|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine
24.6.2010 19:44:20   
NadaR
  I Milos je bio takav , vec sutradan je sve bilo ok ,samo je rukica malo bila otecena !

Svima je onda morao pokazivati gdje ga boli ruka!

Avatar ?user posted image user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vakcine
25.6.2010 18:30:37   
simke
Evo mene opetuser posted image Celu noć i pola dana bez temperature kad ,ne lezi vraže,izmerim ja  danas oko 17h 38,7cuser posted image

< Poruku je uredio simke -- 25.6.2010 18:40:47 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vakcine
25.6.2010 19:04:02   
simke
Joj sad ima i 4-5 crvenih pečata,ne mogu da definišem da li su ujedi,alergija ili reakcija na vakcinuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vakcine
25.6.2010 19:32:22   
Anoniman
simke, verovatno je reakcija na vakcinu..mada ja ne znam o tome nista.
je l danas primio???

i ja mislim da ce to sve ujutru biti gotovo...
e sad ne znam da li izmisljam ili sam ovde procitala...mozes valjda hladnu oblogicu na ubod da mu stavis...
ne znam..

drzi se, proci ce

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vakcine
25.6.2010 19:37:59   
Anoniman
Mila ja stvarno ne mogu nista pametno da ti kazem jer ne znam..
gde su mu te tacke? na kojim mestima?
da zovnes Halo bebu da pitas?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vakcine
25.6.2010 19:49:55   
marince1
Simke jel delje da mu nesto fali?
Meni lici da je od vakcine,ali nisam bas merodavna.
Misljenja sam da mama vidi kad je dete bolesno,i zna kad je nasto bezazleno (vakcina,zubici..)

user posted image



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vakcine
25.6.2010 19:50:48   
simke
Primio je juče ujutru,ali su reakcije moguće u periodu od 72h.Za temperaturu znam da je reakcija,kao i bol u ruci,a ti pečati mi više liče na ujed komarca,nego na alergijuuser posted image
Ne znam više ništa,umorna sam user posted image


Ma kad dobije temperaturu nervozan je i kenjkav,dam mu brufen sirup i čim počne da deluje(za nekih 10-15minuta),on je opet onaj zvrk,kojeg ne drži mestouser posted image
Sve nas je sastavilo i zubići i vakcina,pa ne mogu da razlučim šta je šta(moguće je i od zubića temperatura i osip)user posted image


< Poruku je uredio simke -- 25.6.2010 19:54:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vakcine
25.6.2010 19:55:55   
Anoniman
sad lupam ali...zar nije bezazleno i ako je reakcija na vakcinu?
to valjda brzo prodje?
zar ne?
ok, cutim posto nemam  pojma.
imam samo osecaj da nije nista i da ce sutra da bude sve ok...

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vakcine
25.6.2010 20:00:47   
Mishica 77
Simke, danas je bilo na TV-u da se Hitnoj u Bg javlja sve veći br. ljudi sa alergijama na ujede insekata.
Mislim da pečati ne spadaju u neželjenu reakciju na vakcinu ali nisam 100% sigurna. user posted image Nemam takvog iskustva.
A kao on reaguje? Jel plače, kenjka, češka se?


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vakcine
25.6.2010 20:03:37   
simke
Moguće reakcije na DiTePer su blago povišena temperatura,bol u ruci i otok gde je vakcina,mada sam negde pročitala da mogu da se pojave i crveni pečatiuser posted image Alergija ne bi trebalo da se pojaviuser posted image
Kontam i ja da će proći,ali uvek je dobrodošlo još nečije mišljenjeuser posted image Videću sutra šta će biti,u svakom slučaju imam dr.broj mobilnoguser posted image

Ma, garant su ga izujedali komarci,kad je tako sladak,a ja se tu štrecam bzvzuser posted image

Hvala na podršciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vakcine
25.6.2010 20:10:36   
simke
Kenjkav je samo kada ga sastavi temperatura,inače je tasmanijski đavouser posted image On se  ne češe ni kad ga komarci izujedajuuser posted image
Ma,sto posto su komarci,sad mi mm kaže da je noćas video 4-5 komada,ali su neuhvatljiviuser posted image


