|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 10:31:59   
bluka
meni je dr na običnom uz pregledu posumnjao na pregradu i bilo mu krivo što 4D nije radio da bolje pogleda. prema tome, mislim da se može vidjeti pogotovo ako se zna šta se gleda i traži.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 11:17:43   
pepino
E super,hvala vam cure!Ja cu jos ove sedmice da se narucim i nadam se da cu imati dobre vijesti!!!Da od septuma nije ostalo skoro nista!user posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 12:42:52   
Ann*
@pepino
Ja sam u septembru krenula sa ispitivanjem hormona na gak-u u Klinickom, radila sve potrebno, lezala par dana zbog statusa, a posto mi je prolaktin problem odem pocetkom januara na folikulometriju da doktorka pogleda ipak da li ima folikula, tj. da li imam ovulaciju ili ona izostaje zbog povisenog prolaktina.

Moram reci da sam UZ radila jedno 15 puta za zivota, niko nikada nije to video (cak jednom u decembru kod ginekologa u tom istom gak-u). Moja doktorka koja me inace prati i leci sto se tice hormona je na UZ prilikom folikulometrije primetila pregradu i tako je sve krenulo.

Jeste da je baxuz za baxuzom, mislim lecim hormone pa ispadne jos i pregrada, ali opet draze mi je sve sad resiti i upicaniti da bude k'o bombona kad budem htela trudnocu i bebicu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 13:02:03   
pepino
Tako i treba da razmisljas Ann!Ma ja mislim da sam bila na vise ultrazvucnih pregleda nego ti i to kod navodno najvecih strucnjaka i doktora koji su kod nas na ,,glasu" i niko mi nije vidio dok nisam imala spontani.A i ja sam ,,ganjala" folikule i svasta nesto kad eto i septuma i to velikog!Cesto kazem hoce li mene ista promasiti(zavaljena materica,policistican jajnik,ima ovulacije,nema ovulacije,neredovni ciklusi,bolni,septum,...),al polako sve rijesavam sto mogu,kao sto sam vec rekla sve je dobro dok je to rijesivo!

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 13:19:14   
Ann*
Znas kako, ja sam pitala doktorku kako je moguce da to nisu videli ranije.

Njen jedini odgovor je moguci losi UZ aparati, naravno doktori koji su bazirani da ti "ovlaz" pogledaju jajnike, njihovu velicinu i cisto ono osnovno. A pritom kaze da je nekada vrlo tesko uociti je, u odnosu na dan ciklusa i neke sporedne stvari. Uglavnom ona je meni odmah to videla posle 5 sec UZ pregleda...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.2.2010 13:47:36   
pepino
Ma ima tu svega pomalo,ja sam bila na losijim,ali i na cini mi se najnovijim,najvise mi je krivo sto mi to nije vidjela doktorica koja je kod nas na ,,glasu",radi privatno i znala je sve o mojim poteskocama da zatrudnim.Bila sam kod nje prije nego sto sam operisana i pitala je kako nikako nije vidjela,ona se ,,vadi" da to malo koji doktor moze vidjeti kada zena nije trudna i kaze da nisam mogla imati nikako tako veliki septum,da bi ona to morala vidjeti,da je mogao biti manji pa da mi je u medjuvremenu naraslo nesto na njega,polip ili nesto slicno,nisam zapamtila tacno kako je rekla.Mislim da je to glupost,al dobro...Iako vjerujem da je to nezgodno vidjeti,pogotovo ako doktor nije iskusan,jer za vrijeme moje druge trudnoce meni ga je doktor pokazivao,a ja sam jedva vidjela neku tanku liniju,sjenu,mislim ako se to gleda sa manjom paznjom,ako se brzo preleti preko stomaka nece se ni vidjeti.

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
24.2.2010 12:06:32   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Ann*

Dobro, to se slazem sa tobom Mizzy...
Ja od starta znam da dr. Spremovic nije previse pricljiva, ali isto tako sam kod nje dosla jer sam cula sa mnogih "profesionalnih" strana kako je strucnjak.




