|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.8.2009 13:53:56   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Lilly, zaklela bih se da sam stavljalapampers, pa platnenu u pravougaonik, pa platnenu savijenu u troudao, pa tek onda švedsku pelenu.


Ja sam mom stavljala Pampers, pa 2 platnene u pravougaonik ,pa svedske gace. Dr. kod kojeg smo sa mesec dana bili na kontroli je rekao da je sve u redu,ali da nosimo do 6 meseci sve to. Nije do tada jadnicak mogao nauciti ni da sedi. Kada smo sa 6 meseci otisli ponovo ,ali kod drugog dr. on je rekao da po nalazu sa prvog UZ kukova nismo morali nositi uopste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.8.2009 20:48:50   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: guppy RR

pedijatrinja (kako se kaže ženski pedijatar??)


Jao sto sam alergicna na izmisljanje imenica! Pedijatar je imenica muskog roda, te se i muskarac i zena pedijatar jednostavno zovu - pedijatar user posted image . Ja sam inzenjer, ne inzenjerka...to inzenjerka mi dodje cak i pogrdno, ili kao da sam supruga inzenjera (g-dja ministarka).

Ja skinula svom sinu siroki povoj sa njegova dva meseca. Nisam pristalica protivljenja doktorskim odlukama, ali niko nije uspeo da mi objasni, a silne pedijatre i fizijatre sam pitala, zasto pedijatri dece moje sestre u Svajcarskoj (kardiolog), kao ni moje sestreu SAD-u (spec.urgentne med.) nisu culi za siroki povoj, a pedijatri u Svedskoj nisu culi za svedsku pelenu. Ta glupost da smo mi sa ovog podneblja podlozni deformacijama kukova mi jednostavno ne pije vodu. Mozda je to imalo smisla kada smo mi bili mali, jer se tada radio rendgen kukova sa 6 meseci, ali danas, kada se radi UZ regularno u DZ sa 2-2,5 meseca, nema nikakvog smisla. Mislim da sledecem detetu necu ni u pocetku nositi. Zamislite da mu, jadnicku, po ovim vrucinama drzim siroki povoj!?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Koliko dugo široki povoj?
3.8.2009 21:05:01   
Anoniman
O tome ja govorim cijelo vrijeme i podravam te. Ja sam mom malisi skinula siroko povijanje, ponekad preko noci mu stavim, cisto da mu grije guzicu user posted image user posted image user posted image user posted image


[/quote]

Jao sto sam alergicna na izmisljanje imenica! Pedijatar je imenica muskog roda, te se i muskarac i zena pedijatar jednostavno zovu - pedijatar user posted image . Ja sam inzenjer, ne inzenjerka...to inzenjerka mi dodje cak i pogrdno, ili kao da sam supruga inzenjera (g-dja ministarka).

Ja skinula svom sinu siroki povoj sa njegova dva meseca. Nisam pristalica protivljenja doktorskim odlukama, ali niko nije uspeo da mi objasni, a silne pedijatre i fizijatre sam pitala, zasto pedijatri dece moje sestre u Svajcarskoj (kardiolog), kao ni moje sestreu SAD-u (spec.urgentne med.) nisu culi za siroki povoj, a pedijatri u Svedskoj nisu culi za svedsku pelenu. Ta glupost da smo mi sa ovog podneblja podlozni deformacijama kukova mi jednostavno ne pije vodu. Mozda je to imalo smisla kada smo mi bili mali, jer se tada radio rendgen kukova sa 6 meseci, ali danas, kada se radi UZ regularno u DZ sa 2-2,5 meseca, nema nikakvog smisla. Mislim da sledecem detetu necu ni u pocetku nositi. Zamislite da mu, jadnicku, po ovim vrucinama drzim siroki povoj!?
[/quote]

