|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
17.6.2017 19:56:46   
Mariya
Meni je to sasvim ok i nemam problem sa dojenjem na javnom mestu, ali imam problem sa jednom stvari, a to je dojenje pred drugim muškarcima, osim mm naravno. I najveći problem nam je sad to što odlazimo na terapije u dečjoj bolnici u kojoj nema mesta za dojenje! Kad sam pitala sestru gde mogu da podojim dete ta kravetina mi je rekla da ga dojim u čekaonici, na delu hodnika ispred wc-a user posted image i uradila bih ja to, ali čekaonica je uvek prepuna, često nema ni mesta da se sedne, i to nisu sve tatice malih beba nego ima tamo već i matorih očeva, deda i braće i velikih momaka, e pa ja pred njima ne mogu da dojim. Još je L sad veći, ima 3,5 meseca, reaguje na svaki zvuk i u fazi je kada mnogo voli da razgleda, pa sisa minut-dva, pusti sisu pa razgleda,nasmeši mi se,malo priča pa nastavi. Ne mogu da se pokrijem jer on onda počne da mlatara jer hoće da skine šta god da mu je na glavi user posted image baš smo u problemu sad.

< Poruku je uredio Mariya -- 17.6.2017 19:58:52 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Dojenje na javnom mestu
17.6.2017 20:33:51   
krin 40
Mariya idete li autom na vezbice?Možeš da udješ u auto i podojiš ga.z

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 10:52:17   
Sanjalicaaa
Meni nije bio problem bilo gde da dojim. Nekako nije se ništa ni videlo. Nikada nisam imala loše iskustvo, cak šta više nailazila dam na poglede odobravanja.
Ali jeste nezgodno što bi se on igrao. Što kaze Krin u autu, ili ako ima neki parkić ispred, pa da ga podojiš ranije.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 11:06:24   
IvanaSK RR
Meni kao Mariyi, bio je problem da dojim pred drugim muškarcima.
Ako mozes da odes negde Mariya, da se sklonis... Ne znam da li bas moras tu da budeš...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 11:09:21   
Sanjica26 RR
Meni je bio problem da dojim ne samo pred muskarcima, nego i pred zenama.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 11:39:23   
Anck Su Nmaun
Meni nije, uvek se negde nekako namestim da nikome ne bude ne prijatno ni nama ni njima.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 12:45:49   
Mariya
Idemo autom ali ga parkiram na 10ako minuta od bolnice jer u bolnici ne može da se parkira, jedino popodne (a tad je auto usijan jer nema senke na parkingu) a problem je što ja mogu da ga dojim samo dok držimo parafin, što je nekih 20 minuta. Da odem do auta i vratim se, prođe 20 minuta i ništa nismo uradili. A najbolje je to da, dok drži parafin, on je pod terapijom i ne sme da napušta bolnicu, a ni salu za terapiju. Imaju jednu sobu za dnevnu bolnicu, ulazila sam tu neko vreme ali me više sestre sa šaltera ne puštaju (ista ta krava koja mi je rekla da ha dojim u čekaonici) jer kao ne mogu tu da ulazim jer nisam dnevna bolnica. Bila sam ja i kod glavne sestre zbog ovoga i rekla je da nemaju rešenje za touser posted image
Na pedijatrijskoj službi npr imaju prostoriju za dojenje i prevlačenje, jednu za 3 sprata ali postoji. Na rehabilitaciji gde mi idemo nema, niti imaju mogućnost da je naprave. Skontala sam da je na rehabilitaciji 95% beba prevremeno rođeno i skoro nijedna ne sisa već su sve na flašici.
Nijedna beba nije manja od 5-6 meseci, skoro sve jedu već kašice. A mi smo tamo od njegove 4 nedelje, još nisam srela bebu sa ovom vrstom povrede. Znači baš smo jedinstven slučaj.
Pa tako sad krenem ranije, podojim ga u autu pa odemo da odradimo terapiju i onda opet sisa u autu.
Ali glupo mi je. Kao da sam ja jedina žena koja doji dete (i čini mi se da tamo jesam) i da sam kriva zbog toga, i ja treba da pronalazim i izmišljam rešenje za najprirodniju i najnormalniju stvar na svetu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 12:49:23   
Mariya
I očekuju da dete bude i sito i raspoloženo i naspavano, da terapija može da se odradi i da ima efekta.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 13:10:55   
Sanjalicaaa
Svakako ne treba sa se zamaraš šta ko misli i očekuje.
Ima li neka susedna čekaonica?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 13:14:04   
degu
Znam Marija za tu situaciju, sa T sam isla na kontrole, stajali smo u zagusljivom hodniku u guzvi, dete po 5 sati nije jelo jer je odbijala siku u tim uslovima, isto je auto bio Bogu iza nogu,grozna mi je ta bolnica.
Inace tempiram izlske prema podojima ali obucena sam tako damogu da mu dam ako zatrazi. Dojila sam ga u zoo vrtu za sad javno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 13:18:57   
Anck Su Nmaun
Pa ne znam.gde je problem. Mi kad smo isli u deciju bolnicu na snimanje Gera, javili se i onda nam rece da dam bebi da jede. Mm me zaklonio dok nisam namestila pelenu preko ramena i stavila bebu da sisa. A puna cekaonica, niko nista nije video. Naj normalnija stvar.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 18.6.2017 13:20:29 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 13:27:31   
krin 40
I ja dojim gde stignem ali stvarno joj je problem ako bebanu skreće buka pažnju.Meni i ovi veliki kada su bili bebe kada sisaju moze "mečka da igra" ne prekidaju.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 13:29:50   
Anck Su Nmaun
Ma bilo koji cosak da je mirniji. Hodnik. Oni su mali za toliko niau teski. Ja nema gde nisam dojila...navedite mesto...bili smo tamo user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 13:39:00   
krin 40
Anck ti ko ja😃 Šta ću kada mi je dosadno kući.Non stop negde skitamo.Evo i sa Dušanom sada.Nadojim ga ja pre polaska.U Bgd je "sve daleko".Dok se spremimo,dovezemo već vreme za dojenje.Još sada ovako mali jede na dva i po sata u proseku😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:17:22   
Mariya
Pa Anck izgleda da nisi bila na rehabilitaciji.
Nema mirnog mesta,hodnika, nigde u ta 3 sprata, a najveći problem je upravo to, da zanemarimo to da mi je neprijatno dojiti pred bilo kojim drugim muškarcem, on ne sisa ako je oko njega buka, ako nije mir i tišina. Nisam ga tako naučila već je sad u uzrastu kada ga sve to interesuje. A ne mogu ni da ga pokrijem, odmah paniči počne da se bacaka i mlatara, pokušava da skine pelenu sa glave.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:22:16   
Mariya
I kad smo kući devojčice moraju da budu tihe jer on odmah peva i traži ihuser posted image
A kad ga dojim u autu okreće se glasove sa ulice, brujanje motora kad neko doda gas, trube... Sad sam se setila! Nabaviću mu čepiće za ušiuser posted image
Izvinjavam se što pišem ovako postove, ne radi mi RR kako treba i ne mogu da uredim poruku kad je pošaljem.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:30:32   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: krin 40

