|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šlajm
1.2.2013 17:34:05   
Janncica
Nije nam suv vazduh i provetravam i imam na radijatorima one posudice. Nego smo svi zakacili ovaj nosni virus...user posted image Bas smo svi u kuci slinavi i kasljemo.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Šlajm
1.2.2013 22:14:52   
MajaMV
kapanjem u nos oblaze se sluzokoza i samim tim opusta se nije zategnuta i dete lakse dise. S druge strane jedna kap u nozdrvucu nikako ne moze da skodi detetu.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Šlajm
23.3.2013 16:16:20   
Sanchy
Imam pitanje beba ima devet meseci i kaslje vec vise od deset dana ,nema temparaturu,samo nosic i kasalj ,pun je slajma...isli smo kod privatnog dr.koja nam je prepisala fluimucil od 100 deset dana plus fizioloski ,posto sam pitala za beli slez rekla je da on i nije tako dobar posto u nekom momentu pocinje i sam da stvara sluz...posto M.kasalj ne prestaje danas smo otisli kod dezurnog u Dz koji nije bio za fluimucil vec da uzmem beli slez i nastavim sa fizioloskim...dakle dva potpuno razlicita stava i ja sad naravno ne znam sta da radimuser posted image ,,,iskustvauser posted image ..

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Šlajm
23.3.2013 16:35:44   
Moiraina
Kod nas je bila identična situacija kada je imao 4,5 meseca. Odveli smo ga kod privatnog dr, poslušala ga je, pa pošto ničeg nije bilo na plućima, a nije imao ni temperaturu, dobili smo inhalacije fiziološkim i beli slez. Prošlo je posle nedelju dana. E, da, pošto posle 3 dana nisam primetila poboljšanje, odveli smo ga ponovo kod iste dr, bio me je strah da se ne spusti na pluća. Pošto su ponovo pluća bila čista, rekla je da samo nastavimo ovako kako je rekla.
Fluimucil smo prvi put dobili za starijeg kada je imao oko godinu i po dana...
Eto, nisam ti pomogla, samo pišem kako je bilo kod nas...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Šlajm
23.3.2013 16:39:48   
salle

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Imam pitanje beba ima devet meseci i kaslje vec vise od deset dana ,nema temparaturu,samo nosic i kasalj ,pun je slajma...isli smo kod privatnog dr.koja nam je prepisala fluimucil od 100 deset dana plus fizioloski ,posto sam pitala za beli slez rekla je da on i nije tako dobar posto u nekom momentu pocinje i sam da stvara sluz...posto M.kasalj ne prestaje danas smo otisli kod dezurnog u Dz koji nije bio za fluimucil vec da uzmem beli slez i nastavim sa fizioloskim...dakle dva potpuno razlicita stava i ja sad naravno ne znam sta da radimuser posted image ,,,iskustvauser posted image ..

ja sam fluimucil davala na svoju ruku kada je kosta imao 7 mes, sa kombinacijom olynth kapi za nos za decu (i ako na njima pise da smeju deca od 2 god) isto je tako samo kasljao i slinio
a davala sam tako sto sam mu tu jednu kesicu koju rastvorim u vodi dam do 4 popodne, jer on nadrazuje na kasalj, tako da ti je moj savet da mu ne dajes pred spavanje jer na kraju nece spavati od kaslja, a kapi za nos po jednu u obe nozdrve pred samo spavanje da bi mogao da spava, kapi smo koristili 5 veceri, a fluimucil 7 dana, nama je super pomoglo, ali je on inace sklon upalama grla i stalno kaslje i slini ( sada ima 2,5 god) i vodila sam ga pre neki dan kod homeopate, i cekamo rezultate

tako da, po mom misljenju, flimucil bez razmisljanja, samo nemoj da te uplasi jer ce poceti puno da kaslje da izbaci slajm

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Šlajm
23.3.2013 17:14:11   
Sanchy
Koristimo mi fluimucil evo danas peti dan i tacno posle njega kaslje dva puta vise,,nego nikako da primetim poboljsanje samo je dva puta povratio slajm za ovih deset dana ,nema ga ni u stolici ,,bas se muci ..i ja sam se uplasila da mu se ne spusti na pluca pa sam ga zato ponovo vodila danas,nema nista..u nosic sipam samo fizioloski i izvlacim pumpicom mada slabo sta izvucem jer je sav sekret pozadi i sliva mu se niz grlo...dakle da nastavim sa fluimucilom,valjda ce biti poboljsannja konacno...inace i ja planiram da idemo kod homeopate,ja sam se svojevremeno lecila u Jevremovcu i super su mi pomogliuser posted image

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Šlajm
23.3.2013 17:20:52   
salle

