicu i krenucu sa b.slezom, vise ga ne vodim kod dr dok ne prigusti ne daj Boze! Prosli put su mu izmenjali 2-je kapi, 4sirupa i inhalacije i nista...

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Šlajm
1.2.2013 9:45:04   
Skockica
limunada, koliko ima Nikola kad mu dajes to?Moj beban ima 4 nedelje kaslje, krklja, fizioloski ne pomaze samo mast u nosic i na grudi.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Šlajm
1.2.2013 9:58:52   
Janncica
Skockice i moj je isto tako bolestan. Bila sam juce kod doktora,ona rekla samo ciscenje nosa sa fizioloskim i kao sirup beli slez( koji ne daju tako malim bebama,ali da mu dam user posted image ) i ja odem u apoteku i trazim sirup,ona pita koliko ima beba i nije htela da mi ga da. Kaze ima samo caj od belog sleza za tako male.
Nisam nista uzela. Svi smo isto tako u kuci bolesni. Procice vec. user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Šlajm
1.2.2013 10:04:30   
lesica
Janncice,Skockice, skuvajte caj od belog sleza pa bebcima nekoliko puta dnevno dajte po kašičicu,dve da popiju.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Šlajm
1.2.2013 16:32:55   
boba 11
Idealno je ako mozete da ih inhalirate fizioloskim tako najbolje deluje

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Šlajm
1.2.2013 16:43:14   
Olga75
a mozda se bebe samo " ciste " , ne verujem da je neki virus u pitanju a ne daj Boze bakterija user posted image
mozda bi bilo dovoljno samo malo povecati vlaznost u prostoriji i bebe bi mozda prestale da " krce " ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Šlajm
1.2.2013 16:47:41   
MajaMV
Beli slez se bebama stavlja u nos, a pravi se od korencica belog sleza sa ohladjenom vodom i odstoji dva sata, zatim se stavlja po jedna kap u svaku nozdrvu na svakih 3 do 4 h

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Šlajm
1.2.2013 16:47:51   
Sanjica26 RR
Olga ti si u pravu. Secam se kad je Teodora bila tako mala da smo imali problema I to samo zbog suvog vazduha u stanu. cim su iskljucili grejanje njoj se sve stabilizovalo. Sad kad legne da spava zavrnemo radijator da joj ne bi smetalo.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Šlajm
1.2.2013 16:59:23   
MajaMV
Svakako da se soba gde dete spava treba prvo provetriti, zatim temperatura ne sme biti veca od 20 stepeni i na kraju vazduh se mora oplemenjivati, najjeftinija varijanta serpica sa vodom na grejno telo ili detetu uz uzglavlje

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Šlajm
1.2.2013 17:23:13   
Lu
Ja sam u sobe gdje spavamo u posudice na radijatore stavila eterično ulje timjana (majčina dušica) i smanjim ih na mlako, mogu reći da i ja osjetim promjene, nemam više osjećaj suhoće ujutro kao prije.
Još više provjetravam prostorije nego inače, mislim da je to najbitnije u zimskim danima.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Šlajm
1.2.2013 17:27:58   
Olga75
provetravanje je nesto drugo , time izjuris , pobijes , stagod viruse ali vlaznost vazduha je pak nesto trece
a beba ob oko mesec se uglavnom jos uvek "cisti "moze biti da je pokupila neki virus ili tako nesto ali ja se nadam da je problem samo suv vazduh
e sad taj caj od belog sleza , to je sluzavo i tako i to ne bi bas tako bez ikakve potrebe kapati bebi u nos , mislim to moze da bude i opasno
ali ko sam ja da to kazem
samo vi svoj posO

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here