RE: Znojenje beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


New Mom -> RE: Znojenje beba (9.7.2012 21:21:57)

Kolja kao KL pre 2 godine - stopala - fuj - mokra, znojava stalno![sm=smiley5.gif]




Наташица -> RE: Znojenje beba (24.3.2013 10:31:14)

имам бебу која за пар дана пуни 8 мј. и имамо исти проблем са знојењем, али само у привих пола сата док треба да заспи. морам чекати да заспи да би јој косицу обрисала. и то је све почело у последњих рецимо 15 дана. никад се преко дана не озноји кад спава, него само навече. облачим је лагано и не покривам док не заспи и није нам вруће у стану. у току ноћи се уопште не зноји, а покривена. облачим јој памучне ствари. уопште немам идеју шта јој је. још на то све појави јој се као неки осип јуче позади одмах испод врата, мало по леђима и спомаку гдје су си рубови пелена и код слепочнице. мале ситне бубуљчице црвене исто тако се јави и мужу кад се озноји. нисам јој ништа ново од хране дала у последњин 5 дана, не би требала бити алергија на храну. није ми нешто алармантно да је водимо доктору, обзиром да се осип помало повлачи. него, дали има неко од мама неких савјета у вези овог знојења? захваљујем.




Наташица -> RE: Znojenje beba (6.2.2014 22:04:53)

да активирам тему мало поново.
ми и даље имамо проблема са знојењем. исто, у првих пола сата кад заспи, само се коса озноји, ништа више. прије сам по 15 мин. брисала пеленом, док више нисам шизнула и купимо супер тих фен и сад јој сушимо косу...испочетка се помало будила, али сад без проблема осушимо и више се не озноји.
скоро сам чачкала и истраживала, али ништа нисам паметно нашла. само да је то углавном код живахне и немирне дјеце, угрију се па кад заспе испарава их њих. углавном, Душица се не смирује ни секунде, посебно навече ухвати је неко лудило.
тако да ме ово углавном смирило.




World -> RE: Znojenje beba (6.2.2014 22:26:45)

I moje dijete se znoji uglavnom svaki put kad podje na spavanje. Ne podnosi vrucinu apsolutno nikako, niti da se pokrije, uglavnom se otkriva po noci, iako je pokrijem sasvim lagano. Ako je pokrivena kad zaspi, obavezno bude mokra, na nekoj normalnoj temperaturi. Ali ja nisam smatrala da je to nesto alarmantno? Kontam da jednostavno dijete ne podnosi kad je malo toplije.




Наташица -> RE: Znojenje beba (6.2.2014 22:38:13)

испочетка сам мислила да је нешто, јер јој само коса буде мокра. нисам могла да је оставим мокре косе да спава, плашила сам се да се не прехлади па сам је брисала. мада сам и ја таква. знојим се доста и мрзим врућину.
како је хладно и стан нам се охлади преко ноћи, ја њу стрпам у врећу за спавање, јер се открије кад је само покријем. не зноји се ноћу никад...само тих првих пола сата. мада нашла сам јој лијека...тих фен и осушим косу.




emicaa -> RE: Znojenje beba (30.5.2017 10:58:10)

Dora nije beba ali ja cu ipak pisati ovde.Ona se znoji da ne povjerujete koliko.Jutros su i jastuk i carsaf bili mokri.Spava otkrivena u kratkoj pidzami ali i dalje isto.




SaraLana -> RE: Znojenje beba (30.5.2017 13:09:38)

Starija cerkica ima 2 godine od prvog dana zivota se znoji nenormalno,posebno kad spava i zimi je pokrivamo najtanjim mogucim prekrivacem,bebica ima 2 meseca poooootpuno druga prica,nju ususkam sa prekrivacem i cebencetom i ona uziva a ni kapi znoja nema .




