|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 10:28:38   
Sanjica26 RR
Anck meni i dalje nije jasno zbog cega mora da se pise molba za drugu skolu.user posted image Kod nas mozes bilo koju skolu u gradu da upises bez molbe? Znam da je to nekad bilo, ali to vise nije.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 5.1.2017 10:29:19 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 10:45:40   
Anck Su Nmaun
Ma jeste draga, do 1 februara se podnosi molba skoli, kojoj ne pripadas, i do 1 Marta jave da li je odobreno (tako sam citala na sajtu skole), i ako je odobreno 1 Aprila se vrsi upis.
Samo svo razbijam glavu sta da navedem kao razlog zasto....user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 10:59:02   
Sanjica26 RR
Anck mozda je kod vas u Vojvodini tako. Neka me neko ispravi.
Ako ima u toj skoli produzeni boravak, a u ovoj skoli nema kojoj pripadate napises da je zbog toga.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 5.1.2017 11:00:20 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 11:13:42   
Anck Su Nmaun
Evo Copy paste
Поштовани родитељи,

Обавештавамо вас да је почело прикупљање молби за упис деце у први разред наше школе. Рок је од 01.12.2016. до 01.02.2017. године.

У први разред се уписују деца рођена између 01.03.2010. и 28.02.2011. године.

Молбу обавезно подносе родитељи ученика који имају адресу становања ван терена наше школе. У молби је потребно нагласити да ли сте заинтересовани за упис у одељење редовне или целодневне наставе. Приликом подношења молбе, родитељи који су заинтересовани за упис детета у целодневну наставу, прилажу и потврде о запослењу.

На нашем сајту, у делу “целодневна настава”, можете прочитати више о овом виду организовања наставе.

Молимо родитеље деце који су на терену наше школе а заинтересовани су за упис детета у први радзред целодневне наставе, да такође предају молбу како бисмо на време имали право бројно стање ученика.

Управа школе

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 12:28:56   
Sanjica26 RR
Gledam na nasem sajtu. To ne pise. Samo kazu koja generacija krece u skolu. I ostale informacije pisu.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 5.1.2017 12:29:57 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 12:39:21   
Anck Su Nmaun
Ovo je pod upis prvaka... a ne znam mozda je stvarno samo u Vojvodini. Gledala sam sad i na sajtu druge skole isto to pise.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 12:46:11   
Sanjica26 RR
Anck pa gledala sam pod upis prvaka. Pitacu bas pedagoga moje skole da li i kod nas tako vazi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 12:49:02   
Anck Su Nmaun
Stavicu medju razloge jer imaju celodnevnu nastavu ( ne samo boravak) i to mi se jako svidja. Znaci nije ona klasika, pre podne skola posle podne boravak, nego je sve rasporedjeno na citav dan. I mene bar mnogo podseca na vrtic,
Npr. dodju u pola 8 a nastava pocinje tek od 10, pa par casova pa veeliki odmor, rucak, igranjac pa tek kasnije nastavljaju. Tako da mi nije strasno sto bi ostajali do 16h u skoli.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Upis prvaka
5.1.2017 12:50:41   
branki*
pa,navedi da je razlog produzeni boravak,a to vam odgovara zbog posla ili da si cula sve pohvalno i najbolje za tu skolu i za kadar,pa zelis da ti deca idu tu..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 1:45:44   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: jabudic

Kod nas se od drzave inace dobije jedan veliki sipak, za sve dogadjaje user posted image
Za ostale razrede su skuplje, nemoj mi vjerovati, mislim da za ove visoke razrede u jednom trenutku cifra bude oko 100€.


Ja procitala spisak user posted image Mada realno i dobije se spisak za knjizaru user posted image
Majke mi, a kod nas kao vazi neko misljenje da su vece plate i standard nego u Srbiji. A ono tamo malo malo pa nesto...te dobijaju kad se djeca rode, te knjige, te djeciji dodatak. A kod nas samo sto ti ne traze da platis zato sto imas dijete user posted image

Anck napisi to za boravak, sta da radis drugo. Kod nas moze da se upise u drugu skolu/vrtic ako ima mjesta, ako nema, ne moze. Moji isto ide tamo gdje ne pripadaju teritorijalno.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 8:49:26   
Buba Mira
Žene, koliko para je realno potrebno za opremanje prvaka za polazak u školu? Mislim sve đuture - ranac, sveske, knjige, pernice i bla bla? Koliko "košta" prvak?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 9:05:07   
IvanaSK RR
Buba Miro, zavisi koji ranac kupujete. Nas ranac je koštao 4000 din. Tako i pernica, ako je ona velika sa bojicama, olovkama kosta oko 1500-2000din.Mi knjige za prvi razred nismo placali, ali mislim da je cifra oko 5-6000 din. Sveske, rezaci, blok, jos bojica, uvijaci(ako ćete ih koristiti), pa izadje mozda jos 1000-2000din.
Za knjige, verovatno, ima opcija da uzmete preko skole na rate

