RE: Vakcine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Anoniman -> RE: Vakcine (31.1.2012 18:42:07)

joj Olga koji sam mentol :)




Olga75 -> RE: Vakcine (31.1.2012 18:43:49)

znaci :
Di - difterija
Te - tetanus
Per - pertusis




Anoniman -> RE: Vakcine (31.1.2012 18:50:15)

znam ja pune nazive nego nisam znala sta je sta. :) mislim, na srpskom




Olga75 -> RE: Vakcine (31.1.2012 18:51:36)

ja samo napisah da se nadje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
pertusis je onaj koji obicno daje reakciju temperature u vakcinama [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
( i to napisah da se nadje )




Anoniman -> RE: Vakcine (1.2.2012 13:09:02)

Sad sam pričala sa dr iz DZ koja je juče bila na komisiji.
Doneta je odluka da se doza Pentaxima razdvoji u dva šprica. Da mu se pola da u jednu ruku, pa za 20min drugi deo u drugu ruku.
24h moramo biti u bolnicu, a drugi dan će nas malo pustiti napolje, da prošetamo, pa da se vratimo na još jednu noć tamo i treći dan idemo kući. Sve to naravno, ako sve bude ok.
Nakon toga treba da primi za žuticu, ali to u ambulatnim uslovima.
Dr iz DZ kaže da ako sada primanje protekne bez problema, treću dozu će verovatno primiti u ambulantnim uslovima, a ne u bolnici.

Takođe, dr iz DZ je zvala Dečiju bolnicu da vidi kada će imati slobonih mesta da nas prime (zvala je za naš i još jedan slučaj) i javiće joj sutra do podne informaciju.




Jeca* -> RE: Vakcine (1.2.2012 13:12:13)

u situaciji kakva je vaša, mislim da je za tebe tj za Marka bolje da primi u bolnici..pa tako ti je najsigurnije, zar ne? Bolje tri dana da odlezite ili koliko vec misle da treba, ali mirna si




Anoniman -> RE: Vakcine (1.2.2012 14:19:59)

Jeste, samo sam juče bila baš u down-u. Bojim se da nešto ne pokupi, jer, on nema mira ni trenutka. Juče ga gledam, on stalno trči sa metlom, flašama, sedi samo kad jede. I onda sam razmišljala kako ću ga zaštiti, da se ne meša sa drugom decom, jer obožava decu, samo ih grli i ljubi, i kako ću ga zadržati u jednoj sobi, ako dobijemo izolaciju... Ne znam dal me razumeš. OK, portable DVD, ali on ne gleda crtaće, tako da mu to neće dugo držati pažnju. OK, bojice, i to je 15min. Neke kocke, slagalice, sviralice, stiskalice... ma kad sve saberem, to je sat vremena, i onda će da stoji kod vrata, kuca i viče pa-pa.
Ali nema veze, treba da se vakciniše, ja sam pristalica vakcina, ja sam ta koja je jahala dr iz DZ po vratu kada će Markov slučaj na komisiju.
Kada ga vakcinišem napokon ću moći da ga vodim među ljude, među decu, ovako uvek ostaje kod kuće a ja sa Lukom idem na dečije rođendane, iz straha što nije vakcinisan.
Ja znam da je sve ovo pozitivno, dobro za sve nas, najviše za Marka, samo... splet emocija, pogrešnih nadanja... to je bilo juče.
Sada sam već većinu stvari osmislila, spremila čaršaviće za pod njegovu glavicu na krevetu, smislila jelovnik koji će mama da donosi u bolnicu jer mislim da je glupo menjati ishranu kada znamo da na ovaj režim ishrane ne reaguje. Nadam se da će se dr složiti sa tim, jer ako krene nekakva reakcija nećemo znati dal je od ihrane ili od vakcine, a ovako ćemo znati.
Tako da... dobro sam sad već, i jedva čekam da prođe. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Jeca* -> RE: Vakcine (1.2.2012 14:22:55)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
ljubim ga i zelim da vam to vreme proleti i da sve bude ok




Jele -> RE: Vakcine (1.2.2012 14:31:32)

Tash, ne znam šta da ti kažem pametno.. Da vam što brže prođe, da bude sve ok i da Mare ništa ne pazari [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Lu -> RE: Vakcine (1.2.2012 15:43:23)

Tash, biće sve u redu, ti si se baš organizirala i pobrinula za sve, svaka čast[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Shishica -> RE: Vakcine (7.2.2012 19:23:56)

Ja ne znam zasto, ali nikada nam ne kazu kad sledeci put da dodjemo za sledecu vakcinu i koja je. Da ne citam ovde ne bi ni znala!
Trebamo da odemo sad da primi Di Te Per i Polio tu dozu do 24-og meseca.
Vreme strasno pa cemo jos da cekamo malo.

