Seks i dobro raspoloženje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Seksualnost



Poruka


Anoniman -> Seks i dobro raspoloženje (3.4.2009 13:05:48)

Izgleda da će najnovija istraživanja seksologa i fiziologa potvrditi staru maksimu da je "kondom nesigurna brana protiv začeća i čelični oklop protiv zadovoljstva".

Naučnici sa Državnog univerziteta Njujork dokazali su da se u spermi nalaze hormoni "dobrog raspoloženja" koji u organizam žene dospevaju kroz vaginu, što uslovljava da se "žena oseća dobro i zadovoljno", ali su i upozorili da njihovi rezultati "ne smeju biti razlog za nebezbedni seks".
"Želim da naglasim da mi ne preporučujemo da partneri ne koriste kondom. Sasvim jasno stavljamo do znanja da će neželjena trudnoća ili bolesti koje se prenose seksualnim kontaktom uništiti svako psihološko zadovoljstvo koje
pružaju hormoni iz sperme", naglasio je Dr. Gordon Galup koji je predvodio tim naučnika i čije je nalaze objavio u naučnom časopisu "Nju sajentist".
Istraživači su ocenjivali raspoloženje 300 studentkinja koristeći standardna pitanja o njihovom seksualnom životu. Rezultati na skali od 1 do 20 su pokazali da je njih 17 "umereno depresivno" jer imaju i istovetan broj "poena".
Studentkinje čiji partneri nikada nisu koristili kondom dobile su ocenu osam, dok su dame koje su povremeno imale seksualne odnose bez kondoma "zaradile" 11,3 poena. Međutim, studentkinje koje potpuno apstiniraju ocenjene su sa 13,5 na skali bodova.
Depresija i loše raspoloženje kod studentkinja čiji partneri povremeno ili nikada ne koriste kondom bila je sve izraženija što su duže apstinirale.
Naučnici su tragali i za drugim faktorima koji mogu uticati na loše raspoloženje kao što su korišćenje antibebi pilula, učestalost seksualnih odnosa i lični mentalni i fizički sklop ali su ustanovili da ni jedan od njih ne utiče na nalaze.
Za seksologe i fiziologe rezultati istraživanja nisu potpuno iznenađenje jer je odavno poznato da sperma sadrži nekoliko hormona koji "kontrolišu raspoloženje žene", pored ostalih i testosteron.
"Neke od ovih hormona pronašli smo u krvi žena samo nekoliko časova posle seksualnog odnosa bez kondoma" - izjavio je Dr. Galup.
Naučnici smatraju da sperma utiče na raspoloženje žene bez obzira na koji je način "primila".

Izvor: blic.rs

Morala sam da boldiram onu rečenicu gore, i da je obojim - mnogo mi se dopala! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Seks i dobro raspoloženje (25.12.2009 23:03:42)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Sasvim jasno stavljamo do znanja da će neželjena trudnoća ili bolesti koje se prenose seksualnim kontaktom uništiti svako psihološko zadovoljstvo koje
pružaju hormoni iz sperme"


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




wivern -> RE: Seks i dobro raspoloženje (25.7.2016 9:57:36)

Pa ne znam bas za ovo sa spermicima [sm=smiley36.gif], ne secam se, ali sex svakako poboljsava raspolozenje i smiruje hormone.
Za to ruku dajem [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Seks i dobro raspoloženje (25.7.2016 10:51:04)

Topi i kalorije [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Seks i dobro raspoloženje (25.7.2016 11:00:41)

To mi ne treba, treba mi nesto da ih dobijam [sm=smiley36.gif]
Mada bih zrtvovala sad par kalorija radi.....




IvanaSK RR -> RE: Seks i dobro raspoloženje (25.7.2016 11:07:34)

Verovatno bi dobila i doručak u krevet posle, tako da bi povratila kalorije [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Seks i dobro raspoloženje (25.7.2016 11:21:20)

[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Seks i dobro raspoloženje (26.10.2016 11:54:41)

Dobro raspolozenje je kod mm definitivno, odmah je sav poeltan. A sutra dan osmeh od uva do uva, raspolozen , ma cvece i prolece [sm=jezicek.gif]
mada stvarno dobro utice na stres, tj. da ga se resite.




isidora88 -> RE: Seks i dobro raspoloženje (26.10.2016 12:44:40)

posle sexa sam bas happy, stvarno podize raspolozenje i jos ako imamo vremena da odgledamo film i da se drzimo za ruke...
mada mi je bas filing bio dok smo ziveli sami da zapalimo cigaru i onda da pocnemo ispocetka[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 14:46:19)

Od jutros cvetamo od raspolozenja [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




suzi kju -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 16:23:01)

[sm=jezicek.gif]lele lele [sm=smiley36.gif]
Ja sam recimo bila sva poletna jutros, ali me taj osećaj brzo prošao, nerviram se mnogo i oko bitnih i oko manje bitnih stvari.
Verovatno treba da sš ponovi doza[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 16:25:14)

Sigurno
Kod nas u poslednje vreme sve duple doze [sm=jezicek.gif]




suzi kju -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 16:29:14)

[sm=bravo.gif]kod nas kao koja dan. Neki dan preteramo a neki preskočimo




MasnaMasnica -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 16:33:09)

Haha duple doze zbog rr, nekad i troduple.😂😂😂




Khaleesi -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 17:08:47)

I ja bas dobijem energiju posle, i sve bih radila... Ali dok uspavam decu uhvati me muka...
Kad bi htele da spavaju da me ne masiraju toliko oko odlaska u krevet bilo bi sv3 lakse[sm=smiley36.gif]




gagana83 -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 17:09:24)

Troduple doze [sm=zz_eek.png]
Au zene, kad postizete?
I am jealous




Anoniman -> RE: Seks i dobro raspoloženje (30.10.2016 17:10:45)

Jutros dok sam ribala kupatilo neko me spopao
It is I Lekler [sm=jezicek.gif]




vocicana -> RE: Seks i dobro raspoloženje (10.6.2017 13:40:59)

Dobro raspolozenje naravno i kod njega i kod mene, samo sto kada se malo iznerviram sto Suzi pise gore, ponovim postupak, pa onda da nemam usi smejala bi se oko glave[sm=jezicek.gif].
Salu na stranu, svakako sam drugacija i puna serotonina, pa zar je to cudno, nasih "5 minuta"




Sandricak -> RE: Seks i dobro raspoloženje (10.6.2017 17:06:58)

Bogme i moje raspolozenje skoci posle, i sto neko rece gore onda sam bas nesto vredna :-)
Salu na stranu, najvise volim kad me spopadne iznenada :-)




IvanaSK RR -> RE: Seks i dobro raspoloženje (10.6.2017 17:42:42)

Hmmm... Ja sam onda izrod. Moje raspolozenje zavisi od drugih faktora [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Seks i dobro raspoloženje (4.7.2018 12:36:45)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Od jutros cvetamo od raspolozenja [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

[sm=smiley36.gif] zato smo mi redoviti




mama Jo -> RE: Seks i dobro raspoloženje (4.7.2018 12:54:29)

Hahahaha [sm=smiley36.gif] isto mislim da ima veze, nije samo to kljuc dobrog raspolozenja, izmedju ostalog i to [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Seks i dobro raspoloženje (4.7.2018 12:55:49)

ako nista drugo raduje se covek necem [sm=smiley36.gif] pa i u iscekivanju je sreca




Stranica: [1]