|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Analize pred porodjaj
30.8.2009 12:38:47   
nina83
Ja sutra treba da uradim analize za koprokulturu i HBS ag. U KBC-u traze i cervikalni bris, a za to nisam dobila uput.. Kad se taj nalaz radi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Analize pred porodjaj
30.8.2009 12:48:51   
Anoniman
Pa to kazu da se radi u 9 mesecu, pa kad odes!

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Analize pred porodjaj
30.8.2009 12:50:51   
Anoniman
E a meni dr nije dala da radim koprokulturu, valjda mi nece ni traziti u porodilistu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 13:06:52   
mazuljak
E, super sto naidjoh na ovu temu, posto meni nista na kraju krajeva nije jasno! Ja pre koji dan bila kod DR u DZ i bas je pitala za to (jer me sama naravno ne bi informisala) i ona mi samo dala uput za HbS antigen (to za zuticu) i za cervikalni & vaginalni bris, i naravno za krvnu grupu i Rh faktor. (A specijalno me nervira sto imam dva nalaza KG i Rh nego mi je drugacije prezime, pa kao, trebala bih opet to da uradim... Jos bezveznije mi je sto mi je u stvari samo pridodato prezime, znaci jos manje bi se razlikovali nalazi.) Ni krvnu sliku ni urin ni nista vise nije rekla da mi treba?! Cini mi se kao da uopste nije standardizovano sta treba da se donese, nego tako to zavisi od ustanove do ustanove... user posted image Jel' uopste treba u DZ to da pitam ili u bolnici gde bih htela da se porodim, a ovamo samo upute da uzmem? user posted image user posted image user posted image Posto mi se cini i da te analize se ne smeju (kao, onda nisu validne) da se rade bilo gde... (tj. samo u odredjenim drzavnim ustanovama) user posted image Pomagajte, zene, vidite da sam sva zbunjena, a u 33. nedelji sam!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 15:10:53   
marince1
Kodmene to sve kaubojski,cak mi ni CTG nije omenio,a kamoli neke analize koje treba da donesem u porodiliste!
Ponovo napominjem da mi ni krvnu grupu nisu proverili,pitali jer znas,ja rekla znami to je to!
Neznam da li da brinem ili da se radujem sto me nece maltretirati

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 15:27:45   
gagana83
Ja bas nikakve ali nikakve analize pred porodjaj nisam radila,CTG mi prvi put radili kad me primili u porodiliste. Zato sam celu trudnocu paralelno isla kod privatnog ginekologa i tamo radila sve analize i CTG

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 16:05:59   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja bas nikakve ali nikakve analize pred porodjaj nisam radila,CTG mi prvi put radili kad me primili u porodiliste. Zato sam celu trudnocu paralelno isla kod privatnog ginekologa i tamo radila sve analize i CTG


Meni je isti dr u drzavnoj i privatno i nista user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 16:08:35   
gagana83
Sto bi reko moj cale duplo golouser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 16:12:18   
mihi
Mazuljak sve ti je dala sto treba, dakle HBS antigen ili prisustvo virusa Hepatita B, to je obavezno za porodiliste takodje cervikalni i vaginalni bris ali to uradi 10 dana pred termin jer te nece primiti u bolnicu sa nalazom starijim od 7 dana.  Takodje ti treba krvna grupa i Rh faktor na prezime i ime iz licne karte ja sam isto dodala prezime i morala da vadim ponovo i trazi ce ti Kr/vnu sliku, urin i Na i K u krvi, glukozu i to je sve.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 16:13:38   
marince1
Mihi,to verovano vazi za Bg user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 16:15:38   
gagana83
Mene su u porodilistu kad sam primljena samo pitali za krvnu grupu i Rh faktor nisu trazili napismeno. Ja ponela silne neke nalaze a niko mi nista nije trazio. Ma opste rasulo.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 16:18:58   
marince1
Pa da,tako je kod nas u provinciji user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Analize pred porodjaj
7.10.2009 18:54:04   
mazuljak
E, evo me opet! Hvala vam svima puno na informacijama! Lakse mi je sada kada od veceg broja ljudi cujem da je sve to tako kako je... Pa, ok. Ja cu onda te analize 10ak dana pre termina, pa ako user posted image krene pre toga, sta ja tu mogu... user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 8:52:49   
pips
Devojke izvinjavam se da li neka od Vas zna sta je sve potrebno u Zemunskoj bolnici? Hvala puno na pomoci.

