|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine
26.10.2017 18:44:31   
Sarav

IZVORNA PORUKA: dddaca

Problem je u tome stro je danas informacija mnogo dostupnija nego raije i sto nas sa svih strana bombarduju pricama ovo je dobro, ovo nije dobro. A kad cujes da nesto mozda nije dobro za tvoje dete, bez obzira koliko se trudis da ne verujes u to, postoji jedan crvic koji ti ne da mira. I onda i dalje citas i slusas kako to ne valja i vremenom pocinjes da verujes u to.
Mi smo primili mmr, malo kasnije nego sto je to po kalendaru imunizacije predvidjeno. Znaci dete do sedme godine, tj. do revakcinacije nije potpuno zasticeno. Ono sto mene interesuje je da li to sto je primilo prvu dozu znaci da ce tok bolesti (ukoliko dodje do toga) biti blazi, da li je manja sansa da se razboli ili je sve kao i da je nije primilo? Taj deo mi je nejasan

Dete je zaštićeno kad primi prvu dozu i onda se bolest neće javiti ako dete dođe u kontakt sa obolelim ili se eventualno javlja u blagoj kliničkoj formi. Revakcina služi za stvaranje trajnog imuniteta. Znači da postoji značajna razlika pri kontaktu sa obolelim kod vakcinisane i nevakcinisane dece.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Vakcine
26.10.2017 20:06:55   
dddaca
Tako sam i mislila dok nisam pre neki dan na netu procitala informaciju o revakcini koja me je totalno zbunila. Zato mi je trebao odgovor nekoga ko zna sta prica user posted image Hvala Sarav

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Vakcine
26.10.2017 20:24:47   
IvanaSK RR
Sin primio sve. I beba sada. I ostale ce primiti. Uopste glupe tekstove necu vise da citam.
Ovi pametni nek pisu peticije, da li bi pisali kad bi njihovo dete, ne daj Boze, dobilo tu nelu bolest..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Vakcine
26.10.2017 20:25:28   
Maslacak15
Ja sam onda sva naopaka. Kod mene je obrnuta situacija. Podrzavam sve vakcine principijelno i redovno vakcinisem decu. Ali sam posebno senzibilizirana na MMR upravo jel sam bila pogodjena poslednjom velikom epidemijom u Beogradu 1992 u prvom razredu gimnazije. Ok bila sam vec velika, ni to nije pomoglo. Grozna grozna, odvratna bolest. Nikad u zivotu nisam bila tako "pokosena". U poredjenju sa morbilima, grip je lose isprican vic. A nisam imala komlikacije, sve je proslo po PSu. Trebalo mi je tri nedelje da se oporavim. Temperatura prvih 7 dana nije padala ispod 40,5.
Zato mi je potpupno nezamislivo da eksperimentisem sa sopstvenim detetom kako bi reagovalo na taj virus. Daleko mu lepa kuca. Hvala bogu ima vakcinauser posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Vakcine
26.10.2017 20:35:31   
Anck Su Nmaun
Devojcice su primile pre 6 godina i sad je i malisa. Nisam se dvoumila ni jednog momenta.
Nikad nisam radila KS pre vakcine, sto neko gore rece to je sad pomodarstvo.

A po portalima vidim da se danas vadi krv i za kijavicu... nije mi jasno bas to sve user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Vakcine
27.10.2017 6:59:33   
serpica
Sin je primio pre skoro mesec dana,apsolutno nikakve reakcije nije bilo...
U jednom niskom vrticu pojavile su se male boginje user posted image tako su bar javili... plasim se za Manju koja iako ne ide u vrtic strahujem da ne oboli jer ona ne sme da primi MMR
Nadam se da starija deca koja su vakcinisana ne mogu biti prenosioci virusa... ili mogu?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Vakcine
27.10.2017 7:40:33   
Anck Su Nmaun
Mislim da ne mogu ako nisu zarazena user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Vakcine
28.2.2018 8:39:53   
Ana RR
Devojke, moje dete treba da primi revakcinu ali me zbunio karton vakcinacije. Zar se sa se 7 godina ne prima MMR? U našem kartonu piše da sada prima DTP i Polio, a MMR sa 12 godina.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Vakcine
28.2.2018 8:44:43   
Maraj
Ana ja koliko znam pentaxim tj dtp i polio plus mmr idu pred polazak u skolu. Mmr 100% ide pred polazak u skolu. Verovatno je greska u kartonu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Vakcine
28.2.2018 8:45:16   
Anck Su Nmaun
user posted image

