|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 12:35:04   
bea83

IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: ivanarepova

a slobodno nadojim malog gdje god da sam boli me briga ja se stim ponosim on ce bit i zdraviji i pametniji i jaci NEK se stide one majke koje mogu da doje a nezele ...

Nisam mogla a da ne prokomentarism... Moja deca nisu dojena a to neznaci da ce biti slabasna, gluplja ili bojesljiva od bilo kojeg deteta!
Samo da ti skrenem da si pogresno upucena...


tijauser posted image bravo nije za nedojenje (to je lični izbor) nego za stavuser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 23:15:31   
Verolina
Ima ona grupa na fejsu za podrsku dojenju. Bez uvrede, ali neki stavovi tih ljudi su sektaski. Ja sam se prevrnula od smeha kad sam videla da je jedna clanica svojoj neistomisljenici napisala da treba da doji dete u osnovnoj skoli, a kad je ova pitala kako, odgovor je bio na velikom odmoru. I meni se to nosenje sisa na veliki odmor vise karakterise kao bolest.
Ja sam za dojenje, ali ovo su bolesni stavovi.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 23:20:12   
Janncica
Ali sto napadnu zenu koja stidljivo prizna da je prestala da doji dete od tri godine. user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.9.2013 23:21:57   
Verolina
Ma bezi...Bolestuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Dojenje na javnom mestu
9.9.2013 9:48:57   
Misha i Ljisha
meni nije frka da dojim u javnosti ova moja tako zgrabi svoju siku da se nista ni ne vidi iako imam velike grude ali ja ipak sve isplaniram da to bude u kucnom miru jer njoj odavno sve zivo odvraca paznju

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Dojenje na javnom mestu
9.9.2013 10:04:00   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

meni nije frka da dojim u javnosti ova moja tako zgrabi svoju siku da se nista ni ne vidi iako imam velike grude ali ja ipak sve isplaniram da to bude u kucnom miru jer njoj odavno sve zivo odvraca paznju

joj meni je tako zao.. ja bih volela da siki cesce i svuda.. prosto mi zao kad je nervozan u gradu, a nece da sisa samo zato sto nema njegove idealne uslove, a ima mamu koja bi ga podojila gde goduser posted image
uzivaj misho i ljiso

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Dojenje na javnom mestu
10.9.2013 12:56:32   
big mum
Pozdrav

Majka sam dvoje predivne dječice i oboje su dojeni.
Djevojčica nažalost samo 6 a sin 18mj.

Oboje sam ih dojila na javnom mjestu.Malo se zakrenem u stranu,pokrijem pamučnom pelenom.Nije mi padalo na pamet da idem kući zbog tog.

Jednom sam čak bila izvrgnuta gnusnim pogledima pojedinih žena.Meni smješno jer je dojenje nešto sasvim prirodno.
Ako nije sramota onih klinki da da hodaju polugole sa izbačenim grudima (samo im bradavice pokrivene),nije ni mene da podojim svoje djete.Pelenica preko i superuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:17:27   
New Mom
Ja sam apsolutno opustena po ovom pitanju. Recimo danas sam dojila izmedju rafova u DIS-u dok smo bili u nabavci.user posted image U mojoj glavi je to: dete je gladno i treba da jede.
Ali pocetak pre 4 godine prvih mozda 2-3 meseca je bilo tesko. Prvo sam pokusavala da izlaske ukombinujem izmedju podoja. Pa sam skopcala da sam stalno ogranicena. Onda sam krenula da dojim napolju. Ali sam prvo trazila skriveno mesto. Secam se da sam jednom isla sa zadnje strane Spensa samo da nas neko ne vidi.
Nije vredno toga da se tome robuje. Dojiti dete je sastavni deo mog zivota trenutno i ne mogu da ga stopiram (zivot) zbog toga. Niti zelim. Niti je taj segment nesto cega se stidim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:24:56   
dijana1*
Kostu sam rodila 17.12. a prvi put sam ga podojila napolju 1.5. u restoranu i to naravno skriveno. Daleko od ociju javnostiuser posted image
Do tada sam se prilagodjavala dojenju alk od 1 maja dojim gde stignem ali kao ti nekada trazim prikladno mesto. meni je problem syo K okolosamo gleda pa mu je sve interesantnije od sisanja tako da sika bude na izvolteuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:30:32   
New Mom
Ja sam prosli put dobila na koriscenje maramu za dojenje a sad jednu na poklon. To moze da ti pomogne. A i dezeni mogu biti sjajni, kao da imas modni detalj i ne mora obicna tetra da se stavi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:33:18   
pocahontas
ja sam na granici ocaja...
stariju bebu sam dojila iskljucivo lezeci, pokusala sam sedeci, bilo mi komplikovano i nisam se zamarala dalje sa tim, nije mi bilo tesko da budem kod kuce uvek kad treba da sisa jer je bila zima i nismo mnogo ni izlazili, a i kad je pocelo lepo vremr je ona taman napunila 6 meseci pa smo poceli sa klopom i prvo zamenili onaj podoj u 18h, tako da sam mogla lepo da se organizujem.
e, ali sad je druga prica, imam dete koje treba i zeli da bude sto vise napolju, lepo je vreme, a ja treba na svakih 2,5-3 sata da dojim bebu. i sve bi bilo super da ja to mogu da radim bilo gde, ali ne mogu jer sam, ne smotana, nego uzaaaas, prvo ne znam lepo ni da namestim bebu u polozaj za dojenje kad sedim, a kad se tu nekako i namestim, onda pocnu sise da sevaju na sve strane jer ne mogu iz tog polozaja da uvalim bebi sisu u usta.. i tako ja vec tri nedelje to vezbam kod kuce, ali se jos nisam odvazila da to primenim napolju jer sam ocigledno previse nespretna..jedan od oroblema je sto moram da gledam dok to radim, ne mogu bez gledanja, a ne kontam kako to da uradim a da vidim samo ja i niko vise, kad prebacim pelenu ne vidim nista, onda krenem da nekako virim pod pelenu i onda mi ona spadne i opet se sve vidi...odlepicu.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:34:13   
vikiveki
NM 100% si upravu,svaka ti je zlatna što se tiče dojenja.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:34:56   
dijana1*
Vuka nisam dojila a Kostu dojim tako da mi je ovo "prvo" dojenje i nisam bas tako opustena . Videcemo sta ce biti sa trecom bebom , mozda se do tada opustimuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:35:26   
Meisje
Ja sam se na pocetku sve skrivala a posle opusteno bilo gde I pred bilo kim. Ljudi misle ti ces sad da bljesnes sa golim grudima a u stvari se apsolutno nista ne vidi, bebina glava sve prekrije I majica odozgore.. Eh kako je to zgodno bilo... sad nosi vodu, kasicicu, hranu, portiklu...


