|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.9.2014 15:00:25   
mali_mis
Dok sam bila trudna jedino sam u busu imala prednost, a i neki vozaci mi nisu naplacivali kartu. Sad sa malim detetom, retko kad se neko ponudi da me propusti preko reda na kasi. Sve dok je A. miran u kolicima nije mi problem da cekam u redu.
Nedavno su na pijaci kukale neke babe sto se provlacim sa kolicima, sve sam ih iskulirala.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.9.2014 15:11:36   
wivern

IZVORNA PORUKA: wivern

Kako kad i kako gde... jedino u prevozu mi uvek ustaju user posted image i da pohvalim Raiffeisen banku tu me uvek puste preko reda

Moram da se demantujem. U poslednje vreme svuda imam prednost, cim me vide svi se sklanjaju. Mozda jer se ne sminkam pa moji prirodno crni podocnjaci daju taj izmucen izgled user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
29.11.2014 13:27:09   
Kata90
ja uvekuser posted image prosto se to svidjalo nekom ili ne ja stanem ispred i niko mi nista ne kaze......user posted image a busom kad se vozim odma zene ustaju i predaju mi mestouser posted image bilo mi je bas to cudno u pocetku dok se nisam navikla......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
29.11.2014 14:21:41   
Anarunika
Meni su više ustajali u busu kad mi je stomak bio mali. Sada nosim kaput pa kao valjda ne vide moju stomačinu. A u redovima nemam prednost svi se prave ludi, retko kad se nađe neko dovoljno pažljiv . Onomad kad sam bila u C&A i upala na neku akciju čekala sam 20 min. najmanje. Još je jedan čovek sa nekom ženom došao posle mene i još jedne devojke koja je stajala iza mene,a stao je ispred mene pa se još posle pravio fin i puštao me ispred njega. Naježim se od takvih ljudi koji ne vide dalje od svog nosa.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
9.1.2015 19:06:07   
Baffy
Iako mi se vec poznaje stomacic niko ne gleda, jos se trpaju ispred mene.
Iskrenop ni u domu zdravlja nisu nesto bolji. Tamo znaju da sam rizicna trudnica i osim doktorice niko ne haje ni 5%. Ja se nikada ne zakazuzjem, dr mi samo kaze dan kada da dodjem i bitno je samo u njenoj smeni da sam i uzima me pregledat zbog krvaren ja i svega. Sestama se to ne dopada pa na sve nacine gledaju da me iskuliraju a tek ostali koji cekaju (a nisu trudnice) e tu sam se svega naslusala bas.
Jednom sam dosla po dogovoru sa vecim krvarenjem i bolovima u jajniku, javila se sestri i otisla preavo pred vrata da udjem sledeca. Cekale su sve zene 40+ koje nisu trudnice (inace nije dan za pregled trudnica) pa su to moje upadanje preko reda na sve nacine komentarisale trudile su se tighe da budu al me jedna iznervirala (vidi se da je imucnija po odevanju i drzanju) koja je glasno komentarisala da to nije u redu, da svakakve ulete prekoreda kako ovo kako ono. Ne znam odkud joj pravo za takve komentare kad ne zna zbog cega sam tako dosla iako je mogla da cuje sta sam sestri rekla. Okrenula sam se i rekla joj "Gospodjo, ako mislite da ja kao visokorizicna trudnisa sa krvarenjem i bolovima, koja mora da je 24h u krevetu mogu da cekam vise od vas vi izvolite pa udjite pre mene ili idite privatno pa neka vas gledaju u odredjeno vreme kao kraljicu" Videlo se da joj je krivo al je rekla u fatzonu kako ona to samo onako kaze, nije mislila na mene itd...

A inace, jako malo izlazim i kad odem negde gde moram ne trudim se ici prva niti prekoreda ali za posetu ginekologu idem kako se dogovorim sa doktoricom!

