RE: Nameštanje stana (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


nata11 -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 16:53:08)

Zid iza garniture u ljubicastoj ili nekoj jacoj boji. Ispod televizora komodica modernih ravnih linija, ne previsoka a na njoj korpica i ukrasi u istoj boji kao zid.U uglu od televizora prema prozoru neku vecu figuru.




bubulence -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 16:53:36)


IZVORNA PORUKA: Nada RR

Ispod tv-a malu bijelu lakiranu komodicu , sliku iznad ugaone , poneki jastucic u boji ili onaj veci tabure u boji, biljku ,tepih ... Tv je visoko za moj ukus.


kao da sam ja pisala, nekoliko ljubicastih jastuka, na tu belu zamisljenu komodu isto nekih detalja u jakoj boji, zavese pod obavezno menjati, veliku biljku...
kao sto Ipokrisia kaze ovo mi lici na kancelariju, ni trunku toline nema a bez topline nema smisla




emicaa -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 16:54:43)

Na zid neku finu sliku,možda malu policu sa knjigama,jastučiće,tepih,ovako je previše hladno,možda je se tek uselila pa sredjuje ali fali dosta toga...




Mala Elena -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 16:57:37)

Nisam htela da citam komentare, pvo da napisem sta sam ja savetovala, posto su poceli da opremaju a radovi nisu do kraja gotovi.
Elem, [sm=smiley1.gif], neki fototapet iza garniture-jednostavan sa malom dekoracijom, ili da se okreci u lila i ista takva zavesa, vazna, bela komoda sa staklima...e sad da pogledam[sm=smiley1.gif]




Ipokrisia -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:05:31)

Plocice u dnevnoj sobi i generalno u stanu su odlicne za odrzavanje, mada ih praktikuju vise u toplijim zemljama, to sam vidjala u Grckoj recimo.Mada nije ni kod nas lose ako ima podno grejanje.Medjutim one su same po sebi hladne i za videti, pa je onda pozeljno da budu bar nekih zemljanih boja (drap,svetlo braon) i da ostatak namestaja ima takve boje i konture blage i tople koje ce dati toplinu doma.Cini mi se da je sa ovim odabirom crnih plocica po rubu sobe vizuelno dosta suzen prostor npr.




Ipokrisia -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:11:17)

Inace tvojoj sestri i svima ako nisu citali,od srca preporucujem savete koje nudi Feng Sui. Nije to nista sto je ne znam sta specijalno, nego kad procitate vidite da je sasvim logicno zasto je to tako.I kad se malo primene ta pravila, stvarno da rezultate [sm=smiley1.gif] Ja prva nisam od tih chi cha chu energija i gluposti niti me to zanima,koja energija ulazi koja izlazi, ali rado primenim neke od saveta za raspored namestaja i odabir boja.Naravno nije moguce uvek sve ispostovati jer da bi se sve ispostovalo,mora od starta da je sama zgrada i funkiconalnost stana drugacije postavljena u toku gradnje [sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:11:48)

Ja mislim da tapeta iza ugaone nije dobro resenje jer garnitura ima dvobojne crno-bele jastuke pa ce biti presareno. Ja generalno volim plocice ali sam za to da dnevni boravak uvek bude u prirodnom drvetu. Plocice su po meni bolje resenje od laminata.
Radovi vidim da su jos uvek u toku jer sokla nije zavrsena [sm=smiley36.gif]
Ima tu mesta za mnogo toga tj. detalja tipa mali ram, ukras ali to ce doci postepeno.




Mala Elena -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:12:28)

IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

Promenila bih zavese, stavila neki sto bez stakla i metala, tepih,promenila bih i pljafonjeru, slazem se sa Nadom za jastucice u boji,slike biljke, komodu...Mozda cak i neka toplija boja zidova,ali vidim da je vec okreceno


E pa ne ljutim se , ti samo dajes predlog..[sm=smiley1.gif] tepih bi po meni bio suvisan, ja sam vise za one prostirke od koze, da budu bez boje...slika naravno i to velika ili onaj spoj 4 u 1 ... biljka svakako, ima prelepu u drugoj kuci. [sm=zz_inlove.gif]
Nego, mislim da su odradili podno grejanje pa nece biti hladno.