Ja idem kod dr Spremovic na preglede (privatno) od oktobra 2009. Do nje sam dosla preko preporuke jednog para koji su 3 godine radili na bebi, devojka je imala dosta problema i uz pomoc ove dr ostala je u drugom stanju. Nisam stekla utisak da nije pricljiva. Mozda zato sto sam joj uvek ja postavljala pitanja u vezi sa pregledima. Cak sam je jednom zvala i telefonom i bila je jako ljubazna i korektna! Jedini problem je sto je do nje jako tesko doci. Ima previse obaveza na fakultetu (radi kao docent), plus Visegradska. U toj klinici je jednom nedeljno i zakazivanje pregleda tamo je jako tesko!


_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
24.2.2010 12:21:58   
Ann*
IZVORNA PORUKA: Veca77

Ja idem kod dr Spremovic na preglede (privatno) od oktobra 2009. Do nje sam dosla preko preporuke jednog para koji su 3 godine radili na bebi, devojka je imala dosta problema i uz pomoc ove dr ostala je u drugom stanju. Nisam stekla utisak da nije pricljiva. Mozda zato sto sam joj uvek ja postavljala pitanja u vezi sa pregledima. Cak sam je jednom zvala i telefonom i bila je jako ljubazna i korektna! Jedini problem je sto je do nje jako tesko doci. Ima previse obaveza na fakultetu (radi kao docent), plus Visegradska. U toj klinici je jednom nedeljno i zakazivanje pregleda tamo je jako tesko!



Ja kazem uospteno nije pricljiva, jer je stalno u guzvi i haosu, a u jednom od prethodnih postova sam i navela da to kod mene nije problem jer i ja svaki put idem sa gomilom pitanja na koje ona ima uvek odgovore user posted image  

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
24.2.2010 16:06:21   
Mizzy
Izgleda da je problem definitnivno u meni :) Ne kazem, odgovori na sva pitanja, ali ja ocigledno nemam dovoljno pitanja!

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
2.3.2010 16:44:07   
caja 2
cao svima posto vidim da vas ima dosta sa ovim problemom,ja bi vam ispricala svoj problem,imala sam 2 spontana pobacaja i jednu biohemijsku trudnoci to znaci da je plod otisao sa menstruacijom i sva sreca u nesreci tad me nisu morali ocistiti jer sve  otislo samo,promjenila sam 5 ginekologa njih 4 nisu vidjeli pregradu osim jednnog koji jest vidio,ali taj doktor mi nije trazio ni papa nalaz da vidi nista ni spermogram od muza ama bas nista,nemoguce je da 4 ginekologa nevide je a on jedini da vidi.nije mi trazio nalaze nikakve ni od hormona NISTA,trazio mi je 2,000km da tu pregradu operisu..ja sam danas bila kod jos jednog ginekologa i rekao mi je gospodjo pregrada se vidi na ultrazvuku al VI NJU NEMATE.tako da sam ipak odlucila vjerovati drugim doktorima jer ustaanovljena mi je slba ovulacija folikul dodje do 13mm i neraste vise,i stitna zlijezda mi je problem.zato mi je sumljivo sto mi taj doktor nije trazio neke normalne nalaze pa onda histeroskopiju a ne odmah ko sa neba pa u rebra,ipak da 4 ginekologa je nevide NEZNAM.VOLJELA BI VIDJETI KOD VAS SLIKU OD  UZ NA KOJOJ JE TA PREGRADA PA AKO IMA KOJA OD VAS DA MI POSALJE.HVALA UNAPRIJED

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
2.3.2010 22:34:39   
Tulija
Cao svima na ovoj temi, dok nisam isla na laparaskopiju nisam ni znala sta je subseptum, dr. mi je odmah uklonio i stajala je tako da nista nije moglo da udje u matericu. Pretpostavljamo da je to problem jer sam uvek imala redovne men i folikule, cak je dr naso dve fol pri laparaskopiji.Trenutno radimo insim, pa cemo videti sta ce biti. Nemojte se plasiti laparaskopije, ali nadjite vezu, meni je 3 puta odlagana dok nisam nasla vezu i u Visegradskoj se ne placa.
Nikada mi nije na uz otkrivena.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 0:06:58   
caja 2
ja stvarno nemam snage,za sve doktore i ja cu pokusati vjerovati ostalim ginekolozima jer sam zbunjena skroz.taj doktor je isao direktno na to neznam drage moje.al ima zena koje imaju pregradu pa rode a na koji nacin i kako neznam.

