|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
8.8.2011 15:03:53   
vukosava
Moja mala ima na (*), oko bradavice. oko 1.5 cm precnik. Sad je poceo da beli. Dr je rekaop da ce da se uvecava pre nego sto pocne da nestaje.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.11.2017 16:54:40 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Hemangiom
8.8.2011 15:06:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: lanajelena

kako li sam uspela dva puta da se uhvatim za potiljak user posted image


I ja sam se ćapila za potiljak user posted image



a ja za (*)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Hemangiom
8.8.2011 23:39:30   
Sanjica26 RR
Odlucila sam da vodim Teodoru sutra kod pedijatra da nam daju uput da neko stucno lice vidi prst. Bas me plasi. Kad je pipnem prstic boli je, pa place.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Hemangiom
5.11.2011 9:50:47   
Banci
Moja devojcica ima hemangiom na ramenu. Po rodjenju je bio velicine pola malog nokta i samo crven. Posto je poceo da raste i da dobija reljef ja sam se uplasila i pitala pedijatra sta je to. Ona je rekla da je to od vakcine!!!! Posto se nisam smirila preko veze smo otisli na institut kod plasticara. Tamo su nam rekli da ce u toku prve godine rasti,a da ce posle poceti da se povlaci. Tako je i bilo.Rastao je, pa cak je bio i modar. Oko prve godine je stao da raste ,povukla se "modrica" i uravnio se sa ostatkom koze. Sada ona ima 3 godine i to jeste u fazi povlacenja. Nisu nam rekli da treba da se cuvamo sunca. Cak je posle leta mnogo bolje. Idemo redovno na kontrole ,dva puta godisnje. Ne moramo nista da mazemo,ali mislim da u tezim slucajevima preporucuju mazanje. Kazu da ce se povuci do sedme,osme godine i da ce verovatno ostati oziljak u vidu smezurane koze na tom mestu. Ako ostane moze da se uradi estetska operacija.
Mislim da svako ko ima ovaj problem mora da ide na redovne kontrole! Nama je ta kontrola najlaksa na svetu i traje dva minuta. Oni znaju da li dolazi do nekih promena zbog kojih treba intervencija.
Prepruka mamama je da obavezno uzmu uput pa kod profesionalca!!
Pozrav!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Hemangiom
8.2.2012 13:51:52   
svetonela
U nasem slucaju hemangiom se nalazi na desnoj strani ramena to jest lopatice.Duzine 5 cm u obliku jajeta plavkasto-zelenaste boje ,a na samoj povrsini jarko crvene boje. Nama deluje kao oteklina ali je ustanovljeno od strane specijaliste da je upitanju hemangiom . Da li vam je ovakav slucaj poznat i da li znate da nam date savet u vezi sa njegovim lecenjem ? Da li znate koji vid operacije najpozeljniji za bebu od 3 meseci?

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Hemangiom
8.2.2012 13:59:05   
vukosava
Mojoj se jos nije povukao

user posted image

Ove je vrste. Cini mi se da ona raste, a on ostaje slicne velicine, mada jeste manji nego pre ali jos je tu.

(odgovor članu svetonela)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Hemangiom
12.2.2012 19:13:18   
NacaNina
I moja devojcica ima hemangiom na podlaktici.Doktori kazu da se prati,najbolje bi bilo da se fotografise da bi se videlo sta se desava. Za sada ne preporucuju nikakvu operaciju,jer se desava u vecini slucajeva da se povuce do druge godine.Sada ima 5 i po meseci i za ovo vreme se dosata povecalo. Ja sam,iskreno,bila za opciju laserskog otklanjanja ali me je doktor odgovorio. Dao je samo savet da se ne bi smeo mehanicki povrediti jer bi doslo do krvarenja i da moramo voditi racuna da joj ne bude vrela voda uza kupanje. Ima li neko iskustvo sa otklanjanjem hemangioma?


< Poruku je uredio NacaNina -- 12.2.2012 19:19:18 >

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Hemangiom
16.5.2012 23:12:26   
marina75
Moja devojcica je rodjena sa velikim hemangionom desne nadkolenice.
Po rodjenju je prevedena u deciju bolnicu, zapoceta je terapija propanolom i na terapiji je bila do navrsenih 11 meseci.
Sada ima 15 meseci hemangiom je splasnuo, posvetleo ali jos uvek je to vidljivo i ruzno.Jedino se tesim da je to sada u domenu estetike i da ce se vremenom povuci jos.

(odgovor članu NacaNina)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Hemangiom
17.5.2012 1:23:51   
madre
bogijev hemangiom sa kojim je rodjen se nije povukao, a uskoro puni dve godine... mozda se malo smanjio.
na stomaku je, nije veliki i ne smeta mu pa nisam razmisljala ozbiljno o uklanjanju, doktori ga prate...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu marina75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Hemangiom
28.7.2013 22:54:59   
marina75
hemangim u regresiji sve smo lepsi i lepsi ali je put do savrsene koze jos dalek

(odgovor članu marina75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Hemangiom
18.9.2013 23:49:48   
lanatea
Moja mala od 3.5 meseca ima hemangiom na levom stopalu i do pre 7 dana se je perutao medju prstima a sada postoji ranica medju prstima koja je bas dosta boli,da li neko ima iskustva sa tim?

