|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
22.8.2020 22:11:18   
Didy
Hvala, žene. ♥️💞



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Endometrioza
23.8.2020 10:02:27   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Didy,drago mi je bas!



I meni! 😊
Sta se kod tebe desava Ivancice?


Lesli, na ginekoloskom pregledu nema vidljive endometrioze... Tumor markere da radim jednom,dva puta godišnje. 😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Endometrioza
14.11.2020 9:01:31   
Truntica
Pozdrav, nova sam na forumu, ali ne i u pokusaju da se ostvarim u ulozi majke. Suprug i ja vec nekoliko godina pokusavamo, ali nikada do trudnoce nije doslo. Uradili smo brojne pretrage i dosli do dijagnoze- blaga endometrioza po peritoneumu, nema je na jajnicima. Radjena je laparoskopija, ali zarista nisu uklonjena, jer su navodno minimalna. Savjet je da se ostvari trudnoca.Sada smo u postupku, tacnije cekamo transfer, zbog rizika od hiperstimulacije. Od dobijeh 15 jc, dosli smo do 2 blaste, koje su zamrznute. Interesuje me da li je neka od vas imala problem sa endometriozom i da li je uspjela osvariti trudnocu i iznijeti do kraja i da li je imala slicno iskustvo gdje radjena samo dijagnosticka laparoskopija. Hvala.

Takodje, svim curama u postupku zelim uspjeh i da sto prije ostvarite svoje zelje. 🤞


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Endometrioza
22.12.2020 21:56:30   
Acilim 87


IZVORNA PORUKA: Truntica

Pozdrav, nova sam na forumu, ali ne i u pokusaju da se ostvarim u ulozi majke. Suprug i ja vec nekoliko godina pokusavamo, ali nikada do trudnoce nije doslo. Uradili smo brojne pretrage i dosli do dijagnoze- blaga endometrioza po peritoneumu, nema je na jajnicima. Radjena je laparoskopija, ali zarista nisu uklonjena, jer su navodno minimalna. Savjet je da se ostvari trudnoca.Sada smo u postupku, tacnije cekamo transfer, zbog rizika od hiperstimulacije. Od dobijeh 15 jc, dosli smo do 2 blaste, koje su zamrznute. Interesuje me da li je neka od vas imala problem sa endometriozom i da li je uspjela osvariti trudnocu i iznijeti do kraja i da li je imala slicno iskustvo gdje radjena samo dijagnosticka laparoskopija. Hvala.

Takodje, svim curama u postupku zelim uspjeh i da sto prije ostvarite svoje zelje. 🤞


.   Ja sam imala jedan pokusaj vto i nisam uspjela... kratki protokol i 4 prazne folikule. Nadam se da ce naredni protokol, biti uspjesniji. Predlazu mi jos blaze stimulacije tj Cikloproginovu.... U fazi sam odlicivanja i neutjesna sam... nemam pojma koga da izaberem. 


(odgovor članu Truntica)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Endometrioza
22.12.2020 23:25:09   
dunja RR
Acilim, ja sam sa kratkim protokolom imala promašaj, a sa dva duga protokola sam dobila dvoje dece, sina sa 38 a ćerku sa 42,5 godine.
Zar se kod endometrioze ne ide na dugi protokol? imala sam endomiotriozu od svoje 28. godine, sada je nemam, ali imala sam 3 operacije,+ 2 trudnoće koje su uticale da se sve to sredi, pa još godine ...

Radila sam kod Ivanovića 4 VTO, tri trudnoće imala, prva nažalost nije dobro završila, missed. Pretposlednji je bio jedini kratki postupak, dobila sam 4 j-c. i kasnije embrione ne baš kvalitetne, završilo se biohemisjkom trudnoćom. Drj. je rekla nakon toga da mi kratki postupak ne odgovara, bez obzira na godine. Nakon toga rađen dugi protokol i dobili smo 10 odličnih j.c kao i 5 embriona ekstra kvaliteta, iako sam tada imala 42 godine. Definitivno mi leži samo dugi postupak.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Endometrioza
22.12.2020 23:28:18   
dunja RR
Truntice, nisam čula da nekom rade laparo a da ne odstrane žarišta, bez obzira što su mala, baš neobično..
Želim da verujem da dr-i znaju šta rade ..
Sve najbolje ti želim!