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Koristimo mi fluimucil evo danas peti dan i tacno posle njega kaslje dva puta vise,,nego nikako da primetim poboljsanje samo je dva puta povratio slajm za ovih deset dana ,nema ga ni u stolici ,,bas se muci ..i ja sam se uplasila da mu se ne spusti na pluca pa sam ga zato ponovo vodila danas,nema nista..u nosic sipam samo fizioloski i izvlacim pumpicom mada slabo sta izvucem jer je sav sekret pozadi i sliva mu se niz grlo...dakle da nastavim sa fluimucilom,valjda ce biti poboljsannja konacno...inace i ja planiram da idemo kod homeopate,ja sam se svojevremeno lecila u Jevremovcu i super su mi pomogliuser posted image

ja sam po preporuci moje drugarice kod neke na novom bgd, i super je, u cetvrtak vece je popio sta mu je dala, i vec juce jeo kako treba... manje kaslje, a slina nigde, sutra treba da je zovem da vidimo kako cemo dalje

a ja sam fluimucil davala 7 dana... ne znam sta ti je dr rekla, ja sam ipak to na svoju ruku...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Šlajm
19.6.2013 19:26:49   
jaska80
MOLIM NEKOGA DA MI KAZE BEBI MI JE 15 DANA A PUN JOJ JE NOSIC SLAJMA IMAM PUMPICU ALI NE POMAŽE AKO NEKO IMA NEKOG ISKUSTVA NEKA MI KAZE

(odgovor članu nadja 9 meseci)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Šlajm
27.6.2013 15:36:30   
aleksandrova
mi evo muku mucimo vec 2 nedelje...puna je slajma...imali smo 3 dana inhalacija ma nista grci kaslje muci se...nema temperaturu pije sirup pancef ne znam vise sta da joj radim muci se i ne jede ko sto je jela

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu jaska80)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Šlajm
27.6.2013 15:51:55   
Anoniman
aleks, samo mora da bude dovoljno vlage u kuci (ili kupite onaj aparat sto proizvodi paru ili neka serpica da isparava sto je sad leti malo teze ili u kupatilu napravi dovoljno pare). a mozda ne bi bilo lose opet otici kod dr.

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Šlajm
11.10.2013 11:22:13   
vesic
Beba je imala promukli kasalj.i temperaturu.pila je sinacilin i inhalacije pantenolom na 12 sati.terapiju smo zavrsili ali ona kaslje povremeno ipuna je slajma.ima 15 meseci.
Jel ima nrko savet sta bih mogla da joj dajem za iskasljavanje.davala sam joj caj od belog sleza ali mislim da se stanje pogorsalo mislim da ima jos vose slajma.inacr lepo jede i raspolozena je

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Šlajm
15.2.2014 10:54:00   
mamaisara
moja bebica ima 20 dana,zapusen nosic kako smo dosle kuci,nosic cistimo sa marisol kapima i pumpicom kojom ja vucem il tata,al problem nam je slajm u ustima,koji ona ne moze ni da proguta ni da izbaci,nervozna je zbog toga,slabo spava,slabo jede,a skripi :( probali smo i fiyioloski al nista :( sve joj ostane ustima......pomagajte

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Šlajm
15.2.2014 13:46:06   
minnica
Mamaisara, ja bih se na tvom mestu obratila pedijatru, jer je ipak baš mala beba u pitanju. Moji su oboje imali zapušene nosiće prvih dana po rođenju, ali nije bilo šlajmau ustima, niti ih je to ometalo u sisanju.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu mamaisara)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Šlajm
15.2.2014 14:02:19   
Didy
IZVORNA PORUKA: mamaisara

moja bebica ima 20 dana,zapusen nosic kako smo dosle kuci,nosic cistimo sa marisol kapima i pumpicom kojom ja vucem il tata,al problem nam je slajm u ustima,koji ona ne moze ni da proguta ni da izbaci,nervozna je zbog toga,slabo spava,slabo jede,a skripi :( probali smo i fiyioloski al nista :( sve joj ostane ustima......pomagajte


Mamaisara, obavezno se javite pedijatru! Mojoj ćerki se s 4 meseca nakupilo šlajma, dobila je T i završile smo u bolnici s upalom pluća. Sve se desilo za 3-4 dana. Dr nam je objasnio da se kod bebica za čas spusti na pluća i da se mora brzo reagovati.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mamaisara)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Šlajm
7.9.2014 8:57:29   
branki*
IZVORNA PORUKA: Diabla

Trazila sam slicnu temu, ali je nema.

