|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim vakcina
18.5.2009 13:19:51   
Anoniman
u bih je sad belaj sa vakcinama jer su povukli te donacije sa trzista tacnije iz DZ ... i sad ide nabavka .... odnosno raspisani su tenderi ... ali vakcina i dalje nema ....roditelji su zabrinuti .... haos je nastao ...jer nemaju svi ni para da kupe...jbg sve je otislo u neku stvar

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pentaxim vakcina
26.5.2009 23:38:37   
katja
moje dete je juce dobilo revakcinu pentaxima.cini mi se da je losije spavao,a veceras sam se prenerazila kada sam videla crvenilo i poprilican otok na mestu uboda i oko uboda.odmah sam zvala halo bebu,i oni su mi rekli da se to desava kada se pentaxim daje muskularno jer je igla isuvise kratka za duboku muskularnu aplikaciju,te da mu stavljam obloge,hiper gel cak i hepatrombin i za par dana ce se povuci.da li je neko imao slicnih problema nakon pentaxima?pozdrav od zabrinute mameuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pentaxim vakcina
27.5.2009 8:16:41   
Anoniman
Moj Luka je imao crvenilo posle treće vakcine (tj. druge revakcine). Stavljala sam mu malo hladne obloge, samo to veče, ne sećam se tačno, ali mislim da mu čak nisam ni preko noći ostavila, i do jutra se povuklo. Oblozi su bili rastvor alkohola i vode.

(odgovor članu katja)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pentaxim vakcina
27.5.2009 8:21:14   
prase

IZVORNA PORUKA: katja

moje dete je juce dobilo revakcinu pentaxima.cini mi se da je losije spavao,a veceras sam se prenerazila kada sam videla crvenilo i poprilican otok na mestu uboda i oko uboda.odmah sam zvala halo bebu,i oni su mi rekli da se to desava kada se pentaxim daje muskularno jer je igla isuvise kratka za duboku muskularnu aplikaciju,te da mu stavljam obloge,hiper gel cak i hepatrombin i za par dana ce se povuci.da li je neko imao slicnih problema nakon pentaxima?pozdrav od zabrinute mameuser posted image


Znači tako... Ja sam pisala (na prethodnoj strani) da je u našem slučaju medicinska sestra bacala onu iglicu što dodje uz vakcinu sa komentarom da treba veća igla. Sad mi je jasno i zašto! Doduše, drugi i treći put (na revakcinama) mislim da su koristili tu iglu što dodje uz vakcinu, ali su injekciju dali malo više, odmah ispod leđa, pa zato valjda nije bilo problema. Ja sam još razmišljala zašto mu daju tamo, kad tu boli a u guzu ne boli (poučena iskustvom user posted image )...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu katja)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pentaxim vakcina
27.5.2009 8:24:44   
Anoniman
Luki sva tri puta dali sa tom malom iglom.

Injekcije u zadnjicu treba da se daju u ravni kuka. Zašto? Zato što ako ti je nabode po sred zadnjice, postoji mogućnost da potrefi nezgodan mišić i da ti parališ nogu.
Luki su davali u sred guzice, i mene je svaki put fras lupio.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pentaxim vakcina
27.5.2009 8:25:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Luki sva tri puta dali sa tom malom iglom.



Ustvari 4 puta, išla je revakcine ono posle godinu dana.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pentaxim vakcina
2.6.2009 17:24:11   
Jele
Uh, mi sutra treba da idemo da se vakcinisemo... Bice mu to ta prva doza Pentaxima (odlucili smo se za ovu vakcinu na savet pedijatra, privatnog) i sad iscitavam forume, clanke, itd. da se sto bolje informisem da nesto ne pogresim... Brinem naravno oko svega: da li smo dobar izbor vakcine napravili, da li ce dobro reagovati na vakcinu, da li je potpuno zdrav da se vakcinise (posto se ja poslednjih dana ne osecam nesto dobro), da li je ispostovan ''hladni lanac'' do i u apoteci, da li ovo, da li ono user posted image ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pentaxim vakcina
3.6.2009 12:47:48   
božana
Ja sam koristila pentaxim za dete i sve je bilo ok, nikakve reakcije na vakcinu nije bilo.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pentaxim vakcina
3.6.2009 13:00:00   
Anoniman
Jele, kod kog lekara idete? Možda kod Bulatovića? 

