|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
22.5.2014 22:19:21   
Njica

IZVORNA PORUKA: baby_blue

Moze li mi neko reci koji su simptomi endometrioze? Tj. koji su vama bili?

Moji simptomi endometrioze su trajali godinama,bolne menstruacije (ugl zavrsim u hitnoj od bolova ),dolazila mi je menstruacija na 23-24 dana, liptalo je iz mene, nisam imala ovulacije nikad u zivotu, bolni seksualni odnosi,nemogucnost da se ugojim, neki neobjasnjivi unutrasnji nemir i praznina.. Ona je narasla do 9cm u desnom jajniku,levi jajnik mikrocistican, prva operacija laparoskopski, utvrdjena cista endometrioze neki IV stepen,ne znam po cemu to racunaju ali bilo ju je SVUDA,po stomaku,jetri. Jaaako dobra,najbolja doktorka u GAK Narodni front me je operisala pre godinu i po,izvadila ju je celu od svuda i sacuvala jajnik, pocetak Diferelina 6 meseci, pa druga kontrolna laparoskopija za tri meseca. Za ta tri meseca se cista vec vratila i bila je 3cm i opet su je izvadili, i taj levi mikrocisticni ocistili i jos 3 meseca Diferelinom. Konacno sam pocela da imam ovulacije 4 meseca posle Diferelina, mozda i pre nego ja nisam znala da ih prepoznam jer ih nikad nisam imala i evo zatrudnela pre 3 meseca prirodnim putem:) Nije lako, moj slucaj je sigurno i laksi od mnogih ovde, samo vam svima zelim srecu i da uspete u svemu i u user posted image Pozdrav veliki i podrska!!

(odgovor članu baby_blue)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Endometrioza
23.7.2014 11:45:54   
Ljubicica83

IZVORNA PORUKA: Cuftas

Našla sam spisak vitamina koje treba da pijemo:
VITAMIN C 2-10 f/na dan
BETA KAROTEN 150.000-200.000 iu/na dan
SELEN 400 ug/na dan
VITAMNI E 800-1.200 iu/na dan

Sutra idem da skidam konce, kupujem sve ovo i krećem da se filujem user posted image


jel ovo za nas koje smo operisane od endo?
jel deferelin izaziva krvarenje? ja sam operisana u ponedeljak i juče primila diferelin, a i inače bi danas trebala da dobijem pa ne znam jel od toga ili sam dobila?

hvala na odgovoru

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Endometrioza
23.7.2014 15:33:54   
Cakana84
IZVORNA PORUKA: Ljubicica83


IZVORNA PORUKA: Cuftas

Našla sam spisak vitamina koje treba da pijemo:
VITAMIN C 2-10 f/na dan
BETA KAROTEN 150.000-200.000 iu/na dan
SELEN 400 ug/na dan
VITAMNI E 800-1.200 iu/na dan

Sutra idem da skidam konce, kupujem sve ovo i krećem da se filujem user posted image


jel ovo za nas koje smo operisane od endo?
jel deferelin izaziva krvarenje? ja sam operisana u ponedeljak i juče primila diferelin, a i inače bi danas trebala da dobijem pa ne znam jel od toga ili sam dobila?

hvala na odgovoru


Diferelin sluzi da zaustavi cikluse tj. stavlja nas u stanje vestacke menopauze. Ja sam primala doferelin 4 meseca i dobila sam prvi mesec. Nekim zenama, mada jako retko, se desava da imaju tokom celog tretmana. Nemoj da se plasis ako si dobila, nije od diferelina, nego organizam jos nije stigao da ga prihvati. Ovo su lekari meni rekli, tako da ne pricam napamet.
Cudi me da su ti tako brzo dali lek. Meni nisu hteli sve dok nisu dobili HP nalaz.
Srecno.



< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 27.8.2014 21:41:45 >

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Endometrioza
23.7.2014 19:29:21   
Ljubicica83
Cakana84 hvala na odgovoru user posted image

šta znam, nadam se da dr zna šta radi, verujem joj potpuno
meni slabo krvari, nemam ni bolove kao kad dobijem, tako da je verovatno to što si i rekla


(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Endometrioza
24.7.2014 11:05:53   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: Ljubicica83

Cakana84 hvala na odgovoru user posted image

šta znam, nadam se da dr zna šta radi, verujem joj potpuno
meni slabo krvari, nemam ni bolove kao kad dobijem, tako da je verovatno to što si i rekla




Nema na cemu.

