|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
12.3.2011 1:34:37   
liliana
Cmokić od Tweety-ja!user posted image
Ma, ja sam ti "slučaj". Meni su samo nagađali da postoji, pa se posle ispostavilo da imam pregradu dužinom cele materice, i da imam 2 odvojena grlića! Šta da ti kažem-ja sam super-žena!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
12.3.2011 1:48:47   
lidija 011
user posted image user posted image user posted image user posted image za twitija
uhhh, tebi Klark Kent nije ravan zenouser posted image ...Ja sam sada u fazi da istrazujem zasto mojoj drugarici ne uspijeva vto iz drugog puta( a ima embrioncica za jos jedan postupak)...imala je dvije vanmatericne,bez jajovoda je(hsg i laparoskopiju nisu ni stigli da urade), mozda bi mogla da ode na laparoskopiju prije vto u apriluuser posted image U proslosti je imala mikrocisticne jajnike(rijesila ih kao akupunkturom-mada koliko znam nije izlecivo), a niko joj nije rekao da uradi oggt test...i tako...bas sam se nesto zauzela da joj prikupim sto vise informacija, jer ona vise nema snage da ide po forumima...ala sam se raspisalauser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
14.3.2011 22:28:15   
alena.
zravo. ja sam is makednije imam 19god i imala sam dva spontanog abortusa zbog problemu sa maternicom imam dvorogu maternicu ili uterus bikornis,svaka moja bremenost je rizicna pravila sam sva ispitavajna i doktor mije rekao da ne smijem da se operisam i deka posle tom operacijom je moguce i nikad da nemozem da ostanem bremenu strah mije od svega ovo i neznam sta da radim.sad treba poftorno da zabremenam i da vidime sta cese desite.dali je neko ostao bremenu i iznosio bremenost do kraj dali je imao problemu sa zatrudnivanjem...?? pozdrav....

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
15.3.2011 0:40:37   
liliana
Alena, gotovo  sve žene koje imaju dvorogu matericu  podpadaju pod visokorizične trudnoče.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu alena.)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
14.4.2011 22:18:46   
mickaa
Pozdrav, ja sam  pre nedelju dana odstranila septum. Bio je preko ciave materice, deblji, neznam koliko.
Sada imam krvarenje i boli me stomak. Izgleda da se nisam cuvala i prehladila. Da li to moze da ostavi posledice?

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
14.4.2011 22:25:24   
moja ciklama
utopli se pod hitno i odmaraj i pi čajeve i sutra pitaj svog lekara, šta da radiš..verujem da je sve ok!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.4.2011 10:59:37   
maza72
Dugo čitam ovaj forum i odlučila sam da napišem svoju situaciju.
U poslednje dve godine bila sam na pregledima UZ sondom kod mnogo lekara.Poslednji pregled,pre mesec dana je bio priprema za HSG na VMA.U nalazu dr.je napisao da je materica "po tipu subseptus".Kada je urađen HSG nalaz je bio uredu
"kavum uterusa je trouglastog oblika,jasnih ivica endometrijuma ,bez defekta u punjenju kontrastom,po tipu uterusa subseptusa...odmah po ubrizgavanju prikazuju se obe tube koje propuštaju kontrast...itd
pitala sam dr.koji je radio HSG kakav je nalaz-on je rekao da je uredu,a za subseptus-nisam ga video na hsg u.
Moja dr.nije mogla da mi objasni šta ovo znači ,da li imam pregradu i samo je rekla i da postoji,to nije problem koji izaziva sterilitetuser posted image
Molim vas ,neznam šta da mislim,imam već 38 godina.user posted image Svi ostali nalazi su uredu u pripremi sam za VTO i zaista se plašim da ne izgubim trudnoću,koju sam tako dugo čekala.user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.4.2011 23:05:54   
moja ciklama
maza 72, ono što ja znam je da je Uterus subseptus-nepotpuno pregradjena materica kod koje postoji mogucnost spontanih pobacaja i problema prilikom porodjaja. Proveri sa ginekologom da li je potrebno da obaviti manju hirursku intervenciju koja se zove meroplastica kojom se ova anomalija koriguje ili tvoja pregrada ne zahteva tu operaciju. Nadji DR. koji ti uliva sigurnost, i veruj u ono što želiš!

Uops, sada vidim da on na HSG nije video pregradu, nego da ti je materica u tom obliku, i da ON NIJE SIGURAN da li ta pregrada uopšte postoji!

