|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Analize pred porodjaj
8.9.2015 15:04:20   
Maraj
Pa stvarno bezobrazluk. Ja ko ginekologiju da sam zavrsila. Pa i vi. U sve treba da budemo upucene....

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Analize pred porodjaj
9.9.2015 10:17:08   
jekiki
Kada citam za vase dr, moja je sjajna, ja nista i ne pitam ona sama ispisuje upute za sve analize koje trebaju i naglasi koje ce trebati npr za sledeci put, ja ne bih ni znala sta da trazim

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Analize pred porodjaj
14.9.2015 14:45:40   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: adulence

Zeene idem sutra privatno da nosim stolicu traze mi u porodilistu koprokulturu,pa me zanima jel se nosi samo jedan uzorak stolice,znate li...nesto nece pretrazivac preko moba,zato ne pisem u adekvatnoj temi...



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Analize pred porodjaj
14.9.2015 15:15:30   
Tiziana
Ado, ja nisam radila korpo. Niti mi je iko to trazio. Oni ti svakako pred porodjaj uzmu bris..

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Analize pred porodjaj
14.9.2015 15:23:38   
adulence
Pa nemam pojma pisr mi u izvestaju iz misevica izmedjuostalog i to....
A i da vaginalni bris sad gledam kod ristica kmaju cenu za vaginalni bris i vagjnalni bris anaerobno sta je to? Hmmm?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Analize pred porodjaj
14.9.2015 17:51:47   
Tiziana
E to vec ne znam.ja sam privatno vodila trudnocu i oni su mi uzimali briseve kad je sta trebalo,ja sam samo uzimala nalaze.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Analize pred porodjaj
26.10.2015 19:42:23   
Animsaj9
Da li ima neka mama iz Ns? Da li za betaniju treba koprokultura i vag. bris?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Analize pred porodjaj
26.11.2015 10:18:54   
daki81
Dobila sam upute za gradski zavod izmedju ostalog,da radim cv bris i vaginalni kao i uput za urinokluturu,pa me zanima ako neko zna i ako je neko skoro isao tamo da li urinokluturu odnosim bas u onoj bocici za urinokulruru ili im odnosim bas mokracu u onoj standardnoj plasticnoj bocici za urin pa oni tamo zaseju podloge i da li ce mi smetati za uzimanje briseva to sto koristim utrogestan vaginalno?user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Analize pred porodjaj
26.11.2015 11:08:56   
Animsaj9
Za urinokulturu znam da se ostavlja u redovnu čašicu za mokraću koja se kupi u apoteci, ne za tu posebnu čašicu. A za bris, ne moj stavljati utrogestan dan ili veče (kako već stavljaš) pred uzimanje brisa, da bi dobili realan nalaz.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Analize pred porodjaj
26.11.2015 12:02:40   
daki81
Utrogestan koristim ujutru i uvece,ja sam svakako mislila da ga to jutro ne stavim pre analiza ali mozda je onda i bolje da ga ni vece pre ne koristim,ne znam da li sam utrogestan moze da deluje na rezultate,bar ove koji meni trebaju..hvala

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Analize pred porodjaj
26.11.2015 12:46:25   
jekiki
Daki utrogestan mozes i popiti, a za urinokulturu, ne znam odakle si, ali ako radis u gradskom zavodu u Bg-u mora ona specijalna bocica, za druge gradove ne znam,

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Analize pred porodjaj
26.11.2015 13:02:38   
daki81
Ja ga koristim samo vaginalno,ne znam iz kog razloga ali samo tako mi je prepisano vec mesecima,jesam iz Bg,znaci ipak da im odnesem vec zasejane podloge u onoj posebnoj bocici?

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Analize pred porodjaj
26.11.2015 14:23:42   
jekiki
Da odnesi u onoj posebnoj bocici. A sto se tice utrogestana da ne bi prekidala popi ga slobodno da lakse mogu brisevi da se urade a i urin, pa onda nastavi vaginalno kako ti je i dr rekao

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Analize pred porodjaj
27.11.2015 22:09:34   
Animsaj9
Utrogestan mozes i popiti, ja sam ga samo pila, pa preskoči tad vaginalno.

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Analize pred porodjaj
27.11.2015 22:16:32   
daki81
Drage mislite to jutro samo ili i vece pre davanja brisa?Meni je terapija inace ujutru i uvece...ja sam mislila da ipak ispostujem uvece terapiju a ujutru da odlozim do davanja briseva pa nakon toga da nastavim..

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Analize pred porodjaj
28.11.2015 9:17:44   
MAMAMAJ
Za zemunsko porodilište od analiza potrebna krvna grupa, ostalo sve rade sami na licu mesta na prijemu user posted image

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Analize pred porodjaj
28.11.2015 9:23:02   
Animsaj9
daki ja sam mislila tu vecernju da preskocis , ili ga popij , da nalaz bude realan, a sad ujutru kad zavrsis sa brisevima i dodjes kuci ti stavi tu jutarnju , bice verovatno kasnije , pa onda pomeri malo i vecernju

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Analize pred porodjaj
28.11.2015 9:29:50   
daki81
Tako cu i uraditi,hvala...a sto se tice analiza za NF,ja sam dobila u Dz za briseve,urinikulturu i za zuticu a na kontroli u NF doca mi rekao da za zuticu ne treba iako pise na sajtu i da mi nista vise od analiza ne treba( ni koagulacija,ni krvna slika..),izgleda da rade sve na licu mesta i da to ipak i zavisi od doktora

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Analize pred porodjaj
8.12.2015 23:37:50   
MAMAMAJ
Dopuna za zemunsko porodilište:
Više ne rade Hbs antigen, tako da se mora u Džordža Vašingtona, a vaginalni i cervikalni bris mogu da uzmu u poliklinici pri porodilištu, kada budete išle na uz kod njih.
Pošto već idem u Dž. V. uradiću sve tamo.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 169
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here