|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:16:17   
dunja RR
Znači mi što si mi ovo pisala, evo malopre ga uspavljujem, tj. pokrivam ga i pričamo malo, a njemu suze cure niz lice, i kaže mi - Mama, jel može Nikola da ostane moj najboji drugar i kada krenemo u školu.


Ali da, nije isto, ove škole su na potpuno različitim mestima, a naša zgrada je na pola puta između njih ..


IZVORNA PORUKA: mati

Suzi, nemoj da brineš.
Mladji M isto ima naj druga, kad god su bili izleti u vrtiću, njih dvojica u svom svetu. Na rodjendanima kada smo išli, ja gledam na kameru, sva deca se igraju, a oni sede i toliko se unesu u priču, kada roditelji šalju slike, oni su jedan pored drugog i stalno pričaju.
Prošle god za upis, njegova mama je izrazila želju kod učiteljice za koju sam ja jedino znala da ne želim kod nje, za ostale nisam imala favorita (to je sad moderno jel), samo sam znala da neću kod nje. Bas mi je bilo zao kada sam čula i pričale smo, i ona je zaista imala svoje razloge da ga upiše kod te učiteljice.
Medjutim, to ih nije sprečilo da nastave da se druže. Posle škole se viđaju stalno, K dodje kod nas na ceo dan, pa ostane da spava, neplanirano. Za vreme izolacije, prvo njihove pa naše, čuju se na viber, igraju igrice zajedno. I možda je i negde dobro što nisu zajedno u odeljenju, mislim da ne bi bili skoncentrisani. Jer su mi i vaspitačice rekle kako su stalno u svom svetu, i kako ne brinu za njih kad su obojica u vrtiću jer znaju da će biti dobri. Uvek imaju temu.
Možda nije isto, vi nećete biti u istoj školi, ali svakako će oni nastaviti da se druže. Potpuno te razumem, i meni je tako bilo.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:19:18   
dunja RR
Jesam, znam da jesam :(

Najviše se plašim da ova škola kojom pripadamo niej prezahtevna, a iz komentara mama čija decu ide, izgleda da jeste. To me plaši.

IZVORNA PORUKA: Didy

Dunja, mislim da si se previše opteretila. Iskreno, ja tu ne vidim nikakav razlog za brigu. Škola ko škola, presekli ste, ne razmišljaj dalje. Svaka je dobra, najbolja je najbliža. Upoznaće nove drugare, imaće i stare iz vrtića, to i jeste poenta. Šta da nisi mogla ništa da biraš ni školu, ni drugare, ni učiteljicu, nego gde dopadne? Zamisli da je tako i samo se prepusti, biće to sve dobro.





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:19:42   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znači mi što si mi ovo pisala, evo malopre ga uspavljujem, tj. pokrivam ga i pričamo malo, a njemu suze cure niz lice, i kaže mi - Mama, jel može Nikola da ostane moj najboji drugar i kada krenemo u školu.


Ali da, nije isto, ove škole su na potpuno različitim mestima, a naša zgrada je na pola puta između njih ..


IZVORNA PORUKA: mati

Suzi, nemoj da brineš.
Mladji M isto ima naj druga, kad god su bili izleti u vrtiću, njih dvojica u svom svetu. Na rodjendanima kada smo išli, ja gledam na kameru, sva deca se igraju, a oni sede i toliko se unesu u priču, kada roditelji šalju slike, oni su jedan pored drugog i stalno pričaju.
Prošle god za upis, njegova mama je izrazila želju kod učiteljice za koju sam ja jedino znala da ne želim kod nje, za ostale nisam imala favorita (to je sad moderno jel), samo sam znala da neću kod nje. Bas mi je bilo zao kada sam čula i pričale smo, i ona je zaista imala svoje razloge da ga upiše kod te učiteljice.
Medjutim, to ih nije sprečilo da nastave da se druže. Posle škole se viđaju stalno, K dodje kod nas na ceo dan, pa ostane da spava, neplanirano. Za vreme izolacije, prvo njihove pa naše, čuju se na viber, igraju igrice zajedno. I možda je i negde dobro što nisu zajedno u odeljenju, mislim da ne bi bili skoncentrisani. Jer su mi i vaspitačice rekle kako su stalno u svom svetu, i kako ne brinu za njih kad su obojica u vrtiću jer znaju da će biti dobri. Uvek imaju temu.
Možda nije isto, vi nećete biti u istoj školi, ali svakako će oni nastaviti da se druže. Potpuno te razumem, i meni je tako bilo.