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
21.6.2015 15:48:08   
Tajčica

SRAM ME JE!!!
Sram me je u ime svih ljudi i prodavača s kojima sam imala kontakt od kad sam trudna. Ne pričam o fazi kad se stomak nije vidio,nego sada. Ljudi moji,sedmi mjesec. Ne mogu bit trudnija nego što jesam(hipotetski rečeno)!!!!
NITKO I NIGDJE me nije pustio preko reda ili pitao treba li mi pomoći!!!!
Znam da ne djelujem kao osoba koja sad treba pratnju od točke A do točke B,ali da me NITKO ali NITKO nije pitao za pomoć - e to se uisitinu ne mogu načuditi čudom!!!
U kojem agragatnom stanju bi trebala biti da bi čovjek čovjeku prestao biti životinja?!
Bi li trebala curit,vući se po podu,kapiti znoj niz čelo,imati 40 - ak kg viška da bi mi NETKO rekao - "ajdete Vi,Vi ste trudni!"
Pa ljudi,imam 10 kg viška,raspadaju mi se križa,nisko nosim,mali samo što nije izletio,tabani se raširili kao u Hobita,nemam zraka ni kondicije-jednostavno sam u drugom stanju!!!
Situacija 1- izlazim iz aviona i ulazim u bus. Žena sjedi i oči su joj u razini mog trbuha. Pogleda,VIDI,i okrene glavu na drugu stranu!
Mene je sad sram u njezino ime...
Situacija 2- čekam u redu u dućanu,troje ljudi ispred mene,svi se okrenu,pogledaju,VIDE,i okrenu glavu. Mene je sad sram u ime njih...
Situacija 3- u McD,čekam red za jebeni sladoled. Ok. Ne vide me ljudi jer su okenuti ali vide SVI radnici. NItko ali nitko od njih nije rekao "vi ste trudni,dođite"! Mene je sad sram u ime njih...
Situacija 4.- Banka. Stoji se na nogama.I SVI me vide. I vide da pušem,da se držim za križa. I svi su kulturni da stoje u tišini al ne i da kažu "Ajdete vi,vi ste trudni"! Mene je sad sram u ime njih...
I mogla bi tako nizat u nedogled.
I moja mater možda je iz Doca Donjeg a nije iz Beča ili centra Splita ali ako netko posvjedoči da se nisam digla starijem,pitala u ulazu je li treba ponijet kesice ili pustila trudnicu ispred sebe - ja ću odmah izvest HARAKIRI!
Majko hvala ti što si me trisnila 300 puta kad sam bila dite dok nisam naučila,i svim takvim majkama svaka čast!
I pitamo se kakva nam je mladež??
A mene je sram kakvi su nam to ljudi po ulicama. Majke mi, SRAM ME JE u ime njih.
Znam da svatko ima svoje probleme,i da je došlo vrijeme da svatko gleda sebe, al da nema mrve sućuti u zraku...
Ovo pišem u ime svih trudnica,starijih i hendikepiranih.
"Pa gdje je nestao čovjek?"


Ana Gruica

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
2.3.2016 17:06:58   
Anck Su Nmaun
Ne..ljudi su toliko samozivi i sebicni da je to strasno!
Jedino kad vadim krv me propuste i to zato sto moraju.
U posti se prave blesavi, na komisiji ljudi me gledaju i sklanjaju pogled..ja nisam verovala ....mislite da bi neko ustao...boze sacuvaj.
Kod Dr. pre neki dan dosla samo po neke papire ..neeeee, svi nadrndani na ivici zivota i smrti, posle 2 sata cekanja, mislila sam pascu i zamolim sestru da mi odradi tu papirologiju.
U banci sam se jedan dan posvadjala sa zenom jer me radnik obezbedjenja propusti do salt_era ali neeeeee nadje se neka pametnjakusa!
Uzas..uzas...uzassss