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Koliko dugo široki povoj?
20.8.2009 9:34:23   
bordan
jos od prvog dana kad se rodio pelene nisam stavala samo pampesNas ortoped kaze da sirok povoj e uveden pred 40g kao zamene tesan povoj ( ono ko vekna hleba) Sirok povoj = pelena megu noge (ne okolo noge)
Pampers = pelena od  20 vek. Onda - Sirok povoj = Pampers megu noge.A sto se tice karlicama u odnosa musko zensko dete razlikuju se u pubertetom od hormonima a ne od tesan ili sirok povoj.Kaze samo redovni kontroli i sve ce biti ok.tako da osim pampes nista nisam stavala i hvala bogu sve je u redu.Ali kao sto kaze on ako ima neki problema sa jadrama ili sl to se ne resava sa pelenom.Zlatan ortoped imamo jer ovde kod nas jos su ljudi upuceni po ono staro da mora beba da bude povijena kao Hleba.Joj koliko sam samo ja trpela od stari ljudi ( komsiluk) sto ga setam i u kenguruser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.8.2009 23:43:57   
Didy
IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: guppy RR

pedijatrinja (kako se kaže ženski pedijatar??)


Jao sto sam alergicna na izmisljanje imenica! Pedijatar je imenica muskog roda, te se i muskarac i zena pedijatar jednostavno zovu - pedijatar user posted image . Ja sam inzenjer, ne inzenjerka...to inzenjerka mi dodje cak i pogrdno, ili kao da sam supruga inzenjera (g-dja ministarka).

Ja bih rekla da si ti malo jezički konzervativna. Da su svi takvi bili, još bismo svi pričali staroslovenskim jezikom i savršeno se razumeli sa svim Slovenima, a fond reči bi nam bio 1000 maksimum. user posted image

Off topic, so sorry, ali pogodi me u žicu.

< Poruku je uredio Didy -- 27.8.2009 23:45:03 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Koliko dugo široki povoj?
7.9.2009 1:26:45   
dandza
I ja sam mom sinu skinula siroki povoj sa nepuna dva meseca, odmah posle prve kontrole kukova. Naravno da pedijatar to nije preporucio, ali je jadnicku po ovim vrucinama guza bila kao skuvana ispod tri sloja pelena. Ja takodje cuh (od lekara) vec pomenuto objasnjenje da su ljudi sa naseg podneblja podlozni deformitetima kukova(?!?) Ma nije valjda ?! Gluplje objasnjenje jos nisam cula...
Cerki sam uerdno stavljala siroki povoj do 6. meseca. I kada je konacna kontrola UZ obavljena, konstatovano da je sve ok, pedijatar je savetovala jos tri, cetiri meseca nosenja sirokog povoja. Momentalno sam skinula visak pelena dosavsi kuci sa pregleda. Bese jun i preko 30 stepeni. Bebac je odmah sela ko'o covek :))

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Koliko dugo široki povoj?
23.9.2009 15:57:02   
Anoniman
Mi smo sada sa UZ kukova. Na UZ su u redu, ali kada mu je dr pregledala reka je da je jedan labav i da nosimo siroki povoj do 6. mjeseca. Ja sam mu skinula povojj posle 40 dana, ali sam mu po noci stavljala. Sta znaci ono + ili - sto stoji pored lijevi kuk- desni kuk?

Pise: PRVI PREGLED okostavanje desni +
                                                     lijevi -


       DRUGI PREGLED okostavanje desni +

                                                      lijevi +














(odgovor članu dandza)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Koliko dugo široki povoj?
23.9.2009 20:33:28   
Verus
Jel mi neko zna reci:  Da li je dovoljno korisiti samo pampers pelene i uopste ne raditi siroki povoj?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Koliko dugo široki povoj?
23.9.2009 21:36:03   
Maya21
draga user posted image kako si?
znam da kod nas nije praksa da se koriste samo pampersice, obicno se ceka do prvog UZ koji je obicno oko 2. meseca user posted image Taletu sam skinula siroki povoj posle te kontrole, a imao je malkice preko 2 meseca, a posto su bile vrucine, raspovijala sam ga na 5 minuta, da se rashladi jadnicak malo 

