|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 15:00:45   
bebilule
Joj Ado, ja blago ludim sto vise kuci citam. Ali mi cudno sto mi dr nista ne rece puno o tome. Cula sam samo kako sestri govori sta da kuca. Samo mi je rekao za siroki i za vjezbe. Tek sad kuci gledam tu.klasifikaciju.po grafu.

Sad 19. puni tri mjeseca.

< Poruku je uredio bebilule -- 13.1.2016 15:01:11 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 15:49:15   
adulence
Mozda cu sada da lupim ali ja mislim da se siroki i kao nosi do 6.meseca posto bi dp tada trebalo da se zavrsi okostavanje...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 16:05:44   
bebilule
Ma to mi je sad najmanji problem. Povijacu koliko treba. Nego sam totalno neupucena do kad ima fore da predje u grupu I. Citam i pokusavam da se snadjem. Ne znam je li ovo alarmantno za njegov uzrast. Zakazao nam je kontrolu za 6 sedmica. Krivo mi sto ga ne ispitah vise o ovome, ali kad sam totalno neupucena otisla.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 17:30:32   
Trcosava
Bebo, ja ti nemam ništa pametno reći. Ovde se radi UZ na otpustu iz bolnice (ako nije vikend, u tom slučaju par dana kasnije) i sa 3 meseca. I to je to. Kako meni ide na živce taj široki, kao da ima neku vajdu od togauser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 17:35:08   
Valerie
jel rano da se tacno sa 5 meseci uradi drugi UZ?
ili sam pogresno zapisala i zakazala ili...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 17:49:30   
Maraj
Mi smo prvi put bili sa puna 2 meseca prvi pit na uz kukova. Nalaz je Ia na oba kukova. Dr je rekla da je super. Na moje pitanje da li to znaci da prestanemo sa sirokim dr je rekla da je preporucljivo da se nose 3 meseca i zakazala nam vidjanje za 2 meseca. Tako mi opet idemo na uz 5.februara. tada ce L imati puna 4 meseca.
Kada je napunio 3 ja sam mu na svoju ruku skinula siroki tokom dana . Stavljam mu samo nocu

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 18:06:04   
adulence
Valerie nije rano drugi uz se i radi sa 5 meseci,tako sam i sa ivom a i sa reljom ce tako biti

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 18:19:38   
Valerie
ma da...
mi smo bili sa 1,5 mesec i pise kontrola za 3 meseca, tj. sa 4,5. sad kad sam zvala da zakazem, sestra kaze izmedju 5 i 6 meseci... pa smo zakazali za 5 i 1 dan :)
vec sam pisala, ja sam u porodilistu prestala da joj stavljam siroko, i posle nismo nijednom stavili.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Ultrazvuk kukova
13.1.2016 19:57:49   
jess021
Mi smo bili kad smo imali dva meseca i nalaz je Ib. Dr je rekla siroki povoj jos mesec dana, kontrola po potrebi sta god ta potreba znacila.
Skinula sam joj siroki par dana pre NG.
Trco, i menetaj siroki nervirs, tacnije nervirao me je. Nigde su svetu se ne nosi, sem kod nas.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Ultrazvuk kukova
22.1.2016 12:39:40   
dijana1*
Danas prvi pregled ( imamo 40 dana) , kukici uredni i rekao nam dr. da skinemo siroko povijanje. Sledeca kontrola sa 3 mesecauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Ultrazvuk kukova
23.2.2016 21:23:31   
*milica*
Mi danas isli na treci uz Kukova.
Prvi je bio sa 3 meseca, drugi sa 5 meseci i evo danas 3. sa punih 6 meseci.

Prosli put je pisalo :nisu presutna zrna okostavanja,nalaz uredan za uzrast. i desno II A+, levo II A+
Jezgra okostavanja glavice femura desno + - zaokruzeno -, levo + - zaokruzeno -.

Danas: nisu prisutna zrna okostavanja, nalaz u redu!
I sve ostalo kao ovo gore navedeno.

Rekao je nema sedenja do sledece kontrole za mesec dana.
Za siroki povoj kad sam pitala na prvom uz, rekao je "siroki povoj ne treba od rodjenja" a ja sam stavljala Vuletu do puna 4 meseca.

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Ultrazvuk kukova
23.2.2016 21:54:04   
Maraj
Milice pa to znaci da vi ne smete da sedite do 7.meseca.... malo cudno
Moja beba sa 4 i po meseca trszi da sedi i ja je ne sputavam. Svaka beba se indirektno razvija al bas da krene da sedi tek sa 7 to mi malo kasno. Naravno ne stavljam ga da sedi u kolicima al kad ga drzim u narucju on se nekad buni i savija ka napred , trazi da sedi. Znaci da je spreman
Necu ga sputavati , pa mu dozvolim da sedi neko vreme u mom krilu