(odgovor članu marina75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Hemangiom
19.9.2013 9:29:36   
Tiziana
Moje oboje dece su imali hemangiome,sin na kolenu i bio je izdignut iznad koze,a cerka na ledjima,ali poprilicno u ravni koze. Njemu se do godinu i po dana skroz povukao,sada se ni ne vidi da ga je ikad imao,a njoj se jos uvek boji malo drugacije od koze,ali je izbledeo i cini mi se da ce skroz izbledeti. secam se da mi je dr govorila da ukoliko se ne budu povukli,pogotovu njemu jer je na kolenu,da bi nam preporucila da ga skinemo zbog mogucih povreda..

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Hemangiom
5.10.2015 9:41:27   
branki*
cekajte,a sta je hemangiom tacno?ja ima crveno izmedju ociju od rodjenja,ja to zovem trece oko,u ravni koze,kao crvenilo,nekad se manje vidi,a kad sam umorna,pod stresom ili kad se umorim ,vidi se vise.boka isto ima to izmedju ociju kao ja.ja se nadam da ce se povuci,tako su nam rekli,mada se eto meni nije povuko nikad.ali,to moje i bokuno nije ovo sto je na slici vukosava stavila.je l i jedno i drugo hemangiom?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Hemangiom
5.10.2015 22:16:18   
cockic
To je rodin ujed meni Petar imao na više mesta između obrva,na kapcima,između vrata i kose pozadi i na potiljku.e sad jedini koji se vidi je ovaj između obrva bledo roze je ovako,ali kad plače bude crveno.tako da se njemu nije povuklo.na kapcima se najmanje vidi.a ostali od kose se ne vide jedino kad ga bas ošišamo na kratko.inače imala sam i ja taj između obrva ali se povukao ostao mi samo taj pozadi.mislim sa taj pozadi između vrata i kose ima dosta nas u porodici sa moje strane.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Hemangiom
5.10.2015 22:30:50   
Sanjica26 RR
Moja Sofi ima nasred cela, na potiljku glave i na guzi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Hemangiom
1.11.2015 9:04:07   
jess021
Lenka ima hemangiom na vratu i ujed rode na kapcima i celu. Rekli su mi da ce se taj na licu povuci do 1. godine, nadam se da hoce. Kad place bas se zacrveni.
Sanjice, kakvo je stanje sa Sofi? Jel se menja taj na licu?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Hemangiom
14.11.2015 21:47:07   
branki*
Jess,i boka ima taj ujed rode na kapcima i na celu izmedju ociju.na kapcima se malo smanjilo.nadam se da ce proci kako raste.
Kad place,jos vise se zacr veni .ja imam i dalje izmedju ociju,nije se povuklouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Hemangiom
14.11.2015 21:50:42   
milicicak
Mini buba je imala taj ujed rode na celu, kapcima i vratu. Na celu se povukao i vidi se samo kad place, na kapcima i vratu je ostao...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Hemangiom
14.11.2015 22:48:28   
amelia
I meni Ayan ima ujed rode neznam ni kako se zove na kapke i pozadi na glavi bas je mnogo .crvenilo je nadam se da ce se povuci user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Hemangiom
14.11.2015 23:04:59   
Sanjica26 RR
Sofija za 10 dana puni 2 godinice. Na celu jos uvek ima i kad place to se jako zacrveni.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Hemangiom
15.11.2015 15:16:19   
Valerie
nisam ni znala da je to tako cesto. moja bebica ima poveci na vratu, veci deo je ispod kose. ima nesto malecko i na kapku, nisam ni povezala da je mozda to, jer je svetlije, a bas joj je koza osetljiva. nema veze user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Hemangiom
15.11.2015 16:13:04   
amelia
valerie isti slucaj je i kod nas vecina je ispod kosice ali se vidi i na vratu na kapcima skroz malo alji nekad se vidi vise nekad manje nadam se da cese povuci. koliko bese ima tvoj bebac misljim da su blizu?

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Hemangiom
22.4.2017 21:17:21   
Aleksndra
U Tirsovoj, na plasticnoj hirurgiji od 2008 postoje laseri koji uspesno uklanjaju hemangiom! Narocito na bebama ili maloj deci jer je i povrsina manja,a dete kako raste hemangiom se siri na kozi. Preporucujem dr Zamaklara! Hemangiom je samo fleka i nista vise, ne moze se povuci, moze se samo laserima skinuti kome smeta iz estetskih razloga.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Hemangiom
22.4.2017 21:33:27   
IvanaSK RR
Ja mislim da se mojoj cerki povlaci, tj pocelo je da na nekim mestima dobija boju kozu.
Hvala na preporuci za lekara.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Aleksndra)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Hemangiom
22.4.2017 21:49:35   
Aleksndra
Postoji 9 vrsta hemangioma, super ako se povlaci. Ja imam 26 godina i od rodjenja hemangiom na nozi, nikada se nije povukao, ne sam po sebi, zato sam isla na tretmane posle kojih je postao bledji.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Kad bi bili u vezi sa osobom sa hendikepom i ako bi ljubav bila obostrana, da li bi stupili u brak sa tom osobom?
taki_82



Da (52%)

Ne (16%)

Mozda (31%)


Ukupan broj glasova: 67

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here