Nakit u porodilištu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Daca88 -> Nakit u porodilištu (18.6.2010 11:30:51)

Od nakita koji redovno svakodnevno nosim imam lančić sa dva priveska i burmu.Lančić nisam skidala od drugog osnovne kada mi ga je tata poklonio,a burmu od venčanja.Kada sam bila na ctg,sestra mi je napomenula da kad dolazila da se poradjam moram skinuti sav nakit.
Zbog čega to smeta?
Da li ste i vi skidale?
To je svuda tako?




Anoniman -> RE: Nakit u porodilištu (18.6.2010 11:33:12)

Jasam skidala zbog CR. 




pahulja76 -> RE: Nakit u porodilištu (18.6.2010 11:35:28)

da, daco
bez obzira na koju operaciju ides (a ja sam bila na nekoliko[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]) moras skinuti sav nakit i nokti ne smeju biti namazani.




pepino -> RE: Nakit u porodilištu (18.6.2010 11:37:38)

IZVORNA PORUKA: pahulja76

da, daco
bez obzira na koju operaciju ides (a ja sam bila na nekoliko[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ) moras skinuti sav nakit i nokti ne smeju biti namazani.




Ovo sam sve i ja cula i pridrzavala sam se,nisam se poradjala ali kada sam isla na kiretaze i operaciju,mada mislim da sve zavisi ko vas zapadne,tj. kakav je Dr.,neko vas i ne pohleda cestito,a kamoli da zna kakvi su vam nokti,ali bolje je valjda da nemamo lak,ako bi sta krenulo nedaj Boze naopako....




Anoniman -> RE: Nakit u porodilištu (18.6.2010 11:41:20)

Naravno, ako ideš na planirani carski... ja sam operisana sa crvenim bordo lakom na nožnim prstima  a na rukama je bio roza.

Sećam se kako je jedna matora medicinska setsra pokušala da me iskritikuje kako sam nemarna i da lak mora obavezno da se skine.
Takođe imala sam na sebi i prstenje i lančić i sitne minđuše....
Ne smem (*aloooo, ja ne smem!) ni da vam napišem šta sam joj odgovorila.
U moju sobu više nije ulazila.

Uglavnom, trebalo bi skinuti lak jer po boji nokta oni prate da li je došlo ne daj bože do sepse recimo i sličnih komplikacija....

Off topic.





Daca88 -> RE: Nakit u porodilištu (18.6.2010 11:54:03)

Ali meni su dali da na operaciji imam nakit,tada sam cak imala i vise nego sto planiram sada.
Imala sam mindjuse,narukvicu,lancic i verenicki prsten(tada jos nisam bila udata),i cimerke iz sobe su mi bas rekle da trebam da poskidam sve,i ja pitala sestre kad su me pripremali da li moram da skinem i rekli su da ne moram,pa sam u sali pre nego sto su me uspavali pitala i doktore i oni su mi isto rekli da smem ostaviti nakit[sm=zmeden.gif],pa ne razumem onda zasto bi na porodjaju smetao jedan lancic koji je na vratu,i burma koja je na prstu,pa bre nemam pirsing tamo dole pa da moram poskidati.,..al ajd dobro,ovi izgleda vode neku svoju politiku.




Nensi* -> RE: Nakit u porodilištu (18.6.2010 18:10:41)

Kod nas je na spisku za prijem u bolnicu pisalo da se poskida sav nakit...
A i kad je sestra dosla da me vodi na carski napomenula mi je jos jednom da skinem sav nakit ako ga imam...A ne znam zasto...




Anoniman -> RE: Nakit u porodilištu (18.6.2010 19:17:16)

daco a je l problem da skines nakit????




Daca88 -> RE: Nakit u porodilištu (19.6.2010 14:59:10)

Ne,nije apsolutno nikakav problem da ga skinem,ako je takvo pravilo ja ću ga poštovati i pridržavaću se toga,samo sam se pitala da li je svuda tako,jer eto ovde su curama na operaciji rekli da poskidaju,a ja sam na operaciji smela da ga nosim,pitala,rekli mi da ne moram skinuti,i niko nije pravio frku oko toga.




Anoniman -> RE: Nakit u porodilištu (19.6.2010 15:27:13)

daco mislim da neces ni misliti na nakit tada...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

aman kakav nakit crni ,zeno to je PORODJAJ!!!!





