|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 11:55:14   
Rosita
Sve se moze kad se hoce, to je tacno, ali nekad je pitanje koja je cena. Mora se na sebe misliti, ako ne zbog sebe, onda zbog tog istog deteta. Ja sam celog zivota krhkog zdravlja, za D se nisam stedela, medjutim sve je jos i podnosljivo kad se jos ne radi, ali kad krene i kuca, posao, dete, vrtic, nespavanje... prva godina povratka na posao bila mi je paklena, svako vece do kasno sam ostajala, ujutru na posao, vrlo cesto neprospavana noc iz raznih razloga. I debelo sam nagrabusila sa zdravljem. Tako da sad cesto legnem kad i on, u 10 i ne radim nista sto ne moram, i rucak vise ne praktikujem da imam za naredni dan nego kad se vratim s posla, cesto nesto brzo. Trudim se da se oko sitnica vise ne nerviram. Al odoh ja u siru temu...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 12:09:08   
Khaleesi
Skroz si u pravu Rosita, moras sebe da cuvas, jer niko drugi nece i to bas zbog te dece, trebas im ceo zivot...user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 12:25:02   
Trcosava
Ja sam jedna ohola mama. Što manje na ruke - to bolje.

Vala Anu sam uspavljivala skoro do 3-će godine na ruke, reko' nećeš majci i drugi put. Luku sam na rukama uspavala možda 3x za godinu i po. I dok je sisao - posisa, stavim ga u krevet, dere se - uzmem i na veliki krevet u dnevnoj. Zaspi - pustim ga.
Ne nosam ga jer treba obaviti sve po kući i još peške po ćerku u školu. U kolica i vozi.

KAd moram da usisavam - ogradica i piči.
kod mene nema cile mile. Hoću i da se pomazimo i sve, ali i da stignem nešto da uradim.
Imate barem babe i dede, ja nemam nikog.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 12:39:17   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

kod mene nema cile mile. Hoću i da se pomazimo i sve, ali i da stignem nešto da uradim.
Imate barem babe i dede, ja nemam nikog.


O tome pricam , cim imas bar nekog ko bar nekad nesto pomogne odmah je druga prica.

Nisam mucenica sama sam htela troje dece i bez pomoci, i postizem sve , ali da je lako..nije. A lakse je kad ga ne nosam po ceo dan!

Uvek gledam da balansiram i da sam sa decom i da mi je sve cisto..opet ista ta deca tu provode vreme, ne mogu neke stvari da zapostavim.

A to u jednoj dete u drugoj serpa.,..cemu to? Spustim ga..otplace, bolje nego da ga jos poprskam necim vrelim il sta ti ja znam.

I da se razumemo, ne mislim ne uzeti dete ceo dan u ruke, vec da mogu par par puta po pola sata biti slobodnih ruku a da on ne place.
I opet nije mi prvo dete pa da ne znamm, jednostavno takav je malisa, zahtevan user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 1.7.2016 12:45:18 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 12:40:48   
serpica

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ja sam jedna ohola mama. Što manje na ruke - to bolje.

Vala Anu sam uspavljivala skoro do 3-će godine na ruke, reko' nećeš majci i drugi put. Luku sam na rukama uspavala možda 3x za godinu i po. I dok je sisao - posisa, stavim ga u krevet, dere se - uzmem i na veliki krevet u dnevnoj. Zaspi - pustim ga.
Ne nosam ga jer treba obaviti sve po kući i još peške po ćerku u školu. U kolica i vozi.

KAd moram da usisavam - ogradica i piči.
kod mene nema cile mile. Hoću i da se pomazimo i sve, ali i da stignem nešto da uradim.
Imate barem babe i dede, ja nemam nikog.




Tako je Trco nisam ih ni ja nosala dok su bili bas mali,znam da su siti i cisti pa i ako malo place nista mu nece biti,ali kasnije kad malo odrastu kad pruzaju rukice da ih uzmem kad im dosadi ogradica ili kolica onda sam ih nosala...
Toma je bio placljiva beba od rodjenja plakao je punih godinu dana,posle toga vise i nije hteo da se nosi..u ovoj maloj uzivam svaki put kad me zagrli ne ispusta mi se iz ruku.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 12:42:06   
Mariya
Anck,kažu da su dečaci takviuser posted image zahtevni.
Ja se slažem sa Šerpi i Bubi.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 13:01:55   
Khaleesi
Ja sam imala samo devojcice, ne znam za decake, ali starija je bila gora od mladje.... sada starija dosta pomaze, jer ova mala i kad place a ja pored sporeta, kazem joj da ode do nje, ova joj pruzi neku igraqcu ili je poljubi i mala ucutiuser posted image
Anck ti probaj tako jer imas starije, mozda uspeju da ga smire

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 13:06:38   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Mariya

Anck,kažu da su dečaci takviuser posted image zahtevni.
Ja se slažem sa Šerpi i Bubi.

