RE: Papagaj (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kućni ljubimci



Poruka


vikiveki -> RE: Papagaj (29.6.2015 0:20:49)

Mi smo nabavili novog papagaja,pošto nam je prethodni pobegao,previše smo mu dozvoljavali,šetao se po kući i sin ga nije video i nagazio,znači danima smo svi u kući plakali...sada smo nabavili skoro istog, i sada ćemo dobro voditi računa o njemu




vikiveki -> RE: Papagaj (29.6.2015 19:45:17)

Evo ga moj novi papagaj peva kao navijen...tek je 5 dan kod nas a peva kao onaj koji je bio skoro godinu dana...onaj prvi nije baš nešto puno pevao,samo ponekad,a ovaj ima da bude pravi operski pevač[sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Papagaj (12.7.2015 20:22:36)

ja upravo udomljavam jos jednog papagaja, rozeikolisa [sm=bravo.gif]




vikiveki -> RE: Papagaj (12.7.2015 21:35:29)

Wiwern koliko papagaja imaš sada,ako ti nije teško postavi koju sliku.




Figaro88 -> RE: Papagaj (14.7.2015 13:31:20)

Nama je Pera pobegao iz kaveza[sm=smiley13.gif]Nije mi jasno kako posto je sve bilo zatvoreno.Ostavili smo kavez napolju sa sve hranom i vodom i nadamo se da ce se vratiti,ali ja bas i ne verujem.Andrea je preplakala dva dana i drugog necemo kupovati,bas smo se vezali za njega [sm=smiley13.gif]




vikiveki -> RE: Papagaj (14.7.2015 13:47:52)

Figaro mi smo prošle god imali jednog papagaja...srednji sin ga je malo nagazio jer se papagaj kretao po kući gdebgod je hteo a najviše se šetao po podu i bilo je samo pitanje kada ćega neko pogaziti.Starija ćerka je htela da brata prebije ali srećom oni tj. njih dvoje su išli na neki rođendan dok je papagaj još bio živ,leteo je ali mu krv počela ići na nozdrve.Kada su oni otipli na rođendan on je uginuo.Ja sam se setila da kažem kako sam ga iznosila napolje da se malo oporavi i da mi je izleteo iz ruke,bolje tako nego da mi dete dobije neki osećaj krivice i da je ubica jer ga je sestra ionako već napadala.Kada su se vratili ,sav bes se tako sručio na mene ,jer sam rekla da mi je pobegao.

Ove godine smo dobili novog,brata od našeg starog,njemu neću dati da se šeta po podu




Figaro88 -> RE: Papagaj (14.7.2015 21:55:22)

Viki [sm=smiley13.gif] Ja ne znam sta cemo,danas je u gradu videla papagaje i odmah je pocela da place,kaze da joj kupimo drugog za rodjendan.A meni se ne uzima samo zato sto se plasim da se i njemu nesto ne desi,ne mogu da je gledam ovakvu.




wivern -> RE: Papagaj (15.7.2015 10:08:12)

Viki tek sad videh poruku.
Sad ih imam 3, dva fishera i nimfu. Ali sam ih imala 5, 4 nimfe i fishera. Ovi papagaji koje trenutno imam su svi udomljeni, fisheri su uletali komsijama kroz prozor a nimfu je gazda hteo da izbaci posle 10 godina.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0715/qv7-family.jpg[/img]

Ovo su moje nimfe sa bebom, u roku od dve godine su svi uginuli dusa me boli

[img]http://www4.slikomat.com/13/0715/3gt-nnn.jpg[/img]

Ostala mi je jos samo ova donja nimfica i ovo dvoje

[img]http://www4.slikomat.com/13/0715/438-fish.jpg[/img]




nata11 -> RE: Papagaj (13.12.2015 15:45:07)

Ja nekako nemam srecu sa pticama [sm=smiley13.gif] A iskreno i mislim da nasi veterinari neumeju bas da lece ptice. Ja sam imala prelepu plavu zenku, povredila je nekako nogu dok je lezala na jajima i uginula.




wivern -> RE: Papagaj (13.12.2015 18:19:41)

Nato tu si u pravu, i meni je poslednja Nimfa uginula jer nisu umeli adekvatno da je lece. A i pticice su jaaaako osetljive, jako.
Evo sad imam 4 jajeta od ovih fisera, i nadam se da se ni jedno nece ispiliti [sm=smiley36.gif]
Grozna sam, znam ali ne znam gde cu sa njima.




nata11 -> RE: Papagaj (13.12.2015 20:08:01)