S je poceo da hropti krajem jula. Bio je pun slajma. Dr mu je prepisala 4 puta dnevno inhalacije fizioloskim i 5 kapi Beroduala, i rekla je da skripi na plucima, u nalazu napisala bronhitis. Nije imao temperaturu, niti mu je nos curio. Nakon 7 dana, na kontroli je bilo sve ok. Nije proslo ni 7 dana, opet ista pjesma. Malo sam sacekala, nisam odmah htjela na pregled, medjutim to se pogorsalo(bez temper i nos nije curio). Bio je krcat slajma, hroptio, ali nije umio da iskaslje. Dr nas je poslala kod djecijeg plumologa, i ova nam je dala 5 inhalacija sa 3% NaCl i 2 kapi Beroduala, dvije inhalacije pola ampule Plumikorta, nekakve Fenistil kapi i Hemomicin sirup. Tih 10 dana nam je bila agonija. Bio je nervozan, slabo spavao, jos slabije jeo. I nakon 10 dana, sve je proslo. Evo od tada je proslo 15 dana i opet ista stvar. Poceo je da hropti i kaslje zrelo i jako slabo je spavao danas popodne. A prije 3 dana je primio Pentaksin, i tada je mrvicu hroptio i dr je rekla da ne cuje nista. Zaista ne znam sta da radim... Ako predugo cekam, pogorsa mu se. Ako odmah podjem kod dr, ona kaze da se ne cuje.

Smijem li ga inhalirati samo NaCl-om od 3%, cisto da ne predje u gore? I zasto se povlaci ovoliko? E da, stariji je prehladjen, od njega je sve pocelo jos u junu, i kao zacaran krug... on ozdravi, beba se razboli, pa on ,a beba... Mozda sam konfuzna, ali vise ne znam sta da radim. Moze li biti alergija?



IZVORNA PORUKA: Klarita

Smes ga inhalirati samo fizioloskim sama na svoju ruku. Moguce da je alergijauser posted image ali ces mu olaksati samo, neces izleciti. Ja bih ipak kod istog pedijatra. Kod nas je praksa da se ukljuci antibiotik posle drugog ponavljanja istih simptoma...
Da vam sto pre prodje, mnogo mi je zao kad cujem za tako malu bebu. I moja K je bila u zacaranom krugu duuuuugouser posted image



IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja ne znam sta znaci "hropti "user posted image
mozda ima neka odgovarajuca tema ali posto ne znam sta da trazim ne mogu da ponudim
mozda bi trebalo nekako preimenovati temu user posted image



IZVORNA PORUKA: Klarita

Ma, ja razumela da krkljauser posted image mislim da je to to, auser posted image



IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ljudi, ja sam odmah shvatila o cemu je rec, kaze se jos " ripa "sa dugim i.user posted image Sinu moje kume se to desava, ali kod njega nije bronhitis nego su mu valjda suzeni ti disajni putevi. Kad je dolazila prvi put kod mene pojurila odmah da ga uzmem i rekoh dete me se prepalo , gotovo gusi se, ripa kao ludo. Kuma kaze: Ma ej nije nista, i ja sam se na pocetku uplasila ali doktorka kaze da je sve ok i da ce se vremenom resiti. A inace svi se zacude kad ga cuju user posted image Nadam se da ste shvatili.user posted image


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Oldži ja razumeh da beba ''''''''krklja'''''''' po našem user posted image
Mislim po pisanju, znači kad diše onaj šlajm iz pluća, grla krči, odnosno ma bre lepo reče ne ume da se iskašlje, znaš kad si pun šlajma - pa mi umemo da se iskašljemo, a bebe i manja deca obično i kad im uspe da se iskašlju - povrate. Valjda ga objasnih.

Elem - Diabla, ako ima dijagnozu bronhitisa, možda bi trebali da prebacimo u tu temu. A pomoć bebi je sledeća. Jastuk tvrđi na krevet, bebu prebaciš preko (kao kad bi dete preko kolena, pa po turu) položaj bebe ovako ^ ili beše da sedi pa da se nagne napred (Olga, pomagaj) i onda opet ruku u takav položaj ^ pa polako od dna leđa ka vratu sa obe strane kičme, polako. Tako se šlajm rastvara i pomaže da se iskašlje/izbaci. Fiziološki u tom slučaju je samo pomoć i dodatak.



IZVORNA PORUKA: Diabla

Hropti, hripti, ripi, krklja- od sekreta koji se slijepio. Pa ne umije da izbaci.

Mene muci, zasto se stalno ponovalja? Prodje, po 7-10 dana pauze, pa opet. Krene pomalo, pa onda se napune pluca sekreta, i bez inhalacija nema pomoci. Ocajna sam, prevrcem po glavi sta radim da ne valja, mozda je previse razgolicen, mozda previse pokriven, mozda da ga ne izvodim kad padne noc... Uf!!! Znaci nema nikad temper. i ne curi nos(moja dr je potpuo opusten a, jer nema vatru). Negdje procitah da su neke bebe uvijek imale ove simptome pred izbijanje zubica...


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Diabla, po mojem ne ozdravi do kraja, odnosno kad mu se spusti skroz dole kreće žurka iz početka.