Mala Elena -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:14:04)


IZVORNA PORUKA: nata11

Zid iza garniture u ljubicastoj ili nekoj jacoj boji. Ispod televizora komodica modernih ravnih linija, ne previsoka a na njoj korpica i ukrasi u istoj boji kao zid.U uglu od televizora prema prozoru neku vecu figuru.



To za zid nam je ista zamisao...to bi dalo totalno drugu sliku...[sm=zz_rolleyes1.png] Gde se mogu naci fototapeti u Bg-u , zna li neko?




nata11 -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:15:16)

Meni je FS ziva glupost. Da bi postovao pravila moras od starta da zidas kucu po tim pravilima. Mislim bas cu da kacim akvarijum iznad vrata i redjam zlatne bude i figure slona. Jednom sam pokusala da sredim spavacu sobu po FS i to je bilo apsoluto neizvodljivo.




Ipokrisia -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:22:12)


IZVORNA PORUKA: nata11

Meni je FS ziva glupost. Da bi postovao pravila moras od starta da zidas kucu po tim pravilima. Mislim bas cu da kacim akvarijum iznad vrata i redjam zlatne bude i figure slona. Jednom sam pokusala da sredim spavacu sobu po FS i to je bilo apsoluto neizvodljivo.


pa da to sam i rekla da od starta mora sve biti drugacije d abi se sve primenilo , i meni su isto glupost te fore sa budama,kristalima i vodom...ali nesto sto je primenljivo npr da ne bude ogledalo u spavacoj sobi, onda npr da je pozeljno trpez.sto da bude okrugao ili ovalan, onda boje kako iskombinovati...




Ipokrisia -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 17:25:38)

ma uredjenje doma uopste nije lako, treba spojiti zelje i mogucnosti, a opet covek ne zna ni sam koje su mu vise zelje[sm=smiley36.gif] ja sam svoju mastu i muzevljeve ideje kombinovala uz brdo fotografija iz casopisa i neta koje sam skupljala, onda malo feng sui...I tako je polako pocelo jedno po jedno da prica pricu a ostatalo se samo nadovezivalo.Naravno stan jos uvek nije zavrsen zbog onih mogucnosti o kojima sam govorila, ali polako,ne trcimo nikud, imamo sve osnovno za zivot [sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 20:42:17)

Ipokrisia a u kom delu sp. sobe bi trebalo da je ogledalo? Ako je iznad uzglavlja pdustajem u startu, zamisli da mi padne na glavu dok spavam.. [sm=smiley36.gif]
A gde bese bi trebala da ima kao neka mala fontanica ili voda?





branki* -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 21:00:38)

lepa je ova soba,elena,ali deluje nezavrseno sto verovatno i jeste i nekako hladno,mada neki ljudi vole tako.svidja mi se pod,bas ide garnitra uz njega.da,tv je dosta visoko..jadna komoda od sjajnog medijapana ispod tv-a.a,za detalje ne znam,jos ih nisam ni kod sebe sredila..
a,stavrno ako hoces bas da sredis stan onako da se sve uklapa i pase,stvarno treba vremena i zivaca i novaca.




Ipokrisia -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 21:02:38)

Ogledalo ne bi trebalo uopste da bude u sp.sobi :-) a nisam se intersovala za fontanice i akvarijume jer ne volim to a i nemam uslove :-)koliko se secam zaista i ne treba nista da bude iznad uzglavlja sp.kreveta. Recimp po FS treba da bude prostora sa obe strane kreveta,ali za to mi treba soba od 20 m2 a ne 12 kao ova nasa :-) sta cemo mi se preskacemo stalno jer se krevet ugurao knap uza zid.FS bi se slogirao kad bi to cuo [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 21:22:18)

Branki, da mnogo novca treba...To je kuca moje sestre na placu koja je napravljena pre tri godine a nisu se jos uselili. Polako planiraju da sve to skockaju, za detalje treba vremena. Ja ne volim ciljanu kupovinu, kad nesto moram da kupim-tada bas ne nadjem da mi se svidja.
Plocice su super za odrzavanje, ovo su jos neke posebne , sijaju kao staklo. Vrhunski! [sm=smiley32.gif]




