|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
10.7.2018 14:20:08   
IvanaSK RR
Nismo koristili kaisice, ni sa jednim detetom. Niti sam ih forsirala niti sputavala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 11:19:44   
Rosita
Bili na uz danas. N, 4m, 22 d. Nema formirana jezgra okoštavanja ni desno ni levo. Ta dr što radi uz kaže obično budu, ali nije ništa nenormalno, da se ponašamo normalno. Da li da se brinem?user posted image . Piše uz I b na oba, jezgra -.

< Poruku je uredio Rosita -- 22.8.2018 11:20:28 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 11:21:13   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Rosita

Bili na uz danas. N, 4m, 22 d. Nema formirana jezgra okoštavanja ni desno ni levo. Ta dr što radi uz kaže obično budu, ali nije ništa nenormalno, da se ponašamo normalno. Da li da se brinem?user posted image . Piše uz I b na oba, jezgra -.


Kontrola za 2 m.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 12:54:42   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pise uz kukova Ib,desno se nazire jezgro okostavsnje,levo ne.
Kaze dr dovoljan je pampers.

Meni je ista dr koja nam je gledala kukove rekla da mu sa 4 meseca dignem naslon na 45. Tako da verujem mozete i vi. U principu sedenje ima veze sa kicmom a stajanje sa kukovima.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 12:59:18   
Rosita
Sad sam se smorila jer D je samo jednom bio na uz i sve je bilo ok.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 13:02:36   
Maslacak15
Ja mislim da je to jos ok nalaz. Ali zasto bi ga uopste podizala? Vidim da to u Srbiji skoro svi uvek savetuju ali iskreno ne znam cemu to sluzi. Ja se ponasam prilicno opusteno, pustam da mi A sedi u krilu da se pridize posto to naravno pokusava jos odavno. Ako je legnem na 45 stepeni ona se podigne na 90. U maxi cosiju se naginje ka napred bez problema.... Ali opet ne planiram da joj menjam kolica dok ne nauci da sedne sasvim sama. Znaci sama na podu iz lezeceg predje u sedeci bez icije asistencije. I ne stekne cvrstinu. Kao sto sam i sa decacima. To znaci za 6 meseci najranije. I dalje je vozim u potpuno ravnoj korpi na nula stepeni.
Nije da mislim da je nesto bogznakako opasno ali je sa druge strane apsolutno beskorisno u smislu pozitivnog stimulisanja decijeg razvoja.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 13:05:19   
mama Jo
Ma kakvi bre Rosi, pa to je ok sve. Da je nesto ozbiljnije, sasvim sigurno bi ti rekli bar neku vezbicu da radite.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 13:22:52   
Misha i Ljisha
Rosi i sa mojom D je isto pdmah bio ok nalaz nakon 6 nedelja.

Maslacak imas mirnu bebu. Ja imam malog djavola koji bi da se non stop nosi da sve vidi. Ok pustim i ja da lezi skroz ravno u kolicima ali on onda da prostis popizdi toliko da se dere kao da mu deru kozu s ledja i hoce da se nosi. Meni je olaksanje ako je on malo podignut da mi nije u rukama bar 15 minuta. Ne stavljam ga da sedi naravno ni necu. Ali ovo na kratko sto ce biti u kolicima koja ionako mrzi uopste ne mislim da je problem

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 13:36:12   
Rosita
Upravo ovo sto kaze ljisa, maslacak, oce da gleda okolo, nece da lezi, cesto. Ne u smislu stimulacije, napeotiv.
Hvala puno.