Bolove nisam imala ni ja. Sve sto ti se sada desava je apsolutno normalno. Samo me zbunilo ovo da daju terapiju pre potvrde HP nalaza jer moj doktor nije zeleo nista da predlaze pre toga, a bio je siguran da je u pitanju endo. Srecno

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Endometrioza
20.8.2014 12:28:13   
sneX88
caos svima,

pre skoro tri meseca sam operisala laparaskopski endometriozu, imala sam cistu na levom jajniku vel oko 8 cm. trenutno sam na terapiji i primam diferelin na svakih 28 dana, do sada sam ukupno primila tri. Operisao me je dr. Luka Andjelic, kojeg su mi mnogi preporucili, cak i moj ginekolog koji mi je ustanovio cistu. Receno mi je da cu nakon 6 meseci terapije, morati ici na second look lparaskopiju. Da li je neko imamo iskustva sa second look-om?
Pozdrav za sve user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Endometrioza
27.8.2014 21:15:22   
Ljubicica83
SneX88 ja sam isto operisala pre nešto više od mesec dana ali mi niko nije pominjao taj second look.
Ja primam diferelin 3 meseca, ostao mi je još jedan.

Kako ga podnosiš? Ja sam krvarila 20-ak dana posle operacije ali mi je jedan dr rekao da je to normalno.
Imam i napade vrućine a iskreno odnose me još strah da imam.

Možda ti rade to jer je bila dosta velika ta cista?

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Endometrioza
27.8.2014 21:54:39   
Cakana84
Meni je cista bila 5cm na dan operacije, na oba jajnika. Niko mi nije spomeno kontrolnu laparoskopiju. Samo su mi radili regularan UZ mesce dana nakon poslednjeg diferelina. Pri tom nisam redovno ni primala diferelin, svaki mesec da, ali nekad na 28, nekada 32 dana. To nije bilo zbog moje neodgovornosti nego nisu uvek imali lek na vreme, a stava su da je bitno da se primi lek svaki mesec.

Imala sam, pa blago rečeno, napade vrućine. Inače sam lek primala tokom zime. Ne znam kako bih podnela leto, verovatno bih eksplodirala. user posted image

Ugojila sam se tokom terapije (10kg), a evo i sada nakon 5 meseci sam na istom. Bila sam jako mršava, da bi se ugojila kg trebao mi je trud, a oslabim ako zaboravim da jedem. Sada je sve suprotno.

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Endometrioza
28.8.2014 21:37:12   
Ljubicica83
Cakana a koliko meseci si primala terapiju?
Nisam znala da se goji od toga, i ja sam mršavica, kad se ugojim 2 kg ja slavim i trebalo mi je 5 godina za to.

Sad sam opet omršala posle operacije. A jesi nešto mnogo više jela ili je to samo od terapije?

Ja sam dobila 3 meseca da primam, bilo bi dobro da dobijem 5 kg user posted image

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Endometrioza
28.8.2014 22:00:31   
Cakana84
Primala sam 4 terapije. Nisam ništa više jela nego pre, čak sam i malo povela računa preventivno, baš zbog hormona. Ali eto, 2 kg mesečno. Očigledno se usporava metabolizam. Verovatno je to individualno, da ne brineš. Ja sam bila kao kostur posle operacije pa je ovih 10+ napravilo ženu od mene. user posted image

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Endometrioza
29.8.2014 21:27:36   
Ljubicica83
hehe onda je tebi i dobro došlo user posted image

ne brinem se neće ni meni da škodi ionako mi fali na pojedinim mestima user posted image

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Endometrioza
3.9.2014 21:04:59   
lesica
Pitanje naše korisnice:

Pozdrav,jel imala koja mama endometricne ciste na jajnicima da ih je uspjela izlijecit bez operacije?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Endometrioza
27.10.2014 10:31:08   
sneX88
Ljubicica83 moja cista je bila skoro 8 cm, 3 stepen endometrioze, dr kaze mora da se uradi second look, a ja mu verujem i slepo ga slusam, divan je i uliva mi poverenje. svaki mesec idem na kontrole, i za sada je sve u redu, 2.11 primam 6 dozu diferelina, i jako sam happy i do 1.12 cemo da uradimo second look.
meni diferelin nije prijao, s tim da sam prokrvarila i posle trece i cetvte doze, posle pete nisam. kaze desava se da se prokrvari ali retko, organizam mi se bori. imam nalete vrucine, i tako sam izgurala celo leto, od juna, uzas je bilo, ugojila sam se 2-3kg, boli me cesto glava, imala sam nesanice, nervozna sam i razdrazljiva ali dr kaze da je to sve normalno, jos malo cu da izguram. nadam se da ce sve biti dobro, i da ce ovo ostati iza mene. inace odnose sam imala posle mesec dana, sve je bilo normalno ali sam se i ja plasila.user posted image pozz

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Endometrioza
27.10.2014 10:32:19   
sneX88
lesicaPR ne moze endometrioza da se izleci bez operacije.