Kako je on sazreo i kako je razuman.❤️

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 22.3.2021 22:22:44 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:21:39   
flamingos
Dunja,puno ga ljubi.Duša mila.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:26:47   
Tiziana
Dunja, kod nas na dan prijema prvaka izadje uciteljica i proziva svoju decu. Moj sin i jos jedan decak sa kojim se nije druzio su jedini oz vrtica procitani za to odeljenje on je odmah poceo da place, jos u vrsti kad su usli u ucionicu, on je seo u poslednju klupu i dok su sva deca uzbudjeno slzsala ucitečjicu on je lezao na klupi i plakao. Imamo slike.. 🙂

Ali onda je krwnula, skola, shvatio je da je sa nekim drugarima u boravku, da drugare koji nisu u istoj smeni vidja u medjusmeni i polako je sve doslo na svoje. On je i dalje cvrsto vezan za drugare iz vrtica, ima ih 5-6,a nisu u razredu, kazem nisu ni u istoj smeni sada su dovoljno veliki da vikendom idu u skolsko na fudbal, ili na Tas da se jurcaju bajsevima.. Shvatili su da to sto nisu zajedno u odeljenju ne znaci da nisu najbolji drugari... 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:30:58   
dunja RR
Jao Tizi hvala ti! Evo suze mi idu, verujem da preterujem, ali zaista me ovo opteretilo, i emotivno doživljavam, plus strah da ova škola nije prezahtevna.
Sanjči, Flam user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:32:50   
mati
Sve dodje na svoje, veruj mi. Bilo mi je kao sada tebi, ali sa ove tačke, bolje je da nisu zajedno. Zaista sumnjam koliko bi pratili na času. Meni je palo i krivo kada sam saznala kod koje će učiteljice jer sam htela da se dog sa njegovom mamom. Ali ona zbog komšije, idu i u boravak zajedno, i ona joj ispričala bajke za tu učiteljicu. A ja čula strašne priče. M nema naj druga sada u odeljenju, i pitanje je da li će ga imati, njemu je K broj jedan i dalje.
Tako da, ne brini. Ostaće oni drugari. Samo se ti sa mamom njegovom dogovaraj o vidjanju, i neka se čuju telefonom. Tu su rodjwndanima, bioskopi, parkovi. M je išao kod njega u selo kad je imao četiri god user posted image . Pitali ga ljudi kad uzimali K iz vrtića jel hoće, i dete ode sa sve rancem za vrtić.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:33:35   
Didy


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jesam, znam da jesam :(

Najviše se plašim da ova škola kojom pripadamo niej prezahtevna, a iz komentara mama čija decu ide, izgleda da jeste. To me plaši.



I ne slušaj komentare mama! Kad su moja deca kretala u školu, svi su se roditelji dali u analize u koju školu, kod koje učiteljice, koja je škola bolja, gde su prezahtevni... Kao neko ko je radio u svim osnovnim školama u našem mestu i ko zna većinu tih učiteljica i njihov način rada (tek kad uđeš u odeljenje i održiš im čas, tačno znaš kakva im je učiteljica, sve ostalo je rekla-kazala), samo sam stajala sa strane i smejala se u sebi. To sve što roditelji pričaju o učiteljicama i školi je veoma subjektivno i najčešće ni blizu realnom stanju, veruj mi. Naslušala sam se takvih nebuloza i hvalospeva o učiteljicama kod kojih ne bih svoje dete nikad upisala i obrnuto. Samo se prepustite i prestani da analiziraš dalje. Ko zna zašto je to baš tako kako jeste. Zvuči otrcano, ali ja u dubini duše iskreno verujem u taj stav. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:36:22   
Tiziana
On je cak plakao i sto uciteljica ima crnu kosu, a njegove vadpitacice su imale plavu. I to mu je smetalo😂


