|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lh trakice
8.1.2021 18:41:44   
Maslacak15
Uradi 20 ili 21 dana sve je jedno. Moguce je da ciklus bude ovulatoran ili da ovulacija bude neadekvatna (nizak progesteron).....kod kuce se odredjuje merenjem temperature. Zato to i savetujem. Inace od pucanja folikula do kad ne stigne ciklus. Ili od pozitivnog LH stapica + 14-15 dana. Ali mora da je dugacka najmanje 12 dana ( i to je kratko). Obicno je 14 dana kod jako puno zena. Duzina lutealne faze vrlo malo osciluje. Jajna celija kad se oplodi putuje kroz jajvod 3-4 dana i onda stigne embrion u matericu i tu se namesti i tek se zakaci oko 10-11. dana. Ako je faza prekratka, jasno ti je sta je problem... Endometrijum mora da je receptivan da primi embrion.

evo jos jednog grafika:
https://www.glowm.com/resources/glowm/cd/pages/v5/ch056/frameset_s/020f.html

za razliku od LH pika koji je nagao i uzak, progesteron je visok tokom dobroj dela lutealne faze, zato nije mnogo vazno tacno koji dan meris. Ako ti ciklus osciluje 26-28. dana mislim da je 20. dan sasvim ok da saznas kakva je bila ovulacija.

ako ti je ciklus 26-28 dana onda je ovulacija izmedju 11-14 dana. nema tu mnogo filozofije.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 8.1.2021 18:58:14 >

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1526
   RE: Lh trakice
8.1.2021 20:29:06   
Nora332
Hvala ti najlepse,  Maslacak. Znam detalje oko oplodnje ali mi ovo pre nije bilo najjasnije, sad jeste bolje. Dakle,  posto su meni redovni ciklusi ovulacija ne moze biti 16,18,20.dana nikako?  


Uradila sam trakicu pre 20min I ne znam sta se desava jer je skroz izbledela, ista je kao npr pre 3 dana u ovo vreme.  A ocekivala sam da veceras bude najjaca. Ne znam da li to znaci da je ovulacija prosla pa je slika od juce bila pozitivna ili da je nije ni bilo. A ja celog dana danas imam simptome ovulacije. Ne znam sta da mislim sada. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1527
   RE: Lh trakice
8.1.2021 21:04:09   
Maslacak15
ne nikako ne moze biti ovulacija tako kasno u tako kratkom ciklusu. mozda si omasila juce. tj pik je bio na primer juce ujutro i sinoc kad si radila vec je bio LH u silaznoj putanji. to se brzo desava. posto te je boleo i jajnik vrlo je moguce. ali kao sto smo rekle uradi progesteron ako mozes za 6 dana pa da vidis rezultat. to je stvarno najmerodavnije. 
pozdravljam te :)

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1528
   RE: Lh trakice
8.1.2021 21:05:48   
Maslacak15
ovulacija je 36 h posle LH pika. ako je bio juce ujutro to se slaze sa tim da te danas boli stomak.....


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1529
   RE: Lh trakice
8.1.2021 21:08:42   
lesli
Nora moguce da je ovulacije bila juce, pogotovo sto vidim da si se sinoc zalila na ziganja u jajniku.Nadam se da ste bili vredni juce 😉

I da, cini mi se da si pisala da si radila testove oko 20h, mislim da je bolje da ih radis ranije u toku dana.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1530
   RE: Lh trakice
9.1.2021 15:18:02   
Nora332
Hvalaaaaa puno Maslacak na odgovorima i razjasnjavanju!  Videcu da proverim progesteron onda. Sa trakicama cu onda stati za ovaj mesec jer nema poente vise,  jednostavno sam zbunjena bila jer nije doslo do onoga da leva bude jaca od kontrolne pa me je to zbunilo.  A mozda je lesli u pravu, trebala sam preko dana da radim a ne sve uvece 😃 Ovaj mesec mi dodje kao vezbanje, trakice su mi skroz nova stvar pa sam vas zato udavila 😄 lesli, bili smo vredni, videcemo. :)


