|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šlajm
20.9.2014 8:43:20   
vonavoj
mirkam,a sad tek vidim da ima 8 meseci...onda nisi ni probala propolis,med..onda mu mazi grudi!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Šlajm
20.9.2014 21:18:59   
mirkam
Danas mu je malo bolje. Sjutra cu mu onda dati caj od sljeza, i kupiti taj gel da mu namazem grudi.
Hvala drugari.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Šlajm
20.9.2014 23:00:01   
anci kv
do godinu dana,čistila sam nosić fiziološkim,stavljala u nos prepranu svinjsku mast, čaj od belog sleza, fitobalm na grudi. A sad već pije kozje mleko,sirup bronhicum, jazavičju mast na grudi, a nabavili smo i kozji i zečji loj za svaki slučaj

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Šlajm
21.9.2014 7:30:23   
mali_mis
Fitobalm sam uzela, jer ste ga toliko nahvalile. Nekako mi je lakse kad znam da je neko koristio, i ima pozitivno iskustvo.
Nema jos slajma, ali da se ima, ako ga bude. A ne posle ko sumanuta da trcim i trazim.
Nego, jel radi fitobalm kod nas starijih? user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Šlajm
21.9.2014 9:36:27   
vonavoj
Fitoblam moze i za nas,i ispod nosa da se maze,odlican je!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Šlajm
30.1.2015 22:39:56   
Marinaaa89
Pozdrav svima! Kada sam videla ovu temu i sve korisne savete, momentalno sam se uclanila na ringeraja.rs :)
Moram da vas pitam za savet u vezi moje 17-mesecne devojcice. Naime, otkad je napunila godinu dana, konstantno je bolesna. 2, 3 x do sada je imala bronhitis, vecito smo na inhalacijama, pa je onda polovinom decembra zakacila i virusnu anginu,pa je primala 10 dana penicilin i od tad je proslo "cak" 15 dana i ponovo se razbolela oko nove godine.od NG pa do sada je 2x pila antibiotik(panklav, pa sinacilin, koji upravo pije) i inhaliram je 2,5 ml fizioloskog i 5 kapi beroduala. Ali, najveci problem nam stalno predstavlja izbacivanje slajma. Za to je do sada pila i Prospan, Mycodine, Fluimucil i nzm sta sve jos. Cini mi se da nikad ne uspe da ga izbaci do kraja i on"kulja", pa se bolest konstantno vraca. Inace joj od novembra dajem ProbioKid Imuno. Svakog dana joj dajem 2 dl sveze cedjenog voca, od skoro i vitamin c za decu, ne bih li joj malo poboljsala imunitet. Meni stvarno nije normalno da dete od 17 meseci popije od rodjenja tonu antibiotika ( nije ispod 20 ), a da njen pedijatar na to prokomentarise da je mala, da je puno dece oko nje i da ce sve to proci :)
Molim vas za savete u vezi izbacivanja slajma jer sam od njega pocela da dobijam nocne more :)
Izvinite na ovoj detaljnoj studiji,ali sam zelela da priblizim malo bolje situaciju...
Pozdrav!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Šlajm
30.1.2015 22:45:19   
bubulence
uh, prvo dobrodosla!
drugo, tako malena deca se muce sa slajmom jer ne znaju da,ga izbace.
ja imam dva saveta. prvi je fitobalm da joj mazes, na pluca i na ledja. kruznim pokretima. drugi je serbet sa vodom. uprzis kasiku ipo secera i prelijes soljom vode. posle toga uglavnom povrate ali to i jeste cilj jer je malena i ne zna da iskaslje...

(odgovor članu Marinaaa89)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Šlajm
30.1.2015 22:48:47   
dijana1*
Marina dobro nam dosla na forum user posted image
Mozda da prvo promenis pedijatra.
Nadam se da ce se javiti neka mama sa vise iskustva. Jedino sto mogu da ti kazem da ja svom bebcu redovno cistim nosic fizioloskim. Skoro pa svaki dan. Cim cujem da ima slinicu ja mu ocistim.
A stariji klinac zna sam da izduva nos i mesec dana pred operaciju krajnika dr. mi je rekla da mu tri puta dnevno cistim nos fizioloskim i da kapam neke kapi ( ne mogu da se setim koje). Bilo mi cudno jer on zna sam da izduva nos i nije bilo nista kada dune. Ali kada smo uveli fizioloski ipak je dosta slinaca izaslo.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Marinaaa89)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Šlajm
30.1.2015 22:49:08   
gagana83
Uf definitivno nije naivno toliko antibiotika u njenom uzrastu.
Fluimucil je bas jak, ako on nije pomogao pri izbacivanju slajma ne znam sta ce pomoci.
Iskreno, ja bih razmislila o promeni pedijatra, ili bih bar potrazila jos neko misljenje.
Em prepisuje toliko antibiotika, em tvrdi da je to normalno...

