|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.8.2009 22:06:25   
marince1
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: marince

Pre neki dan u posti,gde ima natpis ''prednost trudnicama'' u redu 20 ljudi i ja stanem i ccekam.Naravno,kad sam usla svi su me pogledali (i inace osecam te neprijatne poglede kad prodjem),ali nikom ni na kraj pameti da me pusti!
na kraju,kad sam docekala posteno svoj red,jedna zenturaca,koja je tek dosla oce da utrci pre mene.E tad sam pouser posted image dela!!!Jos mi kaze ''pa sta ti mislis,ako si trudna,da si bog''.
Verijte mi,sekunde su falile da joj opalim samar!!!!!Upamtila sam je,ovo je mali grad,srescu je opet,pa cu joj odrzati bukvicu!
Jos,molim te,gospodja na salteru uzme njena pisma pre mojih i ona ipak upadne preko reda!
Pitam se,zasto se NEKE zene prema trudnicama tako ponasaju?!?Naravno,pojedine,cast vecini!
Da li je to neka frustracija ili sta...user posted image

user posted image  uzas, kakva smo stoka...


Naravno,ne zelim da vredjam ljude,ima stvarno obzirnih ljudi,ali ima i onih ...uh...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.8.2009 22:08:58   
Anoniman
Ne znam dal ste primetile, ŽENE su obično skotovi prema trudnicama i prema ženama sa malom decom. Ne znam u čemu je stvar, valjda su u fazonu "Ni meni niko nije pomogao, pa crkni!" Muškarci su obično divni. 

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.8.2009 22:17:48   
sonja999s
ja nisam nigde htela da cekam red.
nacrtam se ispred saltera, sacekam da klijent zavrsi posao i ja se ubacim. ako se neko pobuni, okrenem se i pokazem mu stomak
bilo je i komentara ali oupste nisam htela da se raspravljam i da se nerviram.
samo me jednom neki klinac iznervirao jer sam mu se isto tako ubacila preko reda i kada sam izlazila doviknuo mi je: hoces i vrata da ti otvorim?
e tada sam mu ocitala bukvicu

posle otprilike dva meseca od porodjaja morala sam da akcije u gradu brzo zavrsim jer je mali morao da jede a nije bio sa mnom. jedna od njih je bila da platam racune u posti.
malo sam bila bezobrazna pa sam naduvala stomak koji jos uvek nije nestao od porodjaja, ubacila se preko reda i ostaloj gospodi sam objasnila sam trudna

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.8.2009 22:19:25   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne znam dal ste primetile, ŽENE su obično skotovi prema trudnicama i prema ženama sa malom decom. Ne znam u čemu je stvar, valjda su u fazonu "Ni meni niko nije pomogao, pa crkni!" Muškarci su obično divni. 


Naravno da smo primetili!Sem toga sto se tako ponasaju osecam i neke glupave poglede bez potrebe!
Razumem da imam 15 godina ili da se nezna ko je otac mog deteta,npr.neko ozenjen ili tako nesto,pa da se iscudjavaju,ovako ne razume stvarno.
I ne cini se to samo meni,mnoge drugarice su mi se zalile na ta saputanja iza ledja kad prodje ulicom.
Valjda je to ''bolest'' male sredine user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.8.2009 22:25:32   
Anoniman
Ne znam... Celu trudnoću sam lako nosila, nisam htela preko reda iako su me gurali da idem, čak sam se u banci posvađala da nisam bolesna nego trudna i da svakako nemam pametnija posla nego da stojim tu i da me se manu. No, ipak ne mogu da razumem da ženama ne padne na pamet da prihvate kolica kada ih ja nosim na kuku niz 20-30 stepenica sa bebom unutra.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.8.2009 11:29:14   
Zlatna ribica
IZVORNA PORUKA: sonja999s

ja nisam nigde htela da cekam red.
nacrtam se ispred saltera, sacekam da klijent zavrsi posao i ja se ubacim. ako se neko pobuni, okrenem se i pokazem mu stomak


Ovako sam i ja. U pocetku sam cekala da se neko smiluje, kasnije, kad se stomak bas primecivao, radila sam ovako. Sad ne idem po gradu, ali kad mi zatreba, ne ustrucavam se, a ako je red u prodavnici i prave se da me ne vide, samo vikenm ka kasi : " Da li u ovoj radnji trudnice imaju prednost". To uvek odradi posao user posted image

