|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
22.5.2015 10:47:08   
Anoniman
Pa meni je to jutros licilo na stucanje koje sam osetla sa Unom, na istom mestu uzastopno se cuje, jedno 4, 5 puta....user posted image nekad se tesko i razlikuje stucanje i pokreti kad je beba mala.... javice se valjda neko iskusniji da mi kaze moze li beba u ovom periodu da stuca...

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 576
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
22.5.2015 11:50:56   
ivaMark
UM, mislim ta te beba malo lupkala :)

moji kada su stucali trajalo je po par minuta :D

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
22.5.2015 11:53:49   
Anoniman
mozdauser posted image ne znam sta je bilo, ali podsecalo je na kucanje srca bas ,ali osetis pod rukom, na istom mestu jednaki zvuci i udarciuser posted image

(odgovor članu ivaMark)
  Direktna veza do poruke: 578
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
22.5.2015 11:59:17   
tekilica
Boze,kakav osecaj!!! :) I dzabe da trosim reci, kad se bas ne moze opisati! Ali se secam da se koleginica ,koja nema decu jos uvek, bas zagledala u stomak dok se ovo malo bice sutiralo. Jer to se, naravno, videlo iz aviona. S jedne strane na drugu :)
Ja mislim da beba u stomaku moze sve :) Pa i da stuca :) Blago tebi, Unina mama :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
22.5.2015 12:01:27   
Anoniman
Tekilice, nista ti ne preostaje,sem da nam se pridruzis uskorouser posted image

(odgovor članu tekilica)
  Direktna veza do poruke: 580
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomjera...
22.5.2015 12:51:13   
World
Nesto mi se cini da se kaze pomjeranje a ne pomijeranje, bode mi oci vec odavno.. user posted image

Ako ima kakvih jezicara koji smatraju da nisam u pravu nek me slobodno isprave user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomjera...
22.5.2015 12:55:52   
Maraj
World zavisi ko prica ekavicom, ikavicom ili ijekavicom. Za mene je najpravilnije pomeranje al razumele smo se kako god user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomjera...
13.7.2015 23:04:53   
dijana1*
U trecoj trudnoci u 18-19 nedelji. I to bas lepo osetim a kada lezim na ledjima vidim i kako se pomera. Osecaj je predivanuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
14.7.2015 17:24:01   
potencijalni Major
Ovako stoje stvari... ja sam u 14-oj nedelji i sinoc sam osetila, na sekundicu samo, malo ispod pupka nesto.. (kao kada vas neko bocke prstom po ramenu) a danas sa leve strane oko pupka... mene zanima da li sam ja nesto umislila ili je cudoviste krenulo da se proteze? :) Prva mi je trudnoca pa me sada sve zanima :D
hvala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.8.2015 12:13:40   
MAMAMAJ
Popkice, ima ovde raznih iskustava, ako imaš vremena da čitaš, a ja sam ti već pisala, čini mi se. Prvo baš kasno, isto kao i ti u tom periodu nisam osećala ništa, drugo i ovo treće malo ranije.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.8.2015 12:24:39   
isidora88
U 13.oj nedeljiuser posted image
U prvoj trudnoci sa 14.nedelja...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.8.2015 14:35:51   
sonyasha
Prva trudnoća 17 nedelja, kao muljanje i pipkanje!
Sada u drugoj u 14. sam osetila bebana da me kucka, ali onda do dvadesete nedelje samo kao muljanje, pa sam se isprepadala! Doca mi je rekao da je zbog položaja, jer sa oko 20 nedelje okrenuo glavicom na dole i od tada svakodnevno.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.8.2015 18:00:26   
popkica bebic
Hvala, drage moje. Ja sam malko uplasena i inace, a jos kad cujem da svi kazu da se drugo oseti ranije, pojedem se ziva. user posted image

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
4.9.2015 23:05:07   
Animsaj9
Ovo mi je prva trudnoća i u 18nd sam osetila moju malu ribicu koja se migolji u stomaku .

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.11.2015 8:31:58   
Anck Su Nmaun
Sinoc, tj, 14 -ta nedelja, lezala sam na ledjima i tup tup onako sitno, bas sam se iznendaila..valjda nisam jos ocekivala...ali cao bebooooo user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.11.2015 8:33:18   
Leptiric123
14. nedelja :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.11.2015 8:44:23   
vocicana
17-ta nedelja, kao bockanje sa leve strane dole, kao da me je prsticem cesnuo par puta, neverovatno.
Ja sam prvorotka, ja se uplasila sto ga nema, ali se brzo javio bebironac posle toga. user posted image
Najdivniji osecaj na svetu!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.11.2015 8:48:07   
Leptiric123
Ja sam osetila kao da mi neki balončić mali mali pucka, kao mrvica, čini mi se sa desne strane negde i posle toga bilo je sve jače i češće

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.1.2016 19:52:54   
emicaa
Ležim sad i na lijevoj strani stomaka kao da dva puta nešto kucnu,ležim i čekam hoće li opet i ništa,počnem lupkati po stomaku i posle par sekundi kao da me nešto zagolica ali malo niže nego prvi put.Ali ja stvarno nisam sigurna da li je to stvarno to ili mi crijeva divljaju user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.1.2016 20:41:12   
alex88
Moguce da jesu prvi pokreti user posted image ,i ja sam relativno rano pocela osecati bebu,nije kod svake zene isto.Meni su rekli da nema sanse da osetim pre 4.5mes ali jesam,i u prvoj trudnoci su poceli sa punih 4 user posted image ,a sad ranije,mislim oko 15ned,od 17 sam bebu osecala svaki dan

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
21.1.2016 20:51:03   
emicaa
Ja sam u rvoj trudnoći osjetila prvi put nekad oko 17. a sad sam 15. Sedmica pa sve kontam da je rano,čejam sutra da vidim hoće li se ponovit.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
22.1.2016 0:18:10   
amelia
Ja sam osetila bebu nepunih 14 nedelja i ako su mi mnogi rekli da nije to moguce jer sam prvorotka ja znam da je to bila user posted image nisam je posle svaki dan osecala nekad na dva dana posle 15 nedelja osecala sam je svaki dan user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.8.2016 13:12:49   
Mariya
Danas!!
14+3. Sklupčala se na levoj strani stomaka, malo se i ispupčilo i osetila sam lupkanje, osetila sam i ranije slično ali nisam bila sigurna, ali jutros je bila 100% bebauser posted image Kako je divan osećaj saduser posted image a u 9.om ću kukati jer će me neprestano šutirati i skakati po bešiciuser posted image

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.9.2016 18:13:19   
yelly
Jao kakva lepa tema... ja jos nisam sigurna... nekad na moru, u 14 nedelji sam osetila neka kuckanja ali iskreno nisam sigurna dal je to bilo to, ponovilo se par puta ali je bilo bas blago... ne znam tako kad citam krecem malo da brinem posto sam u 18 nedelji vecc

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.9.2016 20:45:04   
degu
Yelli to je to. Ja sam obe bebe tako osetila. Dodu sa 16 +3 i bila je odmah redovna, a ovaj malisa je tako kucnuo koji put od 16 +4, pa po 5 dana nista. Tek od 18+4 se redovno javlja

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 23 [24] 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here