Mi smo zakazli za Mart al mislim da je MMR. I Tara je prosle godine pred skolu primila MMR . user posted image

Da Maraj je u pravu znam da su jednu pili drugu su ih bocnuli.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 28.2.2018 8:46:07 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Vakcine
28.2.2018 8:54:08   
Ana RR
Mi smo kupovali Pentaxim tako da nije pio vakcinu. Ali ne piše samo kod mene ovako, i kod kume je isto. Jedino ako su menjali od tada (Marko je rođen 2011. godine).

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.2.2018 8:55:31 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Vakcine
28.2.2018 8:56:57   
lesica
Ana, ne ide pentaxim pred školu, već di-te i polio pije, i pored toga mmr u drugu ruku dobija.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Vakcine
28.2.2018 8:57:17   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

user posted image

Mi smo zakazli za Mart al mislim da je MMR. I Tara je prosle godine pred skolu primila MMR . user posted image

Da Maraj je u pravu znam da su jednu pili drugu su ih bocnuli.

I mi smo jednu pilu, a drugu je primila u rukicu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Vakcine
28.2.2018 8:59:08   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Ana, ne ide pentaxim pred školu, već di-te i polio pije, i pored toga mmr u drugu ruku dobija.



Jeste,bila sam dosta puta u ordinaciji kad su klinci dobijali i bas su neki roditelji pitali sta tacno dobija.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Vakcine
28.2.2018 9:00:31   
Anck Su Nmaun
Sad bas citam u T kartonu ona je prosle godine pred skolu primila MMR i DT-al revakcinu

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Vakcine
28.2.2018 9:06:39   
lesica
Anck, i popila je polio na kocki šećera user posted image

Anči, samo da te pripremim, može da ima eventualno reakciju na di-te vakcinu u smislu otoka i crvenila ruke i blagu t koja traje tipa 3 dana. Moja L je tako prošla, dr mi je to napomenula, i da je očekivano, al ništa strašno zaista nije. Bukvalno 72h kasnije se samo od sebe smirilo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Vakcine
28.2.2018 9:07:58   
Anck Su Nmaun
Da to sam htela reci, znam da su je samo jednom bocnuli. Nego sad citam iz kartona pa tako pise user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Vakcine
28.2.2018 9:12:38   
Sanjica26 RR
Nas je samo bolela glava i malo joj je rukica bila natecena. Sto kaze Les bude gotovo nakon 72 sata kao da nije primila

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 28.2.2018 9:13:05 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Vakcine
28.2.2018 9:18:40   
Anck Su Nmaun
Ma nama nista isla je posle na trening na plivanje.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Vakcine
1.3.2018 15:04:39   
Anck Su Nmaun
Sedim danas kod dr. i udejmo u sestrinsku sobu cekamo da nas prozove. Kad pored mene otvorena knjiga vakcinacije , spisak dece, i citam kad naidjem na dete staro oko 2god sa samo dve vakc koje je primilo kad se rodilo tada nisu ni pitali roditeljhe i dalje sve prazno, niti jedna vakcina posle i pise roditelji odbijaju vakcinaciju user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Vakcine
1.3.2018 16:43:56   
Sarav
"Edukovani" roditelji, YT je sad dostupan svima.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Vakcine
1.3.2018 22:32:54   
mama Jo
Jel znate koja vakcina se dsje sa navrsenih 2 meseca?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Vakcine
1.3.2018 22:35:28   
Mala Elena
Prva doza pentaxim.user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Vakcine
1.3.2018 22:37:55   
mama Jo
Hvala ME
Sutra idemo pa treba da primi, ali konsultovacu se sa dr da li mozda da odlozimo jer kao da joj malo zapusen nosic...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Vakcine
1.3.2018 23:05:01   
IvanaSK RR
Mama Jo, nije to razlog za pomeranje vakcine. Ako je dr pregleda i kaze da je ok sve, zasto bi odlagala. Nama dr rece da ne daje vakcinu u slucaju temperature ili ako nesto cuje na plucima... Kasalj, zapusen nosic su redovna pojava.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Click Here