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1531
   RE: Lh trakice
9.1.2021 15:38:39   
lesli
Ono sto mi se cini da LH obicno ima pik u jutarnjim satima. Ispravice me maslacak ako gresim.Ja bih trakice obicno radila radnim danom oko 4-5, kad dodjem sa posla, vikendom kad se zalomi i ranije. Mozda oko 11-12.
Navijam da predjes na trudnicke strane! 🍀

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1532
   RE: Lh trakice
9.1.2021 15:44:12   
Nora332
Da, verovatno zbog toga i nisam dobila zeljene rezultate,  nisam znala da vreme ima nekog uticaja na sve ovo. Dakle nisam radila kada je trebalo i nisam se pridrzavala onoga da budem bez tecnosti 3-4h pre testa. Uspevala sam do sat,sat i po maksimum. Moja greska, zahvalna sam sto postoji ova tema jer mi je puno toga sada jasnije, ovako ne znam nikoga licno ko je koristio trakice pa vasa pomoc znaci puno 😊


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1533
   RE: Lh trakice
9.1.2021 16:22:04   
lesli
Pa mislim da u uputstvu koje stigne sa trakicama (bar je meni stizalo kad narucim na ebayu) pise da se ne radi u vecernjim satima, ali ni sa prvim jutarnjim urinom.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1534
   RE: Lh trakice
9.1.2021 16:56:26   
Nora332
Nisam narucivala sa ebaya niti sam dobila uputstvo :) ali jesam guglala dosta, tako i znam ovo oko vode, jedino sam ovo za vreme testiranja previdela, hvala ti svakako sto si mi rekla :) znaci svaka informacija, znas vec i sama :)


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1535
   RE: Lh trakice
9.1.2021 17:02:20   
lesli


Uputstvo
Ja sam od ovih sa ebaya narucivala. Bas taj homehealth-uk. I uz tracice uvek odstampaju i posalju uputsvo.Mada ovde kaze da je ok od 10AM-8PM, ali ja znam da nisam nikad tako kasno testirala...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1536
   RE: Lh trakice
9.1.2021 18:06:50   
Maslacak15
dada ujutro se oslobadja LH ali moze da potraje mali dok ne stigne do.urina. iako to brzo ide. prvi jutarnji se samo savetuje da se izbegava jel je koncentrovan pa.se tu verovatno uvek vidi neka crta.  ma sigurno je prosao nema tu dileme. uradi progesteron, a ja drzim fige da brzo predjemo na savetovanje u trudnickim temama :)


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1537
   RE: Lh trakice
14.1.2021 2:12:37   
Nora332
Hvala vam puno na odgovorima i pomoci, Maslacak i Lesli 🥰 Znaci mi mnogo. Progesteron idem da radim u petak, to mi je 21.dan ciklusa, nadam se da nije kasno posto mi je neki prosek 27 dana, kao sto sam vam pisala. Dosta sam zauzeta oko posla pa nisam stizala da vam odgovorim, a to je ujedno i razlog zasto danas necu stici da odem do laboratije (20.dan ciklusa). 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1538
   RE: Lh trakice
14.1.2021 12:32:07   
lesli
Po simptomima i tracicama, ako si imala ovulaciju, ona je verovatno bila nekog 7.1. u vecernjima satima.Mislim da je ok da odes sutra da izvadis.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1539
   RE: Lh trakice
14.1.2021 12:37:11   
Maslacak15
nije kasno. Kao sto rekoh progesteron se drzi dosta visoko dobrim delom lutealne faze tako da je vrednost 21. dana sigurno informativna. Javi se :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1540
   RE: Lh trakice
15.1.2021 21:59:26   
Nora332
Evo da javim, rezultat upravo stigao na mail, 19.87 :) Ja mislim da je to ok :) Radjen danas, 21.dana ciklusa.



user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1541
   RE: Lh trakice
15.1.2021 22:15:39   
lesli
Odlicno 👍Cekamo te za 6-7 dana sa betom 😁

