|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Donacija sperme
25.12.2011 1:01:50   
choopa choops
Hrabre zene (i muzevi) zelim vam uspjeh u svakom pogledu user posted image Neka vam se ostvare snovi user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Donacija sperme
25.12.2011 13:17:10   
pandica
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Hrabre zene (i muzevi) zelim vam uspjeh u svakom pogledu user posted image Neka vam se ostvare snovi user posted image



hvala ti draga , svaka podrska nam  puno znaci!
nadam se da cemo uspeti svi!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Donacija sperme
26.12.2011 23:01:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Devojke , sta mislite o ovom nacinu da se zatrudni?

ja poštujem svačije mišljenje, i kad bi trebalo da mm i ja damo uzorak za nekoga dali bi, ali meni lično ne znači da moram da rodim po ovoj ceni. Ja se tako osećam. Mislim da me ne shvatite pogrešno, ali ja pokušavam da napravim dete sa svojim mužem zato što njega volim, i na ovu opciju bi se odlučila jedino ako bi i mm to želeo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Donacija sperme
6.2.2012 11:14:47   
nada82
pozdrav svima,nova sam ovde i molim za pomoc.
ja i mm u braku smo 2 god,nemamo dece i krenuli smo u proveru,ja sam zdrava u potpunosti,dok mm dijagnoza azospermija i klinefelterov sindrom,totalni sok,
jedini nacin za dobijanje deteta ja donor sperme,
moze li mi neko reci vise o tome,i dali ima neko iskustva sa klinikom mala bogorodica sistina,

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Donacija sperme
6.2.2012 21:01:33   
maakki
Nado dobro ti nama dosla user posted image

Ja sam pacijen Sistine pitaj sve sto te zanima, i naravno da ti pozelim srecu u postupku u koji krecete user posted image user posted image

< Poruku je uredio nela79 RR -- 5.4.2013 10:21:30 >


_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu nada82)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Donacija sperme
7.2.2012 14:41:24   
nada82
Hvala maakki na dobrodoslici,uh imam toliko pitanja da neznam sta prvo da te pitam,
reci mi nesto o sam klinici,koji doktor je najbolji,kako da stupim u kontakt s njima,procitala sam toliko foruma neki ih hvale,neki nisu bas zadovoljni,reci mi ti tvoje iskustvo

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Donacija sperme
9.2.2012 12:15:07   
maakki
Nado imas pp da ne zatrpavam temu user posted image

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu nada82)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Donacija sperme
28.10.2012 21:05:53   
Dani.kv
Jel moze neko da mi kaze dokle je maaki stigla i dokle se stiglo sa bankom kod nas

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Donacija sperme
4.12.2012 15:30:36   
sju75
pozz svima, ja imam isti problem kao i nada82, na zalost mm i ja smo u braku vec 9 godina, radili tri VTO od toga 2 u Pragu sa donatorom sperme, i bez uspeha:( razmisljam da pogledam Solun kao sledeci pokusaj, bar nam je blizi od Praga
Podrzavam donaciju sperme iz razloga sto je bar jedan roditelj bioloski, ako je vec takav problem u pitanju, ali sam i za usvajanje u krajnjem slucaju...da se pitam ja bih i usvojila i pokusavala sa donatorom, samo da imamo dece jer je previse tuzan zivot bez njih, nista ne moze da popuni taj nedostatak u domu. u svakom slucaju zelim vam svima da uspete i da napokon posrtanemo roditeljiuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Donacija sperme
1.4.2013 14:37:20   
mircir
Draga Maakki,
premda je tvoj poslednji post na ovu temu bio pre godinu dana, nadam se još uvek posećuješ ovaj forum.
Pre svega, nadam se da si u međuvremenu uspela da postaneš majka i da više nisi sama.
Ja sam odlučila da postanem majka veštačkim putem uz pomoć donirane sperme, pa mi je svako slično iskustvo više nego korisno. Dopada mi se što se ovaj postupak može odraditi u Skoplju jer to znatno olakšava proces.
Molim te da uspostavimo kontakt ako si u prilici da podeliš svoje iskustvo sa mnom i da me posavetuješ.