Ništa ne brini sve će biti super! Javi nam se... user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pentaxim vakcina
19.6.2009 13:28:26   
sanna
Cao, ja sam iz Republike Srpske, BiH, kod nas i ako kupis pentaxim nece da ti ga daju u centru za vakcinaciju nego moras sam ici privatno kod doktorice, tako je odlucio nas ministar da se djeca ne bi diskriminisala. Ali, mene zanima ovo:
mi smo juce primili prvu dozu DTP vakcine redovno u centru za vakc. jer nismo znali za pentaxim, Andrija je stvarno lose odreagovao, temperatura, plac, nece da jede, prepada se i trza i na najmanji zvuk ili pokret, evo i sad je temp 37.8 i nervozan je, rame mu crveno i place kad mu mjenjam obloge, pa me zanima da li mozemo sad za drugu dozu da kupimo pentaxim, i opet za trecu? smije li se to konbinovati? pogotovo zbog te komponente protiv meningitisa koju ova obicna vakcina ne sadrzi.
Molim, ako je neko malo bolje upoznat da mi napise odgovor.
Pozdravvvv

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pentaxim vakcina
19.6.2009 14:04:51   
sanna
a sto se tice clanka "kupuju vakcinu, a imaju besplatnu" moj komentar je samo nesto sto sam nasla na internetu :

"postoje dve varijante vakcine DTP, standardna namenjena za zemlje u razvoju (to smo mi) i vakcina koja se koristi u ostalim zemljama.
Obe varijante DTP vakcine su zadovoljavajuce, no, u pravu si. U Srbiji (ako ovde zivis) se primenjuje tzv DTwP. Ovo wP znaci da se u vakcini nalazi cela celija pertusisa (veliki kasalj). U nekim drugim zemljama se primenjuje DTaP. Ovo aP znaci acelularni pertusis, sto ce reci da su iz celije pertusisa odstranjene komponente koje izazivaju reakcije (lipidi), a ostavljene su komponente koje izazivaju imunitet. U Srbiji trenutno DTaP moze da se nadje samo u okviru Pentaxim vakcine (koja pored difterije, tetanusa i acelularne pertusis, sadzi jos i inaktivisanu vakcinu protiv poliomijelitisa, kao i konjugovanu vakcinu protiv Haemophylus influenzae tip B)."


Tako, za srpsku gamad moza svasta a za finu evropsku djecu samo fine vakcine :)

(odgovor članu sanna)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pentaxim vakcina
20.6.2009 11:38:57   
vesna74
Cao, ja sam iz Republike Srpske, BiH, kod nas i ako kupis pentaxim nece da ti ga daju u centru za vakcinaciju nego moras sam ici privatno kod doktorice, tako je odlucio nas ministar da se djeca ne bi diskriminisala. Ali, mene zanima ovo: mi smo juce primili prvu dozu DTP vakcine redovno u centru za vakc. jer nismo znali za pentaxim, Andrija je stvarno lose odreagovao, temperatura, plac, nece da jede, prepada se i trza i na najmanji zvuk ili pokret, evo i sad je temp 37.8 i nervozan je, rame mu crveno i place kad mu mjenjam obloge, pa me zanima da li mozemo sad za drugu dozu da kupimo pentaxim, i opet za trecu? smije li se to konbinovati? pogotovo zbog te komponente protiv meningitisa koju ova obicna vakcina ne sadrzi. Molim, ako je neko malo bolje upoznat da mi napise odgovor. Pozdravvvv


Pentaxim moze da primi iako nije primio prvu dozu, ali ako prvi put primi pentaxim onda do kraja mora samo njega, tako je nama rekao pedijatar.

(odgovor članu sanna)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pentaxim vakcina
21.6.2009 10:37:08   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: vesna74

Cao, ja sam iz Republike Srpske, BiH, kod nas i ako kupis pentaxim nece da ti ga daju u centru za vakcinaciju nego moras sam ici privatno kod doktorice, tako je odlucio nas ministar da se djeca ne bi diskriminisala. Ali, mene zanima ovo: mi smo juce primili prvu dozu DTP vakcine redovno u centru za vakc. jer nismo znali za pentaxim, Andrija je stvarno lose odreagovao, temperatura, plac, nece da jede, prepada se i trza i na najmanji zvuk ili pokret, evo i sad je temp 37.8 i nervozan je, rame mu crveno i place kad mu mjenjam obloge, pa me zanima da li mozemo sad za drugu dozu da kupimo pentaxim, i opet za trecu? smije li se to konbinovati? pogotovo zbog te komponente protiv meningitisa koju ova obicna vakcina ne sadrzi. Molim, ako je neko malo bolje upoznat da mi napise odgovor. Pozdravvvv


Pentaxim moze da primi iako nije primio prvu dozu, ali ako prvi put primi pentaxim onda do kraja mora samo njega, tako je nama rekao pedijatar.