< Poruku je uredio Rosita -- 22.8.2018 13:38:05 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 13:40:03   
Maslacak15
ok ako tebi znaci ljiso samo konstatujem u kontekstu razvoja bebe nema nikakvog efekta. A imam utisak da se potencira kao nekakav znak zrelosti. I nemam mirnu bebu definitivno. Nit je ona mirna nit su decaci bili mirni. Nego su naviknuti. Da ti je dete svaki dan u kolicima 2 h bez izuzetka, navikli bi se. Drali su se i moji, i dan dan se desi da popizdi jer joj dosadi. X puta sam je vadila u tramvaju/busu da bi je zabavljala. Mislim uopste ne zelim da poredim, narocito ne sa decom koje ne znam samo kazem da su moji vrlo agilne i radoznale bebe- svi bili a i Ana je. Nisu posebno drekavci hvala bogu ali je to daleko od mirni.....Samo kad se mora onda nema druge i kolica su stvar na koju ih je moguce naviknuti, kao i na odlazak na spavanje.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 13:49:43   
vonavoj
Rosita.i ja sam sa prvom isla samo jednom na uz,sa drugom 2 puta,a sve je bilo ok..promenili su politikuuser posted image
Ne brini se,to je sve ok nalaz.
Naviknuti ih na kolica i spavanje..samo cu se user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 13:59:40   
Maslacak15
da idu rano na spavanje, a ne da se ne budeuser posted image Svako dete moze da se istrenira da zaspi u osam uvece - to potpisujem. A da li ce se posle toga probuditi 5 puta ili ni jednom vec zavisi od deteta....
A sto se kukova tice vec rekoh, ovde se radi screening odmah, sa 5 nedelja i Ia i Ib se smatra normalnim nalazom i uopste se vise ne kontrolise.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 14:37:08   
Maraj
Mi uz imamo zakazano tek 22.9.
S ce tada imati oko 2 i po meseca.
Sa L smo cini mi se isli prvi put sa mesec dana
Zar ovo nije kasno za prvi uzuser posted image
Navodno je guzva pa smo dobili ovaj termin i to je subota....dezurstvo...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 14:47:09   
mama Jo
Maraj, mi smo sa J isli isto posle mesec dana, a sad sa U... pa gotovo da je imala i 3 meseca, tako su nam zakazali i rekli da nije kasno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 14:57:49   
dunja RR
Ja mislim, da je školski da se Uz radi sa 5-6 nedelja, ali obično letnjoj deci zbog odmora pomere, tako su i nama, mi smo sa 2 meseca bili. Uvek je bolje ranije jer ako postoji problem, bolje je ranije krenuti sa lečenjem, zato što lečenje kraće traje što je beba manja. kao što je kod nas bilo npr. Da smo kasnije otišli, duže bi nosio kaiščiće.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 15:01:22   
Misha i Ljisha
Maslacak treniram i ja al ta kolica nam uvek tesko idu. Tj idu lako tek kad krenu da sede. Od silnih grceva smo se nosali non stop. Ne moze to tek tako da se prekine user posted image a da ne pricam da ga od prvog dana uredno stavljam u kolica.

I kod nas je npn stop stimulacija. On na krevetu ja pored njega. On na stomaku ja zabavljam on u kolicima ja izigravam dvorsku ludu i td i td. Dete koje 10 min nihe provelo samo. Sizim al takav je

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 16:20:03   
vonavoj
Maraj,mi idemo na prvi uz tek sa 4 meseca...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 17:37:54   
Maraj
Jao von i vi "kasno" idete. Pa moguce da je ovo sto dunja kaze, da nas uhvatili godisnji odmori. Nas ugurase nekako u subotu da odemo , kad je dr dezuran. Al gledam, S ce tad imati 2 u po meseca....
Sa L smo bili sa mesec dana pa sa 3 meseca na kontroli.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 17:48:10   
dunja RR
Veruj mi da jeste, pazi sećam se kao juče, čim sam izašla iz porodilišta istog dana, baš istog dana sam zvala Tiršovu da zakažem UZ kukova i kardilologa, jer su mi na porođaju rekli da su mu nezreli kukići i da ima šum na srcu, i da što pre odemo na kontrole. I rekoše da je prvi termin za UZ tada, polovinom avgusta, sa S 2 meseca, a kardiologa su nam zakazali tada za septembar.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 19:33:39   
Misha i Ljisha
Promenili su politiku nad u ns. I ja sam D vodila odmah sa mesec i po a njega skoro sa puna 3. Oni kazu da ce sve bebe biti zakazane izmedju drugog i treceg meseca. Ranije nikom vise ne zakazuju

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 21:45:20   
mama Jo
Jeste Ljisho, takvo smo i mi objasnjenje dobili. Ali i sa J kada smo bili posle mesec dana, secam se da mi je rekla da je sve u redu, ali mozemo produziti nosenje sirokog povoja do navrsenog treceg meseca ako zelimo, a mozemo i odmah da skinemo.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 21:58:57   
Rosita
Ja se samo nerviram jer nismo stavljali široki povoj i brinem da nisam tome doprinela, a posebno jer su saveti skroz drugačiji od slučaja do slučajauser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 22:08:26   
Maslacak15
Rosita nije da sam sad neki ekspert za ortopediju ali po mojoj logici je okostavanje razvojni proces koji je nezavistan od grube mehanike i opterecenja. Prosto se desava od nekog momenta i to je ocigledno individuelna stvar tj postoji raspon sta je normalno kao i za sve ostalo. Kod N ocigledno nista nije poremeceno, uprkos zakasnelom okostavanju, jel je nalaz ok Ia i I b prema tome nema sta da te grize savest....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 22:08:47   
Misha i Ljisha
Rositauser posted image iste smo i ja sam se odmah isto to zapitala. Ali realno siroki povoj nema veze sa okostavanjem tj stvaranjem tih jezgara.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 22:13:40   
mama Jo
Nema razloga da te grize savest.
Ja, koliko sam skontala, siroki povoj se stavlja da bi se sprecilo eventualno iscasenje kukova, zar ne?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here