Mala Elena -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 21:24:52)


IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

Ogledalo ne bi trebalo uopste da bude u sp.sobi :-) a nisam se intersovala za fontanice i akvarijume jer ne volim to a i nemam uslove :-)koliko se secam zaista i ne treba nista da bude iznad uzglavlja sp.kreveta. Recimp po FS treba da bude prostora sa obe strane kreveta,ali za to mi treba soba od 20 m2 a ne 12 kao ova nasa :-) sta cemo mi se preskacemo stalno jer se krevet ugurao knap uza zid.FS bi se slogirao kad bi to cuo [sm=smiley36.gif]



A zasto, ja bih bas stavila jedno veliko pored kreveta da se gledamo u trenucima neznosti [sm=zz_wub.gif] Ozbiljno. Kad budemo kupovali ormar bice sa ogledalima...




Ipokrisia -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 21:31:11)

ME, ne moraju ni da zure,samo ono sto je neophodno za normalan zivot. Kasnije polako jedno po jedno...ne moze covek odmah ni da nadje sve sto mu se svidja cak i da ima para,a ni njih nikad nema [sm=smiley13.gif] mi imamo takve podne plocice u kuhinji i predsoblju, svetlo sive,investitor ih je birao i zaista su lepe ,lice na mermer i sijaju.ono sto mene izludjuje kod njih je sto se vidi sve,svaki trag papuca, poprime sve otiske i hocu da siznem [sm=smiley36.gif]




Ipokrisia -> RE: Nameštanje stana (15.9.2014 21:34:07)

IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

Ogledalo ne bi trebalo uopste da bude u sp.sobi :-) a nisam se intersovala za fontanice i akvarijume jer ne volim to a i nemam uslove :-)koliko se secam zaista i ne treba nista da bude iznad uzglavlja sp.kreveta. Recimp po FS treba da bude prostora sa obe strane kreveta,ali za to mi treba soba od 20 m2 a ne 12 kao ova nasa :-) sta cemo mi se preskacemo stalno jer se krevet ugurao knap uza zid.FS bi se slogirao kad bi to cuo [sm=smiley36.gif]



A zasto, ja bih bas stavila jedno veliko pored kreveta da se gledamo u trenucima neznosti [sm=zz_wub.gif] Ozbiljno. Kad budemo kupovali ormar bice sa ogledalima...



pa tako kaze FS, kao ogledalo dovodi do nesanice, sto mozda i jeste tacno ako bude dosta trenutaka neznosti zbog istog[sm=smiley36.gif] salim se ma naravno svako uredjuje prema sopstvenim zeljama i potrebama




Sanjalica1980 -> RE: Nameštanje stana (19.9.2014 15:39:55)

[img]http://www.dodaj.rs/f/2C/13p/1sDyQ0mM/20140919152445.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/1S/C2/4wvwWuBe/20140919152223.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/I/5w/21hxU0I5/20140919151942.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/2h/QD/2Uhs0niG/20140919152118.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/3e/13R/1mL0zVKl/20140919151836.jpg[/img]

Evo napokon i ja da postavim slike. Zanmarite ako ima malo haosa [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Nameštanje stana (19.9.2014 15:42:19)

sanjalice,ja odmah da kazem-extra vam je stan,pogotovu oni detalji u dnevnoj sobi od gipsanih ploca i onaj kameni zid,to mi je najlepse[sm=bravo.gif]odlicno je.




bubulence -> RE: Nameštanje stana (19.9.2014 15:44:03)

samo cu reci dom... topao...lep... savrsen...




wivern -> RE: Nameštanje stana (19.9.2014 15:45:32)

Nice [sm=smiley20.gif] veoma




mali_mis -> RE: Nameštanje stana (19.9.2014 15:47:10)

Sanjalice prelepo je [sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: Nameštanje stana (19.9.2014 15:51:00)

Leleee Sanjalice jel to prava cigla????[sm=zz_inlove.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>