|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Raspričala se deca :)
12.5.2020 15:32:59   
dunja RR
M, za sada:

Jaje, (Jajjjj)
Mama,
Tata,
Baba,
Ba - je bata
Me - je meda
Jag - jagoda
Ne - nebo

Kako kaže ovca - Be
Kako kaže koza - Me
Kako kaže maca - miau
Kako kaže riba (otvara i zatvara usta)
Kako kaže svinja - grokne, nekako user posted image


Ima sigurno još nešto, ali ovoga se set_ih.



Van ovoga, dosta toga razume, i zna da pokaže prstom.

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.5.2020 15:34:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Raspričala se deca :)
12.5.2020 23:39:48   
Filadendronka
J ni da bekne. Ima 13 meseci. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Raspričala se deca :)
13.5.2020 8:54:04   
Misha i Ljisha
P dve godine i mesec dana zna samo mama i ne. Bukvalni. Ni av av ni mjau ni be ni mu. Ocajna sam


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Raspričala se deca :)
13.5.2020 8:58:21   
pari
T priča baš dosta, cele rečenice bukvalno što je totalno drugačije od M koji je u ovo vreme bukvalno izgovarao samo slogove...

Jako zavisi od deteta!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Raspričala se deca :)
13.5.2020 10:27:57   
dunja RR
Da, baš to što kaže Pari.
Meni je Sava tek sa godinu i po rekao prvu reč - mam (majmun), prva reč, i ja sam bila ooočajna, pisala sam ovde, odmah smo krenuli kod logopeda (promenili smo ih tada nekoliko), pa kod dečijeg psihijatra, pa na senzorne vežbe u Sokobanjsku (preko veze) itd, propričao je polaako, malo pre druge godine je krenuo, a mm kaže da bi on to svakako i da ga nisam vodala, a vodala sam ga nema gde nisam, od godinu i po do 2. I ja sa njim kući radila sve i svašta, bukvalno nisam spavala tih 4-5 meseci koliko me to plašilo, ne samo nepričanje, nego mi se činilo i da je bio odsutan u tom periodu. Ali posle se sve sredilo, i sada priča jasnije od vršnjaka. Naučio da čita sa 4, i ćirilicu i latnicu, sam. A kada se set__im tog perioda oko goduine i po, knedla mi u grlu.

Velika je razlika između dečaka i devojčica, iz mog iskustva, OGROMNA, u svemu,

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.5.2020 10:31:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Raspričala se deca :)
13.5.2020 10:37:43   
physio70
Dete koje cita sa 4 godine je cudo. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Raspričala se deca :)
13.5.2020 10:38:22   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

P dve godine i mesec dana zna samo mama i ne. Bukvalni. Ni av av ni mjau ni be ni mu. Ocajna sam





Ljiso, rekoh ti da ne brines. Kod njega ide to kasnije. Sama vidis da je u mnogim drugim stvarima super. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Raspričala se deca :)
13.5.2020 23:18:12   
Filadendronka
Ljiso, razumem da si zabrinuta, prosto covek ne moze da ostane hladne glave kad deca iskacu iz nekog proseka. Kazu da je kod govora glavna stvar genetika. Ali nervira me sto se dosta lekara tako ogradjuje, kad ne zna sta da kaze. J je mesecima imao zatvor i isti odgovor kao za govor, nasledio je to od vas ili supruga. Pa nije sigurno od naseg pokojnog komsije. Ne valja sve tako opusteno posmatrati, mozda stvarno postoji realan problem. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Raspričala se deca :)
13.5.2020 23:25:09   
emicaa
Ja kad se sjetim svoje Dore sa dvije godine.Pricala kao placena.Nevjeratno mi bilo da tako mala toliko prica.i dan danas je tako,u sred noci se probudi i vec nesto melje.David potpuna suprotnost.Danas mi kaze "mama daj mi medu" ja ga pitam gdje je,a on kaze "u sobi na krevetu".Jel mi vjerujete da je malo falilo da padnem na dupe od šoka.To bi u stvari trebalo da je sasvim normalna stvar,ali za njega iz kod izvlacis da nesto kaze je ovo bilo nevjerovatno