_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:37:49   
dijana1*
Pocahontas isti problemuser posted image user posted image
Sise sevaju na sve strane i zato se " krijem"

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:39:10   
New Mom
Poc, samo je jedan lek - moras da se opustis. Sta te briga da li ce sevnuti delic koze ili dojke? Skoncentrisi se na bebu. Jer ako se ti unervozis zbrzaces pa ce se i beba unervoziti i eto recepta za haos. I jos nervoze.

Ove marame nisu lose resenje za takve situacije. To je komad platna, tkanine, kao pravoygaonik, koja na jednom manjoj strani ima usivenu traku na cicak koju kacis oko vrata. Tako da nece spasti dok se namestas (pelena moze da sklizne). Dovoljno je siroka da imam prostora za manervisanje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:40:15   
New Mom
Viki, hvala!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:42:27   
Sanchy
Ja nisam dojila napolju,izmlazala sam mleko pa u flasicu,termos i ajmo..isto sam smotana i gore bi mi bilo da trazim gde cu da sednem pa skidaj se pa namesti bebu itd..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:46:48   
Torbica
Ja sam dojila gde se zadesim, bez po blama. Od Rodica do parkica, ma gde god. Ne vidim ja ni ne cujem nista osim bebca. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:47:29   
Sanjica26 RR
I ja sam zena koja je smotana. S je zimsko dete, pa nismo mnogo izlazile. Sad je krenula sa cvrstom hranom, pa mi je lakse. Doruckujemo i sve tri pravac napolje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.6.2014 23:55:28   
Sanchy
M.je letnja beba i od prvog dana kuci smo isli u setnje do Save,Dunava kako kad ,,tako leti tako zimi bez razlike neke,zamisli zimi da ga dojim negde napoljuuser posted image ,,to je neizvodljivo,meni bar..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.6.2014 8:16:04   
New Mom
Kakve veze ima? Otkopcas svoju jaknu i taman ga tako ususkas. Nece ti biti nista na par minuta sto zadignes majicu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.6.2014 13:26:57   
Sanchy
Meni to nije odgovaralo,nije to samo majica i jakna,da ne ulazim dalje,lakse mi je bilo na flasicu i to je to...ona prica beba se nav ikne na flasicu pa nece da sisa,nema veze sa vezom bar u nasem slucaju,kuci je sisao normalno,napolju kad smo jeo iz flasice i to je to...

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Dojenje na javnom mestu
8.6.2014 13:51:06   
Rosita
Meni bi bila veca muka da se izmlazam pa da mu dajem, nego da mu dam direktno da sisa. U pocetku je sisao svuda. Posle je malo zezao, smetalo mu je svasta, imali smo period kad sam sve po kuci gasila da bi se skoncentrisao da sisa, napolju nije dolazilo u obzir... Jeste mi to ogranicavalo kretanje, ali vredelo je.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Dojenje na javnom mestu
16.8.2014 18:24:06   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Lu

Ja sam dojila i opet bih.
Iskreno nisam u tome trenutku nikada razmišljala o stidu nego o tome da moram nahraniti dijete a to mi je mnogo veći argument.
Nije baš da sam ga puno puta dojila vani,on je jeo svaka tri sata i uvijek sam nastojala da ga nahranim kod kuće,jednostavno tako nam je oboma ugodnije,ali ako sam se zadesila negdje vani nisam se ni ustručavala nimalo.


Ja sam sinoć dojila na Tašmajdanu, a rasplakao mi se u jednom akfiću na Terazijama. Nisam skupila hrabrosti da ga podojim tamo i žao mi. Večeras idemo u Skadarliju i mislim da ću ga dojiti tamo, jer je sam kmekav otkako nosi kaiševe, i žao mi je skroz što se muči srce moje, ne želim još i sisu da mu uskraćujem. Šta mislite??


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here