Anck ti ko ja😃 Šta ću kada mi je dosadno kući.

Skoro sam na Fb citala kako jedna mama kaze kako smo sebicne jer dojimo bebe u javnosti, zasto ne sedimo kuci kad beba treba da jedw. E pa nisu sve bebe tempirane u sekund. Moji su svi dojili na zahtev nikad niaam znala kad ce traziti. I mame imaju dusu i trebaju da zive.
Mada doticna nije ni dojila pa moze da saketa tako user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:37:53   
IvanaSK RR
Stvarno je nezgodna situacija, i ja bih se osecala jako neprijatno user posted image
A ne mogu da razumem da mamu sa bebom nece da puste u neku kancelariju ili prostoriju da podoji dete.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:47:36   
Mariya

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR
A ne mogu da razumem da mamu sa bebom nece da puste u neku kancelariju ili prostoriju da podoji dete.


Ne, nego idu zamnom da me isteraju ili stanu na vrata da ne mogu da uđemuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:50:33   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Mariya

Pa Anck izgleda da nisi bila na rehabilitaciji.
Nema mirnog mesta,hodnika, nigde u ta 3 sprata, a najveći problem je upravo to, da zanemarimo to da mi je neprijatno dojiti pred bilo kojim drugim muškarcem, on ne sisa ako je oko njega buka, ako nije mir i tišina. Nisam ga tako naučila već je sad u uzrastu kada ga sve to interesuje. A ne mogu ni da ga pokrijem, odmah paniči počne da se bacaka i mlatara, pokušava da skine pelenu sa glave.

Draga sve ti verujem ali jesi ti bila u decijoj u Novom Sadu. Ko je bio sve mu je jasno. Tamo je vecitoo ludnica i nevidjena guzva. Ma horor
Ali opet za dobrobit moje bebe briga me ko je prisutan, kazem snasla sam se..kad se mora nema izbora.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 18.6.2017 14:51:11 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:50:46   
krin 40
Ivana zato sto ih boli d..e😣..Anck ja na fb nigde ništa ne komentarišem.Mene su pojma nemam ko,učlanili u neke dve grupe.Bože mili kakve se tu gluposti
pišu i pitaju i komentarišu.Ja sam sada u "ZEN FAZI" života.Učim da ne osudjujem,ne upuštam se u sulude diskusije itd..Te grupe pogubno deluju na "moju misiju".😃😃😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 18.6.2017 14:52:45 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:52:41   
Anck Su Nmaun
Ma to je grupa za Novosadjanke pa je dobra za neke informacije. Ali kad pocnu da raspredaju pametnice..isuseeee skontas kakvih ludaka sve nema na ovom svetu user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:55:47   
krin 40
Jedino korisno je članstvo u onoj grupi "Mame sa troje dece..itd".Što kažeš imaju brdo korisnih informacija,posebno pratim peticiju sa 100 000 potpisa koju smo predale za povećanje roditeljskog za prvo i drugo dete kao i za uvodjenje demografske nadoknade za treće itd Sve ostalo(čast izuzetcima) čudakinje

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 14:58:35   
IvanaSK RR
Mariya, ja bi ih napusilauser posted image
Jadnom i bedno kakvi smo u nekim situacijama.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Dojenje na javnom mestu
18.6.2017 15:03:59   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: .Anck ja na fb nigde ništa ne komentarišem.Mene su pojma nemam ko,učlanili u neke dve grupe.Bože mili kakve se tu gluposti
pišu i pitaju i komentarišu.Ja sam sada u "ZEN FAZI" života.Učim da ne osudjujem,ne upuštam se u sulude diskusije itd..Te grupe pogubno deluju na "moju misiju".😃😃😃

Ma.ova grupa.je slicna ali tice se svega u gradu pa.ima. svega. Ali gledam.da se nw upustam u rasprave, ali svega se nacitam.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here