|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
22.8.2018 22:32:16   
milicicak
Rosi, siroki povoj i okostavanje kukova nikakve veze nemaju. Siroki povoj niti pomaze niti odmaze okostavanju kukova. Jednostavno, postoji individualna varijabilnost u brzini procesa. A N nalaz je sasvim normalan.
Kao sto ni siroki povoj nece spreciti nikakve deformitete na kukovima. Ja jos uvek nisam pronasla studiju koja dovodi siroki povoj u vezu sa pravilnim razvojem kukova. Cula sam price da postoji neko istrazivanje iz 70-ih, 80-ih, ali ga nikad nisam pronasla, tako da ja siroki pojam podvodim pod ono sto babe kazu Valja se a kad ih pitas da ti objasne zasto nemaju ni jedan argument osim Valja se ili Tako se oduvek radilo.
Tako da nema sekiracije, sve je u redu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 1:22:52   
Rosita
Devojke, divne ste!
Ma znate ono, znam ja to, nego... Majka ko majkauser posted image
Mili, nasmeja me, valja seuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 5:52:24   
lesli
Citam sta ste pisale i pitam se koja je onda poenta tog sirokog povoja?
Mi smo spremili i svedske i tetra pelene, jer su nam ljudi sa strane rekli da se siroki povoj nosi bar do prvog uz kukova. Sad se pitam koju cemo preporuku dobiti od lekara u porodilistu (vidim da to zavisi od ustanove do ustanove i od lekara do lekara) i kapiram da smo verovatno bacili par hiljada uludo user posted image

Ps. Ako vas ne mrzi mozete da pisete i u temi o sirokom povoju. Vec sam je precesljala ali ne nadjoh konkretan odgovor posto su misljenja vrlo razlicita na ovu temu. Hvala :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 6:22:47   
Duškić
Pa , izgleda da je tako od ustanove do ustanove.
Moja drugarica se pre par daba porodila i beba joj je bila karlicno okrenuta do pred porodjaj i rekli su joj najmanje 3 meseca da nose siroki povoj .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 9:20:02   
Maraj
Apropo baba...
Ja samo da kazem da su babe , bar moje, bebe umotavale od glave do pete, samo su im se oci videle. Ko mumije user posted image
Tako da to stavljanje sirokog povoja ne znam od kada datira.
Opet kazem moje babe ga nisu stavljale. Beba se umotavala u pelenu , ma da mrdne nije mogla. Ono, i ruke su se umotavale. Pa nasi roditelji nemaju iscasene kukove.
Ja sam L stavljala 3 meseca siroki. Al je bio zimsko dete
S nisam stavljala
Cekam uz pa cu videti stanje

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 9:27:01   
dunja RR
Les, pisala sam već, mi smo nosili kaiščiće, ne zbog iščašenih kukova, već zbog nezrelih kukića pa da bi se sprečilo iščašenje nekada, u budućnosti.
Nosili smo prethodno široki povoj i ortoped u Tiršovoj nam je rekao kada postoji problem (srećom kod nas je bio najlakše prirode jer za teže probleme iščašenja i sl. ne idu kaiščići već šipke i tegovi, kod još težih gips a kod najtežih operacija) nikakav široki povoj ne pomaže, tako da smo ga uzalud nosili na 40+ 2 meseca.

IZVORNA PORUKA: lesli

Citam sta ste pisale i pitam se koja je onda poenta tog sirokog povoja?
Mi smo spremili i svedske i tetra pelene, jer su nam ljudi sa strane rekli da se siroki povoj nosi bar do prvog uz kukova. Sad se pitam koju cemo preporuku dobiti od lekara u porodilistu (vidim da to zavisi od ustanove do ustanove i od lekara do lekara) i kapiram da smo verovatno bacili par hiljada uludo user posted image

Ps. Ako vas ne mrzi mozete da piset__e i u temi o sirokom povoju. Vec sam je precesljala ali ne nadjoh konkretan odgovor posto su misljenja vrlo razlicita na ovu temu. Hvala :)



< Poruku je uredio dunja RR -- 23.8.2018 9:58:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 9:51:17   
Maslacak15
Jos jednom da ponovim nije zgoreuser posted image Siroki povoj nicemu ama bas nicemu ne sluzi, osim mozda maltretiranju bebe. E sad zasto se kod nas i dalje negde preporucuje spada u kategoriju koju vam je lepo objasnila milicicak. Na zapadu sigurno necete cuti nikog da stavlja siroki povoj. Ako postoji problem treba da se detektuje sto ranije ( zato se ovde zakazuje Uz cim izadjete iz porodilista) i onda se nose kaisici kao kod Dunjinog decaka. Dunja trudnice draga ne zbunjuj naroduser posted image Ustanovili smo kad je Misa pisala da je S imao kategoriju II koja je prva za koju se preporucuje terapija i u Srbiji a i u Nemackoj. Nevezano za jezgra okostavanja. Tako da se sve slaze. N od Rosi ima Ib sto je poput Ia normalan nalaz za koji ne treba terapija a narocito ne siroki povoj.
A lesli sto se tice pelena one su odlicne da se pokrijes da te beba ne izbljucka, da ih stavis ispod bebe kad je presvlacis, zastitis kolica od vetra i takoouser posted image Imaju primene.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 9:56:06   
dunja RR
Ne, pa ništa nisam ja rekla za Rosinog dečkonju, ja isto mislim da je sve ok :)

Samo sam pisala da me čudi to kasno zakazivanje prvog UZ, jer sa terapijom treba krenuti što pre ako eventualno postoji problem.