LillyT -> RE: Nakit u porodilištu (24.6.2010 11:36:49)

Ja sam uvek skidala nakit kada sam isla na operacije (2 puta). Mislim da se to radi uvek kada je bilo kakva intervencija u pitanju jer nasi doktori uvek idu i na to da moze da dodje do nekih komlikacija, pa samim tim skidanje narukvice, prstena (ako dodje do oticanja) oduzima dragoceno vreme. A iskreno, bolje da ga ja skinem, nego da oni tamo kidaju.
Jednom mi je otekao prst sa sve prstenom i bilo je strasno, isla sam u zlataru da mi ga preseku. Pa zamislite sada situaciju da u sred operacije, pocne prst da otice.. gde naci zlatara... a mozda imaju te makaze u steku...





Elvy -> RE: Nakit u porodilištu (6.8.2010 21:50:52)

oticanje je navodno glavni razlog zasto ne treba imati nakit, drugi, nezvanicni je da nece oni da odgovaraju za potencijalne kradje koje se mogu desiti tokom totalne anestezije.

Lak za nokte je druga prica, jer se po noktima vidi da li je nesto naopako krenulo




choopa choops -> RE: Nakit u porodilištu (6.8.2010 23:02:31)

Ja sam skinula sav nakit iako to niko od mene nije trazio.
Isto nisam imala ni nalakirane nokte.





Ana007 -> RE: Nakit u porodilištu (7.10.2010 11:19:19)

Ja sam od nakita morala sve da skinem.




Anoniman -> RE: Nakit u porodilištu (10.1.2011 12:13:29)

Ja sam prstenje skinula još pre mesec dana... rike su mi jako otečene i samo me žulja. Lančiće ne volim da nosim ali imam puno minđuša... ali i to sam sad skinula ostala mi još samo ova u obrvici i to ću skinuti kad krenem u porodilište[sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Nakit u porodilištu (10.1.2011 12:16:14)

Ja imam neke male mindjuse. Jel moram i njih?




Anoniman -> RE: Nakit u porodilištu (10.1.2011 12:17:53)

Sve ti lepo skini... ko će tamo da misli na minđušice. Ovako ih skineš ostaviš kući i budeš mirna[sm=smiley1.gif]




strahinja11 -> RE: Nakit u porodilištu (11.1.2011 22:09:54)


da li smem sa lakom za nokte na nogama u salu ili ce me naribati [sm=grrr.gif]




magnetic -> RE: Nakit u porodilištu (11.1.2011 22:12:32)

Samo ti skini,zasto da rizikujes da jos trpis i kritikovanje zbog sitnice




magnetic -> RE: Nakit u porodilištu (11.1.2011 22:14:34)

Ja sam sav nakit poskidala kada sam krenula u porodiliste,a dva sata nakon porodjaja muz mi doneo zlatne mindjuse za poklon i odmah sam ih stavila.




mati -> RE: Nakit u porodilištu (11.1.2011 22:20:23)

Ja sam od nakita sve skinula, sem verenickog prstena, on mi je nekako najmanje smetao... A nokte sam isekla par dana pre termina, pa sam i lak skinula tada.




sneza24 -> RE: Nakit u porodilištu (11.1.2011 22:22:15)

Ja sam nakit skinula jos na pocetku 8 meseca jer sam pocela da oticem a i bile su vrucine pa mi je sve smetalo.
Mislim da mindjuse mogu da se nose.
Ja ih nisam nosila jer su mi ispali cirkoni sa nijh pa mi bilo bezveze tako da ih nosim.




magnetic -> RE: Nakit u porodilištu (11.1.2011 22:22:45)

Za lak na rukama ti kazu i u skolici da ga obavezno skinete.Za noge nisu nista rekli,ali se ja nisam mogla saginjati da ih nalakiram tako da nisam imala taj problem[sm=smiley36.gif]




strahinja11 -> RE: Nakit u porodilištu (11.1.2011 22:25:38)

Hvala:*

Upravu ste... razumela [sm=smiley2.gif]




nela79 -> RE: Nakit u porodilištu (29.1.2011 15:12:20)

A ja na porodjaj stigla sa sve pirsingom u pupku. Hehhehe Zaboravila na njega skroz. Dr mi rekao kad nisi do sad ne moras ni sad. Mada skinula sam ga i vratila nazad zajedno tri dana [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>