Nema to veze moje dete je prvo primilo pentaxim pa torlakovu pa pentaxim,pisala sam na prethodnoj strani,niko nam nije rekao da ne sme a bas smo se raspitali jer je dete u pitanju.

(odgovor članu vesna74)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pentaxim vakcina
22.6.2009 20:39:52   
sanna
a sto ste to tako radili? jel iz nekog posebnog razloga, ili je tako slucajno ispalo?

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pentaxim vakcina
22.6.2009 20:42:46   
sanna
izvini, tek sam sad procitala ono na predhodnoj stranici. Hvala puno na informaciji

(odgovor članu sanna)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pentaxim vakcina
11.7.2009 14:47:33   
sanna
Evo, imam novih informacija, pa da ih podijelim s vama:
osim Pentaxim vakcine, koja osim DTaP sadrzi i polio i HIB na trzistu (makar u Banjaluci) se moze naci i vakcina INFANRIX koja je samo DTaP - sto znaci da je kao i standardna DTP vakcina protiv difterije, tetanusa i velikog kaslja, ali je ta celija protiv velikog kaslja ociscena, pa nema nus pojava. U stvari ima, ali samo u do 10 % slucajeva, dok obicna ima nus pojave u 80 % slucajeva.
Jos bih zamolila administratore da povezu ovu i temu "DiTePer i polio????" jer sam se ja zaprepastila kad sam procitala ono tamo, a smatram da je vazno to znati.

Sad samo gledam svoje dijete i molim Boga da nije ostavilo posljedica. U ponedeljak idemo na kontrolu, pa cemo vidjeti.user posted image

(odgovor članu sanna)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 10:59:44   
Rivana
juce je luka primio petaxim trecu dozu i dobio temperaturu 38 i sad je ima prve dve nije bilo reakcije jako me brine isli smo jutros kod dr. kaze da je normalno, ali me i dalje brine. Jel ima jos neka beba da je imala reakciju i temp na pentaxim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 11:33:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sanna

Jos bih zamolila administratore da povezu ovu i temu "DiTePer i polio????" jer sam se ja zaprepastila kad sam procitala ono tamo, a smatram da je vazno to znati.



KLIK

Luka je sa svakom revakcinom imao malo jače crvenilo na mestu uboda, ali nije imao temperaturu.

(odgovor članu sanna)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 11:42:52   
Rivana
Da li je moguce da je od nje temperatura? Dr kaze da je moguce ali im ja preterano ne verujemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 11:43:58   
guppy RR
Moguće je mila.
Čak i tako sa zakašnjenjem.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 11:47:19   
Rivana
Bas me sve ovo brine user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 11:49:00   
guppy RR
vidi mila, ne treba ništa da te BRINE.
TI si tu uz njega, sa njim si, i tu si da mu spuštaš temperaturu. Ako bude prelazila 39,5 ili 40, onda odvedi dete do lekara, ako nikako ne budeš mogla da je spustiš. Ukoliko i ta temp 38 ne pada 2-3 dana, vodi dete kod lekara.

BRINI kada ne možeš ništa da učiniš za svoje dete,
ali sad MOŽEŠ, sa njim si.. opusti se i prati kako se ponaša.

Ljubim te puno

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 11:49:58   
Rivana
Hvala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 12:01:59   
Anoniman
Ako će ti biti lakše da čitaš o tome da nisi sama u takvim mukama sa temperaturom, ja sam pisala o tome u temi Temperatura (sirupi i čepići), činjenica, nije bilo zbog vakcine, ali je bila temperatura, ja sam bila na bolovanju i gledala dete koje non-stop spava, i kuckala na RR, i tada mi je guppy rekla nešto slično kao i tebi sada. user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pentaxim vakcina
4.8.2009 13:42:16   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ako će ti biti lakše da čitaš o tome da nisi sama u takvim mukama sa temperaturom, ja sam pisala o tome u temi Temperatura (sirupi i čepići), činjenica, nije bilo zbog vakcine, ali je bila temperatura, ja sam bila na bolovanju i gledala dete koje non-stop spava, i kuckala na RR, i tada mi je guppy rekla nešto slično kao i tebi sada. user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here