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 8:36:31   
Misha i Ljisha
Dunja svega se secan u vezi tvog S. Bas svega i da sam ti pisala da mu neke stvari prosto nisu zanimljive. Tako nisu ni P nista sto razvija sitnu motoriku mu nije bas primamljivo. Ni testo ni plastelin ni sitne stvari ni neko crtanje ma nista.
Tako da me ne cudi sto "kasni" ali on je spretan haos. Vozi trotinet na dva tocka atestiran na 100kg. Ja vozim taj trotinet ahhah penje se na bicikl hoce da ga vozi on je haos. Sve sto je jurcanje penjanje guranje i td to mu ide od sale. Kopanje. Ali govora nigde. Sve on razume nije odsutan, vrlo vrlo je prisutan i sve "snima" i ponavlja radnje pokusava i on da uradi. Hoce da namesta krevet pokusava da se obuje sam, skida se. Spretnost u tom smislu na nivou. Al kod njega ni slogovi ne postoje

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 8:48:24   
jess021
Ljiso, rekoh ti vec, ako ne bude pomaka u narednih nekoliko mesecu ja bih ga odvela negde. Na tim procenama se ne gleda samo govor i razumevanje, vec i neke druge stvari... Koliko je dete spremno da saradjuje, da tamo uradu neku radnju, da bude spremno da prekine jednu, nastavi drugu radnju. Znam da mnogo roditelja nakon poset_e psiholog /logopedu za dete koje nije htelo da saradjuje kazu ali on/ona sve to zna... E bas u tome i jeste poenta. Naravno, sve u skladu sa uzrastom. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 9:41:31   
Filadendronka
Mi upravo bili kod logopeda. Nazalost, mm je usao sa njim i ne znam bas sve detalje. Ali bilo je svega i sto kaze Jess veoma gledaju saradnju deteta. Mm je usao da zakaze pregled i kad je dr krenula da upisuje datum D je krenuo da diktira svoje podatke. Ona ga pitala zeli li odmah pregled posto voli da prica. 😂 Odlican mu je govor, ali nije znao neke antonime. Pitala ga je predloge, da objasni neke pojmove, recitaciju neke pesmice. Uskoro puni cetiri god. On je super, a krenuo je od sedmog meseca da prica prve reci. Sa druge strane, J ne zna apsolutno nijednu rec sa 13.5 meseci. Nekad kaze “ma” ( valjda misli na mene) i “me” ( kad nesto zeli). Inace hoda odavno, penje se uz stepenice, na krevet... 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 10:06:59   
physio70
Nezahvalno je uporedjivati decu, ali i tesko je to ne ciniti.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 10:45:21   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, rekoh ti vec, ako ne bude pomaka u narednih nekoliko mesecu ja bih ga odvela negde. Na tim procenama se ne gleda samo govor i razumevanje, vec i neke druge stvari... Koliko je dete spremno da saradjuje, da tamo uradu neku radnju, da bude spremno da prekine jednu, nastavi drugu radnju. Znam da mnogo roditelja nakon poset_e psiholog /logopedu za dete koje nije htelo da saradjuje kazu ali on/ona sve to zna... E bas u tome i jeste poenta. Naravno, sve u skladu sa uzrastom. 



Jess bili smo sa godinu dana. Icicemo opet naravno. Samo da meni prodje frka sa skolom ako do tad ne bude pomaka eto nas kod logopeda preko leta. To mi je neki plan. Sa godinu dana je saradjivao vise nego sa mnoomuser posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 11:40:22   
Maslacak15
dunja i ja mislim sto i tvoj muz user posted image Meni je rano za logopede pre trece cetvrte godine iskreno. Sto ne znaci da sa decom ne treba raditi. Ali oni imaju neki svoj tempo. Mislim i da mnoge majke propagiraju mitove i ne verujem nikome da je dete pricalo sa 8-9 meseciuser posted image Bar ja takvo dete nisam srela. To njihovo mamama papapa ne znaci nista i moja su vikala i ubedjena sam da nista neznaci. neka deca pocnu nesto oko rodjendana, ali realno velika vecina dozivljava jezicnu esploziju izmedjju 18- 24 meseca. Tako da je normalno da dete od 16-17 meseci zna tek par reci ili ni toliko. Tako da ja mislim da S nije bio ni u kakvom nedostatku nego ima nestrpljivu mamuuser posted image . Moje kumce je krenuo tek sa dve godine pre toga je bilo skoro nista ali se onda bas provalio i poceo naglo sa jako velikim brojem reci.
E sad od drugog rodjendana vec bih obratila paznju zato sto ipak velika vecina progovori sa dve godine. Zato treba praviti razlike. Nije isto 18 meseci i 24 meseca kad poredite i opisujete, ogromna je razlika. Veca je razlika izmedju 18 i 24 m nego izmedju 5 i 6 godina i to znacajno. Mislim da su nemacki kriterijumi OK. Kazu dete sa navrsene dve godine treba da kombinuje glagol i imenicu meda spava, avion leti. I velika vecina dece moze to da ispuni sa pune dve godine. To naravno ne znaci da deca koja ne umeju da im nesto fali, ali prosto tada se smatra da je dete " u zaostatku" i to mozda ukazuje da treba obratiti paznju. Dete sa tri godine treba da prica cele recenice. E sad da li lopgoped moze nesto da postigne sa detetom od dve godine ja iskreno sumnjam. Ali mozete da probate.


