Kako zastititi bebe od komaraca? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


magnetic -> Kako zastititi bebe od komaraca? (14.6.2010 14:22:05)

Nigde ne mogu da nadjem ovu temu,a bas me zanima kako ste vi mamike zastitile svoje bebice od komaraca.
Nasa beba stize za mesec dana i svugde smo poceli da postavljamo mreze protiv komaraca,ali i pored toga se po neki provuce ili ga mi unesemo odecom.
Zapravo sta zelim da vas pitam,dali ste koristile onu Raid tecnost sto se stavlja u uticnice i koliko su one lose ili nisu lose za sobe u kojima se nalazi mala beba?




caca81 -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (14.6.2010 14:26:54)

U svakoj prostoriji imamo te električne Raidove (nisam primetila štetne posledice, svi se normalno ponašamo), a kad smo napolju mažem ih Autanom.




SUPER MAMA -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (14.6.2010 14:32:25)

magnetic evo temu Rasterivaci komarac KLIK




magnetic -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (14.6.2010 14:44:15)

e to je to.....Hvala!




wivern -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (26.4.2015 12:29:22)

Zene sta da kupim za malisu protiv komaraca? Pre neki dan ga je ujeo komarac za celo na keju, sav se naduo jadnicak. MM koristi neke pecaroske kreme koje su nenormalno jake, to mi je jasno da bebac ne sme. Ali me zanima sta ste vi kupovale? Autan sam stavljala sestricima prosle godine pa su ih i pored njega izmasakrirali komarci na keju.




milicicak -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (26.4.2015 18:20:58)

Wiv, ja sam mini bubu prskala Maprz sprejem i kupovala sam one narukvice protiv ujeda komaraca i krpelja, da me ubijes sad ne znam kako se zovu, na L neko prokleto...




wivern -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (26.4.2015 18:23:50)

Sad sam guglala Lorist?
To mi zvuci odlicno, znaci bila si zadovoljna?
I samo jos da mi kazes gde da ih nadjem :)




milicicak -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (26.4.2015 18:27:13)

Hihi, nasla. Narukvica je LMX protiv komaraca i ostalh insekata. Ja ih kupovala u apotekama i Liliju. Jedna traje 4 nedelje. Ja sam joj ih vezivala oko noge. Mapez i to u kombinaciji i prosle godine je nijedan nije ujeo bas sam bila zadovoljna :)




wivern -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (26.4.2015 18:28:34)

Odlicno, sad cu odmah copy-paste [sm=smiley36.gif]
Kupujem regularno u dm-lilly varijantama?




veselicaa -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (26.4.2015 20:20:12)

Wiv ja sam mojoj Stasi koja je letnja beba koristila Chicco sprej,on moze od 0 meseci i bas je blag.Prskala sam joj po odeci,po kolicima a kada je bila u kratkim rukavima i pantalonicama prskala sam joj i nogice i rucice.Jedino se po licu maze tako sto prvo naprskas na svoju ruku a onda pazljivo namazes bebino lice,ali ne blizu ociju i oko usta.
Moj muz je kupio i neke kockice koje se lepe svuda,ja sam ih lepila po krevecu,nasem bracnom krevetu kada je tu S.spavala,po kolicima i one su bas super.One se prvo stisnu prstima a onda zalepe.Traju 24 sata i bas pomazu.
Nijednom je nije ujeo komarac a kako sada ima bas jaku reakciju na ujed,i dobro je sto je tako.




Bibilib -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (27.4.2015 15:24:30)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Hihi, nasla. Narukvica je LMX protiv komaraca i ostalh insekata. Ja ih kupovala u apotekama i Liliju. Jedna traje 4 nedelje. Ja sam joj ih vezivala oko noge. Mapez i to u kombinaciji i prosle godine je nijedan nije ujeo bas sam bila zadovoljna :)


OOoo draga bas ti hvala sto si ovo podelila sa nama,meni ovo treba kao hleb [sm=smiley36.gif] a jel se secas kolko si ih placala?




Mala Elena -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (27.4.2015 18:01:03)

Sad sam i ja guglala, hvala ti Milicicak draga!
Bibilib, oko 200 din po komadu pre dve godine... ako nije sada toliko ispravice me neko .. Inace, ja znam da su mnogi koristili chicco sprej i da su bili zadovoljni...