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.12.2020 23:34:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Endometrioza
22.12.2020 23:57:12   
Acilim 87
Dunja, hvala na odgovoru i ohrabrujicim porukama. Operisala sam endometriozu 2013 i 2014 godine. Nisam ni slutila koliki problem moze napraviti. Od pocetka ove godine pokusala samo taj kratki protokol kod dr Dragan Ivanovica, onog razvedenog i bas sam se razocarala. Ni jedna jc. AMH se prepolovio, a FSL 15, LH oko 10... Bas sam zabrinuta mjesecima, a u medjuvremenu korona i konizacija zbog hpv, cin2... za mene, horor film. Sad trebam nastaviti dalje, ali u medico s ne zelim da idem. Nikada vise! Neko predlaze samo cikloproginovu kao stimulacije, a neko dugi protokol. Dr Luka Andjelic insistira na dugom protokolu, a ja se bojim : sta ce biti sa AMH ako ne uspje ni ovaj put??  Nadam se da cu skupiti hrabrosti i donjeti odluku sto prije, jer kazu da je svaki mjesec bitan. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Endometrioza
23.12.2020 0:07:12   
Didy
Ja ću samo da dam podršku. Ostvarila sam se kao majka pre nego što mi je dijagnostifikovana endometrioza (možda sam je i imala, ne znam, prirodno sam zatrudnela, prirodan porođaj), tako da ne mogu da dam konkretan odgovor. Mogu samo da kažem da smo planirali i 3. dete, ali nije nam se dalo, pokušavali smo godinama. Nismo hteli da ispitujemo razloge, možda je endometrioza bila uzrok, ne znamo, samo pretpostavljamo.

Podrška i želim da se uskoro priključiš na trudničkim, a zatim i na roditeljskim temama! 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Endometrioza
23.12.2020 7:53:08   
Truntica
Pa ne znam sta bih ti rekla dunja. Dijadnosticka laparoskopija je radjena zato sto je HSG polazao neprohodne jajovode. Operaciju je radio dr L.Andjelic. Rekli su da imam mala zarista po peritoneumu i dali mi 6 mjeseci da pokusam prirodno i ako ne uspijen na vto. I ja sam imala kratki protokol i dobila dobar broj j.c.ali je problem kod oplodnje, sad da li je to zbog endometrioze ili ne, ne znam. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Endometrioza
23.12.2020 8:07:06   
Acilim 87


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Truntice, nisam čula da nekom rade laparo a da ne odstrane žarišta, bez obzira što su mala, baš neobično..
Želim da verujem da dr-i znaju šta rade ..
Sve najbolje ti želim!
Dunja, kako si uspjela da sacuvas rezerve jc, nakon tolikih protokola? Ja se toga najvise bojim? Nakon kratkog protokola AMH 0,66... Bio 1,75.... Ne znam sta da radim... Hvala za svaku informaciju!


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Endometrioza
23.12.2020 8:13:06   
Truntica
Takodje, na laparo su mi utvrdili da je jedan jajovod zacepljen na dijelu spajanja sa matericom. Radila sam Ca 125, i bio je 4. A hormoni su mi svi uredni, ali ih nisam ponavljala nakon stimulacije. Transfer mi je sljedeci mjesec. Isto tako, nemam bolne cikluse. Samo mi se ponekad javi problem sa crijevima u vidu bolova i nadutosti, ali od kako pazim na ishranu i to se smanjilo. Pocela sam da pijem caj od borovaja matke, i ciklusi su mi manje obilni.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Endometrioza
23.12.2020 8:17:38   
Truntica
Acilim, i ja sam na istoj klinici u postupku, ali isto tako nisam zadovoljna, nekako sam stekla utisak kao da nemaju bas nekog iskustva sa endometriozom. Tako da ne planiram nastaviti kod njih. Bila sam kod dr Balic na pregledu i razgovoru prije kretanja u postupak i nekako imam mnogo bolje iskustvo sa njima, tako da planiram sljedeci postupak obaviti kod njih. Mnogo vise informacija sam dobila i mislim da se mnogo vise posvete pacijentu.