(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 9:14:14   
pepino
Cajo,ja sam kao sto i pise imala prije mjesec dana histeroskopiju i otklonila septum.I ja sam takodje izmjenjala 5 doktora i samo mi je zadnji rekao da ga imam(vraticu se kasnije i na mog prvog doktora da ti objasnim sta mi je i on rekao).Uglavnom su to bili privatnici,sem ovog zadnjeg sto mi je nasao septum.Meni je otkriven kad sam imala prvi spontani,taj doktor sto ga je nasao je poprilicno dobar strucnjak za sve anomalije materice. Kada sam pitala doktore (isla sam i dalje kod vise njih,zbog odredjenih razloga,da ti ne objasnjavam sad to sve...) svi su mi rekli slicnu pricu i vjeruj mi to jeste tako,septum je jako tesko vidjeti bez trudnoce(nisu mi rekli zasto),oprema (ultrazvuk) mora biti najbolja 3d,4d,doktor mora biti strucnjak dobar i vrlo pazljivo to gledati.Kad neko na to ne sumlja iz odredjenih razloga onda doktor ne obraca paznju na to,pregleda osnovne stvari jajnike,grlic,... i ne vidi septum.Meni kada je ovaj zadnji doktor pokazao septum,iako je bio jako velik,ja sam ga jedva vidjela,to je kao tanka linija,kao sjena na ultrazvuku,kada se brze predje preko stomaka to samo preleti i ne uspije se ni vidjeti.Bar ja mislim da su to jedni od razloga zasto neki doktori tvrde da neko nema septum.Takodje mi je doktor objasnio da se nekad cesto kod (nisam razumjela kakve tacno materice)daje lazan privid da zena ima septum,tad oni mogu posumnjati na njega,ali to ne znaci da ga zena ima,pa se to mora provjeriti histeroskopijom ili nekom drugom metodom.Moj savjet ti je da ako planiras uskoro trudnocu to dobro provjeris,da budes sigurna 100 %,a ne da poslije imas probleme!Sto se tice mog prvog doktora koji me je pregledao,bilo je to privatno,rekao mi je da kod mene nista nije kako treba,ni materica,ni jajnici,zamislite kakav je to sok bio za mene.Mislila sam da nikada necu imati djecu!Kada sam ga pitala sta je u pitanju,rekao mi je da mi je materica zavaljena(to nije nista strasno,zene najnormalnije radjaju sa takvom matericom ),da mi jajnici nisu dobri(jedan jajnik policistican,pa sta,zene radjaju sa jednim jajnikom i jednim jajovodom),preporucio mi je kod njih operaciju materice(septum mi nije ni spomenuo) vec kao da kad je oni operisu necu imati nikakvih problema itd....Meni je odmah to bilo sumljivo,koga sam god pitala da li se takva materica operise,svi su mi rekli da ne i da taj doktor nije normalan.Kasnije sam i cula i uvjerila se da je prevarant,da hoce samo lovu,jer je suvlasnik te privatne klinike.Nisam vise nikada otisla kod njega.
Ja bih ti rado poslala sliku od ultrazvuka-septuma,ali je na zalost nemam!Sad kad su me primili na operaciju htjeli su ga snimiti,ali se pokvario 4d pa ga uopste nije mogao vidjeti doktor.Ja vjerujem da sam ga imala,jer sam to sve radila u drzavnij bolnici i nisam platila operaciju ni marku,sve je bilo za dz.Moj savjet ti je da odes u bolnicu negdje ako ima dobar strucnjak (ne znam u kojem gradu zivis) reci mu sta je problem,on ce te uputiti sta dalje!Bolje budi sigurna,ja nisam bila i nisam bila upucena poslije prvog spontanog(nisam znala nista o septumu,ni sta je to,prvi put sam cula,bilo me sramota da pitam doktora) pa sam opet sa njim zatrudnila,visokorizicna trudnoca od prvog dana,strogo lezanje,bila sam mjesec dana u bolnici (prokrvarila) pa izgubila i tu bebu,da sam tada znala ne bi nikada zatrudnila dok to ne rijesim.Nemoj se plasiti ni histeroskopije ako ti je predloze,bices sigurna imas li ga a ujedno ce ti vidjeti da li je i sve ostalo uredu,da nemas polipe,miome...Ja bi je ponovila i 10 puta ako treba dok sve ne bude ok!!!Izvinite sto sam preopsirna,ali zeljela sam da vam objasnim detaljno,nadam se da cu nekom ovim pomoci!