< Poruku je uredio moja ciklama -- 16.4.2011 23:08:11 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu maza72)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.4.2011 10:31:57   
maza72
Moja dr. mi je objašnjavala i čak crtala kako izgleda materica sa pregradom,nekako srcas_to,kaže da se na pregledu može napipati pregrada,da zna da žene sa ovakvom matericom imaju više dece i da ne predstavlja problem za trudnoću.
Pričala mi je da je imala priliku da pregleda ženu koja ima troje dece i imala je tu delimičnu pregradu.
Moja je potpuno trouglasta,imam rentgenski snimak.
Zato mi ništa nije jasnouser posted image
A kad sam pisala da me je dosta dr.pregledalo,mislila sam i da je to bilo u različitim danima ciklusa,jednom odmah nakon menstruacije,kada se jasnije sve vidi.A i kod privatnika,gde su dobri aparati...tako da stvarno neznam šta je u pitanju.
Kod mene je pre par godina bila sumnja na polip,bila sam u pripremi za histeroskopiju ,pa ga nisu videli na UZ i vratili me.
Sad na osnovu hsg a -gde su mogli da vide-nema ga.
Tako da treba te naše dijagnoze uzeti sa rezervom i sačuvati živce,ako je mogućeuser posted image

< Poruku je uredio maza72 -- 17.4.2011 10:38:56 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.4.2011 12:19:41   
moja ciklama
naravno, da prvo moramo da čuvamo živce!

dvoroga materica, izgleda kao šajkača, jako je bitno, koliko je pregrada udubljena. Moja sestra ima dvorogu i ima 2 sinauser posted image

Ne znam šta si htela da nam kažeš kada si napisala da ti ja trouglasta, pa to je sasvim normalno! Bitno je da li postoji pregrada o kojoj govoriš ili ne postoji, ili je septum, ili nije ništa.

Moj savet: pregled kod stručnjaka i to i ginekološki i UZ, sa jasno postavljenim pitanjem, ima li pregrade i kolika je, ili je nema!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu maza72)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.4.2011 12:25:09   
maza72
Tokom embrionalnog razvoja,materica se formira srastanjem dve cevi,ako se ne odigra ceo proces,ostaje pregrađena ili delimično pregrađena i ima taj oblik šajkače ili srcast.Ovo mi je objasnila dr.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
19.4.2011 8:10:56   
mickaa
Maza 72, vrlo ti je lako da proveris i odstranis pregradu putem histeroskopije. A bolje je da je otklonis ako postoji.

(odgovor članu maza72)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
13.7.2011 14:56:27   
nina26
Eto mene i na ovoj temi i sa novom dijagnozomuser posted image

Posle 101 dr, danas mi je na nekom super sonografskom UZ uradjen pregled i imam sliku moje lepe materice sa sve pregradom.

Eto posle 2,5 god meni tek sad ovo vide.

Imala sam spontani, i sad treba pod obavezno da uradim histero, pre nego sto mi vrate moje eskimcice.

A, da imam sad i policisticne jajnike, ma sve lepse od lepseg, ali za to se i ne brinem. user posted image

Jel ostao neko T posle otklanjanja septuma?

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
12.10.2011 13:38:15   
milvul
Da ulijem malo nade devojkama sa ovom dijagnozom! Meni je prošle godine u Betaniji odstranjena pregrada iz materice. Prva intervencija bila je u februaru, trajala 20ak min. Narkoza je blaga, te nema nikakve loše propratne efekte. Pošto je bila velika pregrada doktorka je savetovala da uradimo još jednu intervenciju u maju. Naravno, poslušala sam, u maju imala drugu, pila sam kontracepciju do avgusta i u novembru ostala u drugom stanju! Obzirom da sam već imala jedan spontani, nisam se ni trenutka razmišljala da li ići na operacijicu ili ne. Moguće je trudnoću izneti i sa ovom pregradom uz strogo mirovanje i terapiju, ali nije potrebno rizikovati.
Iz predostrožnosti, celu trudnoću sam bila na bolovanju, maksimalno se čuvala, leškarila i ugađala sebi. To je bilo "mojih 5 minuta". Pila sam utrogestan, vitaminčiće, partusisten, ali sve se na kraju isplatilo jer sam, posle 6 godina braka,dobila predivnog dečaka za kojim smo svi pošašavili.
Nadam se da će moje iskustvo nekome značiti u borbi za bebironima!

< Poruku je uredio milvul -- 12.10.2011 13:39:39 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
8.11.2011 18:28:35   
tijana86
E pa na zalost doslo je vreme da pisem ovde. Prvo mi je crkao komp , a onda sam se urnisala nacisto , tako da se nadam da ste mislile na mene. Uzas je krenuo pre nekoliko dana nesnosni bolovi i katastrofa sa leve strane. E sad odem ja kod doktorke i ostave me na odeljenje . Posalju me na Uz kaze doktorka sestri zovite jos doktora ovo mora da se vidi , ulaze oni , pitaju imam li u porodici nekoga sa ovakvim slucajem , ja kazem da moja majka , u otpusnim listama joj pise da je zbog toga imala 2 spontana u 8 mesecu , i dobijam odgovor sve vam je onda jasno . Okrene mi doktorka ekran , a moja materica na pola , desna strana prazna a leva bebac , uzas , pa kako vam to nisu videli ranije pa kako ovo kako ono , ja kazem meni je materica u prvoj trudnoci bila savrseno normalna , dobijam dijagnozu utragesteron , e vitamin , folna , uput za dabl , briseve , obicna krv, mokraca i lezanje , lezanje , rekla mi je posto mi je majka sve to vec prosla i zna kako je da je preselim kod mene . I tako rekli su mi da je visoko rizniccna trudnoca , inace sam 11,1 nedelja i beba se super razvija velika je 3,5 cm.

