|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.4.2016 14:56:26   
branki*
Sanjalice,moj sin ima disharmonicni razvoj,tj razvojno kasnjenje,tj u spektru je.ne kazem nista,niti tvrdim,skroz sam zbunjena,ali ako postoji i 0,01 posto da vakcine mogu uzrokovatti razvojna kasnjenjaa,tj mogu biti okidaci,ja svojoj boki necu dati,jer imam u porodici to i ne pada mi na pamet da mmr dajem,posto je on najvise prozivan.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.5.2016 18:10:06   
bixiii
Postovanje! Nova sam na forumu,
interesuje me da li je u Srbiji obavezna pentaksim vakcina ili postoji mogucnost davanja vakcina protiv tih bolesti odvojeno?
Konkretno da li bi mogla vakcina za polio ili hib da se da odvojeno od dtpa?
Hvala

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.5.2016 18:15:50   
isidora88
Obavezan je pentaxim od skoro. Mi sledece nedelje treba da primimo drugu dozu, nad se da nece opet onoliko plakati. user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bixiii)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.5.2016 18:17:24   
bixiii
Znaci ne postoji nikakva mogucnost davanja tih vakcina odvojeno?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.5.2016 19:30:16   
serpica

IZVORNA PORUKA: bixiii

Postovanje! Nova sam na forumu,
interesuje me da li je u Srbiji obavezna pentaksim vakcina ili postoji mogucnost davanja vakcina protiv tih bolesti odvojeno?
Konkretno da li bi mogla vakcina za polio ili hib da se da odvojeno od dtpa?
Hvala





Pa do skoro su se davale odvojeno ako je to,to,kad su decu bockali u obe nogice i u ruku i jedna se pila..ali zasto muciti dete ja sam imala jako lose iskustvo sa tom prvom dozom koja se tako davala,posle toga sam kupoval pentaxim i prezadovoljna sam..nas ceka treca doza,mnogo kasnimo i nadam se da ce je primiti krajem meseca.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bixiii)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.5.2016 20:03:00   
bixiii
Ok, hvala na informacijama

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.6.2016 14:21:29   
Mala Elena
Treba mi informacija ako neko zna , beba je u 4.mesecu trebala da primi pentaxim drugu dozu ali doktorka je rekla da mozemo da sacekamo da se ona vrati sa odmora, sto je sada od ponedeljka. Medjutim bila je navala oko zakazivanja i sada za nas nema termina. Koliko moze da se to odlozi? Znam da postoji neki broj dana kada moze da to primi a posle toga ne moze?
Bas se brinem...nisu hteli da nam izadju u susret. Ako neko nesto zna neka pise. Mislim da je do 26.5.trebala da primi pa je doktorka rekla da ne smeta da primi oko 5.juna. Ali sta sada?

(odgovor članu bixiii)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.6.2016 15:54:34   
serpica
ME za vakcinu nikad nije kasno,ne brini mi imamo godinu dana i jos nismo primili trecu dozu pentaxima a trebali smo sa 6m user posted image


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.6.2016 16:59:53   
Mala Elena
Meni mm kaze da je siguran da ima neki rok user posted image bolje ako nema.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.6.2016 14:52:20   
Maraj
ME ja koliko znam za vakcinu moze samo da se pozuri , a da se zakasni ne moze nikad

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.3.2017 19:26:57   
Paharita
Drage mame, upomoc!!! Moj bebac ima 16 mjeseci. Primio samo prve dvije vakcine. Treba uskoro da primi prvu dozu diteper i malo je reci da sam prestravljena. PLasim se nuspojava zbog njegovog uzrasta da li ce biti burnije, kako ce podnijeti . Da li smo zakasnili sto se tice te vakcine? Vidim da vecina clanica je imala iskustvo sa Pentaksimom, da li ima neko cije dijete je u drugoj godini primilo 3 doze? Hvala user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.3.2017 20:17:13   
Mariya
U drugoj godini , tačnije između 20-24 meseca se prima 4. doza tj revakcinacija Pentaksima ili Ditepera, ništa burnije od malo otečene rukice i eventualno temperature ne treba da očekuješ. Na prvu često ni nema reakcije, pogotovo na Pentaxim nema, kod neke dece eventualno na drugu dozu.