Zato cerka, dve godine kasnije, bila je ladna kao spricer. Najveca briga joj je bila da ne zaborave da je prozovu. Ni ona nema puno drugara iz grupe u odeljenju, ali je zapala bas sa drugaricom sa kojom je od prvog dana u jaslama pa posle u vrticu. Delile su sve vreme ormaric. . Inace i ona se ipak i dalje druzi sa drugaricama iz vrtica iako su razbacani po odeljenjima.. Bas se drze. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:38:03   
mati
I ovo sto Tizi kaže. Stariji M ima drugare iz vrtića sa kojima se i dalje vidja, i mi mame se vidjamo. Čak i u kafanu idemo zajedno. user posted image
Roštiljamo. Pravimo izlete stalno. Razdvojila ih je škola, ali i dalje se druže. Na Vlasinu smo išli zajedno.
I to što se sada osećaš tako je isto u redu. Kad prodje neko vreme, tek tada ćeš shvatiti da nije imalo potrebe da brineš. Drugari ostaju drugari ako su pravi...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:48:19   
vonavoj
Dunja,devojke su sve lepo rekle.

I slazem se sa didy,kad krenu rekla kazala,pa biraju uciteljice, spajaju decu..Evo npr.moja T se druzila sa devojcicom od jaslica,i mi sa njenima...onda je mala u predskolskom naredjivala mojoj,sve po njenom,ja sam bila posmatrac..oni su hteli da njih dve idu zajedno..nisam urgirala,birala..razdvoje ih,oni besni,mojoj zapala najbolja uciteljica,jace odeljenje, razdvojili ih... i ispalo je dobro,moja se tek tad trgla,pocela sa vise njih da se druzi,ona moze sa svakim..sa tom malom se vise i ne druzi,a i mi smo prestali...a ta mala ima samo 2 drugarice u razredu..nece niko sa nekim ko zeli da je stalno po njenom.U prevodu,mali su oni za neka velika i jaka prijateljstva iz vrtica bas..tek im se karakter sad iskazuje. Upoznace nove drugare.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:00:03   
Ivanka 75
Dunja, nemoj slucajno da S oset_i i vidi te tvoje strahove, strepnje i brige. I da je najzahtevnija skola na svetu, njemu ce biti najbolja, njegova. I ima da mu paše i odgovara i prija. Jer mu ti tako kažeš. Jer je tvoj stav takav. 
Moja Iva znala samo jednu devojcicu u odeljenju i 2 decaka. Ostalo sve deca iz vrtića u koji ona nije išla. Sad su joj najbolje drugarice 3 devojčice koje nije ni poznavala pre 1. razreda. 


Znači, briši suze, dete ti polazi u veliku školu! 😊 Idite u kupovinu opreme, ranca, sveski, uzivaj u pomisli da ti dete polazi  u skolu! Pogotovu ti koja si brda i planine pregazila da bi postala majka! 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:01:41   
Didy


IZVORNA PORUKA: vonavoj

U prevodu,mali su oni za neka velika i jaka prijateljstva iz vrtica bas..tek im se karakter sad iskazuje. Upoznace nove drugare.