(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Endometrioza
23.12.2020 11:12:21   
Acilim 87
I ja sam stekla utisak da u Medicos ne znaju kako da se ponasaju prema pacjentima sa endometriozom. Imala sam kratki protokol i totalni promasaj. Ostalo je samo bolno iskustvo i strah. Krenula sam u Bg, da rijesavam svoju situaciju. Dr Andjelic mi predlaze dugi protikol i kliniku Feronu. On bi vodim cijeli postupak sa nekim od dr iz Ferone. Mene strah, pa mu se nisam javila vec pola godine.... 

(odgovor članu Truntica)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Endometrioza
23.12.2020 11:35:38   
Truntica
Mislim da ne treba da cekas, jer time neces nista dobiti. Ako imas povjerenja u dr Andjelica, moj ti je savjet da krenes sto prije. Mozes mi reci gdje si bila na pregledu kod njega? I ja bih ponovo kod njega na konsultacije, ali je u Nevesinju jako tesko doci do njega. 

Zelim ti svu srecu ovoga svijeta! Skupi hrabrosti i kreni, vjerujem da ce se sve dobro zavrsiti. 💓

(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Endometrioza
23.12.2020 11:54:56   
Acilim 87
Mogu li ti nekako poslati njegov broj mob.. On se prema meni odnosi kao roditelj i uvijek je tu za savjet, ali ja imam ogroman strah. Vjerovatno od neuspjeha. Radi u Trebinju, Nevesinju, Beogradu u Medigr., Novom Sadu i Subotici. U Tb jednom mjesecno dolazi. Konsultaciju i uz su 50KM. U gradovima srbije su duplo skuplje. 

(odgovor članu Truntica)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Endometrioza
23.12.2020 11:59:45   
Truntica
Ne znam na koji nacin se moze poslati broj tel., Odnosno da li postoji mogucnost da mi posaljes privatnu poruku. Mnogo bi mi znacio.


(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Endometrioza
23.12.2020 12:05:26   
Acilim 87
Trazim nacin kako da ti posaljem njegov broj. Ako neko sa foruma zna, kako da posaljem privatnu poruku, neka mi objasni. 

(odgovor članu Truntica)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Endometrioza
23.12.2020 12:08:50   
Acilim 87
Jesi li aktivna na nekom drugom forumu? 

(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Endometrioza
23.12.2020 12:12:21   
Sanjica26 RR
Posalji joj privatnu poruku. Ima ovde poruka. Ako ides sa racunara, jasno se vidi. Ako kucas sa mobilnog, onda je desktop verzija. Moras da se prebacis na verziju, za racunar.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Endometrioza
23.12.2020 12:18:19   
Truntica
Mozes li na mejl da mi posaljes? truntica123@gmail.com


(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Endometrioza
23.12.2020 12:36:15   
Acilim 87
Sanjice, hvala na odg. Kucam sa mob i ubih se trazeci nacin da posaljem poruku... realizovala sam. Hvala puno!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Endometrioza
5.4.2021 13:40:05   
Nora332
Pozdrav zene, resih konacno da pisem u ovoj temi, nadam se da ce mi neka od vas pomoci da se malo smirim. Receno mi je da imam tu cokoladnu cistu 2cm i da se urade svi drugi pregledi pa da vidimo zasto ne ostajem trudna. Pisala sam i u drugim temama pa se izvinjavam clanicama koje su ovo vec citale. 


Uglavnom, prvi put se susrecem sa ovim. Uvek su mi svi nalazi bili uredni. Ne znam odakle ova cista ni koliko dugo je imam. Predlozeno mi je da ako sve drugo bude ok da se ukloni laparoskopski. Mada... Da li svakako mora da se pomeri? Da li je to jedini nacin da se ovo cudo pobedi? 
Zbunjena sam jer sam citala vrlo kontradiktorne stvari - dakle, ili je to razlog neostajanja u drugom stanju pa mora operacija ili se prirodno zatrudni i cista tako nestane/smanji se. Ja ne znam sta je istina i sta da mislim jer su ova dva scenarija poprilicno razlicita. Da li je zaista moguce ostati u drugom stanju PRIRODNO, iako ovo postoji? I to ova velicina? Da li je neko imao slicno iskustvo? 
Svaki savet bi mi znacio. 