Probaj sa ovim gore što sam ti rekla. To je Ani prvobitna bila terapija. PA su onda ipak videli da ima upalu pluća i u tom slučaju te vežbe SE NE RADE. Dakle samo u slučaju BRONHITISA.

Diabla, da ja ipak ovo prebacim u temu Šlajm - ovde je koliko vidim taj problem, ili barem pednjači u problemu.




< Poruku je uredio branki RR -- 7.9.2014 9:02:55 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Šlajm
7.9.2014 9:07:49   
branki*
diabla,moja drugarica je imala skoro identican problem sa svojim sinom.malo,malo pa,inhalacije,i to su ih inhalirali po 2 puta dnevno,maltene na svakih 2 nedelje.2 puta su lezali i u borskoj bolnici zbog toga.dobili na kraju uput za bgd.vise nisu znali sta da mu rade.
na kraju je zakljuceno da je on jednostavno tako oset_ljiv i da se organizam mora da izbori sa time,u smislu ,kako bude veci,bice bolje.


< Poruku je uredio branki RR -- 7.9.2014 9:08:18 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Šlajm
8.9.2014 15:15:01   
Peace*
Ako je njen klinac dobio gore navedenu terapiju, nije u pitanju šlajm nego bronhitis. Dete je dobilo i kortiko da inhalira (ako sam dobro upućena, pulmicort je kortiko).
Obrati pažnju, nama su nakon 5-og bronhitisa dali kortiko na duže vreme.

Trća ti je opisala šta se radi. Dete na svoja kolena, glava niže od guze, licem dole. Lagano lupkanje po leđima, ruka ovako ^, od guze ka glavi lupkaš. Kažu da 90% beba povrati šlajm. Moj sin je u onih 10% što ne povrate.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Šlajm
13.9.2014 16:30:37   
Mala Elena
Od jutros imamo problem da joj se nesto cuje kad jace udahne krklja , ne znam da li je slajm ili ona lepljiva slinica .U nosicu nema nista da bude vidno...sipala sam fizioloski i jedno vreme se nije culo , evo sad opet. Nemam pumpicu za nos. Ovo preko kolena verovatno ne pomaze ...?user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Šlajm
13.9.2014 17:03:51   
Dani.kv
Moj Maksim je sa tri meseca toliko zaribao da smo se inhalirali 21 dan. Lupkali se i mazali fitobalm na ledja i pluca. Hvala Bogu izcistio se do kraja. Sad prehladi ali nije strasno kao prvi put

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Šlajm
13.9.2014 18:34:35   
veselicaa
Pre nedelju dana moja Stasa(5 god) imala bas gust slajm,inhalirali smo se 5 dana Bisolvonom i proslo nam je.Prosle godine smo nazalost bili u bolnici i dr nam je preporucila sto vise vode da uzima jer ona razbija slajm a i kada dete kaslje da se blago lupka po ledjima.

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Šlajm
19.9.2014 7:29:30   
mirkam
Mame, pomagajte.
M vec petnaetak dana slini jako. Kasljao je zrelo nekoliko dana, pio je Bisolvon i proslo je.Medjutim nos i dalje katastrofa. Nocu je najgore, tada i kaslje i jedva dise. Bili smo kod dr, ali pluca su mu cista, grlo ok, rakla mi je samo da mu sipam rastvor u nos i cistimuser posted image
Ne mogu da ga slusam kako se muci nocu. Sta da mu dam da mu ubrza izbacivanje tog slamja?

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Šlajm
19.9.2014 12:28:59   
vonavoj
Jesi li probala sa nekim biljnim sirupom..mojoj jako pomogne altiprim p,to je josif pancic,tipa 320din je..bas za kasalj i disajne puteve,izbacivanje slajma..
mojoj posle 3 dana bude bolje!
i naravno fitobalm na grudi i ledja!

< Poruku je uredio vonavoj -- 19.9.2014 12:29:49 >

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Šlajm
20.9.2014 8:13:25   
mirkam
Nisam ni jedno ni drugo. Ja mu stavljam na grudi ponekada domacu svinjsku mast neslanu, rekle su mi ove starije zene da je to spas. Al ja ne vidim da mu je bolje user posted image A jedva sam nabavila tu mast..
Smijem li taj sirup da mu dam bez konsultacije dr?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Šlajm
20.9.2014 8:31:55   
vonavoj
Smes,ako nije alergican na med,propolis..jer to sadrzi! I ako ga ne ihaliras! i mazi mu grudi,fitobalm je odlican,to smeju i bebe!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Šlajm
20.9.2014 8:37:26   
serpica
Beli slez je takodje dobar za izbacivanje slajma,nekoliko kapi u nos i nekoliko kasika u vidu caja da popije.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here