Ovo sam isto htela da napišem. Imaće još mnogo najboljih prijatelja.Takođe, Dunja, razumem te s jedne strane, s prvim detetom sve nekako dublje proživljavamo, verujem da ćeš se za jedno 5 godina smejati ovim objavama i zbog čega si se nervirala. 😊

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:05:58   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Dunja, nemoj slucajno da S oset__i i vidi te tvoje strahove, strepnje i brige. I da je najzahtevnija skola na svetu, njemu ce biti najbolja, njegova. I ima da mu paše i odgovara i prija. Jer mu ti tako kažeš. Jer je tvoj stav takav. 
Moja Iva znala samo jednu devojcicu u odeljenju i 2 decaka. Ostalo sve deca iz vrtića u koji ona nije išla. Sad su joj najbolje drugarice 3 devojčice koje nije ni poznavala pre 1. razreda. 


Znači, briši suze, dete ti polazi u veliku školu! 😊 Idite u kupovinu opreme, ranca, sveski, uzivaj u pomisli da ti dete polazi  u skolu! Pogotovu ti koja si brda i planine pregazila da bi postala majka! 


Tako je S upala u odeljenje sa decom koje ne poznaje. Sad se ne odvaja od jedne devojcice, ni ona od nje. Bas su se pronašle. Mada, ko zna sta ce biti. Oni se jos uvek traže.

Savke ce se družiti sa tim drugom, koji mu odgovara i van škole.


< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 22.3.2021 23:13:43 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:19:41   
Didy
Sofija ima drugaricu od rođenja, komšinicu. Nisu išle u isti vrtić, išle su u isto predškolsko, ali kod različitih vaspitačica jer je njena mama tražila onu koju svi traže, a ja nisam. Kad smo upisivale decu u školu, njena mama je upisala kod jedne učiteljice za koju je proverila u medicinskom kartonu da najređe ide na bolovanje (mama je medicinska sestra). Iskreno, meni je taj kriterijum i sam čin bio strašan! Ostala sam u šoku kad mi je rekla zašto će njeno dete da ide baš kod te učiteljice. Dokle roditelji zadiru u intimu prosvetnih radnika! 

Šta sam htela reći - one se i dalje druže i igraju skoro svaki dan. Posvađaju se, počarkaju, pa pomire i tako u krug. Ja kažem da mi je ko druga ćerka. Možda i bolje što nisu u istom razredu. Nikad nisam razmatrala ili žalila što nisu bile zajedno u kolektivu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:28:51   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Didy

Sofija ima drugaricu od rođenja, komšinicu. Nisu išle u isti vrtić, išle su u isto predškolsko, ali kod različitih vaspitačica jer je njena mama tražila onu koju svi traže, a ja nisam. Kad smo upisivale decu u školu, njena mama je upisala kod jedne učiteljice za koju je proverila u medicinskom kartonu da najređe ide na bolovanje (mama je medicinska sestra). Iskreno, meni je taj kriterijum i sam čin bio strašan! Ostala sam u šoku kad mi je rekla zašto će njeno dete da ide baš kod te učiteljice. Dokle roditelji zadiru u intimu prosvetnih radnika! 

Šta sam htela reći - one se i dalje druže i igraju skoro svaki dan. Posvađaju se, počarkaju, pa pomire i tako u krug. Ja kažem da mi je ko druga ćerka. Možda i bolje što nisu u istom razredu. Nikad nisam razmatrala ili žalila što nisu bile zajedno u kolektivu.