(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 9:22:35   
pepino
I tacno je da ima zena koje rode sa septumom,ali je sve to rizicno,ja sam bar cijelo vrijeme bila jako uplasena za bebu,gdje ce stati,hoce li izgurati septum i naci sebi mjesto,itd...Bolje je sve to na vrijeme rijesiti.Ima tu uvijek i drugih caka,niko nam ne garantuje da kada ga se rijesimo da cemo imati trudnocu bez problema,ali sam misljenja da svaki problem koji mozemo rijesiti i trebamo!Cajo skupi snagu i rijesi to,ja najbolje znam kako je to mucno,vidis i sama da sam ih i ja toliko izmjenjala,tolike pare dala,a skoro sve uzalud,ali sad sam bar nesto rijesila i idem dalje,sve sam jaca,borim se i dok god ima nade ja necu odustati od svoje bebe!Zato glavu gore,rijesi to na vrijeme,ljubim te!user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 17:19:08   
caja 2
cao draga moja pepino,upravo sam procitala tvoju jako uvjerljivu i tuznu pricu.neznam sta da ti kazem ja sam iz srbca to ti je kod banja luke,ja kad sam pokazzala snimku histeroskopije ginekolozima svi su rekli da neznaju sta je doktor htio sa tim pokazati.......ja cu potraziti opet nekoga ko ima 3d 4d ultrazvuk,pa cu provjeriti ako budem znala da postavim ovde te slike ili da ti posaljem nekako te slike preko interneta,da  i ti vidis sta je ustvari slikao.uterus subseptus je ustvari srcolika materica ja jednostavno nemogu vjerovati da to niko nije vidio reci mi pepino nacin na koji da ti posaljem slike od histeroskopije ako smijem neznam postaviti na ovaj forum.  

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 17:39:11   
pepino
Zar si ti radila vec histeroskopiju?Ili si nesto pogresno napisala da si pokazala doktorima...?Ja sam isto iz jednog grada blizu Banja Luke(vrlo malog pa necu navoditi kojeg),u njoj su mi i rekli da imam septum,preporucujem ti da odes kod njih ako vec nisi bila.Ja tebe nisam dobro razumjela kada si sinoc pisala,jel tebi taj doktor sto ti je nasao septum dao sliku od ultrazvuka na kojoj se navodno vidi septum,pa si ti otisla kod sledeceg i on je rekao da vidi septum na slici od ultra zvuka ali da ga ne vidi kad te pregleda?Jesi tako rekla,jesam te dobro razumjela?Ja bih ti rado pomogla,ali takodje nemam pojma kako se slike salju,primaju,nista.A i da mi posaljes ne bih ti mogla puno pomoci,jer ja nisam ni doktor ni strucnjak da ti mogu tvrditi da je to sigurno septum.Ja sam svoj na pregledu vidjela samo jednom i to prije par mjeseci,stvarno mi je zao,voljela bi da ti mogu vise pomoci!!Meni niko nije rekao da mi je materica srcolikog oblika,nisam sigurna,ali mislim da to nije isto i da ne znaci ako imas septum da je odma i takvog oblika materica. 

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 17:54:19   
caja 2
da radila sam,i uslikao mi je samo dva jajovoda.taj ginekolog me vidio 2 puta u zivotu.i to je jedna klinika privratna u bl nije trazio nista od mene neke bitne nalaze spermogram je najbitniji u svemu a ni to mi nije trazio tako da mu nevjerujem a 2.000 km nije malo a ni ta klinika nije vise na dobrom glasu.ja cu naci jos nekoga da mi potvrdi al da mi je naci gdje ima 3d i 4 d uz/

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 17:57:13   
caja 2
nevidi se ni na toj slici nista osim ulaza u jajovod.kad sam odnijela to da mi prokomentarisu drugi doktori nista mi nisu rekli DA JE IMA...........AL OPET PISEM DA CU OTICI JOS NEKOGA DA MI VIDI TO.A TO SAM PLATILA TJ HISTEROSKOPIJU 200KM

