|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Analize pred porodjaj
28.9.2011 22:08:44   
PoisonEve
Shasice, nije nepohodno, kolko znam jedino u zemunskoj bolnici insistiraju na korokulturi. Medjutim nije na odmet da poneses i te rezultate ako vec mozes da dobije uput od tvog ginekologa iz DZ.
Ja sam izvadila sledece za gradsku:
- krvna grupa ( imam prepis na papiru a imam i knjizicu dobrovoljnih davaoca krvi)
- cervikalni bris
- vaginalni bris
- koprokultura
- antigen na hepatitis
- poslednji UZ nalaz
- kompletna krvna slika
- nalazi urina
- nalazi poslednje urinokulture

Jos samo CTG da odradim u ponedeljak


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Analize pred porodjaj
1.11.2011 22:04:46   
lanica82
Koliko vremena pred porodjaj treba da se rade sve ove analize, pretpostavljam da nije dobro za bebu da se prirodnim putem rodi ako je prisutna neka infekcija? user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Analize pred porodjaj
5.11.2011 12:13:46   
maslackic
PE, sve te nalaze su ti trazili u Gradskoj? koliko moraju biti stari?
meni je dr trazila da za sledecu kontrolu u 34 nedelji ponesem krvnu grupu,Hbs Ag i cervikalni bris...
i kako i gde se radi Hbs Ag?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Analize pred porodjaj
5.11.2011 12:23:20   
minavb
Da ti ginekolog uput i odes u gradski zavod za zastitu zdravlja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Analize pred porodjaj
5.11.2011 12:27:00   
maslackic
hvala Mina, vidim da svi kazu da za porodjaj ne treba da bude stariji od 30 dana,sto mi je ona rekla da radim sada? i jel se analiza radi kao za krvnu sliku,bez klopanja ili mogu da klopam...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Analize pred porodjaj
5.11.2011 12:30:52   
minavb
Ne secam se , ali mislim da je moja analiza bila starije od mesec dana. Normalno jedes. Ne doruckuje se kad se kontrolise nivo secera u krvi, za sve ostale analize dorucak ne smeta.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Analize pred porodjaj
5.11.2011 12:39:21   
maslackic
Super,hvala ti :)

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Analize pred porodjaj
9.11.2011 13:30:18   
maslackic
devojke,zanima me ,posto treba da vadim krv za krvnu grupu,jer sam totalno zaboravila...,sad vidim na sajtu gradskog zavoda da je potreban osim zdr.knjizice i licne karte i uput overen na lekarskoj komisiji RZZO? da li je to istina ? i ako jeste di treba da idem? user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Analize pred porodjaj
9.11.2011 13:35:17   
lesica
Maslackic,ja sam krv za krvnu grupu vadila u zemunskoj bolnici na odeljenju za transfuziologiju,i ako se dobro secam tada sam samo nosila uput od ginekologa,uz licnu kartu i zdravstvenu knjizicu. Samo nesto menjaju user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Analize pred porodjaj
9.11.2011 13:35:33   
Ana RR
Maslackic, pa ti celu trudnoću nisi znala koja si krvna grupa? Kako to?

Treba ti samo uput od lekara i knjižica, odeš u zavod za transfuziju krvi (od 8 do 10 ujutru) i sutradan je gotovo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Analize pred porodjaj
9.11.2011 13:39:52   
maslackic
Ne znam kako, dr me nije ni pitala da li znam , a ja uvek zaboravim da kazem... tako da sam uput dobila pre neki dan... ja mislim da sam B+ ali nemam napismeno...
dok ne trazis niko se ne set_i da ti kaze...

i hvala vam devojke! user posted image

< Poruku je uredio maslackic -- 9.11.2011 13:40:17 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Analize pred porodjaj
9.11.2011 16:53:51   
Verus
Da li testiraju na Streptokoku grupe B?

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Analize pred porodjaj
15.11.2011 12:34:30   
IRJ82
da li je neka od vas dobila da uradi ultrazvuk stitne zlezde bebe i ultrazvuk srca bebe? ja sam dobila za sledecu nedelju, posto je to kao obavezno, mada se daje svim trudnicama, jer bi onda bila velika guzva. Inace, ja vodim trudnocu u Visegradskoj

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Analize pred porodjaj
17.11.2011 15:35:56   
ikacc
Ja sam radila sve analize koje je dr. dala , na kraju u bolnici nista nisu ni trazili ni gledali , sem vencanog lista i l.k.