kad se set_im moje Ane u decembru, imala je neki fond, mozda nekoliko deset_ina reci, ali to su bile pojedinacne reci uglavnom. Sada je to vec " das ist Anas Hose " ( to su anine pantalone) " Mama, bitte, daj Ani mleko", "Sedi mama, Ana spielen" "Ana auch hunger, ana möchte essen ( ana je gladna hoce da jede- kakva sam nemajka haha". Mesa nekad nemacki i srpski ali joj komande odlicno idu i hocu da kazem to su sad cele kratke recenice. I fond je bas ogroman. I da pocela je da upotrebljava Ich formu ( ja) umesto treceg lica. to je novo. Sigurno u stotinama reci joj je fond sad. Ogromna je razlika u dva tri meseca. Bas jako velika. I slicno je bilo i sas decacima. Od drugog rodjendana je moglo sa njima da se komunicira, pre toga je bilo samo osnovno.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 14.5.2020 11:50:21 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 11:56:36   
dunja RR
Mslačko :) nisam ja toliko bila uplašena zbog nepričanja, više zbog toga, sećate se možda, baš sma pisala tada, što sam negde oko 14. meseca počela da primećujem da ne prati sve što se dešava oko njega. Ja sam ozbiljno ozbiljno sumnjala da ima ili autizam ili disfaziju, toliko sam ga upoređivala sa vršnjacima, da sam umalo izludela od toga.

Išli smo i kod defektologa i kod logopeda, i kod najboljeg dečijeg psihijatra u Srbiji, načelnice u Palmotićevoj, Dr Milice Pejović, fantastične žene , koja mi je svaki put rekla (nakon pregleda, a pregled je takav da ga ona stavi da sedne na njen sto, ona radi, a on čačka svašta po stolu, ona prati sve, jednim okom, pa ga stavi na pod sa igračkama itd), i uvek je rekla da je on mnogo sladak, i da idem kući i uživam sa njim. Za nju kažu da kada vidi bebu odmah može oseti da li postoji problem, i to me najviše držalo pozitivnom što je ona bila u fazonu da je on super.

Ostali stručnjaci manje više nisu bili sigurni da li postoji autizam, disfazija, evidentno je bilo da kasni, ali da li postoji ili ne postojiproblem, niko nije mogao jasno da kaže. Nšadr fizijatar koja je pratila njega zbog kaišića koje je nosio za kukove,uključila ga je u senzorne vežbe, pa mu dala vežbe u bazenu u Sokobanjskoj, svašta smo radili, i zbog hodanja a posle i zbog tog kašnjenja u govoru. Na kraju se ispostavilo da je stigao i prestigao vršnjake u tim nekim veštinama, govoru, čitanju, nekim sferama motorike, ali u zrelosti i ne baš, ima i dalje ispade user posted image

U krupnom motorici meni on nikada nije bio nešto sjajan, pa ni sada. A i M mi deluje tako, dok sitnu motoriku ona razbija. Ne znam na koga kasno prohodavaju, ali oboje su tu slični. Rano krenuda hodaju uz nameštaj, tj. relativno rano se dignu na noge, ali da se puste, nikako, draže im puzanje. I tu ništa ne forsiram, naša dr. (fizijatar) kaže da će prohodati kada budu spremni.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 11:58:32   
dunja RR
Upravo.