Moj je dečak pa nije taka vuser posted image

Šerpi, kad on digne ruke da ga uzmem, naravno da ga uzmem. Ka se šetamo bez kolica i kad više neće/ne može da hoda - nosim ga. Pričam o nosanju po kući i nemogućnosti da se išta uradi. Tu sam nemilosrdna. Kad smo kući, pa bi da vidi voz,, ja trčim da ga dignem. Ali da ga ja nosam jer bi on da se nosa - e to neće da može user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 14:04:20   
bubulence
Nema kod nas ni babe ni dede. Sto sam mogla spremala sam sa njom u rukama, sto nisam mogla s njom radila sam uvece kada zaspi ili kada mm dodje sa posla...
Svasta mi je falilo, primala sam infuziju a ona sisala pored mene...
Ema je bila manje zahtevna ali sam je nosila kad god je trazila. Masa je bila zahtevnija ali najdivnija beba. Nikada nisam pustala da place jer je to najmanje sto sam mogla da uradim da joj zahvalim sto je takva... I da imam jos 5oro dece isto bih radila...
Sta je to sto ne moze da saceka sat, dva? Usisavanje, brisanje? Jok.
E sada, ja sam takva i tako sam radila. Ne tvrdim da je to najsjajnije a ni da su one koje ne rade tako nemajke...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 15:40:46   
serpica
Evo par stihova ja se rasplakah....

Smem li te bar još jednom zagrliti
pre nego što narasteš?
I reci ti da te volim
tako da to uvek znadeš.
Daj da ti opet zavežem pertlu.
Tako brzo ceš je vezati sam.
I kad se jednom setiš ovog dana
videceš moj nacin da ti ljubav dam.
Mogu li ti pomoci kaputic obuci?
Dopusti mi, molim te, da ti izrežem jelo.
Dozvoli mi ljubavi ,da stavim te u kolica,
kupim ti slatkiš i ljubim u celo.
Jednog ceš dalekog dana
možda baš ti brinut o meni,
dozvoli mi, ljubavi mala,
da ja sad to radim tebi.
Tako želim biti deo svega
što cini tvoj mali svet!
Dopusti mi da ti operem kosu,
izbrojim zvezde i uberem cvet.
Htela bih brojati te male prstice
i golicatii te po potiljku
pre nego što ti upoznaš brojeve
i sam shvatiš matematiku.
I pre nego što zablistaš u nogometu
daj meni da ti dodam jednu loptu!
Smem li bar još jednom
da te uhvatim ako bi pao,
i da ti zadnji put uspešno prodam foru
pre neg što mi kažeš da si to znao?
Dozvoli mi, ljubavi mala, da ti pomognem
da se popneš na brdo.
Trebaš me jer su ti koraci mali
i jer još uvek misliš da mama izvodi cudo.
I daj mi da ti citam price,
dok imamo celog sveta vreme,
jer tako brzo ceš to cinit sam,
a sad za to dušo , trebaš mene.
Hoceš li se secati da sam te nosila na rukama?
Bacenih grudvi i šetnje po kiši?
Jer proci ce svega par godišnjih doba
kad postaceš od svog tate višlji?
I jednom kad pronadeš uspeh,
suze ponosa brisacu baš ja,
pa mi dozvoli, ljubavi mala,
da danas ja budem ta.
Vec znam da cu jednom sa cežnjom
prisecati se svih ovih dana,
pa mi dozvoli, ljubavi mala,
da ti baš sad budem – Mama.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 17:15:26   
Mariya

IZVORNA PORUKA: bubulence
Sta je to sto ne moze da saceka sat, dva? Usisavanje, brisanje? Jok.
E sada, ja sam takva i tako sam radila. Ne tvrdim da je to najsjajnije a ni da su one koje ne rade tako nemajke...


user posted image
Šta je bitnije uraditi nego biti sa svojim detetom? Pogotovo kada imaš starije,jednom prođeš to i znaš kako to detence brzo poraste i kako brzo zaboraviš sve što ti je u tom trenutku smetalo i nerviralo,pa čak i to kad je ceo dan htelo da bude na rukama...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 17:22:05   
IvanaSK RR
Jao, bre, Serpice, rasplaka me... Izgleda da mene jos drmaju hormoni..