Vodi je na sterilizaciju [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Papagaj (13.12.2015 21:03:42)

Ma ne mora, kobila ne lezi na jajima nego i dalje juri muzjaka. Svog ga je ocerupala, sexualni manijak je [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Papagaj (14.12.2015 7:53:35)

Nisam bila neki ljubitelj ptica ali sad smo imali divnu tigricu koja je bila kao clan porodice. Stane tako Taci na rame i ona je set_a po citavom stanu, bas je bila divna ...dok je letos nismo pronasli mrtvu u kavezu [sm=smiley13.gif]
Nisam sigurna od cega je umrla, jer bas smo je pazili [sm=smiley13.gif]

Sad razmiljam da umemo Nimfu.




nata11 -> RE: Papagaj (14.12.2015 11:36:14)


IZVORNA PORUKA: wivern RR

Ma ne mora, kobila ne lezi na jajima nego i dalje juri muzjaka. Svog ga je ocerupala, sexualni manijak je [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif] Ako ih ne razdvojis ostaces i bez muzjaka [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Papagaj (14.12.2015 23:56:08)

Moj papagaj svako veče ima slobodan let po kući,puštam ga da se malo izleti...i kada ogladni sam uđe u kavez




wivern -> RE: Papagaj (15.12.2015 7:20:38)

Anck papige su jako nežne, ubiju ih i virusi koje unesemo spolja. I nimfice su sjajne nećeš se pokajati ako je uzmeš.
Nato on je kao ocerupana kokoška [sm=smiley36.gif]
Viki tako su i moji, ali ne mogu više da ih puštam jer su fiseri unistivaci, sve mi pojedose pocevsi od knjiga i kablova




tekilica -> RE: Papagaj (15.12.2015 7:30:07)

Kad smo kod papagaja, bas bih volela da cuvam jednog. Imala sam jednog Peku koji je bas, bas dugo ziveo. Obozavao me je, stalno je isao za mnom, jeo supicu pored mene i znao da prica! Cudno je to kako papagaji isto imaju emocije kas vojim vlasnicima, ali jedva da nadju nacin da ih ispolje. Mnogo manje imaju opcija od psa, na primer.
Imam macku i to je trenutno jedini razlog zasto ne nabavim papagaja. Moja Neda bi se odusevila njime.




wivern -> RE: Papagaj (18.12.2015 19:04:07)

Upravo sam videla da mi je uginula zenkica fisera koja je nosila jaja. Verovatno je pokupila virus od makse [sm=smiley13.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Papagaj (18.12.2015 19:10:33)

[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




BubaBubica -> RE: Papagaj (18.12.2015 19:27:52)

[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] Kako mi je žaoo [sm=smiley13.gif] duša malena...
Ja imam papagaja rozenkolisa kojeg sam othranila ručno dobila sam ga kad je imao 10 dana. Hvala Bogu živ mi je, trebalo je dva da dobijem ali su posle par dana uginuli i beba i majka, pa su mužjaka poklonili nekom drugom. Drugarica i njen muž su ih držali napolju i počeli su mrazevi, tak oda nisu preživeli.




Anck Su Nmaun -> RE: Papagaj (27.12.2015 13:59:23)

Nabavili smo noovog ljubimca jutros, Kakarikua [sm=smiley36.gif] tj. kozicu. jako je lepa jarko zute boje sa cvrnim celom...uslikacu je kasnije. Jedino jos da nabavimo veci kavez posto je u kavezu gde su nam bile tigrice..malo je tesno [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Papagaj (7.1.2016 18:18:15)

Kod nas prava ekipa..posle nekih kombinaacija... sada imamo dve bebe tigrice i dve nimfe!
Kavez je baas veliki sve smo ih zajedno stavili. Tigrice smo prve nabavili pa su vec pripitomljene , jedva da ih i stavljamo u kavez. Dok su nimfe ( stigle juce) jos dosta uplasene,nista nisu jele od juce [sm=smiley13.gif]
Hrana im stoji na dnu a one zive nece da sidju [sm=smiley13.gif]




nata11 -> RE: Papagaj (7.1.2016 19:22:24)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nabavili smo noovog ljubimca jutros, Kakarikua [sm=smiley36.gif] tj. kozicu. jako je lepa jarko zute boje sa cvrnim celom...uslikacu je kasnije. Jedino jos da nabavimo veci kavez posto je u kavezu gde su nam bile tigrice..malo je tesno [sm=smiley1.gif]


[sm=bravo.gif] Daj sliku.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]