Anck Su Nmaun -> RE: Znojenje beba (30.5.2017 20:12:21)

V se jako znoji, danas je spavao u sorcu i majci sa otvorenim prozorom, ja pokrivena onako lagano a njemu graske znoja po celu [sm=zmeden.gif]




emicaa -> RE: Znojenje beba (30.5.2017 22:02:59)

David se znoji umjereno,ako je mnogo vruce.Doru sam veceras okupala i oprala kosu,dok je zaspala kosa opet vlazna.Sutra cu joj morati opet prati.




Mariya -> RE: Znojenje beba (1.6.2017 0:29:50)

Nije beba ali moja Lu se ne znoji nešto preterano, pogotovo naspram H, ona dr začas oznoji, bude joj kosica sva mokra.
Danas se i L oznojao, danas je bilo PRETOPLO! I napolju i u kući, pa nije ni čudo što su se oznojali.




Duškić -> RE: Znojenje beba (3.6.2017 18:54:40)

Bas primecujem razliku, cerkica dok je bila beba se mnogo znojila a sin ne .




IvanaSK RR -> RE: Znojenje beba (4.6.2017 6:56:03)

I sin i cerka se bas znoje dosta. Naročito mi je čudno sto su i bebici poceli dlanovi da se znoje.




dddaca -> RE: Znojenje beba (11.7.2017 16:07:02)

I moja nije vise beba, ali se oduvek mnogo znoji kad zaspi. Jastuk bude mokar, maica u kojoj spava joj bude mokra, a inace je ne pretopljavam




Anck Su Nmaun -> RE: Znojenje beba (28.7.2017 9:09:37)

V se bas jako znoji. Spava samo u bodicu preko dana ne pokriven i sve graskw znoja a uopste nije vruce u sobi.




IvanaSK RR -> RE: Znojenje beba (28.7.2017 10:34:27)

Uspavljujem je u narucju i ruka mi bude mokra kad je spustim u krevetac[sm=smiley13.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Znojenje beba (28.7.2017 10:38:17)

A jaaao ivana gde na rukama [sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: Znojenje beba (28.7.2017 10:58:33)

Glavica joj bude na mojoj levoj ruci pa zato.




Duškić -> RE: Znojenje beba (28.7.2017 13:04:39)

E ja sam tako uspavljivala cerkicu, a sad i sina. Ivancice, tetra pelenu, ja ih i dalje koristim.
One bas lepo upijaju znoj, sin se manje znoji. Moja D se bas znojila.




MamaNecaVo -> RE: Znojenje beba (17.11.2017 12:06:42)

Ja A stavljam pelenocu na jastuk.
Bas se znoji i onda se cesto probudi nocu jer ga glava svrbi.
Probali smo sa sisanjem i nije upalilo.
Jednostavno je to tako.
Tetra bas lepo upije znoj.




mama Jo -> RE: Znojenje beba (17.11.2017 20:04:26)

Moja J.se retko kad znoji... to obicno bude oko glavice, sad kad joj je gusca kosa primetim po tome, i isto stavimo tetra pelenu




MamaNecaVo -> RE: Znojenje beba (17.11.2017 22:14:54)

Ja generalno pravin problem oko pretopljavanja,pa neka mera za spavanje mora postojati u smislu odevanja.




mama Jo -> RE: Znojenje beba (17.11.2017 22:19:28)

Isto... sad vec znam kad se nocu vrpolji vise nego obicno znam da joj je pretoplo, da sam.je ,,natruntala"




MamaNecaVo -> RE: Znojenje beba (17.11.2017 22:20:53)

Kod nas zeka i bodic na dug rukav sredi stvar.
Ili bidic na brtele i pidzama.
Nema vise trontanja.
Pri tome nam je jako toplo u stanu.




Srecko47E -> RE: Znojenje beba (3.12.2017 1:42:42)

Moja mustra se znoji i to poprilicno.
Stavljam joj tetra pelenj pod glavu pa bih rekla da je manje mnogo makar u delu glave




Dora89 -> RE: Znojenje beba (6.3.2018 9:06:47)

Ne nešto specijalno. Samo skinemo sloj odeće, i brzo se reguliše. I sklonimo ruke sa glave.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>