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.8.2009 11:35:38   
Rivana
propustali su me u banci posti sudu u to vreme sam kupovala stan pa mi super doslo da ne cekam noe redove u Palati pravdeuser posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.8.2009 11:40:36   
Rivana
Nego mene iznervira jedna zena pre neki dan! guram kolica trotoar visok bas ja podizm kolica jos sa strane obesila nesto sto sam kupovala. Samo sto sam se popela kad TAP zena se sa kolima parkira na sred trotoara ispred mene a videla je kako se mucim, ja joj kazem kako sad ja da prodejm a nju bas briga izlazi iz kola i kaze mi PA I JA IMAM DVOJE DECEuser posted image sta li je mucenica htela da kaze i pazite bezobrazluka nije se pomerila nego ja opet sa kolicima dola sa trotoara po ulici pa opet se penji gore na trotoar. E zene su grozne i ako sam zensko moram to da kazem

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.8.2009 14:32:01   
Brand new mama
Bog sveti zna sta je ona time htjela reci, ali da ima malo mozga sigurno ne bi to napravila(mogla je bar da saceka da ti prodjes.Samo imam utisak da kod nas svi toliko zure kao da im zivot zavisi od toga.Mene je u Bg iznenadila jedna djevojka koja mi je ustala u 65,a tad i nisam imala nesto velik stomak. mada, meni i dalje nije jasno zasto zene koje su starije se ponasaju kao da su heroji, a to sto si ti sada trudna,nema veze,njima je bilo teze(samo sto spomenicu ne traze i ratnu penziju).Realno, ma koliko zene mogu drugim zenama da pomognu, toliko mozemo da budemo bicharke na kub(iskljucivo prema zenama)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.8.2009 15:09:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Bog sveti zna sta je ona time htjela reci,


Htela je reći da je eto i ona čak dva puta bila u toj situaciji, i da se ni njoj nisu sklanjali.

Bila moja drugarica na Zlatiboru. Ima sina, mali je zimus imao 2,5, i bila je trudna 5-ti mesec, ali joj se u drugoj trudnoći baš baš video stomak. Uglavnom, izašli su ona i muž iz auta, klinca i sestrinu ćerku ostavili unutra. Kaže drugarica,"Ja u velikoj zimskoj jakni, jedva hodam po snegu!", tek će jedna baba "Eh, eh, tako mlada a tako debela ostala posle trudnoće! Sram da te bude!" user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.8.2009 15:57:48   
Brand new mama
Realno,u takvim situacijama od zbunjenosti ni ne znas sta bi odgovorio.Sem da nekog mlatnesuser posted image  A baba je sigurno izgledala kao Kejt Mos cim se porodila(plus je odmah bila skockana, a i nevinost joj se povratila automatski) 

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.8.2009 15:59:18   
Anoniman
user posted image  BNM

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
14.8.2009 10:33:07   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Realno,u takvim situacijama od zbunjenosti ni ne znas sta bi odgovorio.Sem da nekog mlatnesuser posted image A baba je sigurno izgledala kao Kejt Mos cim se porodila(plus je odmah bila skockana, a i nevinost joj se povratila automatski)

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.8.2009 16:15:21   
*iva*
Kazem ja, zle, zle babe...!user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 14:42:55   
Anoniman
Ja sam danas prvi put iskoristila prednost trudnice user posted image

Bila sam u bolnickoj laboratoriji da dam krv...i predala sam zdravstvenu knjizicu zajedno sa uputom i trudnickom knjizicom.....
Inache je na red chekalo sigurno 50 ljudi...ja sam doshla medju zadnjima....oko 15 minuta pre pochetka rada laboratorije...a neki su tamo doshli i 2 sata ranije.... uglavnom...mislila sam da tju chekati sto godina...plus mi je bilo muka...preznojavala sam se kao u sauni.... pocheli su da prozivaju 5 minuta ranije....i eto mene za 5 minuta stigla na red user posted image na ochigled zaprepashtenih baba i deda...kojima nije bilo jasno kako sam pre njih.....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 14:57:26   
*Alexx*
Bravo, Smeshki, vi bar imate te trudnicke knjizice pa se to zna. Ja sam morala da molim u DZ da me prime preko reda jer sam trudnica i ne mogu da stojim, bole ledja... Ona sestra me pogledala kao preko one stvari...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 14:58:53   
LillyT
U mom DZ trudnice imaju prednost samo u laboratorji (zato i koristim samo laboratoruju u DZ-u). Sto se tice obzirnosti prema trudnicama i zenama sa malom decom, rizikujem da me sada obezglave, ali ima stoka i kod zena sa malom decom. Ulazi neka kravetina u bus, tegli dete iza sebe i besno gura jednog momka, koji ni kriv ni duzan stoji uredno pored jednog sedista i jos arlauce, vidis da imam malo dete?!?!?! Malo finoce nije na odmet. Ako sam ja trudna, nisam centar sveta, svi imamo nesto svoje. Pre neki dan, ulazi riba u postu, gura kolica, a pre toga bila u nekoj kupovini i ide s tim kolicima i cepa carape svima u redu. Kaze joj momak iz obezbedjenja, da parkira kolica, on ce ih cuvati, a da dete ponese. A joj, te nekulture, mene je bilo sramota (uredno sam cekala red), toliko je bila histericna da sam i pored muzike mogla da je cujemuser posted image

< Poruku je uredio LillyT -- 10.11.2009 14:59:32 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 15:00:11   
Anoniman
Pa bash sam se juche chudila...kako to kod nas ima a kod vas nema...a dobra je stvar....sve mi je neverovatno da ovi kod nas koriste neshto pametno....za promenu....user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 15:06:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ulazi neka kravetina u bus, tegli dete iza sebe i besno gura jednog momka, koji ni kriv ni duzan stoji uredno pored jednog sedista i jos arlauce, vidis da imam malo dete?!?!?!