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 18:04:41   
pepino
Gdje si radila histeroskopiju,jel kod tog doktora privatno?Da nisi isla slucajno u ,,Jelenu,, kod doktora Milica?Ako si je radila koliko si platila?Jer izvini,al mozda si ti nesto drugo radila,a ne histeroskopiju?Nju ako si radila morali su te uspavati i histeroskopijom se snima samo unutrasnjost materice,ne i jajovodi!Da nisi radila mozda laparoskopiju pa si pobrkala?4d imas na Mejdanu(u Banja Luci) klinika Ristic,radi jedan stari doktor i svi koje znam da su isli kod njega hvale ga.Nije tesko naci kliniku,otidji kod njega ako mozes.Nije neki pricljiv,al sta pitas rece ti.Radila je i neka doktorica prije kod njega pa ako ti odgovara ona pitaj radi li jos pa se kod nje naruci.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 18:15:27   
caja 2
JESAM ISLA SAM KOD DR.MILICA I ON MI JE NASAO TU PREGRADU..........HISTEROSKOPIJU SAM RADILA I NIJE MI NIKAKVA ANESTEZIJA DATA,KAMEROM MI JE ULAZIO U MATERICU.KOSTALA ME JE 200 KM.HVALA TI ZA SAVJET ZA DOKTORA.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 18:26:14   
pepino
Ma nema na cemu!Ova moja prica od jutros o mom prvom doktoru i njegovoj dijagnozi,to je upravo o doktoru Milicu,bile smo kod istog!Njemu jeste u cilju da uzme pare,ali takodje mozda i nije pogrijesio,mozda i imas septum,jos ti to provjeri!Cudno mi je da ti je radjena histeroskopij nazivo,jel te mnogo boljelo?Meni je radjena na Paprikovcu,totalna anestezija i ako ikako mozes uzmi uputnicu i potrazi nekog gore da ti to vidi!Oni gore rade histeroskopiju ako se sumnja na septum ili nesto slicno u materici,a nisu sigurni,i odmah ako nesto nadju odstranjuju.Otidji gore,reci da sumnjas na septum,zakazi histeroskopiju,nista se sa uputnicama i ako si osigurana ne placa.Ja sam imala jednog doktora koji me je primio prvi put kad sam imala spontani,on mi je nasao septum i idalje idem kod njega.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 18:43:32   
caja 2
neznam sta da ti kazem,nisam znala da uopste to ima u drzavnoj bolnici, nisam imala pojma.hvala ti do neba,otici cu sigurno........ma da je gore guzva katastrofa vjerovatno...a o dr.milicu neznam nista nit on mene zna.histeroskopija je meni radjena na zivo..boljelo me jest al sta cu valjda sam mislila da to tako mora jer vjeruj mi tad dva spontana su me slomila nisam se osjecala zivom tako da sam bila spremna na sve.stavit cu slike veceras samo da mi dodje netko ko zna haha to premjestit pa ces vidjeti i ti i svi drugi,koji imaju taj problem.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 18:49:19   
caja 2
izvini al da te pitam nesto,vratit cu se na sekund na tvoju pricu..dal si ti pregledavana kod tih ginekologa i kod doticnog dr.vaginalnom sondom ili ultrazvukom preko stomaka.nadam se da ces me razumjeti sta hocu da te pitam znaci zanima me tvoje pregledavanje prije samog otkrivanja i koliko mogu shvatiti da si ti septum otklonila.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 18:53:11   
pepino
Ma ima,sve,imaju i odlican ultrazvuk,4d,bio se pokvario prije mjesec dana al do sad su ga vjerovatno popravili!Jeste guzva i mene je spasilo to sto su me na zalost vec primili gore igrom slucaja pa sam imala tog doktora.Moras nekako pokusati da te prime,pa poslije ces lako.I ja sam cekala poslije spontanog par mjeseci da me naruce na histeroskopiju.Znam kako ti je,sve razumijem.I ja sam kad mi se sve to izdesavalo razmisljala da odem za Beograd ili Sloveniju da tamo uradim sve,ali sam se ipak predomislila,bilo bi mi sve komplikovanjie,skuplje,aj sto bi dala pare,ne zalim ako ce biti dobro uradjeno,ali mi niko nije mogao garantovati da ce mi oni to bolje uraditi nego u B.L.Srecno!!!!user posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
3.3.2010 18:58:04   
pepino
99 % pregleda mi je radjeno vaginalno,sondom,sa njom se bolje vidi nego preko stomaka!Jesam,imala sam operaciju prije mjesec dana,pisala sam vec o tome,vrati se unazad pa ces naci moje poruke!Samo da te napomenem da su tebi rekli da imas subseptum-to znaci da ti je materica samo djelimicno podjeljena,ja sam imala septum-cijela meterica mi je bila pregradjena.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here