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1542
   RE: Lh trakice
15.1.2021 22:30:23   
Nora332
Haha, sto sa betom? 😂 Ne znam, pisala sam vec da imam osecaj da se to svima desava sem meni. 😄 Bilo bi divno da ne moram vise uloske da kupujem, koristim ih 22 godine vec, malo pauza 😁 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1543
   RE: Lh trakice
15.1.2021 22:33:57   
Maslacak15
Super Rezultat! Ajde navijamo:)))

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1544
   RE: Lh trakice
15.1.2021 23:01:41   
Nora332
Maslacak, moze li neki detalj sta ovakav rezultat sve obuhvata?  Izvini sto smaram s pitanjima 😄 Ovo znaci da sam ovulaciju imala?


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1545
   RE: Lh trakice
15.1.2021 23:50:29   
Maslacak15
da definitivno.potvrdjuje da si ovulirala. osim toga visok progesteron znaci da su uslovi u materici u sustini kompatibilni sa zacecem. to nenznaci automatski naravno da ces zazrudneti ( jel tu igra ulogu jos faktora) ali ovulacije i bilo i bila je ok. to je bitna informacija.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1546
   RE: Lh trakice
16.1.2021 15:19:22   
Nora332
Hvalaaaaa ti!  Tvoji odgovori mi bas znace. Meni je nekako pao kamen sa srca ovo kad sam videla.  Uvrtela sam sebi u glavu da mozda i nemam ovulacije,  najvise jer su me trakice zbunile.  Ovo mi je sada dalo nadu neku. 😊 

Lesli, hvala neizmerno na podrsci 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1547
   RE: Lh trakice
20.1.2021 19:21:50   
Nora332
Pisem vam ovde posto ne znam da li cete videti ukoliko pisem u drugoj temi. Ovako stoje stvari: prosle noci sam videla krvavu mrlju na vesu, obicno to kada mi se desi ima krvi i na papiru i krene u roku od par sati. Jos uvek nema nicega, ni na papiru ni na vesu a proslo je 16-17h. Kao sto znate ciklus bi trebao da mi krene sutra,  27.dana.  Obicno bi me sada grudi mnogo bolele i bile nadute i tvrde ali toga nema. Jesu delom nadute ali nema bolova i mekane su. I najvaznije, uvek znam da krece ciklus otprilike do dan ranije po mirisu krvi koji osecam, ne znam da li sam jedina. Postoji sansa da se svi ovi simptomi stvore u toku sutrasnjeg dana pa dobijem uvece ili 28.dana,  ali buni me ovo krvarenje od prosle noci koje nemam nikada,  plus situacija sa trakicama. Da li je moguce da je ovulacija bila par dana kasnije nakon sto smo mi ovde racunale, pa tako i ciklus da dodje par dana kasnije?  Ne znam, zbunjena sam.  Uradila bih test posto imam jedan kuci ali vec mi se desavalo da ga radim i dobijem par sati kasnije pa ne bih ponovo da se razocaravam, niti znam da li bi pokazao nesto da ga uradim sutra ujutru.  Trakice su me totalno zbunile, i dalje ne znam kako druga crta nije bila jaca od kontrolne, ali set_im se sta je Maslacak pisala,  da je pik mogao biti izmedju dve trakice i da sam ga propustila, plus sam ih radila uvece kada se ne preporucuje.  Sta vi mislite? 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1548
   RE: Lh trakice
20.1.2021 19:31:46   
lesli
Sta smo bese rekli, ovulacija je bila najverovatnije 7.1.?Krvarenje se pojavilo sinoc, 19.1. Znaci 11 dana posle ovulacije i nije se ponovilo, pojacalo, nastavilo...
Za sada zvuci obecavajuce. 😁Sacekaj jos jedno 2-3 dana. Ako ne dobijes radi test, verovatno ces se ovradovati 😉


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1549
   RE: Lh trakice
20.1.2021 19:33:50   
lesli
Je l’ imas neke bolove u stomaku?Narocito to krvarenje...je l’ bilo propraceno nekim osecajem u stomaku?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here