|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ultrazvuk kukova
1.4.2009 20:04:06   
Leki 77
Pozdrav!
Zanima me vase iskustvo/savet u vezi prvog uz kukova.
Ja bih ga radila sa mesec dana, kao sto pise u Igorovoj otpusnoj listi, a vidim da u domu zdravlja salju tek sa dva meseca. Logicno mi je da se sve snimi dok je jos "rovito", a najbolje bi bilo na rodjenju, ali izgleda to ne rade u Srbiji. Molim vas za neku preporuku - lekara/ordinacije kojima ste bili zadovoljni.
Hvala!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ultrazvuk kukova
1.4.2009 20:26:25   
taya
Nemam ni ja jos iskustva sa tim, ali u skolici za trudnice nam je rekla da bi trebalo voditi bebu na uz kukova posle mesec dana, uz napomenu da ako budemo zakazivali kod drzavnog, verovatno bar dva meseca necemo doci na red....upravo kako si i napisala...napomenula nam je takodje i opciju da mozemo otici i privatno, ako bas zelimo da to bude posle mesec dana, mada nece nista faliti i da idemo kasnije, tako da ne bi trebalo da bide problem...
A, ni ne radi se pre taj uz, jer, ako sam ja dobro razumela, kukovi se razvijaju tek po rodjenju...pa treba da prodje neko vreme do prvog uz, tj. bar tih mesec dana.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ultrazvuk kukova
1.4.2009 20:41:39   
Leki 77
Nemam pojma. Ja sam shvatila, a mozda pogresno, da kod karlicnog porodjaja bebama rade uz kukova posle rodjenja. Nisam imala karlicni porodjaj, nego samo kazem. U svakom slucaju, ja bih Igoru to uradila sledece nedelje (kada puni mesec dana), a ne bih kod bilo koga da ga vodim, tako da ako cujes za nekog dobrog ortopeda - javi user posted image . Specijalno ne bih da cekam po drzavnim bolnicama pola dana da bi mi posvetili 2min. Secam se UZ u Narodnog fronta - kao na pokretnoj traci menjaju trudnice, pa ne sumnjam da je tako i za bebice.

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ultrazvuk kukova
1.4.2009 21:49:34   
mihi
Taj rani UZ kukova je napravljen zato da bi roditelji išli bar dva ili tri puta kod ortopeda jer jezgra okoštavanja se ne vide sa mesec dana i onda moraš ponovo da dodješ sa 3 meseca da vide jezgra okoštavanja obostrano...... Mi smo otišli sa 3 i ne idemo na kontrolu više sve je okuser posted image .

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ultrazvuk kukova
1.4.2009 23:15:34   
Jeca*
Imaš privatne klinike u Beogradu koje to sigurno rade. Ali takođe mislim da ne moraš da žuriš, kao što reče Mihi. Evo imaš dosta o tome i u ovoj temi:

Koliko dugo široki povoj <-- KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ultrazvuk kukova
3.4.2009 7:35:09   
Anoniman
Ja sam Luku vodila na UZ kukova sa 29 dana, tada je dr rekao da nema razloga da više nosi široki povoj jer je sa kukovima sve ok.
Išli smo posle na još jednu kontrolu kada je prohodao, da dr vidi kako hoda i kako drži noge (ako slučajno treba da nosi ortopedske cipele), ali sve je opet bilo ok.
Sledeći put kod njega idemo tek sa 30 i nešto meseci...

Odakle si Leki? BG?

Prijavi se na Spisak RR mama KLIK user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 13:30:40   
Dora
Bili smo danas u Domu zdravlja na UZ kukova. Sve je ok, kukovi su dobri, ne treba široki povoj. Ponovo da dođemo negde u septembru.
Doduše, nisam joj ni stavljala široki nego tih par dana koliko je dolazila patronažna ova u Novom Sadu (pošto nam je dolazila i u Zrenjaninu i ništa mi nije rekla što ne stavljam široki)

Sve je bilo ok, imali smo zakazano u 7.15h, tad smo stigli tad smo primljeni. Sledeći su bili zakazani za 20 min. kontam jer kad sam izlazila oni su tek ulazili u DZ i pitali me gde je UZ kukovauser posted image

BTW, dok. mi reče da se UZ radi sa 6 nedelja ali ne smeta ni sa mesec a ja joj rekoh da nisam htela da se bunim pa da prođem kao sa prvom kontrolom koju ćemo imati sa 6 nedelja umesto sa mesec danauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 13:37:56   
Anoniman
ja sam zbunjena.
meni pedijatar ne pominje uz kukova.
sled.nedelje idemo na vakcinu pa cu da je pitam...

ili cu da odem negde drugde...

mislim stvarno.,..

dora, drago mi je da je sve ok user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 14:47:27   
ana77
Mi smo posle prve kontrole zakazali UZ kukova i idemo 9.6. - tad ce Sonja imati tri meseca i dva dana, tad smo najranije dosli na red. Na drugoj kontroli nam je doktorka pregledala ovako kukove i rekla da su odlicni ali da tek posle uz skinemo siroki povoj. Ja joj i sad po malo skidam ali ipak cekam UZ da budem 100% sigurna. Ipak je devojcica... :).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 15:29:16   
lanajelena
Dorice i mi smo danas bili na UZ i ne nosimo vise sirok povoj...mi smo bili u deset zamalo da se sretnemo user posted image  ako si bila na limanu