A za široki povoj se slažemo svakako user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 9:57:41   
Maslacak15
sve smo se slozileuser posted image . i ja mislim da je logicno i ispravno ultrazvuk odraditi sto ranije, da bi se ako je potrebno pravovremeno pocelo sa terapijom....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 10:25:12   
lesli
Hvala maslacak! user posted image
Znam da tetra mogu jos i imati primenu. Sto moja mama rece: “ako ih i ne budes koristila daces mi ih da cedim paradajz” user posted image
Ali sta cu sa 10 svedskih pojma nemam user posted image Da joj vezem preko glave, umesto mufova za usi user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 10:44:26   
Sanjica26 RR
Evo imamo temu siroki povoj, pa tamo pisite.
Klik

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 11:44:16   
Rosita
Nama ne radi naš doktor uz, već u nekom dz na opštini svi idu, sa teritorije opštine. Prvi put je uz radjen sa mesec i po i rečeno je sve ok, samo pampers, kontrola za 3 m. Tad se nisam ni udubljivala. Sad vidim da je sa meseec i po bilo II a+ na obe strane i sonodoktor i naša dr rekli ok. A sad je Ib na oba.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 11:55:45   
dunja RR
Rosi, nama je ovako

Na prvom UZ kukova sa 2meseca nam je bilo:

graf IIa+ L.sin
graf IIb L.dex


a onda posle mesec dana nošenja kaiševa, tj. sa 3 meseca starosti:

graf I b L.sin
graf IIb L.dex


U Tiršovoj smo radili UZ.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.8.2018 11:57:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 12:01:30   
Rosita
Onda da verujem da su se kod N spontano promenili jer ovo II a+ je koliko čitam fiziološka nezrelost i nalaže samo kontrolu. Naravno, ni to očito nije stav svih

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Ultrazvuk kukova
23.8.2018 12:06:15   
dunja RR
I ja mislim, mislim da je nama levi bio ok, brzo je prešao sa IIa+ na Ib, a desnom je trebalo da se sredi kaiševima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Ultrazvuk kukova
6.9.2018 8:41:41   
vonavoj
Bili smo na uz kukova,sa 3 meseca i 6 dana,nalaz je uredan, Ib oba, jezgro okostavanja -,tako pise..a rekla je da se na levom nazire..ali kao jos je rano.Kontrola za 2 meseca,u novembru.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Ultrazvuk kukova
7.9.2018 17:41:35   
Maraj
Super von.
Mi idemo na uz 22.ovog meseca.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Ultrazvuk kukova
4.10.2018 20:46:27   
milicicak
Odradili uz danas. Nalaz 1b obostrano, nema zrna okostavanja.Kontrola za 2-3 meseca.Samo nas je pitala da li smo nosili siroki povoj. Ja sam bila iskrena i rekla da nismo 😀

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Ultrazvuk kukova
5.10.2018 8:42:19   
Maraj
Evo naseg nalaza. Dr kaze da je uredan. Al nije stavila nikakvo slovo pored oznake I

user posted image

Nemamo kontrolu. To je to...

< Poruku je uredio Maraj -- 5.10.2018 8:45:53 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Ultrazvuk kukova
5.10.2018 9:01:23   
milicicak
Maraj, koliko ja vidim ima slovo. Ib je nalaz i imate zrna okostavanja. Zato i ne treba kontrola ☺️

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Ultrazvuk kukova
5.10.2018 9:01:37   
Maslacak15
kako nije kad pise B samo je odmaknuto. Ib i to verovatno bilateralno tj s obe strane. to je normalan nalaz user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Ultrazvuk kukova
5.10.2018 14:05:25   
Rosita
Bravo za bebe!
Mi imamo 24.10. Nadam se tom zrncetu više!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Ultrazvuk kukova
10.5.2019 12:16:43   
Filadendronka
Da li se prvi ultrazvuk kukova radi u Domu zdravlja? Mm je pitao kada je zakazivao prvi pregled kod pedijatra na koji idemo sledece nedelje, ali mu samo odgovorise da ce oni to resiti. Tako da nisam skontala da li ce oni to da odrade odmah kad i prvi pregled ili ce tad da zakazu kod njih ili ce da zakazu u nekoj klinici?! 🤔🤔🤔🤔🤔🤔

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Ultrazvuk kukova
10.5.2019 12:19:43   
Sanidej
Uz rade radiolozi, ne znam da li ih ima svaki dz.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Ultrazvuk kukova
10.5.2019 12:23:00   
Sanidej
Pojedini pedijatri su doduse obuceni da rade uz kukova..nije praksa jos uvek.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here