Da, ovo mi je bas ružno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:35:19   
mati
Didi, čula sam za svakakve kriterijume i razloge do sada, oko biranja učiteljice. Ovo mi je neverovatno. Prosto mi nije jasno kako bi nekome tako nesto i palo na pamet. Ne verujem sta sam pročitala.
Ja sam promena tri učiteljice, i bila odličan djak. A i sama sam bila u čudu sa starijim M oko te nove mode zvane "biranje učiteljice". Bas iz razloga što toga u naše vreme nije bilo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:45:10   
Tiziana
Sin je u vrticu imso stvaarno odlicne vaspitace. Kako je vrtic prekoputa skole, a kako su oni izveli brdo generacija, naravno da znaju sve uciteljice u skoli i sigurno da imaju misljenje o svakoj. Vode decu tokom predskolskog vise puta u skolu, na vasoce, u francusku biblioteku.. Nama je tada  glavna vaspitacica rekla nemojte da birate, pustite da psiholog proceni, nece pogresiti. I stvarno, za oboje dece je potrefila, a svi koji su urgirali, pokajali su se. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 23:52:47   
Sanjica26 RR
Meni su rekli da uciteljica koja je trebala da preuzme T generaciju da je odlicna. I rekla sam pedagogu da sam cula o njoj sve najbolje, ali da ipak ona proceni ko bi odgovarao T. Ona mi je posle testoranja rekla da za T temperament bas odgovara ta uciteljica.

Za S je isto tako bilo. Odmah sam rekla pedagogu nek proceni. A pedagog je jako dobro S procenio.

Sa obe uciteljice sam prezadovoljna.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2021 7:42:04   
Duškić
Mi treba da zavrsavamo te pripreme, nikako da se vratimo za Bg. A krajnje je vreme.
E djaci prvaci, kako prolete vreme.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2021 8:18:56   
Milena18
Dunja, ja ću ti napisati ovo kao neko ko je sa 8 godina promenio ne samo školu, nego državu. Došla sam u drugi razred u odeljenje gde nisam znala ni jedno jedino dete, ja koja nikad nisam lako sklapala poznanstva niti sam bila, kao što nisam ni sad, nešto ekstrovertna. Deca se prilagođavaju, i ona komunikativna, i ona manje komunikativna, i ona koja se lako vezuju za druge, i ona kojoj treba više vremena da steknu drugare. Sve se to prebrodi, i verujem da je roditeljima teže nego deci, iako su dečije reakcije burne.
A što se toga da je škola koju ste izabrali možda prezahtevna tiče, ja isto mislim da ima mnogo toga i u vašem stavu i u Savinom stavu prema učenju koji ćete graditi vas troje zajedno sa učiteljicom. Nemoj unapred da se opterećuješ i da razmišljaš o problemima do kojih verovatno i neće doći. Mislim da nemaš baš nijedan razlog da misliš da tvoje dete nešto neće moći da postigne ili da će mu školske obaveze teško pasti.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2021 8:29:31   
jess021
Ovo za gledanje u bolnicki karton mi je na nivou naucne fantastike, stvarno ovako nesto jos nisam cula.
Zanima me, da li psiholozi/pedagozi formiraju razrede i prema uciteljicama odnos njihovom senzibiltetu/pristupu /karakteru ili samo formiraju da procentualno uspešnost bude podjednaka? 
Imamo fore jos godinu dana😉

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2021 8:49:00   
Didy
Jess, i jedno i drugo.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2021 8:51:05   
Tiziana
Ja nemam reci, to za karton, ali posmatrajuci pisanje roditelja kod sina u odeljenju, ne iznemadjuje me da je neko to uradio. Roditelji misle da imaju pravo da se bune za sve, da bufu ukljuceni u sve,  da kroje skolstvo kako im padne napamet, da vredjaju, negoduju i pljuju stalno..


A to da vreme leti, kad pre skola, itd.. Tek ce da leti kad krenu u skolu. Nekako se i promene, vreme leti, za cas budu nekako veliki.. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2021 9:11:20   
Ivanka 75
Roditelji su posebna sorta 😂


Ovi nasi jos ljuti na ovu novu uciteljicu a onu staru koja je kao bila naj naj, a ladno otisla i ostavila decu, okivaju u zvezde i dalje. 
Treba ova nova u 4. razredu da ih uci tablicu mnozenja. Nemaju oni kad kod kuce da ih propituju. Jedino sto sam htela je da ne bude u istom odeljenju sa komsinicom a ispade tako. 
Dete koje redovno uci  i izvrsava skolske obaveze je djak koji nece imati problema. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here