(odgovor članu Acilim 87)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Endometrioza
5.4.2021 14:11:57   
dunja RR
Nora, ja sam 3 puta operisana, ali je cista svaki put bila preko 5 cm. Nakon trudnoć, prve, a posle i druge, se nije vraćala endometrioza, tako da je trudnoća definitivno lek za endometriozu. Ali treba i zatrudneti sa tom cistom, jer ona smanjje funkciju jajnika, manje ili više, zavisno od položaja.

Da li su ti rekli da je operišeš već sada, iako je 2cm veličine? Jer kažem meni su uvek govorili, ako pređe 5cm, onda operacija.
Ja sa endometriozom nisam uspela da zatrudnim, ali znam i da ima žena koje su uspele.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.4.2021 14:12:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Endometrioza
5.4.2021 14:18:40   
dunja RR
Trudnoća je lek za endometriozu iz jednog prosto logičnog razloga - endometrioza, tj. čokoladne ciste nastaju od krvi koja zaostane u materici od ciklusa, tj. ne izbaci se sva krv ciklusom. Vremeno se ta krv taloži, i cista raste, sa svakim novim ciklusom. U trudnoći nemamo ciklus, a nemamo ga ni neko vreme nakon porođaja, što je dovoljno vremena da se jajnici i materica pročiste i regenerišu, a često se nakon trudnoća endometrioza više i ne vrati, ja sam taj slučaj. A imala sam gadnu endometriozu koju se stalno vraćala, sve do trudnoće (IVF, dvoje dece).

Mada, ima žena, Jance je pisala u ovoj temi, njoj se vratila, nakon 2 ili 3 trudnoće, ne sećam se tačno, a Didy je dobila prvi pit endometriozu tek nekoliko godina nakon porođaja, ako se dobro sećam. I ivana čini mi se.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.4.2021 14:20:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Endometrioza
5.4.2021 19:11:17   
Nora332
Hvala Dunja puno na odgovoru. Bas sam se isprepadala da necu nikada moci da zatrudnim i to me strasno muci vec danima. Pokusavamo vec duze tako da negde postoji problem jer se nista ne desava. 

Na pregled sam isla pre par dana i tada i saznala za cistu, ono sto mi je receno je da u naredne dve nedelje odradim sve druge preglede (dakle sve, od regularnih pregleda preko hormona i krvne slike),  da bi se videlo da li je tu negde problem. Na kraju da se provere jajovodi i da nakon svega toga uklonimo cistu ukoliko je sve drugo ok, jer po doktoru ako ispadne da je sve drugo ok onda znaci da ne ostajem trudna zbog ciste i nicega drugog pa da se onda pomeri laparoskopijom. Mislim da sam to i pomenula iznad, ne secam se sada jer ne vidim poruke dok kucam. U svakom slucaju, doktor je za to da se svi pregledi obave u narednih par nedelja kako se to ne bi razvlacilo pa kada znamo sigurno u kom mi je stanju organizam da onda sednemo i popricamo o operaciji. Ja se negde i nadam iskreno da je problem negde drugde pa da cu uz neki lek da ostanem trudna i tako prirodno i da resim i trudnocu i cistu, ali malo mi previse lepo deluje da bi bilo istinito. Tako da ne znam. Znacu sve za par nedelja. Ciklus mi je za par dana pa prvo to cekam da resim hormone, stitnu i krvnu sliku.  A sa stitnom sam imala problema pre 5 godina. 
Koje si simptome imala? Ja nemam nista zato se i cudim. Imala sam bolove u jajnicima od 5.dana ciklusa pa na dalje, zbog cega sam i otisla na pregled jer mi se to nikada nije desilo, sve drugo sto sam citala i sto me je pitao nemam. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here