< Poruku je uredio Mariya -- 17.3.2017 20:20:01 >

(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.3.2017 20:54:10   
lesica
Zene koju vakcinu su vam klinci dobijali pred upis u skolu.
( pored MMR)

Danas se sretnem sa mamom jednom iz vrtica, ubedjuje je dr da ne moze detetu da da ovu di te vakcinu i polio jer je pre toga primao pentaksim kao beba ( kao i moja L i vecina dece tog uzrasta) vec da mora neku spec koja se kupuje.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.3.2017 20:56:43   
Sanjica26 RR
Lesice sad si me bas bacila u razmisljanje. Mi imamo zakazano za vakcinu 10.aprila. Nista nam nisu rekli.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.3.2017 22:25:21   
choopa choops
M je primao pentaxim kao mali, a pred školu DT, MMR, OPV i to je to ja mislim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.3.2017 22:36:12   
Maraj
Les ja znam da ima neka nazovi zamena za pentaxim , koja se kupuje. To je vakcina koja ima manje olova u sebi od pentaxima. Mozda je dr mislila na tu vakcinu. Valjda su iste ili slicne po sastavu. Samo ta sto se kupuje ima manje olova u sebi.
Moj L sad treba da primi 4.dozu i ja sve mislim da mu kupim tu zamenu .

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.3.2017 23:29:03   
lesica
Maraj, ai to je potpuno besmisleno, obzirom da oni sada ne treba da prime za pertusis i hemofilus influencae, znači, dve komponente pentaxima u startu otpadaju.
Da se razumemo nije naša dr to izjavila, ali iz istog dz-a je.

U ponedeljak ću gledati da nađem način da proverim pa ću javiti šta sam saznala. Jer koliko znam koliko još prošle godine je ista šema i ovde bila kao što je Choopa napisala - boc jedna ruka di te, boc druga ruka mr i polio koji se pije.

< Poruku je uredio lesica RR -- 17.3.2017 23:30:04 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
22.3.2017 14:43:44   
Paharita
Drage mame, da li neka od Vas ima negativno iskustvo sa Pentaksimom? Svega sam se nacitala i malo je reci da umirem od straha kako ce to proci, jos smo naruceni u 15h (nekako bi mi bilo lkase da je jutro). Citam o apnejei i zastoju disanja nakon vakcine i ziva se istraumirah. user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
22.3.2017 20:59:42   
Mariya
Pročitaj unazad iskustva mama, kao što sam već napisala, osim temperature i blago otečene ruke nema negativnih reakcija.

(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
22.3.2017 22:26:16   
choopa choops
L nije primala Pentaxim/Infanfix,vec klasicne stare vakcine.
M primao Pentaxim, odlicno je podnosio, apsolutno nikakve reakcije nije bilo.
I primila Pantaxim, samo je bila mala kvržica na mjestu uboda, ali ni temparature ni promjene u ponašanju user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
26.3.2017 16:06:59   
Paharita
Doslo je do promjene. Doktorica ne zeli da da kupljeni Pentaksim nego Infanrix ipv koji imaju u domu zdravlja. Sta mislite o toj vakcini? Iskustva s anjom?user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
28.3.2017 10:49:58   
Mariya
To su iste vakcine samo je razlika u proizvođaču, zato se zovu drugačije.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.5.2017 22:01:54   
jess021
Suzi, reakcije koje su uobicajene. Povisena temp, oteceno mesto uboda.
Lenka nije imala temp, ali joj je rukica otekla i bila crvena 3 dana, stalno smo drzali hladan oblog. To je sve normalno, jer su do sad vec stekli imunutet. Skoro sva deca odreaguju.
Samo da se ne iznenadis, jer ni Lenka do tad nikad nije imala reakciju.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.5.2017 8:38:32   
IvanaSK RR
Jess, sa koliko ste primili ovu vakcinu?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.5.2017 8:57:02   
Maraj
Mi imamo zakazano u četvrtak. 4.dozu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here