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Donacija sperme
4.4.2013 22:30:45   
galijano
Draga mircir! I ja sam odlučila da rodim dete uz pomoć donirane sperme. Radim analize i pripremam rezultate i ako sve bude uredu VTO će mi raditi u maju. Radiće mi moj lekar u Budimpešti. Ako ti ( i bilo kome) trebaju infomacije, rado ću pomoći. Ne znam koliko smem da se raspišem na forumu. Pošalji mi na PP kontakt.

(odgovor članu mircir)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Donacija sperme
5.4.2013 6:54:05   
galijano
mircir imaš temu IUI i VTO u Mađarskoj, tu možeš dosta toga da saznaš. Ja poslepodne idem kod mog dr pa ću imati više informacija.

(odgovor članu galijano)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Donacija sperme
5.4.2013 15:23:40   
dunja RR
Monika Kruz trudna uz pomoć nepoznatog donatora

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Donacija sperme
5.4.2013 16:07:31   
galijano
user posted image Kada sam to pročitala pre neki dan, to je bio još jedan plus mojoj odluci da se i ja postanem majka na taj način.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Donacija sperme
8.4.2013 15:26:56   
galijano
I klinika Kaali u Segedinu radi VTO sa spermom nepoznatog donatora ženama bez patrnera koje žele da rode dete.

(odgovor članu galijano)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Donacija sperme
9.4.2013 10:28:25   
luana
pozdrav svima!!!!

Ja sam nova ovdje i evo tragam za bankama sperme jer silno zelim postati majka
al sam bez partnera.
klinika fertility centre mi je jutros poslal mail
da oni to rade al moram imati muskarca koji ce doci samnom
i potpisati papire...a kog da ja sad nadjem za touser posted image

zato samo pisite iskustva da mozemo pomoci jedni drugima
i uputiti se na prava mjesta....
sve preporuke su mi dobro dosle....

naravno svima zelim sve najbolje i da uspijete u svojim zeljama user posted image

(odgovor članu galijano)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Donacija sperme
9.4.2013 13:06:21   
luana
galijano javi nam se da cujemo kako si prosla....

dobila sam odgovor od klinike pronatal da oni to nerade...

cekam mail od klinike male sistine u makedoniji...

galijano jel mi mozes napisati nekakav mail ili adresu gdje ces ti ici????

u sloveniju sam isto pisala al nista, i to mi sad nije jasno jer sam cula da to slovenci radi i u mariboru i u ljubljani!!!!
jel ima neko nekakve informacije????

(odgovor članu luana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Donacija sperme
9.4.2013 13:07:31   
galijano
Draga luana! Ja sam planirala da radim VTO u Budimpešti na Versysclinics, ali sam u međuvremenu dobila informaciju da i u Segedinu rade sa doniranom spermom ženama koje hoće same da rode decu, što bi mi više odgovaralo jer mi je bliže . I ne traže potpis nikakvog muškarca user posted image . Ako te zanimaju detalji pošalji mi neki kontakt na PP, pa ću ti reći ono što znam, i pomoći za kontakte ako želiš.

(odgovor članu luana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Donacija sperme
9.4.2013 13:59:22   
luana
galijano...poslala sam ti pp i kontak...

(odgovor članu galijano)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Donacija sperme
12.4.2013 16:34:28   
luana
evo da javim da sam doznala da je Bugarska najednostavnija sto se tice zena bez partnera
rade inseminaciju i nisu niti malo komlicirani...
naravno trebaju se napraviti pretrage koje oni traze a ultrazvukom mogu vidjeti dali su
jajnici prohodni (sto je njima vrlo bitno za ovaj postupak) i ako jesu slijedi vrlo jednostavan postupak inseminacije IUI.
taj ultrazvuk se moze obaviti kod svog ginekologa u svojoj zemlji.

NAPOKON nadjoh zemlju koja to radi user posted image

(odgovor članu luana)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Donacija sperme
13.4.2013 11:27:07   
luana
a evo i linkova, mozda nekome pomognu user posted image
http://www.facebook.com/pages/In-vitro-Sofia/105369042887122
http://www.ivf-bg.com/
http://invitro-bg.com/bg/94/

sretno svima user posted image

(odgovor članu luana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Donacija sperme
22.5.2013 18:01:12   
Anoniman
Drage moje,

Imam dete od 3 godine, i jaaako bih zelela da joj rodim batu/seku. POsto smo se sa tatom razisli, a ja ne mogu da nadjem drugog (a iskreno ne bih ni volela da mi dete raste sa ocuhom kojeg sam upoznala nedovoljno i na brzinu), ozbiljno razmisljam o banci sperme.

