RE: Vakcine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


limunada -> RE: Vakcine (5.6.2011 21:53:11)

molim pomozite [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]mom sinu na ruci sto je primio vakcinu bilo je belo i puklo medjutim opet se zagnojilo i belo je a okolo crveno.trebalo je da se sasusi a ono se opet zagnojilo.osmog idemo kod dr.al eto da i vas pitam jel moze biti opasno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Vakcine (5.6.2011 21:57:25)

Limunada, ne mogu biti sigurna, ali mislim da se i drugim bebama na RR dešavalo slično i da je to protumačeno kao uobičajena reakcija.Pogledaj na prethodnoj strani, Vika je postavila sliku, isto je imala problema sa ranicom od vakcine ali to sve ide u "rok službe". Javiće se još neka mama pa će ti otkloniti sumnju ali ja lično mislim da je to normalno i da to tako ide sa vakcinama. Btw, koja vakcina je u pitanju?




Anoniman -> RE: Vakcine (5.6.2011 21:59:48)

Verovatno je BCG, ostale ne bi trebale gnojiti.
Kada je Marku zagnojila, dr reče da mažem Stanicid mast. I da može da se desi da ne izađe sve u prvom cugu i da gnoji opet.




Anoniman -> RE: Vakcine (5.6.2011 22:00:50)

Jao, mislim da je bio Stanicid, nisam sigurna, molim te nemoj mazati na svoju ruku zbog ovoga što sam napisala. Ako te ne mrzi pročešljaj temu, pisala sam ja o tome onomad... Negde u decembru recimo. 




limunada -> RE: Vakcine (5.6.2011 22:02:02)

tu vakcinu je dobio u porodilistu posto smo 2 nedelje lezali.jbg.ne pamtim ih.to je ta na ruci.ma ja se zabrinula sto se opet zagnojilo,hvala vam u svakom slucaju.




Nensi* -> RE: Vakcine (5.6.2011 22:56:52)

Vuku je dosta puta gnojilo,pukne pa se opet napuni i sve tako,dr je rekla da je to ok i da ne brinemo...Sad vec neko vreme ne gnoji i napravio se oziljak.




choopa choops -> RE: Vakcine (5.6.2011 23:11:11)

limunada i M je ta (BSG) gnjojila cesto, Evo jos uvijek mu nije fino zarasla, a ima devet mjeseci [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




madre -> RE: Vakcine (5.6.2011 23:14:07)

a ja sam bila zbunjena jer bogdanu uopste to nije gnojilo, a znam da treba[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ima li jos nekoga kome nije?




Olga75 -> RE: Vakcine (5.6.2011 23:16:38)

zvercici je malo pobelela i pocrvenelo je okolo a sad ima mali oziljak ali bas mali




Lu -> RE: Vakcine (7.6.2011 21:42:06)

Šta bise moglo desiti ukoliko dijete primi vakcinu a ima streptokok, pitam onako informativno?




Olga75 -> RE: Vakcine (7.6.2011 22:31:58)

pa ne mora nista da se desi ali i moze reakcija da bude malo burnija  u principu nista strasno ne bi trebalo da bude [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




liliana -> RE: Vakcine (8.6.2011 1:41:28)

T. treba 16.06. da primi "Pentaxim"-onaj što se prima sa godinu i po. Zanima me može li da je primi 15-ak dana kasnije?




Klarita -> RE: Vakcine (8.6.2011 9:18:40)

Lili, mislim da moze, jer Kada je K primala drugu dozu bila je slinava pa dr nije htela da rizikuje i rekla nam da dodjemoza par dana i secam se kao juce da je bilo da je rekla da nije strasno odloziti i do mesec dana. Javice se neko strucniji, ali 100% sam sigurna da nam je rekla za odlaganje od mesec dana.




liliana -> RE: Vakcine (8.6.2011 14:24:34)

Ima li još neko iskustva? Nisam rekla da je to ona 4. doza Pentaxima.




vukosava -> RE: Vakcine (10.6.2011 6:37:25)

Idemo u ponedeljak na šestomesečni pregled. Muka me uhvati kad pomislim na vakcine.




isidora88 -> RE: Vakcine (10.6.2011 6:58:27)

mateja nije primio BSG vakcinu,u porodilistu mu nisu dali jer mu je crp bio malko povisen i nije ga zutica skroz prosla pa su nam rekli da cemo je primiti u dz,medjutim bila je nestasica vakcina i dr mi je rekla da sacekam da primi prvo ove redovne pa ce onda BSG,nama je ostala vakcina hep b i kada bi onda trebalo da primi vakcinu(bsg)?




Ana RR -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:26:59)

Marku se pojavilo belo na mestu gde je primio BSG vakcinu, okolo je crveno. Ne deluje mi kao gnoj, pre bih rekla da izgleda kao da će se koža oljuštiti. Koliko čitam to je normalna reakcija, ja sam se isprepadala kad sam videla.

A koju vakcinu prima na drugoj kontroli (sa dva meseca)?
Dr mi je spomenula neke koje se kupuju ali Marko je toliko urlao da ništa nisam ni čula kako treba.




*Alexx* -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:29:49)

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Marku se pojavilo belo na mestu gde je primio BSG vakcinu, okolo je crveno. Ne deluje mi kao gnoj, pre bih rekla da izgleda kao da će se koža oljuštiti. Koliko čitam to je normalna reakcija, ja sam se isprepadala kad sam videla.

A koju vakcinu prima na drugoj kontroli (sa dva meseca)?



1. Normalno je. Normalno je i ako počne da gnoji. Ne istiskivati, ne dezinfikovati, samo oprati vodom i obući čisto.
2. Prima ili onih nekoliko vakcina, ili pentaxim (sve u jednoj dozi). E sad, zaboravila sam za šta je. Senilna baba.




Ana RR -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:32:31)

E hvala Alexx [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] moraću da pozovem DZ da pitam, sećam se da je dr pričala o nekoj vakcini koja se kupuje ( i prima iz više puta, jesam li u pravu) i da ga bodu samo jednom. To je onda verovatno ta Pentaxim.




New Mom -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:32:52)


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

2. Prima ili onih nekoliko vakcina, ili pentaxim (sve u jednoj dozi). E sad, zaboravila sam za šta je. Senilna baba.


Difterija, tetanus, petrusis (veliki kašalj), polimijelitis, hemofilus influence tip B.




minavb -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:33:33)

Jel primio hep B? 




New Mom -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:34:50)

IZVORNA PORUKA: Ana RR

sećam se da je dr pričala o nekoj vakcini koja se kupuje ( i prima iz više puta, jesam li u pravu) i da ga bodu samo jednom. To je onda verovatno ta Pentaxim.

Imaju 2 koje se kupuju: Pentaxim i Infranrix.




Ana RR -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:36:08)

Mina, mene pitaš? Jeste, primio je, prvu dozu u porodilištu a drugu na prvoj kontroli.




Ana RR -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:37:03)

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Ana RR

sećam se da je dr pričala o nekoj vakcini koja se kupuje ( i prima iz više puta, jesam li u pravu) i da ga bodu samo jednom. To je onda verovatno ta Pentaxim.

Imaju 2 koje se kupuju: Pentaxim i Infranrix.


Jbg, definitivno moram nazvati doktorku, ja ne znam koju treba da kupim.




New Mom -> RE: Vakcine (12.9.2011 10:38:38)

Ima tema o te dve vakcine -> KLIK
Isto je to, različiti proizvođači.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>