(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vakcine
25.6.2010 20:13:05   
Lu
Simke draga, ni ja nisam znala da to može biti kao reakcija na vakcinu, ti kao ujedi komarcauser posted image
Jel ga svrbi to jel se češkauser posted image
Ovo sve  drugo je vrlo vjerojatno od vakcine...nisam od neke pomoćiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vakcine
25.6.2010 20:34:57   
Anoniman
Simke, draga moja, ako se dobro sećam procedura je sledeća: pritisni tu tačkicu prstom. Ako je osip,ta tačkica neće pobeleti pod pritiskom prsta,  a ako je ujed, hoće. Ne znam da li sam jasna,zvuči mi konfuzno ovo što sam napisalauser posted image
Temp, i razdražljivost su sasvim normalne propratne pojave, Neša je super odeagovao na sve vakcine, do te koju je Simke sad primio, tad je dobio temp. i bio sav nikakavuser posted image Ali prošlo je brzouser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vakcine
25.6.2010 22:09:14   
simke
Ni Siniša do sad nije imao nikakve reakcijeuser posted image Neđo probala sam da stisnem i bude belo na sekund.Simketu ,kada ga ujede komarac,bukne to mesto,a čak mu se desilo da ga ujutru ujede jedan,a po podne drugi komarac,na potpuno istom mestuuser posted image
Bem ti komarce i vakcineuser posted image user posted image user posted image
Pola dana bude super,lepo jede,sve OK i onda po podne temperatura i nervoza,pa brufen moram na silu da dajem,pošto neće da otvori usta,a čim ga popije posle 15-ak minuta,opet je onaj stari nemirkouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vakcine
25.6.2010 22:11:45   
Anoniman
Pa ako je i na sekundu pobelelo, trebalo bi da bude ujed...valjda...al sam ti pomogla ubilo seuser posted image
Izdrži draga, čim nema temp non stop, znači da je od vakcine,a ne neki virus...najgore je kad ih tako sve sastavi, zubići i temperatura, ojedi, osipi, ujedi...muke...
Biće mu sutra već bolje videćešuser posted image

edit: meni je dr napomenula da na tu dozu vakcine koju primaju sa oko 18 meseci i treba da bude reakcija, jer se tako vidi da se vakcina "primila". Ne mora, ali uglavnom bude.

< Poruku je uredio Nedja -- 25.6.2010 22:13:04 >

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vakcine
25.6.2010 22:14:04   
Cvetana
Milica mala user posted image  Ma ima nekih bubetina sacuvaj boze, mog dragog je ujela neka za ruku, sve mu nateklo, pola sake, mazali smo sinopen i nista nije bolje.

Od vakcine nije sigurno, temperatura  je moguca, prolazi ga to polako, ne sekiraj se user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vakcine
25.6.2010 22:28:18   
simke
Žene nije meni problem što ima temperaturu i što mu je oteklo i crveno mesto gde je primio vakcinu,jer je to normalna reakcija,znak da se vakcina primila,tj.da organizam reagujeuser posted image Nije mi bilo frka ni jutros kada sam videla dva "ujeda",ali posle podne se pojavilo još 5,pa mi je bilo sumnjivo,jer nismo dva dana izašli iz kućeuser posted image
Joj daj Bože da do sutra prođe,hoćemo napoljeeeeuser posted image


(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vakcine
25.6.2010 22:33:09   
SUPER MAMA
Ajde simke procice, do sutra. Normalno je da brines i da se nerviras zato smo mi tu da saslusamo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za tebe i simke.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vakcine
25.6.2010 22:51:26   
Anoniman
Simke, Luku je u nedelju ujeo komarac na zglobu ruke, između šare i podlaktice. Odmah sam namazala, ali je to do ujutru bilo natelo jaaaako, i razlilo se crvenilo prema šaci, ali nije bilo izjedna, nego kao da su dva ujeda, a nisu bila. Danas je četvrtak, crvenilo se povuklo, ali je na mestu ujeda ostalo modro. user posted image Tako da... nadam se da su komarci i kod vas. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vakcine
25.6.2010 23:13:27   
simke
Tako Siniša ima fleku od ujeda na leđima(ujeo ga komarac posle onog prskanja),već skoro nedelju dana,izgleda kao modrica i nikako ne prolaziuser posted image

Hvala ženeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vakcine
28.6.2010 0:01:23   
simke
IZVORNA PORUKA: simke

Jok,primili smo vakcinu u četvrtak,pa je imao 3 dana temp.preko 38,5,jednom u toku dana,a izgleda mu je izbila alergija(od brufena ili komaraca),pa idem da proverim šta je
Ćao SM


IZVORNA PORUKA: Verus RR

jadni bebci sa tim vakcinama...mene one uvek brinu, rekla nam je pedijatrica da sa svakom sledecom reakcija moze biti gora....ona je sada na prve vakcine plakala od bola u nogici jer joj je sa jednom udarila krvni sud...lila je krv niz nogu, bas je bilo strasno, posle sam se brinula sta ako je otislo u krvi....spavala je puno i stavljala sam joj obloge na nogu...nadam se da na 4 meseca nece biti puno gore...