Vise ne smem ni da citam o opasnostima tih vakcina... uzas..




PoisonEve -> RE: Vakcine (7.2.2012 22:21:57)

Mi nismo primili HepB, prosli put jer nisu imali[sm=zmeden.gif] Kazu, nije o glavu, kad bude bilo, primicete




jipi jee -> RE: Vakcine (24.4.2012 22:31:06)

za nepoverovati sta se sve nalazi u vakcinama... googlali smo malo i nasli neverovatne stvari o stetnosti vakcina. ovaj link nas je zaprepastio... http://www.vakcine.comyr.com/




poseydon... -> RE: Vakcine (12.8.2012 13:37:36)


veliki pozdrav za sve vas... jedno malo obavjestenje... svajcarska je zabranila vakcinaciju,njemacka,austrija,poljska i niz drugih evropskih zemalja ukinuli obavezu vakcinacije po hitnom postupku,farmaceutske firme pojedine priznale da cjepiva sadrze velike kolicine otrova i da su ih lazno predstavljali kao sigurne pa je sud odredio da plate kaznu od 3 milijarde dolara a zaradili su unistavajuci djecu 100 puta vise... sve vise doktora javno govori o stetnosti vakcinacije,na hiljade roditelja zaustavilo cijepljenje svoje djece i pokusavaju na prirodan nacin da izbace otrove koji su ih unistili ... procitajte knjigu Dr. Lidija Gajski sto je objavila u HR da je svaka vakcina apsolutno nepotrebna i nadasve izuzetno otrovna za vase dijete. to nije objavio neki sarlatan nego poznati i priznati doktor... evo vam stranica na FB koji vodi Dr. Sladjana Velkov izuzetno priznati i u svijetu poznati doktor gdje se javljaju ne samo roditelji cija su djeca ostecena od vakcina nego i oni cija su djeca pomrla posle vakcinacija... http://www.facebook.com/groups/204234299684425/ posebno mi je drago i zelim istaci da se na toj stranici dosada javilo na desetine hiljada buducih roditelja koji ocekuju bebu pa su se unaprijed obratili za pomoc u edukaciji i zastiti svog djeteta od vakcinacije... svima su izasli u susret, pomogli tako sto su rekli sta je vakcina,na cemu se uzgaja,cemu prvenstveno sluzi i nacin na koji da odbiju vakcinaciju... tamo ce te pronaci niz roditelja koji su javno rekli da je samo dovoljno da odete kod svog pedijatra i u kartonu vaseg djeteta potpisete da odbijate vakcinaciju i to je to... obaveza o vakcinaciji ne postoji,sve drugo receno je totalna laz a u zakonu o zastiti pacijenata jasno pise ; pacijent ima pravo da odbije bilo koji medicinski tretman ili experiment i niko nad njim nesmije izvrsiti bilo kakav medicinski tretman bez pacijentovog potpisa... posto svi znamo da je vakcina experimentalni program onda je svima jasno da obaveza nepostoji... da pojednostavimo ; moze li vas ko naterati da se operisete ako vi to nezelite ??? naravno da nemoze pa tako vas niko nemoze naterati ni na bilo koji drugi medicinski tretman ili experiment... svako ko vam kaze da je vakcina zakonski obavezna znajte da vas laze i nemisli vam dobro a obicno su vam to isti oni koji vam na lijep nacin predlazu da vakcinisete svoje dijete a ujedno rade za farmaceutske kompanije i imaju procenat od prodatih vakcina... ogroooomna vecina roditelja odlucila je prekinuti najveci genocid nad djecom koji je ikada sproveden tako sto su zaustavili daljne vakcinisanje... nas zadatak i duznost je da vam pomognemo u edukaciji i shvatanju istine,da vas zastitimo i sacuvamo... na ovom forumu je ostao sasvim mali broj vas roditelja koje javno pozivamo da nam se pridruzite u nasoj zajednickoj borbi a to je zastita i ocuvanje nase djece... na nasoj stranici pronaci ce te sve sto se tice zakona i vidjeti da je zakon na nasoj strani,objasniti nacin i postupak ciscenja organizma vaseg djeteta od teskih otrova i ko zna kakvih sve virusa na prirodan i bezbjedan nacin ali nazalost upoznat ce te i roditelje djece koja su umrla 24 sata nakon vakcinisanja... ti roditelji iako u svom grcu i boli smogli su snage da javno kazu sta im se sve desilo i poceli da obrazuju druge roditelje da ne naprave istu gresku,gledali su kako njihova djeca umiru i nemogu im pomoci ali ipak je u njima ostala ljudskost pa sada zele zastititi tudju djecu... dobro dosli ... [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]