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Ultrazvuk kukova
24.2.2016 16:43:02   
bebilule
E ovako. Mi danas opet isli na kontrolu kukova. Prvi put isli u dom zdravlja kod djecijeg hirurga (ovdje je on zaduzen za to i proslijedi karton nasem pedijatru). Tada je rekao da je M grupa IIa-. Ja otisla po drugo misljenje privatno i covjek mi rekao da je Ib. Danas mi njegova dr rece da bi voljela imati jos jedno misljenje ovog prvog. Koliko sam ja shvatila i Ia i Ib spadaju u normalne, zdrave kukove, samo se kod b nije jos oformilo jezgro, te je potrebno pracenje. S druge strane, ukoliko je jos uvijek u grupi II, to bi zahtijevalo cesce kontrole i najvjerovatnije lijecenje. Zbog toga danas opet odemo. I ovaj sad potvrdi da je M Ib. E sad ono sto ide kad imas dva doktora user posted image - po jednom za.Ib nije potreban siroki, po drugom, ovom danas, jeste. A siroki sam skinula cim sam potrazila drugo misljenje. Danas smo ga za potrebe pregleda nosili user posted image . Kaze on vidimo se za dva mjeseca, siroki i dalje. Mislim se, da si ti meni ziv i zdrav...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Ultrazvuk kukova
3.3.2016 16:55:04   
Animsaj9
mi smo prosle nedelje isli na UZ kukova , znaci sa nepuna dva meseca , dr pogledala i kaze sve u redu , i da nastavimo da nosimo jos siroki povoj. Nista mi nije rekla , a ni napisala u izvestaju kojoj grupi pripadamo I iliII. Samo je rekla da na sledecem savetovalistu zakazemo novi UZ, i da se u toku prve godine urade bar tri , i da nista ne brinem.
Sada mame koliko mogu da vidim u mom okruzenju dosta rano skidaju siroki povoj

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Ultrazvuk kukova
3.3.2016 17:05:10   
Sanjalicaaa
Ja sam mladjem skinula siroki onog dana kad smo izasli iz bolnice. Mada su nase pelene siroke pa kao i ne treba siroki povoj.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Ultrazvuk kukova
22.3.2016 14:55:58   
*milica*
Mi danas isli na uz kukova.
Sve je ok, zrna okostavanja u naznaci, kontrole vise nisu potrebne!
Tako da sad sme da radi sve sto zeli, a to je sedenje. Vec nedelju dana vezba da stavi nogicu u usta i super mu ide. Vrlo malo mu fali....



_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Ultrazvuk kukova
23.3.2016 13:56:44   
janajana
Mi smo juce bili na uz-u i dobili zeleno svetlo za sedenje, mada ona odavo pokusava i sama da sedne pa sam je pustala po malo user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Ultrazvuk kukova
8.6.2016 19:33:12   
Mala Elena
Na kontroli sa dva meseca nije imala ni u jednom kuku formirana zrna i rekli su da nastavimo da nosimo siroki povoj. Ali ja bas i nisam konstantno. Prvo sam skidala na po par sati , pa na kraju ostalo da nosi samo nocu. Jel jos neko to uradio da se utesim da ce sve biti ok ?

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Ultrazvuk kukova
8.6.2016 20:24:47   
serpica

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Na kontroli sa dva meseca nije imala ni u jednom kuku formirana zrna i rekli su da nastavimo da nosimo siroki povoj. Ali ja bas i nisam konstantno. Prvo sam skidala na po par sati , pa na kraju ostalo da nosi samo nocu. Jel jos neko to uradio da se utesim da ce sve biti ok ?




Ni mi nismo imali na prva dva snimanja centre okostavanja i niko nam nije reko da nosimo siroki povoj ja ovako laicki mislim,na prvom UZ gleda se samo su kukovi na mestu tj da nema iscasenja,sve ostalo je individualno,mislim na to okostavanje. Ni jednom detetu nisam stavljala siroki povoj rekli su mi dovoljan je pampers.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Ultrazvuk kukova
8.6.2016 20:27:52   
eca89
ME, ni ja nisam stavljala ni dana, ovde kazu taj povoj nema veze sa kukovima!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Ultrazvuk kukova
8.6.2016 20:57:00   
Mala Elena
Extra! user posted image
Ma, ja sam E drzala 5,5 meseci, skidala samo kad su.bile nesnosne vrucine, a posle cujem sve manje deci stavljaju , pa sto bi je maltretirala...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Ultrazvuk kukova
8.6.2016 21:20:49   
Maraj
Me ja sam nosila L 3 meseca. Tako mi je rekla dr da je pozeljno nositi 3 meseca. Takobsam i uradila. Na sledecoj kontroli kada je L imao 4 i po meseci , sve je bilo ok

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Ultrazvuk kukova
8.6.2016 22:35:30   
Sunce_ljubavi
Bili smo neki dan na uz kukova, vide se zrna okoshtavanja, sve odlichno, kontrola kad prohoda.... ALI...reche mi dr mozete ga stavljati da sedi....do 6 meseci bi trebao samostalno da sedi user posted image wtf, otkad je to tako.... ja cure nisam forsirala.... shto su uspele same, uspele su...koje su ovo nove mode da bebu od 4 i po meseca stavljam da sedi....user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Ultrazvuk kukova
8.6.2016 23:38:24   
Mala Elena
Mozda su mislili da bude uzdignuta, recimo na oko 45 stepeni...? Verovatno je to...ne forsiraj svakako...

(odgovor članu Sunce_ljubavi)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Ultrazvuk kukova
9.6.2016 9:53:20   
Sunce_ljubavi
Pa nije tako rekao...a moze biti svashta shta je mislio.... Shto se mene tiche ja znam kako treba....imam josh dvoje...ali bilo je josh 2 mamice samnom u ordinaciji... pitanje kako su one shvatile to mozete ih stavljati da sede....

On izdignut bude u jednoj ljulji, ali je i tamo vishe na ledjima nego na guzi, slichno kao jaje autosedishte, i kad je na rukama.... dok ne pochne da se okrece sa stomaka na ledja i obrnuto, necu forsirati sedenje.... Samo jednom je beba...nigde ne zurimo user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here