< Poruku je uredio Maya RR -- 23.9.2009 21:37:42 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Koliko dugo široki povoj?
24.9.2009 1:55:18   
Verus
Maya mila!  Ovde uopste ne rade UZ kukova, nego samo ono pregled rotiranjem nogica....i siroki prevoj niko ne koristi, pa ne znam ni sama sta cu??
Ja sam dobro hvala Bogu!!!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Koliko dugo široki povoj?
24.9.2009 12:14:19   
sephora
široki povoj je davno prevaziđen u svetu samo još kod nas na tome insistiraju jer smo mi navodno nacija sklona luksaciji kukova. ja lično mislim da nije taj široki povoj uopšte tako bitan a i sada se kontrole redovno rade samo jednom oko 3 meseca a ne kao nekada svako malo i deca ufalšovana budu dok ne prohodaju. ja sam deci skinula sa 3 meseca široki povoj!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Koliko dugo široki povoj?
24.9.2009 12:17:52   
Anoniman
Ja još ranije! user posted image  Luki su radili prvi UZ kukova sa 29 dana čini mi se (napisala sam sigurno negde ranije u ovoj temi) i nakon toga više nije nosio široki povoj!

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Koliko dugo široki povoj?
24.9.2009 12:26:39   
aliki
Mi smo nosili siroki povoj sedam nedelja, do prvog UZ. Doktor rece da vise nema potrebe, da dobar nalaz ne moze da se promeni. Svakome bih preporucila da ipak stavlja siroki povoj dok dr ne kaze drugacije, a preporucujem dr Tomasevica. :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Koliko dugo široki povoj?
24.9.2009 12:28:11   
Anoniman
I ja sam Luku vodila kod dr Tomaševića. user posted image

(odgovor članu aliki)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.9.2009 18:50:26   
montenegra
do pregleda kukova - čisto radi savjesti

nego, zna li ko koristi li se široki povoj igdje osim u zemljama EX YU?!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.9.2009 19:02:44   
montenegra

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Inače mislim da se žena pedijatar zove PEDIJATRICA  user posted image user posted image user posted image
samo u hrvatskom jeziku

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.9.2009 21:54:17   
zimska ruza
Pozdrav svim mamama i bebama!

Procitah malo sto ste pisale o sirokom povoju.Ja sam mama decaka od mesec i po i devojcice od 2 godine.Devojcici smo stavljali siroki povoj do 5-og meseca jer sam imala vezu da odem na pregled ranije od 6. meseca,pa je dr tada rekao da se skida slobodno.Mali ima pregled za 2 dana i resila sam da ako ima okostavanja skinem na svoju ruku jer ne mogu da shvatim zasto se to stavlja samo kod nas, a sve moje drugarice koje zive u inostranstvu nemaju pojma sta je to,a deca im lepo prohodala kao i moja cerka koju sam mucila pelenama ,na srecu do 5-og meseca.Meni zvuci da je nekom stalo da ne propadne industrija tetra pelena,ha,ha. Moji otac i majka su vezivani kao robovi u neke kolevke,nogu uz nogu,pa lepo hodaju i nemaju iscasene kukove i nikog ispod naseg neba ne videh da ima iscasene kukove,a sad decu ne vezujemo ,imaju nesto izmedju nogu,pa otkud da imaju problema sa kukovima.Inace,meni je majka rekla da je nama stavljala jednu tetra pelenu izmedju nogu,jednu na trougao preko,pa onda plasticne gace,to i nije ono sto danas kazu da je siroki povoj.Sve mi ovo ide na nerve.Na svoju ruku cu skinuti,samo ako ima cestica okostavanja.Malo je detetu bilo da bude skalupljeno u utrobi 9 meseci,nego ga sad jos treba cereciti...Krivo mi sto devojcici nisam tako uradila...Ona je,inace,propuzala sa 7-8 meseci,a prohodala pre 1. rodjendana.