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Marinaaa89)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Šlajm
30.1.2015 22:52:47   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: gagana83

Uf definitivno nije naivno toliko antibiotika u njenom uzrastu.
Fluimucil je bas jak, ako on nije pomogao pri izbacivanju slajma ne znam sta ce pomoci.
Iskreno, ja bih razmislila o promeni pedijatra, ili bih bar potrazila jos neko misljenje.
Em prepisuje toliko antibiotika, em tvrdi da je to normalno...


Isto. Baš mi djeluje mnogo toliko antibiotika user posted image zbog prehlada...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Šlajm
30.1.2015 22:53:40   
bubulence
e da, slazem se sa Dijanom, promeni pedijatra. probaj i sa belim slezom..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Šlajm
30.1.2015 23:00:04   
dijana1*
Tako je i kod nas bilo svake dve nedelje bolestan a dr. Vuka samo kljukala antibioticima. I dan pred moj porodjaj on dobio temp 39 i prepise mu neki jak antibiotik i jos nesto, dete se za dva dana prepolovilo. Izgledao je kao duh. Ja u bolnici a mm me zove i kaze da Vuk izgleda kao glista, kost i koza. A ja ga ubedjujem da je normalan jer sam ga ostavila normalnog. Kada sam ga videla posle 4 dana srce mi je stalo. Posle toga prvo sam promenila pedijatra.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Šlajm
30.1.2015 23:00:56   
gagana83
Pa da... ja sam iz istog razloga davno promenila pedijatra.
Bukvalno smo svaki put kad se grlo malo zacrveni dobijali antibiotik.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Šlajm
30.1.2015 23:30:40   
Klarita
Dobrodoslauser posted image
U potpunosti te razumem jer sam bila u istoj situaciji sa mojom cerkom.
1.promeni pedijatra
Ono sto ti mozes pomoci je da mazes taj fitobalm i dajes altiprimP, ali imam i sijaset drugih saveta kojih ne bih smela da ti dam bez saglasnosti pedijatra, jer samo pedijatar moze dobro da oslusne i cuje sta treba da cuje. Inhalacije cesto propisuju ali bez pravog saveta kako inhalirati i koliko dugo, pa i same inhalacije onda mogu napraviti problem. Antibiotik se ne pije do onda dok je detetu bolje, vec se tacno za svaki zna koliko dugo i kako, sve su to male stvari koje mogu puno pomoci. Mala je devojcica, te ne zna da izbaci, ali te razumem skroz i jeste, verovatno je to problem sto si navela, tj nezalecena infekcija uvodi u novu i tako u krug...veruj, bila sam u tom sosu.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Šlajm
1.2.2015 23:18:55   
Marinaaa89
Hvala vam svima puno na dobrim savetima!
Razmisljala sam odavno o promeni pedijatra,pogotovu iz razloga sto skoro pa nikad ne radi sa bolesnom decom, pa je onda pozovemo kuci,i naravno,svaki put plati :)
Medjutim, trenutno kod nas u DZ postoje samo mladi pedijatri,ona je jedina sa iskustvom.
Nego,dok sam cekala vase odgovore, pronasla sam neku pedijatrijsku kliniku "Neven: u SD-u,pa cu je odvesti na kompletan pregled cim zavrsimo sa terapijom, a pre nego sto primimo MMR.
Situacija sa slajmom se znatno popravila. Pravila sam joj serbet, nije povratila, ali je izbacila kroz stolicu malo. Primecijum da i u nosicu ima mnooogo manje sekreta, manje krci...izgleda da smo na dobrom putu!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Šlajm
1.2.2015 23:54:05   
bubulence
odlicno, to je jos bolja varijanta kada izbace kroz stolicu... bar se ne muci.. i bitno je da ima napretka, ab nije resenje za sve, posebno kod tako male dece...