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 17:26:56   
Rosita
Joj serpice, pogodi me ... Jako lepo i emotivno.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 17:45:19   
emicaa
Šerpice ne želim ovo da pročitam jer kakva sam kmekava trenutno ne bih se zaustavila.
Ja sam T sve prošla,i nosala sam je i ostavljala da se buni da nešto završim.Nisam je puštala da plače ali nisam je ni stalno nosala,sve po potrebi.Zato sam kao najveća budala noću nosala i po dva sata da je uspavam ,u šetnji ako neće u kolica ja u ruke pa nosi a jednom rukoj guraj kolica.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 20:56:25   
Khaleesi
danas se M posvadjala u parku i pocela da place, ja sam je uzela da se smiri... njima do ko zna kada mams je najbolja uteha... i meni danas ovako velikoj dodje da odem mami u krilouser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 21:06:34   
eca89
Serpi, rasplaka meuser posted image !

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 21:38:31   
serpica
Drugarice stihove sam nasla na fb danas pisala jedna mama koja je slicna nama koje ih nosamouser posted image
a i ja sam se rasplakala evo sad opet....

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 21:50:56   
vocicana
Pune su mi oci suza...i vec sam rekla puno puta, sine tako ces brzo odrasti, zato svaki put kada slozis tuznu facu, uzimam te i mazim,jer tako uziva svim culima u tome.
Zaista tako ide vreme, brzo, brzo, kako za cas porastu i onda vise nema...
Bas sam se rasplakala. Procitala sam mm ovo, rekaoje bas je to tuzno, lepo sroceno, ali jako tuzno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 21:57:41   
branki*
Ja nosim itekako,jer ova moja samo digne ruke ili se oklembesi o mene i kuka,i ja je nosim onda,ali da sam bas nesto srecna zbog toga i nisam.imam gomilu obaveza,moram sa bozom da radim,desna ruka,tj biceps mi utrnuta id nosanja,jer u desnoj ruci nisim nju od 13 kg,a u levoj secam kese iz maksija.i bas mi je smor to nosanje stalno,ok ponekad,pa i vise puta dnevno,ali da je non stop secam i da ona kuka kad je ne nosim,mi je bas napor,volela bih da je to drugacije.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
1.7.2016 22:59:22   
Khaleesi
Koliko god izigravam da sam stroga i da nekadn necu da je uzmem, popustim pa je uzmem... i tako ce da bude najverovatnije dok ne poraste jos malo...
Ja to gledam sada je jos beba, ja mozda vise beba necu ni da imam i onda gledam svakog trenutka da se volimouser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
2.7.2016 1:19:36   
bubulence
E Serpi... Zamalo da mi dan prodje bez plakanja user posted image .
Zene, sta da vam kazem, Masa je prohodala pre 3 dana. Znaci sa skoro 17 meseci... Do sada se samo nosila. Mislim da je srasla samnom. I tako volim kada mi pruzi one rucice i pogleda me sa velikim okama u smislu 'ne drzis me vec 5min'... Ma samo bih je nosala i ljubila i gnjavila... Srecom, ima 8kguser posted image . Mada i sad znam i da nosim Emu koja ima 23kg i za koji dan punih 5 godina... Samo sto mi retko dozvoli

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
2.7.2016 7:51:09   
mali_mis
Nema nista sladje kad stane ispred mene, podigne ruke, uzmem ga, a on me tim istim rukama zagrli oko vrata i stavi svoju glavu na moje rame. U isto vreme bih se upiskila i ukakila od srece. I nema veze sto me posle boli svaka koscica, prodje, ali taj osecaj dok ga nosim je neprocenljiv user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
2.7.2016 7:59:27   
vocicana
Nasmeja me slatko, ali tako je, bas tako!
A ovog malog bi tako slikala kada napravi tu facu...sada cu da zaplacem, sada cu da zaplacem.....jao udavicu ga samo dok se proudi!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
2.7.2016 9:01:42   
Khaleesi
Mene moja budilica svako jutro budi,pa i danas.... Vise ne cupa nego sedne na guzu pa me siba po licu...
Nista lepse nego kada pruzi rucice user posted image zato ih i imamo da ih volimo najbolje sto znamo... zato ih je Bog poslao namauser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
30.6.2017 13:04:08   
Viksica
Kcerku nisam skidala sa ruku dok nije prohodala, ali sam zato sina koji je drugi po redu, nacisto pustala da place dok ne stane, jer mi se smucilo nosenje po rukama :( Gresna sam, ali sam bila poludela sa kcerkom.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here