Da li u Srbiji stvarno ne postoji banka sperme?
Znam da se o tome mnogo pise u novinama, ali nigde nisam nasla da je link bilo koje zdr. ustanove koja to radi.

Moze li neko da stavi ime ili link te klinike u Segedinu.. To mi je mnogo blize nego bugarska.

Mozete li da mi opisete proceduru ako nesto znate o tome? Sta se ustvari radi? Oni samo uspricaju neciju spermu za vreme plodnih dana ili je postopak komlikovaniji? STa se dogadja ako odem npr. u Madjarsku? Ja sam tamo strani drzavljanin. Kakvi papiri mi trebaju? Trebaju li neki lekarski nalazi?

Hvala vam na svakoj pomoci

(odgovor članu luana)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Donacija sperme
22.5.2013 18:50:22   
galijano
Draga anonimna!
Ja bi ti pre svega savetovala da nađeš nekog sa kim bi bila samo da bi ostala tudna, ipak bi znala ko je otac, što je i za dete važno, naravno povedi računa o njegovom zdravlju i naslednim bolestima.
E, sad , ako baš hoćeš od nepoznatog donatora, to nije baš tako jednostavno ni jeftino.
Metoda zavisi od tvojih godina, stanja hormona, zdravlja tvojih unutrašnjih genitalnih organa. Ako je sve ok, onda može insemenacija, što je jednostavnije i jeftinije. Ako postoje problemi, oda ide VTO , što je jako agresivna metoda , daju se velike količine hormona , komplikovanije je duže traje i mnogo je skupo. Imaš temu na forumu o klinici u Segedinu, ukucaj u pretraživač Kaali klinika.
Ja na žalost namam drugi izbor, imam 40 godina, ulazim u preuranjenu pauzu, zalihe jajnih ćelija su mi jako male. Imala sam jednu prirodnu trudnoću prošle godine, izgubila sam bebu, nisam uspela da sačuvam tu vezu, trebala sam da se porodim sada u maju i jako me drma depresija zbog toga, samo na svoju bebu mislim, posebno kada sretnem dotičnog ( a srećem ga svekodnevno) , pomislim kako bi naša beba ličila na njega ( bio bi dečak). Već sam krenula sa pripremama za VTO, jako mi je teško, ako ovo uspe ( mada sam svesna da su mi male šanse) bojim da ove bebe ( postoji mogućnost blizanačke trudnoće) neću voleti kao što bi volela bebu koju sam izgubila,. A isto tako znam da ne smem propustiti ovu poslednju šansu da se ostvarim kao majka. I još kroz sve ovo potpuno sama prolazim. Dobro razmisli o svemu, pokušaj prirodno, jer ovako tvoje dete nikada neće moći da sazna identitet oca, samo u slučaju kada odluči da sklopi brak može da se proveri da li je u srodstvu sa svijim partnerom i ništa više

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Donacija sperme
27.9.2013 19:04:14   
luana
joj kod mene se sve nesto zakompliciralo...a sto bi jednostavno kad moze komplicirano user posted image
al evo jos sam nesto nasla pa koga zanima nek uzme vremena i detaljno procita...djeluje vrlo jednostavno jer ima kucnu inseminaciju user posted image
evo link:
http://dk.cryosinternational.com/home.aspx

galijano kako ti, sta ima kod tebe????
inace kako ste svi ostali???
pisite ako imate kakvih novosti ili informacija!!!!!

(odgovor članu galijano)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Donacija sperme
23.10.2013 18:36:38   
Aleksserbia381
Donirao bih svoju spermu ukoliko je nekome potrebno.
Bilo bi mi zadovoljstvo da usrecim neku buducu mamu. user posted image

Nije dozvoljeno ostavljanje ličnih podataka, za sve informacije tog tipa postoje privatne poruke!

< Poruku je uredio lesica RR -- 23.10.2013 18:46:33 >

(odgovor članu luana)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here