IZVORNA PORUKA: simke

Mi do sad nismo imali nikakve probleme,osim što ga je bolela rukica,kada primi DiTePer,čak ni kad je primio MMR nije imao nikakvih reakcija,ali zato nas je ova revakcina sastavila


(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vakcine
28.6.2010 0:16:36   
Mishica 77
Mi za dva dana primamo II dozu Infanrix-a. Će' vidimo... user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vakcine
26.8.2010 13:11:28   
Jele
Izvor: Bebac.com

Vakcinacija deteta - saveti user posted image bebac.com tekst
  • Kako pripremiti bebu za vakcinu?
  • U kojim situacijama beba neće dobiti vakcinu?
  • Šta se događa ako je beba bolesna pa je preskočila vakcinu?
  • Šta treba uraditi posle vakcine?
  • Šta ako beba nakon primanja vakcine ima sledeće simptome?  Kako pripremiti bebu za vakcinu?

    Mama ne sme da bude uzbuđena i uplašena što joj beba dobija „bocu“ – to je normalna stvar na koju se morate naviknuti. Prilikom  držanja bebe trebe slediti uputstva medicinske sestre jer će samo na taj način beba adekvatno primiti vakcinu.

    Mama ne sme da pravi nagle pokrete rukama, bilo bi dobro da je sabrana i da bebi, dok je drži u naručju, nešto priča mirnim, umirujućim, glasom. Većina beba ni ne zaplače, ako majka ovako čini dok joj beba dobija vakcinu.

    Starijem detetu treba objasniti i pripremiti ga da ide da dobije bocu koja može da ga boli. Veće dete ne treba lagati i niti kriviti „nevaljalu tetu“ koja ga je ubola. Objasnite detetu da vakcina manje boli od bolesti koju bi dobilo da se ne vakciniše i dete će razumeti. Strah od vakcinacije nastaje kod deteta koje roditelj nije dobro pripremio.
     U kojim situacijama beba neće dobiti vakcinu?

    Pored kalendara vakcinacije postoji još jedan jako važan faktor koji određuje da li će beba primiti vakcinu. To je bebino zdravlje. Beba koja nema temperaturu, ne kašlje, ne kija, nema proliv, dobro jede, ne povraća, vesela je, dobro spava i nema osip na koži – dobiće vakcinu. Pedijatar pre svake vakcinacije dobro pregleda dete, porazgovara sa majkom o ishrani i obavi pregled svih organskih sistema.
     Šta se događa ako je beba bolesna pa je preskočila vakcinu?

    Ako je beba bolesna, vakcina se mora odložiti za period, kada ona bude bila potpuno zdrava. Kalendar vakcinacije se tada pomera. Ali nema razloga za brigu jer to nije redak slučaj - mnogim bebama je zbog prehlade ili povišene temperature odložena vakcinacija. Čim beba ozdravi, sa bocama se nastavjla.  Šta treba uraditi posle vakcine? Posle vakcinacije bebu odvedite kući jer ćete tamo najbolje moći da se posvetite svojoj bebi i pratiti eventualne komplikacije vakcinacije. Slušajte savete koje su vam dali u ambulanti. Najverovatnije da će vam reći da mesto gde je beba dobila vakcinu hladite oblozima. Dobro posmatrajte bebu jer reakcije na vakcinu se javljaju u prva 24 sata.
     Šta ako beba nakon primanja vakcine ima sledeće simptome?

    - Ukoliko ima povišenu temperaturu – dajte joj 2,5 ml paracetamola.
     
    - Ukoliko ima crvenilo na mestu davanja – stavite joj oblog sa fiziološkim rastvorom ili jednostavno hladite mesto uboda.

    - Ukoliko ima čvorić na mestu davanja – stavite joj oblog sa mlakim fiziološkim rastvorom.

    - Ako je uznemirena – sigurno je boli, dajte paracetamol.

    - Ako je je pospana – pustite je da odspava, ali najviše tri sata.

    (odgovor članu Mishica 77)
  • Direktna veza do poruke: 98
       RE: Vakcine
    26.8.2010 14:24:31   
    cici78
    Korisni saveti Jele, narocito sta raditi posle vakcine. Uvek strepimo kako ce proci, da li ce dobiti temp...uhhh

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 99
       RE: Vakcine
    10.9.2010 12:05:27   
    Shishica
    Kazite mi ova vakcinacija do 6-tog meseca... ima jos jedna pa ne znam koliko ce je puta bockati.. poslednja dva puta je jednu pila i dva puta je bodu.. a sad kad ima jos ta jedna kako to daju...? Nece valjda tri puta da je bodu u p...m...

    _____________________________

    ":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
    -Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
    -Ne brini mama. Budicu pazljiva!

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 100
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
    Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
    NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
    Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



    image
    pamaja
    Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
    Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
    image

    Anketa

    Трудноћа.
    пеперутка16

    Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

    Click Here