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Endometrioza
5.11.2014 22:14:47   
Ljubicica83
pitanje za devojke koje su primale diferelin, koliko je prošlo od poslednje injekcije pa do dobijanja ciklusa?
ja sam poslednji primila 16.09., negde sam čitala da može čak i posle 3 meseca!? user posted image

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Endometrioza
8.11.2014 22:58:38   
Cakana84
Može do 3 meseca. Organizam se priprema za ciklus oko 60-og dana. Ja sam dobila posle 2.5 meseca, tako da ne brini. Koliko znam lekari tolerišu 2 meseca, posle prelaze na veštačko izazivanje koje su i meni predložili, ali ja sam odbila. Isplatilo se, dobila sam posle navedenog perioda.

Bez brige.

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Endometrioza
10.11.2014 23:32:06   
Ljubicica83
pa ništa onda, moram biti strpljiva user posted image

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Endometrioza
18.11.2014 10:59:43   
sneX88
Ja sam zadnju primila 4.11 i doktor mi je rekao da prestanak dejstva traje od 40-80 dana, ja oko 10.12 idem na second look, pa cemo videti kako dalje :)

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Endometrioza
18.11.2014 22:05:51   
Ljubicica83
jel taj second look obavezan?

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Endometrioza
18.11.2014 22:13:30   
Njica
Ja sam imala endometriozu IV stepena, primala sam diferelin 3 meseca i dan posle treceg diferelina imala second look operaciju, prethodna je bila na desnom jajniku 8cm izvadjena a na tom second look-u se videlo da se pojavila na levom jajniku od 3cm i onda su mi i to izvadili. Primala sam diferelin jos 3 meseca i dobila tacno 60 dana posle od poslednje injekcije.

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Endometrioza
18.11.2014 22:21:48   
Ljubicica83
meni niko nije pominjao taj second look, doduše ja nisam još bila na kontroli kod moje dr, jer nisam iz Bg-a i problem mi je da dobijem slobodan dan na poslu.

jel to znači sve isto kao i laparo? kroz sve se isto prolazi?

i da, ne znam koji mi je stepen bio, ne piše na hp nalazu, već piše veličina ciste
kako to da znam?


< Poruku je uredio Ljubicica83 -- 18.11.2014 22:24:04 >

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Endometrioza
19.11.2014 9:46:18   
sneX88
moja edometrioza je bila III stepena, meni je doktor na prvom pregledu pre prve operacije rekao da ce morati da se uradi second look zbog velicine ciste, i da on ima poseban pristup, drugaciji od drugih doktora. a ja mu potpuno verujem!
i receno mi je da od zadnje inekcije treba da prodje od mesec do 40 dana, da bi se uradio secon look. pogledajte ovaj video
http://www.youtube.com/watch?v=A3qCStF6bNE

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Endometrioza
19.11.2014 9:49:23   
sneX88
ljubicica83 pitaj svog doktora. kako nisi bila na kontroli jos uvek, sam na kontrole isla jednom mesecno.

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Endometrioza
19.11.2014 13:10:53   
sneX88
i interesuje me da li je neko uspeo da zatrudni posle endometrioze? i kako prirodno ili vantelesno?

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Endometrioza
21.11.2014 18:07:24   
Ljubicica83
Moja kontrola je trebala biti krajem avgusta ali je dr bila na odmoru, u septembru ja tek dobila posao i nisam mogla da uzmem slobodan dan tako da sam otisla krajem oktobra. Sve lepo zakazala a kad sam došla moja dr nije radila tako da me pregledala druga doktorka. Ona je rekla da je sve ok ali ja nisam mirna.
Kad budem dobila prvi ciklus posle diferelina otići ću ponovo.

Mislim da ima slučajeva da su devojke zatrudnele posle terapije, ja lično ne znam ali sam čitala po forumima da ima.

Meni su i jajnici policistični tako do dodatno komplikuje stvar.

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here