IZVORNA PORUKA: physio70

Nezahvalno je uporedjivati decu, ali i tesko je to ne ciniti.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 12:04:52   
Maslacak15
dada secam se da si ispunjavala upitnike oko kriterijuma za autizam. nikako da te pitam jel ide na jesen u skolu?? Ili ste odlucili da ne maltretirate dete :)?

Instaliraj Whatsupp, ne mogu da te ujurim :) Kako da te gnjavim ako nemas Whatsupp?user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 12:11:12   
dunja RR
Maslačko, hoću, još neki dan se bavila Whatsuppom, ali telefon mi je u autu, skroz zaribao, koči, ne mogu ništa do kraja s anjim, osim da se javim. I nikako da odem do Telenora da uzmem novi, ja se nadam da ću u narednih nekoliko dana završiti to, pa instaliram, i javljam ti se odmah!!


A škola, ma kakva škola user posted image , znaš da ja nisam za to ni bila, to mm ima neke nerealne vizije user posted image

A sada za M, kaže, e ona će morati, moraće sa 6,5, moraće user posted image ,, ali ako bude zrela, videćemo, i ja sam u principu za to, ali pisah već tamo u drugoj temi.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 12:18:45   
Maslacak15
E odlicno user posted image Cekam te ! Drago mi je za S, mislim da ne treba zuriti a mislim da ce i M verovatno biti ok. Ipak je tri cetiri meseca u tom periodu znacajna razlika u zrelosti. Ali ima vremena. Ljubi decicu.

dobicemo packe, ja se izvinjavam ali morala sam da se raspitam gde sam znala da ces procitati kad vidim da si tu user posted image . Da se vratim na temu moja A je mnogo smesna i presmesna, imam video kako boji prstice sva vazna ( " eins, zwei, vier, fünf,sechs" ) tri zaboravila ali nema veze hahahha A sva starmala. "Das ist anas pepafon! ( telefon na kojem gleda pepa prase) " Sve je njeno.... i tako valjamo se.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 12:28:46   
dunja RR
Ljubi nam Anči!!! user posted image


Meni je M, mnogo slatka, npr kada imitira svinju, grokne nekako, inače pokazuje odavno sve delove tela, čak i zube (koje jedva da ima), ali nos, oko, usta, glava, ruka, noga, pupa, prst, to odavno pokaže.

Taši, taši, papa kada maše, ide napolje, onda kada joj kažem ljubi mamu, zaleti se i ljubi me, i Savu i tatu isto, onda pesmica Kad si srečan lupi tada dlan o dlan, prati, pa odradi tapše, pucka psrtićima (kao), lupa kolena, .. ona je nekako sva interaktivna, sve prati, S ovo ništa nije radio u to vreme pa i mnoogo kasnije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 12:35:56   
dunja RR
E da, nešto mi u glavi, setih se jutros, pa reko da napišem - tada kada sam ja sumnjala da S ima neki problem, oko 14.-15. meseca je počelo da me kopka, Branki (i Jess, možda će se i ona setiti) mi je tada rekla sećam se - bolje da odradim i proverim sve i svašta, pa da ne bude problem (ili bude, ali da krenemo na vreme da ispravljamo), nego da se vodim time, ima vremena, čekaćemo, možda je samo lenj. Opet kažem, ne mislim samo za nepričanje, već je meni on komplet bio "sumnjiv". I ne kajem se stvarno što sam ga vodala, trajalo je to par meseci, ali kada je krenuo da priča, kada je ušao u komunikaciju sa nama (ne samo govorom), oko 2. godine znači, ja sam prestala da ga vodim kod logopeda, i učili smo posle sve kroz igru.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 13:40:14   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, rekoh ti vec, ako ne bude pomaka u narednih nekoliko mesecu ja bih ga odvela negde. Na tim procenama se ne gleda samo govor i razumevanje, vec i neke druge stvari... Koliko je dete spremno da saradjuje, da tamo uradu neku radnju, da bude spremno da prekine jednu, nastavi drugu radnju. Znam da mnogo roditelja nakon poset__e psiholog /logopedu za dete koje nije htelo da saradjuje kazu ali on/ona sve to zna... E bas u tome i jeste poenta. Naravno, sve u skladu sa uzrastom. 