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 16:33:10   
micketta
IZVORNA PORUKA: OTI

ja sam zbunjena.
meni pedijatar ne pominje uz kukova.
sled.nedelje idemo na vakcinu pa cu da je pitam...

ili cu da odem negde drugde...

mislim stvarno.,..



oti, ni meni drzavni pedijatar nije nista spominjao u vezi sa snimanjem kukova.
odradili smo to sa mesec i 3 dana u privatnoj klinici i od tada je bilo zbogom, siroki povoju. nismo isli specijalno zbog kukova, ali kad smo vec bili tamo, otaljasmo i tu brigu :)
ako hoces, mogu ti ostaviti broj na pp da zakazes kod nacelnika u misovicu. nisam sigurna koliko je UZ kukova, mi smo ga dobili gratis, ali ne bi trebalo da je vise od 3000


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 16:39:15   
Dora
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Dorice i mi smo danas bili na UZ i ne nosimo vise sirok povoj...mi smo bili u deset zamalo da se sretnemo user posted image  ako si bila na limanu


Eto, mi bili u 7.15h... zamalo da se sretnemouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 16:41:39   
New Mom
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Dorice i mi smo danas bili na UZ i ne nosimo vise sirok povoj...mi smo bili u deset zamalo da se sretnemo user posted image  ako si bila na limanu

Mogle smo sve da se sretnemo. user posted image  Mi smo imali za 8.30h, ali nisam je vodila, ne znam što su mi tako rano zakazali, pre 5.nedelje se ne može utvrditi pravo stanje jer čašica kuka nije formirana do kraja.
Umesto toga idemo posle 20.-og u Dečiju bolnicu ipak, uspela sam da upadnem tamo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 16:41:49   
buhla
nama je dr na prvoj kontroli dala uput za uz kukova i zakazali su nam za prvi slobodan termin - 07.07. Pavle ce tad da ima skoro 3 meseca.

oti, tebi ce sad mozda dr na sledecem pregledu da da uput!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 16:43:30   
New Mom
Znam da je školski da se radi: oko 6.nedelje, oko 3.-4. meseca, sa godinu dana i kad prohoda. Ali retko tako bude u praksi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 17:29:10   
Dora
Kad sam rodila Luku, 2004. god u Betaniji se UZ kukova radio pri otpustu iz porodilište pa sa 3-4 meseca ponovo. Još su mi u porodilištu rekli da su kukovi ok i ne treba široki povoj. Znam da se to stalno nešto menja, baš kao i za dojenje, uvođenje hrane i negu pupka i ostalog...pa se ne nerviram previše, u stvari, uopšte se ne nerviram. Da nešto nije u redu već bi se videlo

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 20:23:40   
anajid
Ja sam Andriju vodila sa mesec dana na snimanje kukova,pa iako je sve bilo u redu ponovo smo isli sa 3 meseca!Receno mi je da tako idu pregledi a sledeci je sa 6 meseci!Dodje mi da ne idem,vidim da je sve ok,ali ajde stalno coveka nesto kopka!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 20:39:40   
LillyT
Mi smo isli sa 6 nedelja i sve je ok, a dr savetuje nastavak sirokog povoja jer se lepse razviju kukovi i stopala user posted image Zakazala nam je opet u 3. mesecu, kao, to je njena praxa... Mi smo to radili preko veze, pa mi glupo da je ne odvedem, a siroki skidam tokom dana, pogotov kada su upekle vrucine


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 21:27:58   
Mishica 77
Pisala sam o ovome u temi o širokom povoju. Mi smo radili UZ sa 6 nedelja zbog karlične prezentacije u mojoj tibi i CR-a. Nalaz je uredan, sledeća kontrola za 2 meseca, i dalje široki povoj. Ne kapiram o čemu se ovde radi. user posted image Osećam da će nam i tada jopet produžiti široki. I onda jopet i jopet... Jel moguće da su te kontrole samo zbog CR-a? Moram da pitam kad odemo sada na kontrolu krajem meseca.
Nije meni teško da je pakujem ali ona je najsrećnija kada joj se skine široki povoj.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 22:09:12   
LillyT
Mishice, to izgleda zavisi od dr-a. Ja sam imala super porodjaj (prirodni) pa eto, opet idemo na UZ kukova iako je sve ok. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 22:14:19   
Mishica 77
E, natauser posted image em ih ja sve na piiiiiiiiiiiip.....
Moje dete da se pati zato što tamo neki dr ima takav stav. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 2.6.2010 22:15:14 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 22:22:28   
LillyT
Ja Lari skinem tokom dana siroki, pa jbg... meni na dusu

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 22:24:04   
Mishica 77
I ja sam razmišljala o tome ali da joj skidam noću. Jooooj, nisam pametna... 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 22:25:27   
micketta
ja cu vas sve posaljem kod 'mog' dr-a da vam poskida te siroke povoje user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ultrazvuk kukova
2.6.2010 22:26:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja Lari skinem tokom dana siroki, pa jbg... meni na dusu


i ja...pogotovu kad je bilo ovo lepse vreme..ma idi bre, svane dete od srece.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here