(odgovor članu montenegra)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Koliko dugo široki povoj?
30.9.2009 22:00:38   
Brand new mama
Djecice,ja se danas iznenadih.Racunala sam i ja da se samo kod nas praktikuje siroki povoj,da je to manje-vise mitologija...ali sam ga stavljala da se ne grizem(a i da mi niko ne skace po zivcima)ako bebcu ne bude sve super sa kukovima.I  naravno,redovno skidala prije dolaska babice(rekoh,da mi sad i ona ne skace po zivcima i sl.nema toga kod njih).I pricamo mi tako o U3treci pregled) i ispitujem ja o vakcinaciji,ultrazvuku kukova...da bi me djevojka pitala da li su mi pokazali povoj sa dodatnim platnenim pelenama+ trokutasta(to bi valjda bila svedska?).Rekoh da nisu(pa i nisu) i ona mi rece da ce sljedeci put da donese i da mi pokaze.Ajd' sad budi ti pametan

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu zimska ruza)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Koliko dugo široki povoj?
4.11.2009 14:43:35   
*Alexx*
Sve sam procitala, i odlucila sledece: UZ kukova sa dva meseca je dobar, odoh ja da skinem svom detetu siroki povoj.

ps. Sad mu je sve veliko user posted image Morala sam da se vratim pantalonicama 56 user posted image

< Poruku je uredio Alexx -- 4.11.2009 14:51:40 >

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Koliko dugo široki povoj?
4.11.2009 23:21:30   
Ellenica
Mi smo danas skinuli siroki povoj.


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Koliko dugo široki povoj?
5.11.2009 14:25:08   
Verus
Pitanje: ako se koriste Pampers pelene (koje vaze za najkvalitetnije i najcvrsce) da li se UOPSTE mora raditi siroki povoj?  Ovde (SAD) to apsolutno niko ne radi pa su ok-ja ne znam sta cu kada dodje vreme za to, a to me bas kopka? Znam da ima vremena, ali eto, odgovarajte ako znate!user posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Koliko dugo široki povoj?
6.11.2009 14:22:07   
Ellenica
Draga Verus ja bih na tvom mestu iskoristila tu "prednost" i nebih stavljala siroki povoj.
Ja nebih Aleksi ni stavljala da nije bilo pritiska okoline (Citaj, babe dede itd.)
Kao sto kazes koliko beba ne nosi siroko povoj i sasvim su OK.
A| takodje mi je i patronazna sestra rekla da mnogo mama skine svedsku pelenu skoro odmah po izlasku iz porodilista.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.11.2009 15:32:21   
gagana83
Mi smo sad bili na UZ kukova i doca nam je rekao da nema vise potrebe za sirokim povijanjemuser posted image Sto kaze Alexx sad joj je sve velikouser posted image A kad je podizem sa kreveta sve mi se nesto migolji kao da ce da se prevrneuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Koliko dugo široki povoj?
14.11.2009 18:22:27   
trudnica
Ja sam novopecena mama, imam sina tek 28 dana i sva se topim ali stvarno mrzim da ga presvlacim samo zbog tog sirokog povoja pa to uglavnom radi moj muz!!!! Sva se upetljam sa tim pelenama. Prvo pampers, to mi je ok, a onda ona tetra, a on se migolji, a ja se unervozim, pa je povucem napred pa mi je mnogo gore, pa je povucem nazad, onda mi je mnogo plitka i tako ,a onda povrh svega i svedska pelena....... Strasno........ Jedva cekam da sve to skinemo...... Inace u Svedskoj koriste samo pampers i nemaju taj siroki povoj!!!! Pozdrav svima

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Koliko dugo široki povoj?
17.12.2009 14:02:04   
*iva*
Molim ako neko zna da mi rastumaci nalaz sa ultrazvuka, dr mi nije nista rekla ni kada sam je pitala, kao objasnice mi pedijatar, a videla sam da nesto nije u redu:

UZ NALAZ (Po grafu)     DESNO     I*
                                                        b
                                    LEVO        I

zvezdicu i b je napisala;


Jezgra okostavanja glavice femura  DESNO  +       LEVO+


Jos je dodala : EHO VT-a  b

                       2 tetra pelene

user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu trudnica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here