|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
11.12.2015 22:40:08   
dijana1*
Znaci i u Sarajevu polako ukidaju. Beba treba da ti primi 3 doze vakcine i 4-ta doza se daje godinu dana od poslednje primljene doze. Kazem ti moglo je u Sarajevu najregularnije da se kupi i da dete primi. E sada i to je pitanje do kada ce trajati. Budi spremna da ides za ZG ako posle ne budes mogla nabaviti. U ZG pregled i vakcina su oko 100-120 eura cini mi se, tako nesto. Pa da skrpis nekako te 4 doze u narednih godinu ipo dana. Ili kreni odmah sa trovalentnom. Ali po meni najgora opcija je poceti sa jednom a nastaviti sa dugom.
Ja im Srbijansko drzavljanstvo tako da mogu izbeci ove silne ucene i dete cu voditi u BG da primi vakcinu.
javi sta si uradila.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
12.12.2015 0:51:53   
bebilule
Pa imamo i mm i ja srpsko drzavljanstvo. On jos od ranije a ja od nedavno. Mora li beba tamo biti prijavljena znas li?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
12.12.2015 1:21:10   
dijana1*
Ako imate drzavljanstvo prijavitebebu u opstini za 5 min bukvalno i sa rodnim listom moze da primi vakcinu u DZ. Meni su tako rekli da moze. Jos uz neko poznanstvo sto postouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
12.12.2015 7:10:34   
adulence
Meni je Iva kad je bila beba primila sa puna 2 meseca,ali eto naravno da nista nije isto kao kad je Iva bila beba,elem,evo prolazi vreme ,pa doci ce i ta tri puna meseca...
IZVORNA PORUKA: Maraj

Vidis....a mi sa 2 meseca primili...jos gledam kako mi pre vas kad je R stariji od L....



_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.3.2016 11:36:58   
Maraj
Pentaxim se prima 3 puta u toku prvih godinu dana? Jer tako?
Prvu dozu smo primili 7.12. Drugu 8.1. Sad bi trebalo ovih dana da primimo 3.dozu. I sta onda? Pauza godinu dana? Da li se daje jos koja vakcina u toku prve godine?
Malo me glava zabolela. Sve moram da gledam kad sta pima....

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.3.2016 11:42:30   
jess021
Maraj, ja koliko citam na netu sa navrsenih 6 meseci ide treca doza hep B, i onda bi sa 12 meseci trebalo MMR.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.3.2016 14:52:11   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, ja koliko citam na netu sa navrsenih 6 meseci ide treca doza hep B, i onda bi sa 12 meseci trebalo MMR.

Juce sam pricala sa jednom mamom i ona isto to kaze. Ja zaboravila, a do skoro smo primali vakcine.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.3.2016 15:06:07   
Maraj
Bas dosta... sve mislim zaboravicu na neku... a najgore sto ja treba da zovem da zakazem... zato mislim , zabavicu nesto

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.3.2016 21:42:16   
Sanjalicaaa
Ja o tome i ne brinem. Čim primimo jednu odmah zakazujemo sledeću kontrolu i vakcinu. Sa prvim sam odlagala kao da prima kasnije jer sam se plašila vakcina. Sad Iki uredno sve dajem na vreme.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.3.2016 22:45:21   
lesica
Devojke, evo ga trenutno validan kalendar vakcinacije

U sustini, pentaxim ide sa puna 2, pa sa 3,5 tj posle 6 nedelja od prethodne doze, pa sa 5 meseci ( ponovo 6 nedelja od prethodne)
Sa 6 ide hep B, pa posle rodjendana mmr, i sa u 18.mesecu poslednja doza pentaxima.
I do skole nista, verovatno dok ne uvedu uskoro kao obaveznu i vakcinu protiv pneumokoka.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.4.2016 14:05:52   
dijana1*
Juce smo primili pentaxim.
Reakcija, nervozan je, kenkav, malo vise spava i temp do 37.5

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.4.2016 14:20:43   
lesica
Di, daj mu paracetamol. Meni je jos stara L doktorka savetovala da po inerciji dam nakin vakcine uvek. Ja nastavila tako i sada sa D.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 11:37:56   
janajana
Mi smo isprimali sve, sad je ostao MMR posle rodjendana i revakcina pentaxima
poslednju dozu hep B smo primili sa skoro punih 7 meseci (3 dana falilo do 7 user posted image ) posto smo je odlozili jer su svi oko nas bili bolesni, pa nije bilo iskljuceno i to da je M pokupila od nekog.