Ovo redovno vidjam u busevima koje koristim... user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 15:08:29   
*Alexx*
Malo finoce nije na odmet.


Apsolutno se slazem!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 17:06:14   
anajid
Ja sam nedavno u DZ cekala red u laboratoriji da izvadim krv.Bila sam cetvrta na redu,sestra je izasla i obratila se prisutnima u fazonu jel problem da propustite trudnicu.Svi su poceli negodovati,ajd sto su negodovali ovih troje ispred mene nego i ovi ostali koji su i tako i tako iz\a mene,bila ja prva ili cetvrta,samo sto me nisu poceli tuci.Zalosno i sramno,jadno.........

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 17:13:00   
Anoniman
Ma shta je imala da pita dal se neko slaze????
Mene su danas samo prozvali i gotovo...shta imaju kome da objashnjavaju zashto su mene prozvali pre...user posted image Meni je svejedno da li sam prva ili 5-ta...ali mi nije svejedno dal sam peta ili 35-ta.... zato sam danas iskoristila svoje pravo...jer bi se stvarno onesvestila tamo...ali da sam bila medju prvima...ne bi bilo potrebe za tim....
U svakom sluchaju....ta sestra ili shta je vetj u domu zdravlja u kojem si bila...trebala je samo da te pozove unutra...kakvo objashnjavanje bilo kome??? user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 17:18:29   
anajid
To sam i ja rekla,kada je ona prokomentarisala kao vidite li vi to.Reko sta vi uopste pitate,trebala je samo reci izvolite gospodjo,trudnice imaju prednost,pa neka se onda bune,budale!Bas bez veze,ja sam uvek propustala trudnice,starije,zene sa malom decom bez da mi iko kaze!A ne jos da se bunim,cuj to!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 17:27:18   
Anoniman
Uh...kako sam se ja jednom pokajala shto sam propustila stariju zenu....ufff...al dobro...i dok nisam bila trudnica....nije mi smetalo da trudnice imaju prednost....user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 18:07:22   
Trudi
Ja sam imala jednu mnogo ružnu situaciju i nekoliko neprijatnih. Inače, stvarno mi je neugodno ići preko reda bilo gdje, pogotovo u zdravstvenim ustanovama, jer tamo niko nije tek tako bez razloga. Bezbroj puta sam ustupala svoje mjesto dok nisma bila trudna, što trbastim što starijim, a sama nisam dobro prošla. Nezgodno je što sam na strogom mirovanju i stvarno ne mogu čak ni sjediti, a kamo li stajati u redu.
Ružna situacija se desila kad mi se stomak još nije primjećivao. Otišla sam u laboratoriju da mi izvade krv i bila je gužva. Red do šaltera i isti toliki od šaltera do laborantkinje. Stisla sam zube (budala!) i stajala do šaltera, međutim počela sam osjećati pritisak dolje i kad sam predala kljižicu zamolila sam da me prozovu jer ne mogu više stajati. Po šifri je vidjela da sam trudnica i samo rekla:''Pa uđi''. Krenula sam ka vratima, međutim na čelu je stajala ogromna, brkata, nafrakana ženetina koja me pitala kud sam krenula. Najfinije sam joj rekla da sam trudna, da ne mogu stajati i da mi je žao što idem preko reda. Ona me je odgurnula od vrata uz povike da sam trudna kao i ona što je, gdje mi je stomak, i da se gubim na kraj reda. Srećom, sestra je čula galamu, pa je izašla. Ja sam zablokirala, nisma mogla vjerovati da je bila u stanju fizički da nasrne na mene user posted image
Ostale neprijatne situacije su bile u drugim redovima, kao što je ovjeravanje knjižice, banka i sl. Svi ignorišu stomak, a ako se još kreneš izvinjavati što ideš preko reda kao da nanjuše slabost i još više zagrakću. Izgleda da je najbolje pokazati drskost, ali jednostavno nisam takva. Sad mm odražuje sve što ne zahtjeva lično prisustvo, jer stvarno ne mogu da se ponižavam i izvinjavam zbog toga što ne mogu da stojim i čekam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here