|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Raspričala se deca :)
25.1.2018 0:21:42   
MamaNecaVo
Briga mene,ali opteretim se psihicki.
Em treba mmr da primi ovih dana,pa ovi nabace mutav...Mislim sta da ti kazem.Ma koliko se covel pravio blesav,psiha je cudo.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Raspričala se deca :)
25.1.2018 6:19:34   
Duškić
Nevena bas tako samo lenj, ne treba da skacete nego trazi da ti kaze sta hoce. Moja se tako inatila pa se iznervira i naljuti, to im je najlakse.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Raspričala se deca :)
25.1.2018 7:21:24   
Misha i Ljisha
Nevena i moja D je relativno kasno propricala. Drugar rodjen jedan dan kasnije je vec sklapao recenice i recitovao pesmice a ona znala da kaze recimo 20 reci user posted image , evo je sad. Javi se opusteno na telefon, cak zna brojeve pa nazove babu i dedu lepo kaze dobro jutro ovde Dunja da li je tu deda pa prica sa dedom user posted image a kad isto pomislim kolko sam samo cekala da progovori .....

Moji su odusevljeni njome i prosto ne veruju kako lepo zna da prica. Jos uvek nam je problem slovo R i ponekad L ali vec vidim da ce ona to uskoro da sredi sama jer bili smo kod logopeda i rekao je bez brige, dete zna da zvizdi i naucice isto tako i slovo R.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Raspričala se deca :)
25.1.2018 9:35:04   
dddaca
To uporedjivanje sa drugom decom mi je najteze padalo. Moja drugarica se porodila mesec dana pre nas. Njen mali rano progovorio, prohodao, znao pesmice, krupniji, ma bas se videla razlika. Srele se letos, ne moze da se uporedi koliko je malena sad naprednija od njega. U svakom pogledu. Zato, opusteno i pustite decu da ide sve svojim tokom.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Raspričala se deca :)
25.1.2018 9:52:29   
MamaNecaVo
Sustina se stavlja na uporedjivanje,ona mala je tako,onaj mali onako,a A nikako.
Ja se ne nerviram,pa Boze moj,nisu sva deca ista.Ali da te izbaci od koloseka to jeste pa razmisljas sve i svasta.


Nema vise skakanja,sada besni cim nije kako on kaze.U tim momentima "od besa" kaze nesto.Npr hteo je kalendar,pitam sta,kaze more.Na slici je bilo more.E tako vec moze.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Raspričala se deca :)
25.1.2018 10:01:26   
dddaca
Pa to ti kazem. Vidis da ima pomaka. Nije kod svakog deteta isto. Na kraju, ako nisi sigurna da li je sve kako treba, odvedi ga u razvojno savetovaliste. Cisto da te malo smire, mada po ovome sto pises ja mislim da je A jedan sasvim dobar dasa user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Raspričala se deca :)
17.2.2018 16:31:44   
mama Jo
Kaze meni J.pre neki dan: ,,mama gde je moj bisafon"...
Joj boze kakve je suze prolila dok se nismo sporazumele da je bisafon - kisobran 🤣

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Raspričala se deca :)
18.2.2018 8:07:33   
IvanaSK RR
Moja ne prica ni toliko. Nema pojma sta je sneg... Propricace. Ako ne do kada bude trebalo ici cemo kod lekara.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Raspričala se deca :)
18.2.2018 9:45:46   
mama Jo
Samo ce odjednom bukvalno... tako je bar moja J... sve nesto slabo, slabo... i odjednom

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Raspričala se deca :)
18.2.2018 11:59:30   
veselicaa
Ni Nina ne prica,samo ono osnovno,A je znala svasta kada je bila u njenom uzrastu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Raspričala se deca :)
18.2.2018 12:05:16   
suzi kju
Moje mackice se odlično sporazumevaju, imaju neki njima svojstven macin komunikacije. Pričaju bas dosta reci, povezuju u rečenice od max 3 reči, ali imaju masu reci koje nemaju veze sa tim što hoće da kažu, lopta je puta, bakua je jabuka, andja je za emu aći, a andja za sebe govori Nađa ili nada user posted image

I mene je oduvek, i dok nisam imala njih dve, nerviralo to upoređivanje dece, i ume to i da pogodi i da navede na razmišljanje i svašta nešto padne na pamet.


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Raspričala se deca :)
18.2.2018 14:17:33   
mama Jo
Moja J.je npr.imala istu rec za dve stvari- ,,ebe" su bile zepe ali i hleb... pa kad kaze ebe nismo znalinda hoce da joj obujemo zepe ili da jede hleba 😂

I ja se slazem da ih ne treba uopredjivati, bukvalno je svako dete prica za sebe.... posebno bez uporedjivanja da oni to cuju 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 1:13:02   
Srecko47E
Mi znamo samo ba ba i to bi bilo to.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 3:23:50   
Duškić
Moji se sporazumevaju nekako, cerkica nam prevodi koliko puta.
Kako ne razumete on hoce to i to...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 8:34:32   
Sarav
Beba od jutros BA..BA.. I baca štipaljke po sobiuser posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:21:03   
Srecko47E
Kod nas je takodje ba ba po citav dana.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:23:57   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Kaze meni J.pre neki dan: ,,mama gde je moj bisafon"...
Joj boze kakve je suze prolila dok se nismo sporazumele da je bisafon - kisobran 🤣

user posted image
Meni je sad zanimljovo kad V pocne da nam objasnjava do besvesti na svom Kineskomuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:26:00   
Srecko47E
Ja jedva cekam taj period.Tada su nekako najzanimljiviji.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:30:34   
Sarav
Imamo za sad par nazovi reči u upotrebi, ba-baci, ma-mazi, uka-ruka, dada-daj ili seka, mama i tata.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:31:54   
Anck Su Nmaun
Sarav koliko je stara?
V je jako lenj da prica

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:31:56   
Srecko47E
Sa 7meseci ne mogu ocekivati ne znam sta ali i ovo je putanje dal misli stvarno na babu oli brblja tako.user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:33:50   
Sarav

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Sarav koliko je stara?

28.će imati 11 meseci

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:35:45   
Anck Su Nmaun
Pa vi ste super user posted image
Kod nas samo mama i tata...za ostalo se mislite sta sam rekao user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:36:52   
Srecko47E
Napredna deca!Ja sam propricala sa 2.5 oa i me ocekujem vov efekat.user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Raspričala se deca :)
23.2.2018 10:44:11   
Sarav
Ma rano je i nama za progovaranje, bitno mi je da ima kakvu god vokalizaciju. Tek treba da se razvija svest i govor.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here