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu milvul)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
8.11.2011 18:51:15   
vonavoj
ja sam lezala sa devojkom koja ima pregradu,u prvoj trudnoci se beba lepo namestila ispod pregrade i porodila se prirodnim putem,bez ikakvim komplikacija...a sada je beba iznad pregrade i mora na CR...sa bebom je sve ok,ali eto,dve trudnoce razlicite!user posted image
bice to sve ok...ali to je stvarno fenomen!user posted image kaze da su zvali sve dr da je vide,jer se to retko vidja! a normalno je zatrudnela oba puta!

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
9.11.2011 11:39:17   
tijana86
Meni je prva trudnoca bila u redu , ali sam zbog gluposti lekara morala da se porodim cr, a meni je ova pregrada na pola tacno kao 2 dela jabuke . Mene samo interesuje da li ima sanse da iznesem trudnocu do kraja , posto mi doktori nisu dali neku sigurnu sansu

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
11.11.2011 12:41:40   
Biksi79
tijana86user posted image bice sve u redu,odmaraj koliko mozes.

moja dijagnoza je uterus arcuatus,tj.blaga anomalija kod koje postoji sedlasto udubljenje dna materice.Dr. je rekao da to nije problem da se iznese trudnoca i da nije potrebna intervencija.Da li je neka cura imala il je cula da je neko imao tu dijagnozu?

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
11.11.2011 17:40:20   
maca821
Biksi i meni je samo jedna doktorka rekla nesto slično, da imam blago udubljenje, ali da i ona to ima i da je rodila dvoje dece. Svi ostali nisu ništa ni spomenuliuser posted image A jel moze i ta pregrada da se vidi na običnom UZ ili se ide na neko specijalno snimanje?

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
11.11.2011 19:17:36   
Biksi79
meni je to videla dr. u visegradskoj kad sam radila hsg i nije to pregrada nego udubljenje ne utice to na zacece nego moze biti problem u trudnoci bar je tako rekla,zavisi gde se embrion ugnezdi.I dr. koji mi je dao predlog za vto je rekao da nije problem ali tako se nesto bojim,i raspitivala se i istrazivala ali nisam naisla da je ijedna imala to.ah sto misli se vrti u glavi stalno neki problemi.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
9.12.2011 14:43:14   
malenac76
kod mene se na UZ vidi uterus arcuratus od 8.6mm a na HSG snimku ga nema. dr je rekla da za sad ne treba nikakva intervencija .

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
9.12.2011 15:43:24   
Biksi79
malenac znaci i tebi je dr. rekla da nema potrebe za intervencijom kao i meni ali nakako nisam bila mirna jer nisam kod nikog cula da ima tu dijagnozu,e bas mi je lakse sad da to nije neki problem.

Da li ti je jos nesto rekla u vezi toga bas me zanima,malo sam dosadna user posted image


< Poruku je uredio Biksi79 -- 9.12.2011 15:46:38 >

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
9.12.2011 15:52:48   
malenac76
evo mog UZ-a ne znam jel mogu ubaciti sliku sa HSG-a. rekla je da je to blaga anomalija i da je za sada ne diramo. ako se trudnoca ne desi u neko dogledno vrijeme onda cemo vidjeti da se uradi histeroskopija i da se to "sredi"
user posted image

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
9.12.2011 18:27:03   
Biksi79
e malenac bas tako je i kod mene samo sto je kod mene blaze ulegnuce e bas si srceuser posted image  

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
30.1.2012 13:08:46   
dijana1*
Nazalost evo me i u ovoj temi user posted image
U prvoj trudnoci sam imala prevremeni porodjaj u 32nedelji. Niko od doktora se nije ni trudio da vidi zbog cega se zdrava i normalna trudnoca tako zavrsila odjednom. Posle porodjaja sam isla na redovnu kontrolu gde mi je dr. rekla da mi jje misic materice zadebljan i da ce se to povuci ali nije bas ni 100 posto bila sigurna da je to u pitanju. Danas sam isla na pregled, trudnoca 5+3 i dr. mi je video da imam septum. Ja ne mogu da verujem dda mmi to niko do sada nije video. Sada me samo strah da ponovo ne dodje do prevremenog porodjaja. E sada sreca u nesreci je sto i u prvoj i u drugoj trudnoci plod nije blizu septuma tako da se normalno razvija, prvi put je bilo do 32 nedelje a sada videcemo user posted image
Ne bih podnela jos jedan prevremeni user posted image

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here