|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:20:29   
Ana007
Moja Vanja je naviknuta na ruke,spustim li je samo kreće drekauser posted image .Kičma mi se slomi od nošenja.user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:45:43   
Anoniman
Ja Nešu i dalje nosam, i i dalje spava na meniuser posted image
Nosam, u smislu da ga podignem pa tako đuskamo, da ga često od auta ( kad ga drugarica doveze iz vrtića) donesem do ulaza jer se jako poželimo jedno drugog, da ga bacam u vazduh...i to ne traje dugo, 15min maksimum jer mi od 17kg otpadaju ruke...a kad kažem da ne mogu više, on to shvata.
Spava tako što nasloni glavu na mene, i sav se priljubi uz mene...
Meni to ne smeta, naprotiv, to mi je jedini vid maženja sa njim pošto nije maza po prirodi. Mada se pitam u šta ću se pretvoriti i fizički (ruke su mi katasrofa, kičma da ne pričam) a i psihički...stalno bih se mazila sa njim, ne valja ni to baš...

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:51:48   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja Nešu i dalje nosam, i i dalje spava na meniuser posted image
Nosam, u smislu da ga podignem pa tako đuskamo, da ga često od auta ( kad ga drugarica doveze iz vrtića) donesem do ulaza jer se jako poželimo jedno drugog, da ga bacam u vazduh...i to ne traje dugo, 15min maksimum jer mi od 17kg otpadaju ruke...a kad kažem da ne mogu više, on to shvata.



Sve isto, s tim što moj još ne shvata kad kažem da ne mogu više user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:52:51   
Anoniman
Moj je shvatio to odavno, al prihvatio nedavnouser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:54:03   
nela79
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja sam počela da se svađam sa mužem zbog ovoga user posted image . Moja Nina je zaista dobra beba , i mogu da je spustim slobodno , ona gleda u tv , ćuti , zvera u igračku , u boje , znači mirna je kad joj ne fali ništa . Može tako da leži ihahaj vremena . Naravno , plače kad joj dosadi , plače kada je gladna , ukakana ili kada joj jednostavno trebam , I tada , tih par puta kad zakmeči - naravno da ću je uzeti i pronosati . Plače i kad je nervozna , i tada sam ja tu , zato što znam da nije njanjavko koji kmeči tek radi reda (uostalom , ni jedna beba nije takva , bar ja mislim , za razliku od MM) .
Onda dođe MM s posla , i umesto da mu nije teško da je tih par sati što je s njom i nosi , šta bi mu falilo , on se sa vrata dernja kako sam je "opet navukla na nosanje" . On savršeno opušteno može da je pusti da urla , i kada ja priđem da je podignem - posvađamo se , jer on počne "ako , samo je navikavaj , pa ćeš videti posle , bla bla " ... Ja ne mogu da je pustim da plače , i nosiću je dokle god budem mogla da izdržim , jer je dobra beba , i znam da plače sa razlogom . A ovog velikog magarca i njegovo radikalno "ne nosi je" ne znam kako da skinem sa grbače , njega "nosim" otkako sam se porodila user posted image



Potpisujem ovo sto si napisala user posted image . Nismo mi Vanju nesto pretjerano nosili jer on je bas naglo dobijao na tezini da ja to nosanje nisam mogla fizicki podnijeti. Nikad ga nisam uspavljivala na rukama, jedno vrijeme je htio da sjedi u krilu, gleda Baby TV i tako zaspi, a sad vec uzme GA (svoje cebence:)) sjedne u fotelju i ja ga samo prenesem u krevetic.

Imao je i mm ispade , kao cuo od tamo nekog(ja ih zovem sadisti), pusti ti njega da se isplace i par puta tako da zaspi pa ces da vidis kako ce da spava citavu noc. user posted image Meni te teorije ne piju vodu i tacka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:54:07   
Lu
Ja svog nikad nisam nosala, u smislu da mi je on u jednoj ruci a da drugom nešto radim.
Mazimo se svaki dan, ležeći, valjajući se po podu, igrajući se itd...ali da ga nosam po kući ne!

edit; Nosala sam ga kad je bio mali u kengurku u šetnji jer mi je tako bilo lakše nego na rukamauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:56:06   
Anoniman
Lu, Neša čim dotakne tlo pobegne. Njegova ideja igranja je trčanje po kući, a zajedničkog igranja da ga vijam po kućiuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:56:08   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja svog nikad nisam nosala, u smislu da mi je on u jednoj ruci a da drugom nešto radim.


