|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
5.3.2018 6:40:28   
mama Jo
😊 i meni se desilo da ih obe nosim 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
5.3.2018 8:50:40   
Dora89
Nemojte uopšte da se opterećujete time, iako vas svi verovatno smaraju. To nije razmaženo dete, to je malecko biće od nekoliko meseci, šta ono zna? Kako ono može manipulisati, kad ni za sebe ne zna? Zna samo da mu je sve nepoznato, da ga sve plaši, a da se uz mamu ničega ne plaši. To će tako brzo da prođe, nekoliko meseci je u pitanju. Ja sam svoje dete prenosala, potom je sa 9 meseci naučila da puzi, a sa 10 meseci da hoda uz pridržavanje, i od tada je maltene više nikad nisam nosila. Svuda je hodala sama kada je imala za šta da se drži, a kada nije imala, onda je puzala. Brzo je prohodala, pa smo onda vežbali ruku pod ruku dokle možemo, minut, dva, pet, vremenom sve duže, i posle 1. rođendana na prste mogu da nabrojim koliko puta je sela u kolica. Toliko o nošenju.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
7.3.2018 22:20:08   
Sarav
user posted image

E ovako ja to doživljavamuser posted image user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
7.3.2018 22:24:13   
Dragce86
Dora89 - predivno napisano i podrzavam svaki rec doslovce! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
7.3.2018 23:59:09   
mama Jo
Hahahha Sarav user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
19.4.2018 20:26:28   
Anck Su Nmaun
Sta ti je iskustvo sa trecim nikad nisam ni razmisljala o toj problematici user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
21.4.2018 13:42:32   
IvanaSK RR
Nosala sam je dokle god sam mogla i ona htela. I sad isto tako.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
21.4.2018 22:36:54   
mama Jo
Ja bas uzivam kad ih nosim 😊


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 6:50:28   
Anck Su Nmaun
Ovaj moj vise ne da ni da se nosi user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 8:42:20   
IvanaSK RR
Moja hoce samo kad je bolesna user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 9:16:33   
Anck Su Nmaun
A da tada ne silazi sa ruka !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 22:17:31   
Misha i Ljisha
Moj je vec navikao da ga svi nosaju. Spustis ga i odmah galami. A dok mi je u rukama ili npr kad lezimo jedno pored drugog kao da otvori jedno oko samo da proveri jesam li tu. Tako je i D. Provera da li je mama u blizini. Jaoo nagrabusila sam. Al zato tu je maramauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 22:19:27   
mama Jo
Dusa mala, pa on bi da se mazi 😊
Ali sa maramom resavas bol u rukama 😉
Mada, to su prvi dani...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 22:22:43   
Anck Su Nmaun
Pa daaaj gde da ga ne nosis tako malog tek sto se ispilio dusaaa user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 22.4.2018 22:26:19 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 22:24:19   
Misha i Ljisha
Ank necu jos naravno. Ali za mesec dana hocu sigurno. Kad dogura do 5kguser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
22.4.2018 22:27:14   
mama Jo
😁 zato kreni odmah sa maramom, da se navikne i lepo prihvati... a i da tebi bude lakse