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 11:57:05   
branki*
Boka nije nista isprimala,samo onu po rodjenju i ona sto ide desetak dana od rodjenja...sta mislimo,ne znam...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 12:25:23   
Anoniman
prmili drugu dozu pentaxima u ponedeljka, jer smo bili bolesni, pa je odlozena! Iiiii jutros pupnem nozicu tvrda i otecena! Stvorio joj se podliv, jer su greskom zaacili krvni sud! i sada imamo terpaiju, kada je neko baksuz, ond aje baksuz!user posted image

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:19:15   
Modessty

IZVORNA PORUKA: branki RR

Boka nije nista isprimala,samo onu po rodjenju i ona sto ide desetak dana od rodjenja...sta mislimo,ne znam...


Noa je primila sve pentaxime. JEdino neće primiti MMR. Pišem tiovo jer znaš šta je i kako sa Noom. Ako ona može da ih primi, onda razmisli da daš Boki. Ne kažem da treba da joj daš. Samo hoću da kažem da se posavetuješ sa lekarima kad ideš u Bg. Ona treba sutra da ti krene u vrtić, u školu.... Zaštiti je bar nekako

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:32:09   
Sanjalicaaa
Um, ne verujemuser posted image Koju terapiju ste dobili?


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:37:09   
branki*
Mod,pojma nemam ni sama,ako mi verujesuser posted image pedijatri kazu da dam,psihijatar pre neki dan,doktor nauka,kaze mi odlazi koliko god mozes vakcine,bem li ga.mmr sigurno necu dati,a za ove druge ne znam,uzasno kasnimo sa svim,a opet sto ti kazes sutra ce krenuti u skolu,putovace u inostranstvo,otkud znas...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:41:52   
MakiJ
Mi smo dali sve i mmr, jeste da smo se premisljali

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:43:33   
branki*
I mi smo bozi sve dali sto je bilo.cak smo taj glupi pentaksim kupovali i narucivali.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:45:57   
mama krava
Gledam, da li da pišem ili da ne pišem...

Ali...moj Dušan je primio samo jedan Pentaxim i ide u vrtić, putujemo... On osim svog problema sa astmom nikakvih drugih problema sa bolestima nema, hvala Bogu. Ja sam svakog dana sve jače ubedjena da nikada neće dobiti ni jednu vakcinu.

Moram da naglasim da ja samo iznosim svoj slučaj radi statistikeuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:46:30   
Sanjalicaaa
Branki, a što se razmišljaš da li da daš? Možda si pisala negde. Koje je tvoje mišljenje, ostavljaju li vakcine neke posledice?


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:47:08   
Modessty
Danilo je primio sve na vreme. Kupovali smo Infanrix tada. Nikola je primio sve pentaxime ali sa zakašnjenjem. MMR tj priorix još nije primio zbog alergija.
Ne može sve priroda sama da reši. Da nisu pronašli vakcine protiv dečije paralize, protiv difterije, tetanusa, velikog kašlja.... deca bi nam umirala od tih bolesti. Nisam neko ko apsolutno veuje farmaceutskoj industriji, ali ipak smatram da neke stvari priroda sama ne može da reši. Bar ne na nama prihvatljiv način.
Prošle godine nakon susreta i to vrlo bliskog sa morbilama, radije ću da mu dam vakcinu nego da razmišljam o tome da će nečim takvim da se zarazi i šta sve onda može da se desi.
eto samo jedno razmišljanje. Ništa drugo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 13:48:26   
Zemunka85
MK i ja isto ne pisem niiiikada na ovu temu.
Jer vidim jure ljude nas pupuup niko i onda sam samo u zentu da se to ne desi.
Inace sam skroooz istog stava i situacije kao ti. I zauvek cu ostati pri tom.
Znam i ekstremnije slucajeve.
Svako kako misli da je OK i to je saaaasvim u redu.
Ja samo nzm sta bih sa drugim, iskreno ...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 14:28:07   
choopa choops
Ja sam pisala na temi autizam ili razvojna disfazija, ne znam ni sama.
Moji su svi primili, redovno. I je sada primila i MMR sa 12mj. Sledeća vakcina je sa 18mj. M(5,5g) iduće sedmice ide na revakcinu mislim DT, OPV i MMR.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here