Jess bili smo sa godinu dana. Icicemo opet naravno. Samo da meni prodje frka sa skolom ako do tad ne bude pomaka eto nas kod logopeda preko leta. To mi je neki plan. Sa godinu dana je saradjivao vise nego sa mnoomuser posted image


Ljiso, promeni tiker za decaka. user posted image
Idi ti kod logopeda da budes mirna. Mi smo krenuli cini mi se sa 3 godine kod logopeda, ali ona je pricala samo jako nerazumljivo. Sada naravno desava se ona bi svasta rekla i onda krene da zamuckuje. Skoro su je devojcice od prijatelja zezale. T se jako naljutila sto neko zadirkuje njenu sestru. Mislim da joj je recnik jako bogat. Sve knjige T ato cita, ona cita bez obzira na cirilicu i latinicu. Pre neki dan mi je vaspitacica rekla da je ona trebala jos odavno u prvi razred. Odskace od mnoge dece iz njene grupice. Jako je kreativna. Sve sto nađe na youtube iskopira. Uopste da ne pises za muzikalnost. Tu je tacnija od T. Od mm je pokupila kreativnost, od mene muzikalnost.
Bas sam bila uplasena jer je T skroz drugacija bila. Sve je radila pre vrsnjaka. Eto kada upoređujes decu. Sad je T u mnogim stvarima presisala.

Mislim da ce tvoj D tek da pokaze sta sve ume.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 14.5.2020 13:43:36 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 17:21:56   
smeško
Ljisho, J je krenuo kod logopeda. Treba mu vremena da se adaptira jer pokazuje jaku vezanost za mene, a od vrtića se odvikao. Ali, istrajaćemo. Slažem se sa Jess i mislim da je predugo da čekaš tri godine. Nešto poput Dunje, bolje da vidiš da nema razloga za brigu, nego da gubiš dragoceno vreme. Ja ne mislim da su dečaci lenji, to mi je stereotip kojem pedijatri ne bi smeli da podležu. Govor je kompleksna stvar i nije sve baš u razumevanju naloga. Javljaću ti kako napredujemo, iako adaptacija može da potraje. J ima više reči, onomatopeje, mama, tata, deda, baba, kaka (kafa), jaje, ajde, ovo, oko,...,ali ima toliko prostora za rad i što pre krenemo, manje će imati za nadoknadu.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 21:09:20   
Misha i Ljisha
Smesko ja sa njim pricam kao da je odrastao. Ne tepam. Dogovaramo se. Juce sam se smejala reko nemoj tu vise da visis na stangli deda je posadio paradajz bas pored ne smes to da zgazis. Razmisljao se da li da se rukujemo i na kraju NIJE pristao na dogovor i nastavio da se njise. Inace kad se rukujemo postuje dogovor 😁. Javi se svima.mahanjem. i to redovno. Kazem pazi zaglavices nogu, pogleda u nogu i polako je izvuce. Iscedila sam mu narandzu i sipala u flasicu. Poceo da se buni ja mu rekla ne razumem objasni. Otisao do kuhinjskog dela i dao mi cetku da PROCEDIM. I td i td. Sto se tice razumevanja i nase komunikacije skoro je besprekorna. Ni u jednom momentu nisam posumnjala kao Dunjci da on ima neki drugi problem tipa autizma ili  bilo sta slicno. Nema on ni ADHD.  On je ziv aktivan pokretan nasmejan i besan. 😂 ali stvarno. Karakter kritican. Ja mislim da ga je i sve ovo sa vrticem i ne idenjem u isti sto se tice razvijanja govora usporilo. Jer on pored mene koja ga savrseno razumem NEMA potrebu da prica. Da je u grupi i da treba svoje mesto pod suncem da izbori mislim da bi progovorio. E sad sta je tu je. Do daljnjeg ne ide. Takodje. Komsija puni kante s vodom. Kaze donesi mi i drugu. On na drugi kraj dvorista ode i donese jos dve iste istacke kante. Komsija kaze odvrni cep na kanisteru on odvrne. Zavrni on zavrne. On je izuzetno bistar. Pitam ga sto si kakio u pelenu? To je sramota. On pokrije lice i kao stidi se. I td i td. S jedne strane je sjajan a eto govora ni ni . Smisli kako ce nesto da dohvati uzme. Muziku obozava i ima sjajan ritam. Sam jede. Izuva se pokusava da se obuje sam. Cak cesto uzme obuje sta bilo i sam izadje napolje. Sve apsolutno sve razume. Glumi da se udario da bih ga ljubila. Ma svasta s njim. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here