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
23.4.2018 4:29:26   
lokicagagica
Iskreno, nikako ne volim tu frazu "ne navikavaj je na ruke". Zaboga, pa zar je normalno pustiti dete da place i vezbati neku strogocu sa bebicom od par meseci? Meni to nije jasno. Beba ima potrebu da bude uz nekog i to je to. Ko god mi kaze ne navikavaj je, samo odgovorim sa vazi i nastavim svoje. Nosim je, od prvog dana i nosicu je i dalje. Strasno mi je bilo kad je doktorka u dz prokomentarisala "pa jel ste vi to nju navikli na ruke", a beba stara 2 meseca, sekund je falio da joj odgovorim ma ne kakvi, kad se zaplace a mi je kotrljamo, da se ne navikne, cini vam se.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
23.4.2018 6:28:19   
Anck Su Nmaun
user posted image
Slazem se. Bebama je potreban dodir za njen dobar razvoj. Prvih meseci najvise. Ne kazem da je treba po ceo dan drzati ali sve umereno i bice to ok.
Zato sam i napisala gore da sa trecim detetom o tome nisam.mislila ni jednog momenta.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
28.4.2018 1:04:44   
MimaKos
Majcino krilo je zakon! Cerku smo nosili non atop, a sin u ljuljaskicu i kulira bez problema, kmeci kad je gladan i kad se ukaki/upiski :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
14.5.2018 23:28:08   
lokicagagica
Jeste dobro resenje, ali svakako dete se zasiti i toga. Deci treba dodir, neznost, neko trazi manje neko vise, to je vec individualno. Ja sam moju kako kazu navikla na ruke, a gle cuda ona sama trazi da je spustim kad joj dosadi nosanje.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
15.5.2018 11:56:30   
emicaa
i ja sam nosala oboje,bilo je dana kad sam bila premirena da je jedva i sama stojim ali nije mi zao ni sekunde.
David vec sad nece vise u ruke,rijetko hoce da ga malo nosim.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
15.5.2018 12:28:56   
mama Jo
O joj, koliko uzivam kad ih nosim, beba mi inace uopste nije zahteva za nosenje 😊 dok je starija bila... ma milina jedna kad mi spuste glavu na rame 😊 mogla bih tako ceo dan 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
15.5.2018 12:48:55   
Maslacak15
Ja tu razlikujem vise stvari. Sve u svoje vreme. Kada sam stigla iz bolnice, bukvalno tri dana posle carskog reza i tetka i tata mim rekose " ne navikavaj je na nosanje" razmisljala sam da li da ih posaljem u ludnicuuser posted image . Misljenja sam da bebe mladje od 6 nedelja ne mogu ni na sta da se navikavaju pa ni na nosanje. Isto tako sam proivnik ostavljanja dece da placu neutesno kad god, mladje ili starije. Uvek sam tu istog sekunda ( ako je moguce) da ih utesim i pruzim emotivni oslonac.
Ali se jesam trudila od nekog 4 og meseca da ih sto manje nosim. I mislim da je to bilo izuzetno vazno za njihov razvoj i da im je pomoglo. Mislim da bi teme o fizijatrima imale mnogo manje interesenata da se deca manje nosaju. Vidjala sam svojim ocima decu od 10 ak meseci koja su naviknuta da sede u krilu majke / oca jako jako dugo. I kad dete krene negde oni ga vrate jel im je tako zgodnije, da se ne prlja da ga ne jure itd id. A onda pricamo u sitna creva zasto to isto dete nece na noge , ide se posle u sokobanjsku tri puta nedeljno itd. A lepo se vidi iz aviona da maloj nista ne fali nego je eto naviknuta da bude sedentarna. I u tom smsilu smatram da ih ne treba navikavati na ruke. mislim da deca treba da imaju prostora da sama istrazuju i otkrivaju itd itd. To je jako vazno i za motoricki ali i psihicki razvoj.
To naravno ne znaci da necu dete da pomazim ili uzmem u narucje niti mu uskracivati majcinsku ljubav. ALi nije dokaz ljubavi koliko ih nosam okolo sa 8 mesec. bolje da puzi, nego da sedi kod mene u krilu. SAd ce neko reci zavisi od deteta, naravno da zavisi ali i naviknu se oni.....Ako im ni ne pruzite sansu nece im ni pasti na pamet....

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
15.5.2018 12:56:01   
mama Jo
Slazem se u potpunosti. Prvih dana sam isti komentar dobijala od majke i muza - ju, vec smo je navikli na ruke 😏 izludjivali su me... prosto mislim da prvi dani ne mogu da budu bez nosanja bebe, i tesko da mogu da se naviknu tada na ruke... misljenja sam da tad zaplacu (ja kazem zakenjkaju 😊) jer im nesto nije po volji- stomacic najcesce radi, grcevi....
A isto, evo, malena mi ima 4,5 meseca sad i stvarnonse trudim da je sto vise na ravnoj podlozi, tu se igramo, i to se trudim najvise vremena tako da provede. Nosim je i sada, naravno, ali prosto je sve cesce i duze ostavljam da se igra...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: (NE) NAVIKAVAJ GA NA RUKE?!
3.6.2018 12:06:24   
Lilyka7
Meni nema ništa normalnije nego držati dete !
Naravno, pametovali su mi razni, al' ja sam svoje dete nosala
..i to je prošlo...
Nosaću i sledeće...

_____________________________

I'm not crazy. My mother had me tested.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here