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 2.3.2016 17:08:53 >

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
2.3.2016 17:23:01   
vocicana
Ja sam naprotiv, a ne cudim se kada pisete da ljudi nemaju osecaja da je trudnica tu, da stvarno nije u redu da stoji i ceka, dozivela do sada toliko prijatnih trenutaka. U banci, posti, apoteci, za vadjenje krvi, u autobusu, baas sam jako prijatno iznenadjena sto svi ustanu, svi hoce da ustupe svooje mesto, cak i ako se ne sete sami da kazu, radnik obezbedjenja ako me sprovede, niko rec ne kaze, cak i kazu, jao izvinite nisam ni primetila. Mada sam imala i situacije kada sam se svadjala, ali sam resila da to ne radim vise.
Da je bezobrazno, bezobrazno je.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
2.3.2016 18:20:35   
IvanaSK RR
Retko kad se seti neko da bude fin. U blizoj okolini su svi ok, uglavnom. Jedino sto sam primetila je da muškarci vise imaju saosećanja, sto mi je jako cudno.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
2.3.2016 19:16:44   
BubaBubica
Ja u mom selu ne. Jedino u laboratoriji trudnice ne zakazuju vađenje krvi i ide se odmah unutra jer obično i nema nikog jer su uveli zakazivanje. U pošti, u ambulanti, prodavnici ništa. Još te gledaju ko da imaš šugu a ne stomak. Kad sam bila u BG ali sa devojkama dok su još bile male, mlađa u kolicima, svi su mi pomagali sa unošenjem i iznosenjem kolica iz busa, sklanjali se da sednem i iskreno mi je bilo toliko čudno jer uopšte nisam navikla. Ima divnih ljudi još, samo u selu glume ludilo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
2.3.2016 19:24:45   
IvanaSK RR
Draga, nema to veze sa selom, bar mislim. Mada, to za kolica je tacno,sa sinom su mi uvek pomagali oko kolica, a poneko je i ustajao.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
2.3.2016 19:32:08   
emicaa
U prošloj trudnoći mi je samo jednom jedna žena u tramvaju ustupila mjesto,ostalo nikad

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.3.2016 7:53:51   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Retko kad se seti neko da bude fin. U blizoj okolini su svi ok, uglavnom. Jedino sto sam primetila je da muškarci vise imaju saosećanja, sto mi je jako cudno.


Ovo je Tacno!
Svaki put kad mi je neko ustupio mesto bio je muskarac, i to uglavnom stariji. A zene..pihhhhh

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.3.2016 8:10:50   
nikiteki
Ja dok sam bila trudna nigde nisam imala prednosti. Čak i kad sam dete vodila kod lekara u devetom mesecu rekla mi je sestra sedi cekaj vidis koliko ima ljudi

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.3.2016 12:55:27   
sokimoki
Propusti me sestra preko reda jedino kod lekara opste prakse za sad to je sve...

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.3.2016 13:16:23   
IvanaSK RR
Iskreno, ja sam zbunjena takvim ponašanjem, naročito zena. Aj da nekako razumem one koje nisu bile trudne, ali ove sto jesu, nikako. Pa ja se odmah setim kako mi je bilo tesko da stojim pet minuta. A da ne pricamo o naglom kocenju, guranju...ili me uhvati nesvestica dok čekam red, mučnina..

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.3.2016 13:21:04   
emicaa
Ni ja ne razumijem takvo ponašanje ali dobro,njima na dušu.Ja gdje god udem ide i T samnom i iako već svi vidje stomak a i damu pored niko nas ne propušta.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.3.2016 13:28:12   
Animsaj9
Ne nigde nisam preko reda pustena, mesec dana pred porođaj sam u banci i posti cekala red kao svi drugi , strasno

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.3.2016 13:43:59   
nikiteki
Strasno a u posti ima zalepljena nalepnica na salteru prednost trudnicama ali to niko ne postuje

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
8.3.2016 0:13:48   
Khaleesi
U posti me je onaj cikica iz obezbedjenja uvek sproveo do saltera, jer mnogima nije bilo jasno kakva posla trudnica ima u posti :-)
U super marketima, jedino u tempu sam imala prednost, jer ima ona oznacena kasa za trudnice i malu decu, mada i tu nekima nije jasno zasto...
A u busu su mi sve neke starije gospodje ustajale, valjda znaju kako je tesko drzati se za sipku jednom rukom a drugom drzati stomak... :-\

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.3.2016 8:28:32   
emicaa
Juče me prvi put u ove dvije trudnoće neki čiko pustio ispred sebe u marketu,prijatno sam bila iznenadjena user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.3.2016 10:48:45   
IvanaSK RR
Emice, ima jos dobrih ljudi user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.3.2016 13:36:33   
emicaa
Ivana ne znam dal bi me pustio i da sam imala puna kolica a ne samo jogurt i pavlaku u korpi user posted image
Hvala mu u svakom slučaju

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.3.2016 14:01:53   
IvanaSK RR
Hahaha, i to sto kazes. Niko vise nikog ne gleda. Strasno.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.3.2016 16:25:30   
Bibilib
Retko ali se nadju izuzeci i to vise kod starijih i muskih osoba nego kod zena,One definitivno nemaju razumevanja...user posted image
Evo danas sam vodila dete kod dr.i cekali smo u red kao i svi ostali a prosle nedelje smo takodje cekali i to od 2h do 8h user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here