miss Hana -> RE: Vakcine (13.11.2012 13:42:55)

Zdravo, nova sam na forumu. Interesuje me da li su vasa deca imala reakciju na drugu dozu hepatita B i posle kog vremena. Moje dete je dobilo blagu temperaturu 3 dana po primljenoj vakcini, ne znam da li je to moguce ili se razboleo jer imam starije dete koje donosi viruse iz vrtica pa se bojim da nije to. Svaki komentar bio bio znacajan, unapred zahvalna.
[sm=duda.gif][sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Vakcine (13.11.2012 13:44:40)

Miss Hana , evo TEMA
i dobrodosla , pridruzi nam se i na ostalim temama [sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Vakcine (13.11.2012 23:18:43)

Samo kratko, to je nesto drugo, nema reakcije na Hepatitis vakcinu. Sorry Olga, pisem ovde jer na onoj temi nije postavila pitanje. Pozz




aalisa -> RE: Vakcine (19.11.2012 18:56:00)

Drage naše, na RR facebook stranici je postavljeno pitanje:
'jedno pitanje moja mala imala je cjepivo pred 6 meseca a sad na isto mjesto pojavila se reakcija kako da je primila juce a ona sad ima 1 godinu i jedan mesec dali neko zna sta se desava'

javite se da pomognemo [sm=smiley1.gif]




mihi -> RE: Vakcine (19.11.2012 19:00:17)

To samo može da bude vkcina protiv TBC-a.




tijatija -> RE: Vakcine (20.11.2012 9:32:04)

U pravo gledam RTS , jutarnji program, tema: vakcinisanje dece. Ne mogu da verujem da se treba kupovati vakcine za decu [sm=hudicek1.gif] ako sam dobro razumela da je vakcina 30-40 e????Troje dece su mi uredno vakcinisano, nisam ni znala da ima ta mogucnost da se vakcine kupuje, niti mi je neko ovde to spomenuo. Spominje se vakcina 3 u 1 , koja ovde ima vec od prosle godine i isto se dobija u DZ i nista se neplaca. Jedino se ovde nepraktikuje BSG vakcina posle godine ( naravno ako se nije primila obavezno je da primi pre navrsene godine) Tako da mi M. nije primila revakcinaciju.




Zemunka85 -> RE: Vakcine (27.11.2012 10:31:22)

Mi sad od pedijatra, danas nam je tacno 3 meseca. Primismo i revakcinu protiv hepatitisa i diteper Infanrix. Neka nam je Bog u pomoci. Nadam se da je zena znala sta radi kada joj je dala obe ...




mlada_mama -> RE: Vakcine (13.12.2012 10:32:00)

pozz zene, sinoc sam kod Sofije primjetila da joj se na onom mjestu gdje primila vakcinu pri rodjenju, pojavilo kao krastica, a ispod malo bjelkasto, danas vise krastica, jel moguce da se to tek sad pojavila reakcija, i jel to normalno? hvala




Tiziana -> RE: Vakcine (13.12.2012 10:39:34)

Ma to je normalno! ne brini..




jovana13 -> RE: Vakcine (13.12.2012 10:40:13)

Ja mislim da jeste. Cerkica mi nije imala reakciju,a sin jeste i to kasnije. Javice se jos neko ko se malo vise razume u to..




nela79 -> RE: Vakcine (13.12.2012 10:42:14)

Sve ti je to uredu. Ako se pojavila ta krastica kazu da se vakcina "primila". A ako iscuri nesto gnoja nemoj da se uplasis, pokupis ga gazom i sve super.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>