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 9:59:41   
sanji
Ej ženske, meni niko nije spominjao korpokulturu i hepatitis. Ni jedna ni druga Dr. Rekla mi je Dr. iz Višegradske da požurim da uradim krvnu grupu, CTG i briseve. Ja imam još CTG da uradim! Koliko se čekaju ti nalazi ako mi budu trebali? user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu pips)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 10:05:18   
Anoniman
Ja nista od analiza nisam radila pred porodjaj, ni prvi ni drugi put. U toku trudnoce su mi utvrdili koja sam krvna grupa, mada sam ja to znala i ranije jer sam davalac krvi, i u par navrata smo pratili antitela i krvnu sliku i to je to. 

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 10:36:04   
sanji
Hvala  Zille, ja se nadam da mi neće tražiti. Vidim da devojke često to pominju pa mi nije jasno! user posted image To izgleda zavisi od doktora do doktora a ne od bolnice do bolnice!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 10:50:44   
Trcosava
sanji sorry što kasnim, uhvatili me moji na skype

elem, od tih krvinh analiza (hepatitis i sl) sam radila čim je doktorka utvrdila trudnoću, isto tako i krvnu grupu
ono što ja znam je da je bitno da nisi rh- jer je toonda problem valjda za neke anestezije (ali nisam sigurna)

ono što mi je doktorka napomenula je da kad sam ušla u 9 - radila sam bris na streptokoke - vaginalni bris (ja mislim) jer je to bitno, da se ne prenese na bebu

kod mene je sve to u redu, tako da od analiza valjda ništa ne trebam da radim

< Poruku je uredio Trcosava -- 8.11.2009 10:51:40 >

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 10:56:05   
SUPER MAMA
Devojke izvinjavam se da li neka od Vas zna sta je sve potrebno u Zemunskoj bolnici? Hvala puno na pomoci.


Pips ja sam se porodila u Zemunskoj porodilistu.Ja sam nosila znaci analize od vaginalni i cervikalni briz, krvnu grupu napismeno mada ja sm vec znala jer sam davalac krvi ali oni zahtevaju,I protiv hepatitisa to ti je HBs Ag imunoenzimski test-ELISA.
Inace sve ove papire treba da imate cim udzete u 9 meseca to je bila preporuka moga ginekologa jer moze da se desi da se porodite cim udzete u 9 meseca a moze i da izgurate do kraja kao ja.Krvnu grupu sam izvadila jos na pocetku trudnoce.A inace cim udzes u 9 mesecu svake nedelje ide se na CTG ako ima potreba i po dva puta nedeljno dok se neporodis.

(odgovor članu pips)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 11:17:45   
sanji
Ništa tu meni nije jasno! Ja te analize za žuticu i sl. nisam uopšte radila. Krvna grupa mi je 0+ pa je što se toga tiče O.K. CTG radim sutra i uzimam urinokulturu. Rezultate briseva i cervikalnog i vaginalnog sam radila prošle nedelje i dobri su. Ali vidim da neke devojke pišu da je obavezna korpokultura a stoji i u kamperskom vodiču među obaveznim nalazima. 

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 12:36:43   
marince1
ja nista,ali nista od tih analiza nisam radila,ctg su mi radili pola sata pred porodjaj!
Cak ni krvnu grupu,pitali me jel znas,ja rekla da znam i toje ok.
Tako da to zavisi od bolnice do bolnice user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 12:40:52   
sanji
Hvala Marinče! user posted image E, stvarno su šou. Samo izmišljaju a šta kad krene neočekivano kao da će onda da vrate ženu zato što nema neki nalaz. To bi trebalo lepo sve da se radi u bolnici, a ne jedan papir odavde, drugi odande.user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 12:42:49   
marince1
kad bih prikupila svete analize trebala bi mi veca torba za to nego za stvari za bolnicu user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 12:46:25   
buhla
Nemoj da se brines,moja drugarica se pordila samo sto je usla u deveti mesec i nije imala ni jednu analizu sa sobom i naravno da su je primili i porodili! user posted image
p.s. pri tom analize ne smeju da budu starije od mesec dana, e sad treba ubosti kad ih uraditi.


< Poruku je uredio buhla -- 8.11.2009 12:47:30 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Analize pred porodjaj
8.11.2009 12:52:09   
sanji
IZVORNA PORUKA: marince

kad bih prikupila svete analize trebala bi mi veca torba za to nego za stvari za bolnicu user posted image

Da znaš! A i trbaš poslednje tri nedelje svaki dan da daješ neki uzorak ili podižeš rezultate! user posted image Porodila bi se svaka od tolikog šetanja! user posted image

IZVORNA PORUKA: buhla

Nemoj da se brines,moja drugarica se pordila samo sto je usla u deveti mesec i nije imala ni jednu analizu sa sobom i naravno da su je primili i porodili!
p.s. pri tom analize ne smeju da budu starije od mesec dana, e sad treba ubosti kad ih uraditi.


Ma naravno da su je primili! Pa ne može neko da vrati ženu koja se porađa! Ja htela da budem fina pa da sve pripremim, ali to im je što im je! user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here