To ne radim ni ja. Kad kažem nosam, to znači da đuskamo zajedno, da ga nosim od kuće do kola, ili do ispred zgrade. Ne nosim i kuvam ručak ili nešto tako.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:56:37   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Lu, Neša čim dotakne tlo pobegne. Njegova ideja igranja je trčanje po kući, a zajedničkog igranja da ga vijam po kućiuser posted image


Isto! user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:56:46   
magnetic
Ako me jako boli kicma gledam da je sto manje drzim taj dan.Hoce ona i da lezi......i to dugo.Ponekad je podignem i drzim iako je mirna i dobra dok je spustena.Drzacu je i maziti koliko god mogu.Brzo ce proci ovaj period,uskoro je necu moci ''nahvatat'' da je gnjavimuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:57:56   
nela79
E takvo nosenje bi bas bilo mucenje, no znam ja i par takvih slucajeva user posted image . To je stvarno mucenje. /

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 11:58:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nela79

Imao je i mm ispade , kao cuo od tamo nekog(ja ih zovem sadisti), pusti ti njega da se isplace i par puta tako da zaspi pa ces da vidis kako ce da spava citavu noc. user posted image Meni te teorije ne piju vodu i tacka

Ja nemam srca user posted image majusan je,a mama mu je jedina sigurnost i kako to da mu uskratimuser posted image mada, nas prijatelj nam je ispricao za bracni par kod kojeg je stanovao jedno vreme,zbog posla,a koji su svoje dete ostavljali uvece u krevet i ujutro isli po njega. Dete je plakalo celu noc i njemu je bilo toliko strasno da ga slusa kako place da je on ustajao nocu i odlazio da ga nosi i uspavljuje, strasno.user posted image

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 12:00:42   
nela79
I to mi je poznato. Ma ne razumijem takve roditelje, ako ne zelis svoj zivot da mijenjas i za sekund kao ni svoje navike onda zasto pobogu pravite djecu. Ovako nesto kad procitam pomislim da njima djeca samo smetaju. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 12:01:55   
majathegreat
Nosali smo se jer ništa drugo nije palilo. Zato nam je kengur neko vreme bio spas, u njemu se uspaljivala. Sad preko dana se ne nosamo, ali uveče je još na rukama uspavljujemo, iako to ne traje dugo i uglavnom plešemo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 12:05:22   
Olga75
ponovo isto pisem ali zvercica mi je staaalno bila u rukama kad je bila beb , obozavala sam to . Sad kad mi sedne u krilo to je mirakul. Joooj sto mi nedostaje nosanje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 12:26:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nela79

I to mi je poznato. Ma ne razumijem takve roditelje, ako ne zelis svoj zivot da mijenjas i za sekund kao ni svoje navike onda zasto pobogu pravite djecu. Ovako nesto kad procitam pomislim da njima djeca samo smetaju. user posted image

Ja konkretno imam strasan problem sa rukama,tj zglobovima, ne mogu nista da drzim u rukama ponekad ,a ne svog deliju od 8 kila,ali onda se "dogovoimo" nas dvoje da mama sedi pored njega i da mu prica,nek zagori rucak,ves toji neispeglan, bas me briga. Ne kazem da uzivam kad hocu da se onesvestim od umora a on place i probija bubne opne,ali on nije trazio da se rodi,ja sam ga htela, trazili st- gledajte user posted image ,odnosno, nosi i cuti user posted image

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
24.1.2011 12:31:13   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: majathegreat

Nosali smo se jer ništa drugo nije palilo. Zato nam je kengur neko vreme bio spas, u njemu se uspaljivala. Sad preko dana se ne nosamo, ali uveče je još na rukama uspavljujemo, iako to ne traje dugo i uglavnom plešemo.

Mi vise ne stajemo u kengure ,odnosno,preteski smo za njih user posted image al dobro,mama je kengurica ...user posted image

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
10.4.2011 4:55:50   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tatamata

Da li se plašite da ćete pokazujući ljubav bebi da je razmazite? Da li je coolirate kada plače?

Jedan od ubedljivo najčešćih saveta koje ce novopečeni roditelji dobijati od znanih i neznanih je “Ne navikavaj ga na ruke!”

pročitajte više...


mene su u skolici savetovali: ne mozes da razmazis bebu mladju od 2 godine... i da sto joj vise izlazis u susret znace da je roditelji vole i da moze da se osloni na njih.... tako da place samo ako muckam ad mleko ili ako nesto dohvatam, ako spava pa se probudi... i muz i ja je ne pustamo da place nego odma krecemo u akciju provaljivanja sta je u pitanju da je iritira...sta ce kad zna samo tako da komunicira... nije beba kriva sto ne moze da kaze - alo mama gladna sam