Bibilib -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (27.4.2015 19:21:30)

Nije puno skupo samo ne znam da li je bolji sprej ili narukvice...mozda probamo i jedno i drugo..l.[sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (27.4.2015 21:09:13)

Mini buba bas burno reaguje na ujed komarca, odmah joj izadju plikovi koji ne spadaju danima. Prosle godine sam otkrila kombinaciju Mapez sprej i LMX narukvice, dakle naprskam sprej a narukvicu joj zakacim oko noge. Bili su nam najbolji drugari celo leto :) narukvice su bile oko 120-150 din a sprej negde oko 900-1000, ne mogu tacno da se set_im. I da, jedna narukvica joj je uvek visila kod uzglavlja :)




mali_mis -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (28.4.2015 7:35:59)

Zar vec ima komaraca [sm=zz_cold.gif]
Mi smo prosle godine koristili onu chicovu zujalicu, jeste da A. nije ujeo ni jedan, ali su mene pojeli, nisam bila u dometu zujalice [sm=smiley36.gif]
Mogla bih i ja da poslusam milicicak i kupim tonu tih narukvica.




wivern -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (28.4.2015 11:02:23)

MM ima ih, malisica mi je ujeo pre neko vece. Sedeli smo u basti kafica, doduse blizu zemunskog keja ali svejedno.
Sve cu to da pokupujem, mene inace ne jedu, mm ima neke pecaroske kreme a za malog moram da se opskrbim.




marketing RR -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (30.4.2015 19:36:28)

U maju mesecu možete osvojiti MAPEZ protiv komaraca na RR [sm=smiley1.gif], prijavite se KLIK




Jole84 -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (8.5.2015 23:36:38)


IZVORNA PORUKA: veselica

Wiv ja sam mojoj Stasi koja je letnja beba koristila Chicco sprej,on moze od 0 meseci i bas je blag.Prskala sam joj po odeci,po kolicima a kada je bila u kratkim rukavima i pantalonicama prskala sam joj i nogice i rucice.Jedino se po licu maze tako sto prvo naprskas na svoju ruku a onda pazljivo namazes bebino lice,ali ne blizu ociju i oko usta.
Moj muz je kupio i neke kockice koje se lepe svuda,ja sam ih lepila po krevecu,nasem bracnom krevetu kada je tu S.spavala,po kolicima i one su bas super.One se prvo stisnu prstima a onda zalepe.Traju 24 sata i bas pomazu.
Nijednom je nije ujeo komarac a kako sada ima bas jaku reakciju na ujed,i dobro je sto je tako.


Kupila sam Chicco sprej, nadam se da je dobar kao što kažeš Veselice [sm=bravo.gif]
samo, meni je ostavio fleke na kolicima [sm=jezicek.gif]




wivern -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (28.6.2015 13:52:03)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Hihi, nasla. Narukvica je LMX protiv komaraca i ostalh insekata. Ja ih kupovala u apotekama i Liliju. Jedna traje 4 nedelje. Ja sam joj ih vezivala oko noge. Mapez i to u kombinaciji i prosle godine je nijedan nije ujeo bas sam bila zadovoljna :)


Nosila na more i zakacila za krevet ovu narukvicu. Ekstra je. Cula sam neke mamike na plazi da su se zalile da su deca sva izujedana od komaraca a mi uopste nismo imali problema. Od sada narukvicu svuda sa nama nosim.
I dobra je stvar ona mreza protiv buba i komaraca za kolica. To sam videla od Les, moze i da posluzi kao mala dodatna zastita od sunca [sm=smiley36.gif]
Nasla sam je u DM-u, u Aksi se vec rasprodala kad sma trazila.




lesica -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (19.7.2015 22:56:46)

Narukvica, mreža za kolica [sm=smiley36.gif] i ono što je bitno a ima da se nađe u biljnim apotekama - citronela eterično ulje ( ovo je sastojak većine sprejeva koji su na toj nekoj biljnoj bazi)
I Mapez koji je odličan.

Isprobano i na velikom i na malom detetu posle ujeda - Cortinat, začas reši probleme, mada moji nisu alergični na ujede komaraca.




mali_mis -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (20.7.2015 7:22:36)

Narukvica je super stvar. Moja je okacena na kvaku od vrata sobe, krvopije ne ulaze. Druga je pokretna, ide svuda gde idemo i mi [sm=smiley36.gif]
Vidis ovo za citronela etericno ulje je super, moracu da pogledam. Volim etericna ulja.




Trcosava -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (20.7.2015 8:17:31)

Ljudi koja vam je to narukvica? Ovde mi izbacuje neku jungle bla bla i kao za decu stariju od 6 godina.

Na bazi citronele je ova ovde




jocajaca -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (20.7.2015 8:34:56)

Kod nas u BL te narukvice kupujem u Konzumu jako su jeftine I traju 4 sedmice I stvarno djeluju.Mapez mi je isto odličan a sad sam otkrila super stvar pa ako negdje možete nabaviti super jer žena ima kozmatiku za sve tako I protiv ujeda komaraca a super je djelotvorno I miriši predivno ulje protiv ujeda komaraca




nata11 -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (27.4.2019 12:02:50)

Lmx narukvica protiv komaraca nema oznaku za starost bebe. Od kog meseca ste koristili?Poslah mail pa videcu sta kazu. 



Da li je bolja varijanta sperej na kome je naznaceno 0+? 




kamičak -> RE: Kako zastititi bebe od komaraca? (28.4.2019 15:21:10)

Mreza na sve prozore u kuci, za napolje Autan i Mapez sprej.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>