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 9:07:47   
choopa choops
Ništa ti ne znače ove crnogorske cijene, ali ajde da se upišem.
Rančevi od 25-50e, pernice oko 10e pune, komplet knjiga oko 40e, sveske sve zavisi sta treba, ali i tu je do 10e.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 9:18:43   
Buba Mira
Pa ok, to nije puno. Ja sam mislila da je minimum duplo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 9:39:55   
Sanjica26 RR
Meni koleginica rece ukupno ju je kostalo 20.000. Sa sve knjigama. Knjige su najskuplje.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 6.1.2017 9:40:42 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 9:50:36   
Anck Su Nmaun
Knjige koliko sam cula.oko 10..pa torba oko 4-5... pa oni sitnis sveske..olovke..bojice..i jos da se.obucete minimum 20 000 ja toliko vec razmisljam da ce biti .

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 10:01:04   
IvanaSK RR
Anck, knjige za treci razred su bile nešto manje od 7000, tako da mislim da su malo jeftinije za prvi razred. A i to sve zavisi od izdavaca.
Ukoricene sveske su skuplje, ali mi smo ih samo jednom kupili jer mu je ranac ionako pretezak. Za srpski, matematiku, prirodu i drustvo (svet oko nas) uglavnom traze velike sveske. Ostali predmeti su male sveske.
Zavisi od deteta, ali mom sinu treba dosta gumica i olovaka, mislim da ih on jedeuser posted image
Za likovno u prvom razredu uglavnom koriste samo bojice, mada i to zavisi od uciteljice. Tako da i bojica treba dosta.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 10:29:19   
Buba Mira
Po mojoj kalkulaciji - 300 evara +, sa oblačenjem za školu (nešto nove garderobe, nove patike za fizičko) i ostalo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 10:34:29   
Anck Su Nmaun
Pa mozda nije lose poceti dva tri meseca unazad s kupovinom. Bar te sitnice da se ne nagomila sve u jedan mesec. Mada je lose sto uciteljice uglavnom govore ne kupujte nista unapred.
Mi smo misilili svakako s mora kad budemo isli da svratimo u Solun u Jumbo da se opremimo sa tim sitnicama za sklolu..a mozda i ranac.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 10:55:53   
IvanaSK RR
Mi smo ranac i pernicu kupili par meseci pre početka skole. Sveske i ostale sitnice nisam htela, jer sve zavisi sta učiteljica trazi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 11:24:23   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi smo ranac i pernicu kupili par meseci pre početka skole.

Hahah nemoj mi ovo govoriti , ja sam freek po tom pitanju pocecu sad da kupujem user posted image
Kao i sa opremom za bebu ..odmah cim ostanem trudna ako moze user posted image


E pa to mi nije jasno kako mozes pogresiti, sta se uglavnom trazi od svesaka? Male na siroke i uske, kockice i prazne jel tako, ako uzmem i koju viska nece se baciti user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 6.1.2017 11:26:15 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 11:28:08   
branki*
za engleski ide mala prazna,za srpski u velikim linijama,matematika u kvadratice,svet oko nas kako hoces,uglavnom kvadratici...i da uzmes neku visak,iskoristice se kad tad...najskuplje su knjige,zatim ranac.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 11:31:34   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: branki RR

za engleski ide mala prazna,za srpski u velikim linijama,matematika u kvadratice,svet oko nas kako hoces,uglavnom kvadratici...i da uzmes neku visak,iskoristice se kad tad...najskuplje su knjige,zatim ranac.

Kako bre ovo?
Zar ne idu uske i siroke? Mi smo secam se siroke tek tamo mozda od treceg-cetvrtog uzimali...ali davno je to bilo user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 11:31:55   
IvanaSK RR
Branki, kod nas malo drugačije. Za prvi razred iz srpskog ide velika sveska u uske i siroke linije, (od drugog široke linije). Iz matematike velika i kocke, iz prirode (sveta oko nas) velika u kocke. Iz engleskog mala u kocke ili linije.
Anck, rancevi su povoljniji leti kad se zavrsi skolska godina :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Upis prvaka
6.1.2017 11:34:05   
Anck Su Nmaun
Hahaha malo drugacije user posted image hoces reci skroz drugacije. Ma uzecu od svega po jednu.
A rancevi znaci da gledam Jun? I sta je bitno da gledam za ranac? Da bude anatomski jel?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here