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
10.4.2011 4:58:10   
vukosava

IZVORNA PORUKA: magiNS


IZVORNA PORUKA: nela79

I to mi je poznato. Ma ne razumijem takve roditelje, ako ne zelis svoj zivot da mijenjas i za sekund kao ni svoje navike onda zasto pobogu pravite djecu. Ovako nesto kad procitam pomislim da njima djeca samo smetaju. user posted image

Ja konkretno imam strasan problem sa rukama,tj zglobovima, ne mogu nista da drzim u rukama ponekad ,a ne svog deliju od 8 kila,ali onda se "dogovoimo" nas dvoje da mama sedi pored njega i da mu prica,nek zagori rucak,ves toji neispeglan, bas me briga. Ne kazem da uzivam kad hocu da se onesvestim od umora a on place i probija bubne opne,ali on nije trazio da se rodi,ja sam ga htela, trazili st- gledajte user posted image ,odnosno, nosi i cuti user posted image


moja ima skoro 4 meseca i skoro 9 kg al fala bogu mama bivsi sportista teska kategorija pa rasporedim tezinu po raznim delovima tela kad je nosam ne nosim je u rukama nego na sebi hehe a nabavili smo onu setalicu kako se zove sto obuces na sebe, pa kad idemo napolje to nam zgodnije od kolica jer ona bolje vidi svet oko sebe

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
10.4.2011 5:17:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ponovo isto pisem ali zvercica mi je staaalno bila u rukama kad je bila beb , obozavala sam to . Sad kad mi sedne u krilo to je mirakul. Joooj sto mi nedostaje nosanje
E bas zbog ovoga Milicu volim da nosim, jer zna kad bude prohodala, kad bude starija nece je niko uhvatiti, stalno ce trckarati i biti u pokretu i znam da ce mi nedostajati da bude uz mene i da je nosim user posted image ...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
12.4.2011 10:03:53   
ivaj
Nedostaje vam nosenjeuser posted image Stvarno mi nije jasno.
Ako mislite na ono kratko nosanje,cisto zbog bliskosti i zbog svega drugo,razumem.Ali ako stvarno zalite za mucnim nosanjem od ujutru do uvece,onda verovatno niste toliko nosile svoju decu i ne znate sta to znaci.

Ja jedva cekam da Jelena poraste i nikad nisam i necu zaliti za tim momentima,jer samo ja znam kako mi je.Dvoje dece sam podigla na rukama i neka hvala! Ne fali nista deci koju mame ne nosaju nego se lepo igraju sa njima na krevetu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
13.4.2011 7:07:05   
limunada
meni su svi vikali ne navikavaj ga na ruke a ko god dodje o rodbine da ga vidi svi ga nosaju a kazu nemoj dati!nemogu da ga pustim da place al tesko mi je i nosati ga stalno.on je tek 2 mes.al cim ga spustimo dreci a kad ga uzmem i uz muziku djuskamo on se smiri.nebrine me to ako navikne jer ima nas pa cemo ga nosati.nekad bude i miran u krevecu al kad mu pustim muziku i on tako slusa i miran,kako kad.jedino ga nestavljam na krevet da spava sa nama,uspavam ga i pravac u krevetacuser posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
15.4.2011 10:11:20   
ikadunja
Zdravo svima, prvi put pisem i nadam se da radim kako treba...
Moja beba ima nepuna dva meseca i ja je uglavnom nosim. Same smo do cetiri sata, tada je malo preuzme tata, ali najlepse je kod mame na rukama. Samo moja kicma zna kako mi jeuser posted image . Najvaznije je da je beba srecna, zato cu je nosati kad god zeli...

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
15.4.2011 10:14:02   
Olga75
Ikadunja , dobrodosla user posted image
pridruzi nam se i na ostalim temama


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ikadunja)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
19.4.2011 0:17:06   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: limunada

jedino ga nestavljam na krevet da spava sa nama,uspavam ga i pravac u krevetac


Tako treba Limunado user posted image ...mi smo prvo dete nosali, razmazili... skackali ko zecevi da bi ga uspavali...ali nikad nije spavao sa nama u krevetu... vazno je sacuvati i ocuvati bliskost sa suprugom... a kako bi to moglo ako je beba uvek "izmedju" ?!

Sto se nosanja tice...nadam se da cu drugi put uspeti u nameri da dete ne naviknem na ruke...al mi nekad zao kad vidim kako on lezi budan u kreveticu... s druge strane mnogo sam rasterecenija... zaplace samo kad je gladan,mokar ili ako mora da podrigne, inace ili spava ili lezi mirno... user posted image


(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here