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Analize pred porodjaj
18.11.2011 9:29:21   
Azra_
Ikacc mozda je malo off, ali da li si nosila original vencanog lista ili kopiju?
I da li kada u higijenskom radis one silne briseve treba da kupis one epruvetice? Secam se da sam jednom davno radila bris grla,l otisla tamo, a oni m i traze tu epruveticu, pa sam se vracala do apoteke da kupim. Da li to i sada treba?

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Analize pred porodjaj
16.4.2012 11:55:32   
crazymama
da li neka zna koliko dugo se ceka rezultat hbs antigena?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Analize pred porodjaj
16.4.2012 11:57:45   
cockic
ja sam radila ptivatno i cekala mozda dva dana,za drzavno ne znamuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Analize pred porodjaj
16.4.2012 13:01:05   
crazymama
ne znam sta da radim, dr iz DZ mi je dala uput i kritikovala me sto to jos nisam odradila, a dr koji mi vodi trudnocu u Frontu gde cu se poradjati mi je rekao da mi to nije neophodno...?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Analize pred porodjaj
5.5.2013 9:38:13   
Nanica1
Jel se test na zuticu radi svaki dan u Higijenskom u NS? U koliko sati treba doci i koliko dugo se veka na rezultat?

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Analize pred porodjaj
22.5.2013 13:12:04   
Sladja80
mogu li analize da se urade u privatnoj laboratoriji?

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Analize pred porodjaj
22.5.2013 13:52:07   
Modessty

IZVORNA PORUKA: crazymama

ne znam sta da radim, dr iz DZ mi je dala uput i kritikovala me sto to jos nisam odradila, a dr koji mi vodi trudnocu u Frontu gde cu se poradjati mi je rekao da mi to nije neophodno...?


Ako ti je dr koji će te poradjati rekao da ti ne treba onda ti ne treba.
Ja nisam ni prošlog puta nosila sve te rezultate. Briseve sada nisam ni radila i neću. I ja praktično duplo vodim trudnoću - idem privatno kod dr koji radi u bolnici a kod dr u ambulantu idem jer moram. Bitno je bilo jedino da ima onaj zeleni uput za bolnicu za porodjaj, ličnu kartu i papir sa krvnom grupom i rh faktorom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Analize pred porodjaj
22.5.2013 14:54:34   
janabons
Ja tek danas trebam da dobijem sta sve treba da uradim od analiza,a sledece nedelje ce mi dr iz fronta proveriti da li je to sve. Bris nisam radila ni jednom u trudnoci. Do skoro sam se nervirala zbog toga sto cu biti u 38. nedelji bez ijedne analize, a sad me zabole, kad mi oni kazu jos je ranouser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Analize pred porodjaj
23.5.2013 12:31:27   
Sladja80
ja dobila danas uput za cervikalni i vaginalni bris,hbs ag i koprokulturu,jel se sve to radi u dzordza vasingtona? isla sam na pocetku trudnoce tamo i ne mogu da se setim kako rade,mada bih ja isla privatno znam da je bila neopisiva guzva ali ako neko zna koja je procedura neka napise hvala!user posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Analize pred porodjaj
24.5.2013 11:08:22   
ivaMark
Meni dr ni jedan jedini nalaz nije trazio pred porodjaj....uh! Nikakve briseve, krvnu sliku.....nistaaaaa...
Ispalo je sve kako treba!

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Analize pred porodjaj
24.5.2013 15:53:06   
janabons
Sladjo, ja sam juce dobila isto upute za C i V bris, Hbs ag, za korpokulturu mi niko nije pomenuo, iako znam da ima na spisku fronta za prijem u porodiliste, moja dr kaze da ne treba.
Ovako, hbs ag se radi u institutu za javno zdravlje u 29. novembra, svaki radni dan od 7-12h bez zakazivanja( ja sam uradila privatno 950din, jer mi nikako nije odgovaralo to vreme, a nemam vremena na pretek).
Brisevi se rade u Batutu, tj meni ce moja dr da uradi u d.z., a muz ce odmah da nosi u batut, da bi sto pre bilo gotovo.
Ko je tebi rekao za korpokulturu, ako treba , bolje ja da uradim,a ne da me posle zajebavaju na prijemu.
I pretpostavljam da ti je dr dala uput za porodilisteuser posted image
Sledece nedelje, radim kks i urin za epidural, Ako se do tad ne porodimuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here