(odgovor članu Marinaaa89)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Šlajm
2.2.2015 14:53:44   
Marinaaa89
Slazem se u potpunosti, zato sam i potrazila jos necije misljenje...
Nego,htedoh jos nesto da pitam...Koliko dugo smem da je inhaliram? Danas je osmi dan,a nesto mi se jos uvek ne prestaje, bas zbog tog slajma. Danas je opet ispovratila malo i to pola sata nakon inhalacije. Sta vi mislite?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Šlajm
2.2.2015 16:53:56   
Janncica
Ako inhaliras sa berodualom ne bi trebalo vise od 7 dana.Imas i bisolvon za inhalaciju.Pa mozes i sa tim ako ima jos slajma. Ili samo sa fizioloskim.
Bilo bi dobro da radis drenazu posle inhalacije. Da je lupkas po ledjima i napred po grudima sa blago savijenom sakom. Mom detetu to bas pomaze.E sad,nama su to pokazivali na fizikalnoj kod pulmologa. Ne lupa se po kicmi i napred po levoj strani.I ne sme to da se radi ako ima temperaturu i u slucaju proliva. I treba da je telo u kosom polozaju sa glavom dole.
Iste muke mucimo i mi sa cestim bronhitisima,gomilom slajma...pa se sad tu i krajnici udruzili pa zurka sa temperaturom svako malo.
Da vas sto pre prodje user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Marinaaa89)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Šlajm
8.2.2015 13:53:19   
Marinaaa89
Mi smo opet pazarili virus. :(((( Tati je bio rodjendan, bolesna deca i eto...I sad joj opet curi nosic i sliva se, pa kaslje cim zaspi. Zanima me, kako da joj doziram Bisolvon? Zelela bih da po svaku cenu izbegnemo ovaj put antibiotik jer pedijatri ga kod nas dele kao bombone....

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Šlajm
8.7.2018 13:19:10   
Anck Su Nmaun
More nam.uopste nije pomoglo. Dosli.kuci i dalje je bio pun. Smanjio se kasalj. I ajde kao ove nedelje se sve stisalo i opet poceouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Šlajm
8.7.2018 14:10:17   
IvanaSK RR
Moja slinavi vec tri nedelje minimum. Puna slajma. Nije ni cudo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Šlajm
12.10.2018 9:52:34   
Maraj
Moj L ima 3 god. Nismo imlali problem sa nosicem dok nije krenuo u vrtic. Stlno mu je pun nos. On zna da duva nos. Prskam mu ili fiziomer ili marisol i teram ga da duva. I to traje evo vec mesec dana sigurno.
Nekad ga uvece i inhliram fizioloskim. Sinoc sam i sa pantenolom.
Nocu ponekad i hrce. Cacka nos....ma haos
Kako se izboriti sa ovim "vrtickim slincima".

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Šlajm
12.10.2018 9:57:48   
bebilule
Maraj, mene bolje ne pitaj. Nalijepiće me svi doktori ovoga svijeta. user posted image
Šalu na stranu, M je bio pun šlajma, ne samo on, svi redom u grupi, a evo ovo je treća vrtićka godina. Ja sam pojačala masniju hranu, unos tečnosti, prije svega čaja od šipurka i kuc kuc. Malo slini još uvijek, ali takav je od kako se rodio. Sad je super kako je bilo. Ali ja slinke standardno rješavam čiščenjem i kapima od luka.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Šlajm
12.10.2018 10:15:04   
Maraj
Bebi jel domaci sipak imas? Kapi od luka, to isto home made?
L je pun stalno slajma. Nikad do sad nije bio jer je tek sad krenuo u kolektiv

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Šlajm
12.10.2018 10:30:52   
Tiziana
Kupi fizioloski u flasi, iglu i spric. Kad izvuces fizioloski u spric ugrej ga malo i ceo spric u jednu nozdrvu iznad lavaboa, cudo ce da izadje na drugu, jos kako zna da dune bice super. isto to uradis i sa drugom. mi to radimo gooodinama i kad su zdravi, samo uvece kad peru zube, cak sad umeju i sami, i kad su bolesni vise puta na dan. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here